Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Εφόσον έχεις επικοινωνήσει με τη σωστή ΔΕΔΔΗΕ που ανήκεις , δε ξέρω μήπως σε καλύπτει η επικοινωνία με τη ΡΑΕ για υποβολή του αιτήματος με λεπτομερείς και να τους επισυνάψεις τους λογαριασμούς. Ρωτήσε τους 

 

Ετοιμασα ενα μαιλ. Πετραλωνα ειμαι .. θα στειλω και στη ΡΑΕ. 

Παρακαλαμε να πληρωσουμε .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, argi73 είπε

Ρε παιδιά πόσο σας έκανε να σας έρθει εκκαθαριστικός μετα από αλλαγή μετρητή ?

άμεσα , ήρθε εκκαθαριστικός με τις τελευταίες μετρήσεις ημερήσιου και μετά κανονικά και με νυχτερινο

2 ώρες πριν, argi73 είπε

Πλέον ανοίγω και 2 αιτήματα επικοινωνίας αλλά μέχρι στιγμής τίποτε. Ο νέος μετρητής γραφεί και νυχτερινό. Τι άλλο μπορώ να κάνω εκτός από υπομονή? 

να μαζεύεις τα ποσά που δικαιούσαι όταν δεν απαντάνε στα αιτήματα (συν το 20ρικο αν καθυστέρησαν να βάλουν τον μετρητή)

άνοιξε αίτημα myrae μπας και

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, korakios είπε

άμεσα , ήρθε εκκαθαριστικός με τις τελευταίες μετρήσεις ημερήσιου και μετά κανονικά και με νυχτερινο

να μαζεύεις τα ποσά που δικαιούσαι όταν δεν απαντάνε στα αιτήματα (συν το 20ρικο αν καθυστέρησαν να βάλουν τον μετρητή)

άνοιξε αίτημα myrae μπας και

Άνοιξα και στο MYRAE κάτω από τη κατηγορία «Μετρήσεις κατανάλωσης / Λανθασμένη Καταμέτρηση». προς ΔΕΔΔΗΕ και ΔΕΗ.Αν έχω κάποια αντίδραση θα σας ενημερώσω..

Επεξ/σία από argi73
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 Αυγούστου έβαλαν τον μετρητή με το νυχτερινό στο πατρικό,μετά από λίγο ήρθε λογαριασμός με τις ενδείξεις του παλιού μετρητή.Απο τότε τίποτα.

Τηλεφωνώ Οκτώβριο στη ΔΕΗ και μου λένε ότι δεν έστειλε ο ΔΕΔΗΕ,παίρνω στο ΔΕΔΗΕ και δίνω μετρήσεις,αυτοί στέλνουν στη ΔΕΗ μόνο τις ημερήσιες με αποτέλεσμα να μην εκδίδεται λογαριασμός.Παιρνω σήμερα ΔΕΗ μου λένε δεν έστειλε ο ΔΕΔΗΕ.Μπαινω στο σάιτ του ΔΕΔΗΕ και αφού μου επέτρεψε τους βάζω σημερινές ενδείξεις.Τους παίρνω τηλέφωνο και λένε ναι δεν στείλαμε ,αλλά θα στείλουμε τώρα αφού καταχωρησατε.

Τι θα γίνει αύριο δεν ξέρω αλλά από ευγένεια, ειδικά στη ΔΕΗ , σκίζουν...

 

Και η ζωή κυλάει ευχάριστα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, panoss1 είπε

10 Αυγούστου έβαλαν τον μετρητή με το νυχτερινό στο πατρικό,μετά από λίγο ήρθε λογαριασμός με τις ενδείξεις του παλιού μετρητή.Απο τότε τίποτα.

Τηλεφωνώ Οκτώβριο στη ΔΕΗ και μου λένε ότι δεν έστειλε ο ΔΕΔΗΕ,παίρνω στο ΔΕΔΗΕ και δίνω μετρήσεις,αυτοί στέλνουν στη ΔΕΗ μόνο τις ημερήσιες με αποτέλεσμα να μην εκδίδεται λογαριασμός.Παιρνω σήμερα ΔΕΗ μου λένε δεν έστειλε ο ΔΕΔΗΕ.Μπαινω στο σάιτ του ΔΕΔΗΕ και αφού μου επέτρεψε τους βάζω σημερινές ενδείξεις.Τους παίρνω τηλέφωνο και λένε ναι δεν στείλαμε ,αλλά θα στείλουμε τώρα αφού καταχωρησατε.

Τι θα γίνει αύριο δεν ξέρω αλλά από ευγένεια, ειδικά στη ΔΕΗ , σκίζουν...

 

Και η ζωή κυλάει ευχάριστα :D

Σε ποια περιοχή είσαι; Να κάνεις παράπονα και παραπανω.. Στο υπουργείο, ΡΑΕ, στον Μάνο κτλπ.. Και δεν είναι σίγουρο ότι θα στείλουν.. 

1 ώρα πριν, argi73 είπε

Άνοιξα και στο MYRAE κάτω από τη κατηγορία «Μετρήσεις κατανάλωσης / Λανθασμένη Καταμέτρηση». προς ΔΕΔΔΗΕ και ΔΕΗ.Αν έχω κάποια αντίδραση θα σας ενημερώσω..

Κάνε και εσύ μια κοινοποίηση του email παντού.. Διοίκηση Δεδδηε, υπουργείο, Μάνος κτλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, takoulou είπε

Σε ποια περιοχή είσαι; Να κάνεις παράπονα και παραπανω.. Στο υπουργείο, ΡΑΕ, στον Μάνο κτλπ.. Και δεν είναι σίγουρο ότι θα στείλουν.. 

Κάνε και εσύ μια κοινοποίηση του email παντού.. Διοίκηση Δεδδηε, υπουργείο, Μάνος κτλπ. 

 

Μαρούσι .

Θα πάρω ΔΕΗ σε λίγες μέρες για το αν έλαβαν τις μετρήσεις απ' το ΔΕΔΗΕ.

Επεξ/σία από panoss1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panoss1 είπε

Μαρούσι .

Θα πάρω ΔΕΗ σε λίγες μέρες για το αν έλαβαν τις μετρήσεις απ' το ΔΕΔΗΕ.

Ανηκεις στον Δεδδηε Φιλοθεης Κηφισιας...

 

Στελε email  εδω   [email protected]    [email protected]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πεις...

Εδώ μου άλλαξαν το ρολόι λόγω βλάβης (κατέγραφε μόνο ημερήσιο), στη συνέχεια έβγαλαν ένα έναντι
από το καπέλο τους (δεν μπορούσαν να καταχωρήσω τιμές του καινούριου προφανώς, ήταν μικρότερες),
λογικά πέρασαν να πάρουν τις μετρήσεις του εκκαθαριστικού στις 11/1/23 που έλεγαν, αλλά ο λογαριασμός
που θα έπρεπε να εκδοθεί ~στις 17/1 ακόμη είναι άφαντος. Ούτε καν το ποσό, πόσο μάλλον
την ανάλυση....
Έχω ήδη κάνει αίτηση για αποζημείωση ενός χρόνου με τη βλάβη τους, ακόμη δεν έχουν απαντήσει
για την έκπτωση που είχα μπει στο myhomeonline και δεν είχαν περάσει ....
Ειλικρινά φοβάμαι με αυτούς, δεν ξέρω τι να περιμένω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέρυσι που έκανα αίτηση για Ν.Τ. μου είπε ''γνώστης'', επειδή έχω παμπάλαιο ρολόι, με το καινούριο θα δω διαφορά εις βάρος μου (τα παλιά ''κολλάνε'') κι έκανα πίσω (είμαι και ΚΟΤ, άρα μικρό το όφελος). Κάποιοι γκουρού εδώ, μου γράψατε ότι ισχύει το αντίθετο. Οι νέοι μετρητές είναι πιο ακριβής κι δεν σε ''κλέβουν''. Οπότε αύριο σκοπεύω να πληρώσω τα 42,5 42,15€...
κι ο θεός βοηθός...
Έχετε παρόμοια εμπειρία από αλλαγή μετρητή ?
Να ανεβούν/κατεβούν (ή χωρίς μεταβολή)  οι κιλοβατώρες, μετά την αλλαγή ?

Είδε/δεν είδε κανείς διαφορά στην κατανάλωση?

Spoiler

image.jpeg.e1841123e14312481ca7c827d194b6fe.jpeg

Spoiler

image.jpeg.521632130688bf41bc8a20ab429fc734.jpeg


Βάζω εδώ τις μετρήσεις μου, για να συγκρίνω το ''πριν'' και το ''μετά''...
Οι <8Kwh/ήμερα είναι σε περιόδους που λείπουμε, οι >15Kwh είναι -κυρίως- στη καραντίνα...

Επεξ/σία από foul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, foul είπε

Πέρυσι που έκανα αίτηση για Ν.Τ. μου είπε ''γνώστης'', επειδή έχω παμπάλαιο ρολόι, με το καινούριο θα δω διαφορά εις βάρος μου (τα παλιά ''κολλάνε'') κι έκανα πίσω (είμαι και ΚΟΤ, άρα μικρό το όφελος). Κάποιοι γκουρού εδώ, μου γράψατε ότι ισχύει το αντίθετο. Οι νέοι μετρητές είναι πιο ακριβής κι δεν σε ''κλέβουν''. Οπότε αύριο σκοπεύω να πληρώσω τα 42,5€...
κι ο θεός βοηθός...
Έχετε παρόμοια εμπειρία από αλλαγή μετρητή ?
Να ανεβούν/κατεβούν (ή χωρίς μεταβολή)  οι κιλοβατώρες, μετά την αλλαγή ?

Είδε/δεν είδε κανείς διαφορά στην κατανάλωση?
 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.jpeg.e1841123e14312481ca7c827d194b6fe.jpeg

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.jpeg.521632130688bf41bc8a20ab429fc734.jpeg


Βάζω εδώ τις μετρήσεις μου, για να συγκρίνω το ''πριν'' και το ''μετά''...
Οι <8Kwh/ήμερα είναι σε περιόδους που λείπουμε, οι >15Kwh είναι -κυρίως- στη καραντίνα...

Αυτά που σου είπαν δεν ισχύουν.. Μια χαρά είναι οι νέοι μετρητές.. Προχωρά.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, foul είπε

Πέρυσι που έκανα αίτηση για Ν.Τ. μου είπε ''γνώστης'', επειδή έχω παμπάλαιο ρολόι, με το καινούριο θα δω διαφορά εις βάρος μου (τα παλιά ''κολλάνε'') κι έκανα πίσω (είμαι και ΚΟΤ, άρα μικρό το όφελος). Κάποιοι γκουρού εδώ, μου γράψατε ότι ισχύει το αντίθετο. Οι νέοι μετρητές είναι πιο ακριβής κι δεν σε ''κλέβουν''. Οπότε αύριο σκοπεύω να πληρώσω τα 42,5€...
κι ο θεός βοηθός...
Έχετε παρόμοια εμπειρία από αλλαγή μετρητή ?
Να ανεβούν/κατεβούν (ή χωρίς μεταβολή)  οι κιλοβατώρες, μετά την αλλαγή ?

Είδε/δεν είδε κανείς διαφορά στην κατανάλωση?
 

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.jpeg.e1841123e14312481ca7c827d194b6fe.jpeg

  Απόκρυψη περιεχομένων

image.jpeg.521632130688bf41bc8a20ab429fc734.jpeg


Βάζω εδώ τις μετρήσεις μου, για να συγκρίνω το ''πριν'' και το ''μετά''...
Οι <8Kwh/ήμερα είναι σε περιόδους που λείπουμε, οι >15Kwh είναι -κυρίως- στη καραντίνα...

Αν είναι να ασχολείσαι κάθε μέρα με τον μετρητή του ρεύματος, άστο καλύτερα.

Μόλις στο βάλουν θα αρχίσει η γκρίνια "δεν μπορώ να δώσω μετρήσεις" κλπ κλπ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα

έχω κάνει αναγγελία βλάβης από 16/01 ότι δεν καταγράφεται σωστά η νυχτερινη τιμολόγηση. Με λίγα λόγια αν και έχω σπαστή τιμολόγηση (μεσημέρι-βράδυ) το νυχτερινό γυρίζει μόνο το βράδυ (από τις 23:00 αντί για τις 02:00). Θεωρητικά πρέπει να το διορθώσουν σε 20 εργάσιμες (Εγγυημένες Υπηρεσίες προς Καταναλωτές | ΔΕΔΔΗΕ (deddie.gr)), άρα μέχρι την Δευτέρα 13/02. Τους κάλεσε πριν λίγο (μιας και δεν έχουν έρθει ακόμα) και απάντησαν ότι ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ μέχρι την Δευτέρα θα έχουν περάσει. (Σχεδόν το αποκλείω).

Αφού περάσουν οι 20 εργάσιμες ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω για να πάρω την όποια αποζημείωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, userAnon είπε

καλημέρα

έχω κάνει αναγγελία βλάβης από 16/01 ότι δεν καταγράφεται σωστά η νυχτερινη τιμολόγηση. Με λίγα λόγια αν και έχω σπαστή τιμολόγηση (μεσημέρι-βράδυ) το νυχτερινό γυρίζει μόνο το βράδυ (από τις 23:00 αντί για τις 02:00). Θεωρητικά πρέπει να το διορθώσουν σε 20 εργάσιμες (Εγγυημένες Υπηρεσίες προς Καταναλωτές | ΔΕΔΔΗΕ (deddie.gr)), άρα μέχρι την Δευτέρα 13/02. Τους κάλεσε πριν λίγο (μιας και δεν έχουν έρθει ακόμα) και απάντησαν ότι ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ μέχρι την Δευτέρα θα έχουν περάσει. (Σχεδόν το αποκλείω).

Αφού περάσουν οι 20 εργάσιμες ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω για να πάρω την όποια αποζημείωση?

Ποιον μετρητή έχεις; Μήπως ήταν και παλιά έτσι...Σε ποια περιοχή του Δεδδηε είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, takoulou είπε

Ποιον μετρητή έχεις; Μήπως ήταν και παλιά έτσι...Σε ποια περιοχή του Δεδδηε είσαι;

ο μετρητής είναι ηλεκτρονικό (νέα κατασκευή 2019) στο Χαλάνδρι. Έχουν επιβεβαιώσει ότι έχω σπαστή τιμολόγηση στα χαρτια.

Επεξ/σία από userAnon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...