Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημέρα.. Τι το θέλεις το ΥΔΕ; Έχει κατατεθεί;;

Θα κάνουμε αίτηση για φωτοβολταικά στον ΔΕΔΔΗΕ και μου το ζήτησαν από το γραφείο που έχει αναλάβει το έργο.

 

12 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Καλημέρα, αυτό το link που παρέθεσες δεν βγάζει ΥΔΕ όπως νομίζεις, απλά σε ενημερώνει για το πότε λήγει η ΥΔΕ που έχει ήδη κατατεθεί στον ΔΕΔΔΗΕ.

Αν δεν υπάρχει ΥΔΕ σε ισχύ, τότε πρέπει να σου εκδόσει νέα εγκαταστάτης ηλεκτρολόγος.

Ο λόγος που το χρειάζομαι είναι ο παραπανω. Στο λινκ μου έβγαλε ότι είναι σε ισχύ μέχρι το 2034. Δεν είμαι οκ με αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, userAnon είπε

Ο λόγος που το χρειάζομαι είναι ο παραπανω. Στο λινκ μου έβγαλε ότι είναι σε ισχύ μέχρι το 2034. Δεν είμαι οκ με αυτό?

Το γραφείο που στο ζήτησε μπορεί να στο απαντήσει αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Το γραφείο που στο ζήτησε μπορεί να στο απαντήσει αυτό.

θα τους στείλω αυτό και βλέπουμε

Παρόλα αυτά, αφού προφανώς ο ΔΕΔΔΗΕ γνωρίζει πότε λήγει, τότε έχει κάποιο έγγραφο.. Αυτό μπορεί να μου το δώσει σε περίπτωση που χρειαστεί, ή πρέπει να φωνάξω ηλεκτρολόγο? (το οποίο μου φαίνεται παράλογο)

Επεξ/σία από userAnon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, userAnon είπε

θα τους στείλω αυτό και βλέπουμε

Παρόλα αυτά, αφού προφανώς ο ΔΕΔΔΗΕ γνωρίζει πότε λήγει, τότε έχει κάποιο έγγραφο.. Αυτό μπορεί να μου το δώσει σε περίπτωση που χρειαστεί, ή πρέπει να φωνάξω ηλεκτρολόγο? (το οποίο μου φαίνεται παράλογο)

Πολυ δυσκολο να σου το δωσει ο Δεδδηε.. Αντιγραφο εχει κρατησει ο ηλεκτρολογος σου... Υπαρχει μεσα στον Δεδδηε ενεργο πιστοποιητικο -ΥΔΕ;; Παρε τηλεφωνο να μαθεις... Αλλα μηπως θελουν αλλο πιστοποιητικο για τα φωτοβολταικά ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, takoulou είπε

Αντιγραφο εχει κρατησει ο ηλεκτρολογος σου... Υπαρχει μεσα στον Δεδδηε ενεργο πιστοποιητικο -ΥΔΕ;; Παρε τηλεφωνο να μαθεις... Αλλα μηπως θελουν αλλο πιστοποιητικο για τα φωτοβολταικά ..

Ευχαριστώ, αρχικά θα ρωτήσω το γραφείο αν τους κάνει αυτό που κατέβασα. Αν όχι θα μιλήσω με τον ηλεκτρολόγο της οικοδομής και ελπίζω να το έχει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, userAnon είπε

θα τους στείλω αυτό και βλέπουμε

Παρόλα αυτά, αφού προφανώς ο ΔΕΔΔΗΕ γνωρίζει πότε λήγει, τότε έχει κάποιο έγγραφο.. Αυτό μπορεί να μου το δώσει σε περίπτωση που χρειαστεί, ή πρέπει να φωνάξω ηλεκτρολόγο? (το οποίο μου φαίνεται παράλογο)

Εγώ στη θέση σου πρώτα θα ζητούσα διευκρινίσεις από το γραφείο, και μετά θα έκανα οτιδήποτε άλλο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update στο πρόβλημα που έχω με ΔΕΔΔΗΕ (καταγράφει λάθος το νυχτερινο)

Έχω αριθμό αναγγελίας βλάβης από 16/01 και ακόμα δεν το έχουν διορθώσει. Σήμερα μου είπαν ότι στις 16/01 το απόγευμα πέρασε συνεργείο και το διόρθωσε! Πέρασε το συνεργείο την ίδια μέρα δηλαδή!! Φυσικά είναι ψευδές αυτό που αναφέρουν και ήδη έκανα καταγγελία σε ΡΑΕ και συνηγορο του πολίτη. Αυτά και περιμένω να δω τι θα γίνει.. 

Θέλω να κάνω και στο site τους αίτηση αποζημιώσης σύμφωνα με τις Εγγυημένες Υπηρεσίες προς Καταναλωτές. Το προβλημα έπρεπε να διορθωθεί σε 20 εργάσιμες και δεν έχει.. μήπως υπάρχει συγκεριμένο λινκ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, userAnon είπε

update στο πρόβλημα που έχω με ΔΕΔΔΗΕ (καταγράφει λάθος το νυχτερινο)

Έχω αριθμό αναγγελίας βλάβης από 16/01 και ακόμα δεν το έχουν διορθώσει. Σήμερα μου είπαν ότι στις 16/01 το απόγευμα πέρασε συνεργείο και το διόρθωσε! Πέρασε το συνεργείο την ίδια μέρα δηλαδή!! Φυσικά είναι ψευδές αυτό που αναφέρουν και ήδη έκανα καταγγελία σε ΡΑΕ και συνηγορο του πολίτη. Αυτά και περιμένω να δω τι θα γίνει.. 

Θέλω να κάνω και στο site τους αίτηση αποζημιώσης σύμφωνα με τις Εγγυημένες Υπηρεσίες προς Καταναλωτές. Το προβλημα έπρεπε να διορθωθεί σε 20 εργάσιμες και δεν έχει.. μήπως υπάρχει συγκεριμένο λινκ?

 

Kαλα αν βρεις ακρη πες μου, εγω τους εχω ανοιξει 4-5 βλαβες αλλα ουτε φωνη ουτε ακρόαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Kαλα αν βρεις ακρη πες μου, εγω τους εχω ανοιξει 4-5 βλαβες αλλα ουτε φωνη ουτε ακρόαση.

δεν περιμένω κάτι άλλο, αλλά όσο μπορω να τους τρέξω θα τους τρέξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, userAnon είπε

update στο πρόβλημα που έχω με ΔΕΔΔΗΕ (καταγράφει λάθος το νυχτερινο)

Έχω αριθμό αναγγελίας βλάβης από 16/01 και ακόμα δεν το έχουν διορθώσει. Σήμερα μου είπαν ότι στις 16/01 το απόγευμα πέρασε συνεργείο και το διόρθωσε! Πέρασε το συνεργείο την ίδια μέρα δηλαδή!! Φυσικά είναι ψευδές αυτό που αναφέρουν και ήδη έκανα καταγγελία σε ΡΑΕ και συνηγορο του πολίτη. Αυτά και περιμένω να δω τι θα γίνει.. 

Θέλω να κάνω και στο site τους αίτηση αποζημιώσης σύμφωνα με τις Εγγυημένες Υπηρεσίες προς Καταναλωτές. Το προβλημα έπρεπε να διορθωθεί σε 20 εργάσιμες και δεν έχει.. μήπως υπάρχει συγκεριμένο λινκ?

 

Καλησπέρα.. Σε ποια περιοχή του Δεδδηε ανήκεις; Μήπως σου απάντησαν λάθος.. 

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, takoulou είπε

Σε ποια περιοχή του Δεδδηε ανήκεις; Μήπως σου απάντησαν λάθος.. 

Στο Χαλάνδρι είμαι.. Ο κύριος που μίλησα ήταν από τις βλάβες, και ήταν όσο σίγουρος μπορούσε να είναι ότι πέρασαν και το έφτιαξαν την ίδια μέρα.. Βέβαια την περασμένη εβδομάδα που είχα τους είχα καλέσει δεν μου είχαν αναφέρει τίποτα τέτοιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, userAnon είπε

Σήμερα μου είπαν ότι στις 16/01 το απόγευμα πέρασε συνεργείο και το διόρθωσε! Πέρασε το συνεργείο την ίδια μέρα δηλαδή!! Φυσικά είναι ψευδές αυτό που αναφέρουν

το τσέκαρες ο ίδιος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, korakios είπε

ο τσέκαρες ο ίδιος

ναι, γυριζει μονο το βραδυ στις 23:00.

ναι, εχω το σπαστο και οχι το συνεχες.. το επιβεβαιωσε και η ΔΕΔΔΗΕ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, userAnon είπε

Θέλω να κάνω και στο site τους αίτηση αποζημιώσης σύμφωνα με τις Εγγυημένες Υπηρεσίες προς Καταναλωτές. Το προβλημα έπρεπε να διορθωθεί σε 20 εργάσιμες και δεν έχει.. μήπως υπάρχει συγκεριμένο λινκ?

https://deddie.gr/el/eggyimenes-ypirisies-katanaloton/

https://apps.deddie.gr/ccrWebapp/newccticket.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, userAnon είπε

ναι, γυριζει μονο το βραδυ στις 23:00.

ναι, εχω το σπαστο και οχι το συνεχες.. το επιβεβαιωσε και η ΔΕΔΔΗΕ

Aν τώρα γυρίζει στις 23 δεν έχεις σπαστό αλλα συνεχόμενο και μονο νύχτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...