Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Dask92 είπε

αυτές τις 10 μέρες που δεν ξέρω την μέτρηση θα τις δώσει ο τεχνικός που έκανε την αλλαγή?

ο ΔΕΔΔΗΕ θα τις δώσει στον πάροχο

Επεξ/σία από korakios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

ο ΔΕΔΔΗΕ θα τις δώσει

οκ ευχαριστώ.  θα έρθει ίσως κάποιος πχ. εκκαθαριστικός μετρητή ή θα τις ενσωματώσει με την επομενη δικιά μου μέτρηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dask92 είπε

οκ ευχαριστώ.  θα έρθει ίσως κάποιος πχ. εκκαθαριστικός μετρητή ή θα τις ενσωματώσει με την επομενη δικιά μου μέτρηση ?

εξαρτάται τον πάροχο , πχ σε μένα παλιότερα έστειλαν εκκαθαριστικό έκτακτο , η ΔΕΗ μάλλον θα τις ενσωματώσει σε επόμενο λογαριασμό , μπορεί και στην επόμενη καταμέτρηση απο ΔΕΔΔΗΕ , άγνωστο

εσένα σε ενδιαφέρει η πλατφόρμα του πάροχου να σε αφήνει να δίνεις πλέον και νυχτερινές και να ενημερωθεί γενικότερα οτι έχεις νυχτερινό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, korakios είπε

εξαρτάται τον πάροχο , πχ σε μένα παλιότερα έστειλαν εκκαθαριστικό έκτακτο , η ΔΕΗ μάλλον θα τις ενσωματώσει σε επόμενο λογαριασμό , μπορεί και στην επόμενη καταμέτρηση απο ΔΕΔΔΗΕ , άγνωστο

εσένα σε ενδιαφέρει η πλατφόρμα του πάροχου να σε αφήνει να δίνεις πλέον και νυχτερινές και να ενημερωθεί γενικότερα οτι έχεις νυχτερινό

ναι οκ. αυτό θα φανεί μετά τις 23 που ανοίγει για να κάνω την μέτρηση. ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Σήμερα ολοκληρώθηκαν 10 εργάσιμες ημέρες απο την ημέρα που εμφανίστηκε στο σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ η εξόφληση απο πλευράς μου του ποσού που μου ζητήθηκε για το νυχτερινό ρεύμα και δυστυχώς δεν έχει ολοκληρωθεί.

Εξακολουθεί να ισχύει η αποζημίωση καθώς είναι εγγυημένη υπηρεσία ; Και αν ναι (σε όσους το έχουν κάνει) ποια ειναι η ενδεδειγμένη  διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ethnik471 είπε

Καλησπέρα. Σήμερα ολοκληρώθηκαν 10 εργάσιμες ημέρες απο την ημέρα που εμφανίστηκε στο σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ η εξόφληση απο πλευράς μου του ποσού που μου ζητήθηκε για το νυχτερινό ρεύμα και δυστυχώς δεν έχει ολοκληρωθεί.

Εξακολουθεί να ισχύει η αποζημίωση καθώς είναι εγγυημένη υπηρεσία ; Και αν ναι (σε όσους το έχουν κάνει) ποια ειναι η ενδεδειγμένη  διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω;

 

https://apps.deddie.gr/ccrWebapp/newccticket.html

αίτημα επικοινωνίας/αποζημιώσεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ethnik471 είπε

Καλησπέρα. Σήμερα ολοκληρώθηκαν 10 εργάσιμες ημέρες απο την ημέρα που εμφανίστηκε στο σύστημα του ΔΕΔΔΗΕ η εξόφληση απο πλευράς μου του ποσού που μου ζητήθηκε για το νυχτερινό ρεύμα και δυστυχώς δεν έχει ολοκληρωθεί.

Εξακολουθεί να ισχύει η αποζημίωση καθώς είναι εγγυημένη υπηρεσία ; Και αν ναι (σε όσους το έχουν κάνει) ποια ειναι η ενδεδειγμένη  διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω;

 

To  είχα γράψει πρίν 2-3 σελίδες . Εμένα αφου περάστηκε ο νέος μετρητής μετά απο 7 μήνες αναμονή , δε επικοινωνήσα βέβαια με αίτημα . Μετα απο 1 έναντι και στο 2ο εκκαθαριστικό φάνηκε η έκπτωση -20€ ως αιτιολογία εγγυημένες υπηρεσίες δεδδηε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, meletis_m είπε

To  είχα γράψει πρίν 2-3 σελίδες . Εμένα αφου περάστηκε ο νέος μετρητής μετά απο 7 μήνες αναμονή , δε επικοινωνήσα βέβαια με αίτημα . Μετα απο 1 έναντι και στο 2ο εκκαθαριστικό φάνηκε η έκπτωση -20€ ως αιτιολογία εγγυημένες υπηρεσίες δεδδηε 

το είχα διαβάσει , αλλά προτείνω να κάνουν αίτημα μπας και βοηθήσει να γίνει η εγκατάσταση νωρίτερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι νορμάλ στο κέντρο της Θεσσαλονίκης να μην μου έχουν αλλάξει ακόμη το μετρητή σε νυχτερινό μετά από αίτηση που είχα κάνει τον Ιούνιο/Ιούλιο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, samniotis είπε

είναι νορμάλ στο κέντρο της Θεσσαλονίκης να μην μου έχουν αλλάξει ακόμη το μετρητή σε νυχτερινό μετά από αίτηση που είχα κάνει τον Ιούνιο/Ιούλιο;

 

Οχι δεν ειναι φυσιολογικο 

Παρε  τηλ και ρωτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, samniotis είπε

είναι νορμάλ στο κέντρο της Θεσσαλονίκης να μην μου έχουν αλλάξει ακόμη το μετρητή σε νυχτερινό μετά από αίτηση που είχα κάνει τον Ιούνιο/Ιούλιο;

 

Μπορει ναι... Μπορει και οχι.. Αναλογα ..Ποσους μετρητες εχει η εκαστοτε αποθηκη του τοπικου  Δεδδηε... Μεγαλες πολεις ζητηση μεγαλη!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, korakios είπε

το είχα διαβάσει , αλλά προτείνω να κάνουν αίτημα μπας και βοηθήσει να γίνει η εγκατάσταση νωρίτερα

Εννοείται να στείλουν αίτημα .

Δε έχουν να χάσουν τίποτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά, φυσικά και θα κάνω το αίτημα (στα μέσα της εβδομάδας - καθώς απο τον τοπικό ΔΕΔΔΗΕ μου είπαν πως εφόσον δεν μπήκε ακόμα 100% μέσα στην εβδομάδα θα έχει μπει.. έτσι δεν θέλω να δουνε το αίτημα...ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να μη ρυθμίσουν σωστα τον μετρητή επίτηδες μετα xD). Δεν εμπιστεύομαι κανέναν ΔΕΔΔΗΕ για το οτι θα μου πιστώσει απο μόνος του και με την τιμιότητα του την αποζημίωση, οπότε σίγουρα θα κάνω και αίτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά. 

Επιχείρησα να δώσω ένδειξη στο site της ΔΕΗ, στο πεδίο self metering αλλά δεν με αφήνει. Μου γράφει ότι η ένδειξη που έδωσα είναι μικρότερη από αυτή που είχε δώσει ο ΔΕΔΔΗΕ. Εγώ του έγραψα χωρίς υποδιαστολή στο πεδίο "ένδειξη ημέρας" το νούμερο που βλέπω ότι γράφει στο 1.8.0 του μετρητή: 352.41 γράφει και του πληκτρολογώ 35241 και δεν το δέχεται. Η προηγούμενη ένδειξη, η εκκαθαριστική ήταν 41233. Να σημειώσω ότι πρώτη φορά θα δώσω ένδειξη με τον καινούργιο, ψηφιακό μετρητή. Επίσης, για ποιο λόγο  στο self metering ζητά μόνο ένδειξη ημέρας; Της νύχτας δεν τη δέχεται; Πάντως  εγώ τη συνολική κατανάλωση πληκτρολόγησα, που βλέπω στο 1.8.0 του μετρητή. 

Στις 4/12/2022 στις 2:49 ΠΜ, washcloud είπε

(...βασικά να μείνεις στην "παρέα",,,,σίγουρα θα σε χρειαστούμε :-D)

(....τα άρθρα/πηγές/νόμοι/κυβερνητικές αποφάσεις/Εφημερίδα Κυβέρνησης είναι ψώνιο ειδικά του Κοράκιου....Σ' αυτόν "να την πέσεις"! 😁)

Επανήλθα πάλι για  αποριούλες με την καταχώρηση ενδείξεων του μετρητή. 😊 Εύχομαι να κυλούν όλα ήσυχα εδώ στο φόρουμ στο διάστημα των δύο εβδομάδων που δεν συνδέθηκα (βυθίστηκα στη μελέτη  Διοικητικής Δικονομίας). 😊

Στις 4/12/2022 στις 2:49 ΠΜ, washcloud είπε

[Κι επειδή κάτι πήρε το μάτι μου σε άλλο θρεντ περί "σόμπας αλογόνου/χαλαζία": αν πρώτη φορά χρησιμοποιείς/τώρα ξεκίνησες σπουδές, πρόσεχε, γιατί είναι εντελώς ακατάλληλο (οικονομικά) μέσο θέρμανσης....Για να έχεις και ΚΟΤ (και δη "Α"), πιθανώς δεν σου τρέχουν τα λεφτά από τα μπατζάκια, οπότε έχε τον νου σου γιατί μια τέτοια σόμπα μπορεί να σου ανοίξει μεγάλη οικονομική πληγή....]

Είδα ότι μου έχεις σχολιάσει και στο άλλο θρεντ  με τη "σύγκριση κόστους θέρμανσης". Έχεις δίκιο ότι θέλει προσοχή όσον αφορά στις καταναλώσεις. Θα γράψω και στο άλλο θρεντ σχετικά. 

Επεξ/σία από Inci624
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...