Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, korakios είπε

δες αν γράφει κιλοβατώρες στο νυχτερινό 15:00-17:00

Αν μιλάς για το ρολόι, το έγραψα ήδη στην προηγούμενη σελίδα ότι το έλεγξα live σήμερα. Το νυχτερινό φαίνεται να χρεώνει κανονικά. Το λαμπάκι είναι που δεν ανάβει κάθε μεσημέρι.

Επεξ/σία από Basketikos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Basketikos_ είπε

Αν μιλάς για το ρολόι, το έγραψα ήδη στην προηγούμενη σελίδα ότι το έλεγξα live σήμερα. Το νυχτερινό φαίνεται να χρεώνει κανονικά. Το λαμπάκι είναι που δεν ανάβει κάθε μεσημέρι.

τότε δεν έχεις κάποιο σοβαρό πρόβλημα . Δεν ξέρω αν το λαμπάκι είναι θέμα ΔΕΔΔΗΕ ή όχι αλλά ρώτα μέσω της φόρμας και ποτέ τηλέφωνα για σοβαρές απαντήσεις

https://apps.deddie.gr/ccrWebapp/newccticket.html

αίτημα επικοινωνίας/άλλο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, korakios είπε

τότε δεν έχεις κάποιο σοβαρό πρόβλημα . Δεν ξέρω αν το λαμπάκι είναι θέμα ΔΕΔΔΗΕ ή όχι αλλά ρώτα μέσω της φόρμας και ποτέ τηλέφωνα για σοβαρές απαντήσεις

https://apps.deddie.gr/ccrWebapp/newccticket.html

αίτημα επικοινωνίας/άλλο

Δεν έχεις διαβάσει την τελευταία σελίδα όλη μου φαίνεται. 😛

Έγραψα νωρίτερα αν δεις ότι μίλησα και με ΔΕΔΔΗΕ και μου λένε πως εφόσον ο μετρητής δείχνει σωστά, δεν είναι δικό τους θέμα. Λογικά θα απευθυνθούμε σε ηλεκτρολόγο. Δε χάλασε και ο κόσμος, αλλά καλό είναι να δουλεύει και η ένδειξη σωστά. Απλά μου έκανε και μου κάνει εντύπωση που δουλεύει περιοδικά (μερικά μεσημέρια και όλα τα βράδια).

Επεξ/σία από Basketikos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Basketikos_ είπε

Έγραψα νωρίτερα αν δεις ότι μίλησα και με ΔΕΔΔΗΕ και μου λένε

ότι και να μου λένε απο τηλέφωνο δεν το λαμβάνω υπόψιν

Μόλις τώρα, Basketikos_ είπε

Λογικά θα απευθυνθούμε σε ηλεκτρολόγο. Καλό είναι να δουλεύει και η ένδειξη σωστά.

δε γνωρίζω απο παλιά ρολόγια με ΤΑΣ λειτουργία και αν το λαμπάκι είναι θέμα ιδιοκτήτη ή ΔΕΔΔΗΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Basketikos_ είπε

Έγραψα νωρίτερα αν δεις ότι μίλησα και με ΔΕΔΔΗΕ και μου λένε πως εφόσον ο μετρητής δείχνει σωστά, δεν είναι δικό τους θέμα. Λογικά θα απευθυνθούμε σε ηλεκτρολόγο. Καλό είναι να δουλεύει και η ένδειξη σωστά.

στείλε μέιλ που σου λέει ο κορακιος καλύτερα 

στο τηλέφωνο είναι εταιρεία που συνεργάζεται με δεδδηε και τα παιδιά στο τηλέφωνο δεν έχουν και καμιά σπουδαία τεχνική κατάρτιση.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, korakios είπε

ότι και να μου λένε απο τηλέφωνο δεν το λαμβάνω υπόψιν

δε γνωρίζω απο παλιά ρολόγια με ΤΑΣ λειτουργία και αν το λαμπάκι είναι θέμα ιδιοκτήτη ή ΔΕΔΔΗΕ

Ε τις βλάβες πήρα, όχι το φούφουτο... Αν ανοίξω τίκετ αυτό που θα μου πουν θα είναι να έρθουν να ελέγξουν αλλά αν δεν είναι δική τους βλάβη να με χρεώσουν. Δώρον άδωρο.

Δεν είναι παλιά ρολόγια. Τα συνήθη είναι. Το ΤΑΣ δεν το ανέφερα εγώ, ούτε ξέρω ακριβώς τι είναι. Ο Κοζανίτης ξέρει.😄

5 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

στείλε μέιλ που σου λέει ο κορακιος καλύτερα 

στο τηλέφωνο είναι εταιρεία που συνεργάζεται με δεδδηε και τα παιδιά στο τηλέφωνο δεν έχουν και καμιά σπουδαία τεχνική κατάρτιση.. 

Α αν είναι έτσι, αλλάζει το πράγμα. Θα στείλω κι εκεί τότε. Αν και θα πρέπει να συνεννοηθώ με την πολυκατοικία, γιατί βλέπω ότι αυτό με την χρέωση ισχύει αν έρθουν και δε βρουν βλάβη δική τους.

Επεξ/σία από Basketikos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Basketikos_ είπε

Δεν κατάλαβα τι είναι αυτό που λες και πως το ελέγχω.

Αυτή η ένδειξη φαίνεται στον μετρητή, είναι συνήθως με πολύ μικρά γράμματα. Δες εδώ στον δικό μου. T1 είναι το ημερήσιο, όταν αλλάζει σε νυχτερινό γυρίζει σε Τ2

IMG_20230114_214612.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Basketikos_ είπε

Ε τις βλάβες πήρα, όχι το φούφουτο...

μπορεί να πήρες στις βλάβες αλλά να το σείκωσε ο φουφουτος

2 λεπτά πριν, Basketikos_ είπε

Αν ανοίξω τίκετ αυτό που θα μου πουν θα είναι να έρθουν να ελέγξουν αλλά αν δεν είναι δική τους βλάβη να με χρεώσουν. Δώρον άδωρο.

αν πατήσεις το λινκ πρώτα θα καταλάβεις

αίτημα επικοινωνίας/άλλο

Δε θα έρθει κανένας , εσύ ερώτημα θα κάνεις . Αλλά να στο θέσω αλλιώς να σε αγχώσω , αν βάλεις χέρι (ο ηλεκτρολόγος) σε οτιδήποτε έχει σχέση με ΔΕΔΔΗΕ μπορεί και να έχεις θέμα μελλοντικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Giannis_Io είπε

Αυτή η ένδειξη φαίνεται στον μετρητή, είναι συνήθως με πολύ μικρά γράμματα. Δες εδώ στον δικό μου. T1 είναι το ημερήσιο, όταν αλλάζει σε νυχτερινό γυρίζει σε Τ2

IMG_20230114_214612.jpg

Εσένα είναι καινούργιος. Εμένα είναι ο κλασικός, δεν έχει τέτοια. Σαν τους παρακάτω:

Κλοπές ρεύματος: Τα 7 παράνομα «τρικ» που μπλοκάρουν τους μετρητές της ΔΕΗ  - kontranews.gr - Τελευταίες εξελίξεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο.

2 λεπτά πριν, korakios είπε

αν πατήσεις το λινκ πρώτα θα καταλάβεις

αίτημα επικοινωνίας/άλλο

Δε θα έρθει κανένας , εσύ ερώτημα θα κάνεις .

Το πάτησα το λινκ. Οκ, θα κάνω αυτό με το απλό ερώτημα. Thanks.

Επεξ/σία από Basketikos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το λαμπάκι θέμα ΔΕΔΔΗΕ, κάποτε ήταν προαπαιτούμενο για να σου βάλουν νυχτερινό. Έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια, ακόμα και πριν τους ψηφιακούς μετρητές.

Ούτε θα ασχοληθούν πιστεύω, το πολύ πολύ να σας βάλουν στη σειρά για αλλαγή μετρητών με νέου τύπου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

έχω βάλει νυχτερινό εδώ και 1,5 χρόνο και έπεσα τυχαία στο θέμα πριν λίγο. Επειδή διάβασα ότι μερικές φορές δεν ενεργοποιείτε η νυχτερινή χρέωση, κατέβηκα πριν λίγο να τσεκάρω (ώρα 15:10) το ρολόι. Αν και είναι ηλεκτρονικό νέο κλπ πράγματι διαπίστωσα ότι συνεχίζει να γράφει Τ1 στην ένδειξη, ενώ αν έχω καταλάβει καλά θα έπρεπε από τις 15:00 μέχρι τις 17:00 να έχει Τ2.

Θα κατέβω και στις 15:40 να δω μήπως γυρίσει.. αλλιώς τι πρέπει να κάνω? Λογικά κάποια στιγμή γυρνάει σε Τ2 γιατί καταγράφονται μετρήσεις στο νυχτερινό αλλά προφανώς όχι τις ώρες που πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, userAnon είπε

Καλησπέρα

έχω βάλει νυχτερινό εδώ και 1,5 χρόνο και έπεσα τυχαία στο θέμα πριν λίγο. Επειδή διάβασα ότι μερικές φορές δεν ενεργοποιείτε η νυχτερινή χρέωση, κατέβηκα πριν λίγο να τσεκάρω (ώρα 15:10) το ρολόι. Αν και είναι ηλεκτρονικό νέο κλπ πράγματι διαπίστωσα ότι συνεχίζει να γράφει Τ1 στην ένδειξη, ενώ αν έχω καταλάβει καλά θα έπρεπε από τις 15:00 μέχρι τις 17:00 να έχει Τ2.

Θα κατέβω και στις 15:40 να δω μήπως γυρίσει.. αλλιώς τι πρέπει να κάνω? Λογικά κάποια στιγμή γυρνάει σε Τ2 γιατί καταγράφονται μετρήσεις στο νυχτερινό αλλά προφανώς όχι τις ώρες που πρέπει.

Από 15:30 δες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, panoss1 είπε

Από 15:30 δες.

τα νεύρα μου.. ώρα 15:45 δεν έχει γυρίσει

τι πρέπει να κάνω, και πως μπορώ να βρω το δίκιο μου με τους γελοίους όλους?

Επεξ/σία από userAnon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, userAnon είπε

τα νεύρα μου.. ώρα 15:45 δεν έχει γυρίσει

τι πρέπει να κάνω, και πως μπορώ να βρω το δίκιο μου με τους γελοίους όλους?

Με ηρεμία καταρχήν.

Πρώτα από όλα σιγουρέψου πως έχεις το σπαστό ωράριο νυχτερινού και όχι το συνεχές, και εφόσον έχεις σπαστό πρέπει να δηλώσεις βλάβη στον ΔΕΔΔΗΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...