Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, rus είπε

Aρα εχω χρεωση νυχτερινου που αφορα απο 31/7 και πισω.

3,5ε το τετραμηνο? 8,5ε μου κρατησε εμενα.

Καλο ειναι να ανοιξει και το θερμοσιφωνα καμποσες ωρες, ωστε να υπαρξουν πολλες κιλοβατωρες:-D

Μήνα, σου έγραψα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αίτηση για νυχτερινό,και μου γράφουν κάτω στις παρατηρήσεις ότι πρέπει να γίνει ερμάριο , επειδή είναι ενοικιαζόμενο το σπίτι και εγώ ήδη θα πληρώσω τα 45€ για το νυχτερινό,μήπως να μην συνεχίσω την διαδικασία δεδομένου ότι ίσως πληρώσω πρόστιμο για το ερμάριο που είναι κόστος κανονικά του ιδιοκτήτη ? Επειδή μίλησα με τον ιδιοκτήτη και δεν είναι θετικός ,η απάντηση του ήταν ότι τόσα χρόνια γιατί δεν μας είπαν κάτι που περνάνε για μέτρηση,για ερμάριο, επίσης τόσα ρολόγια είναι χύμα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...έπεσες στην περίπτωση υπαλλήλου (αυτός που "γνωμοδότησε" για την προθήκη του ρολογιού). Για πρόστιμο δεν ξέρω, αλλά κατά πάσα πιθανότητα δεν θα σου το αλλάξουν το παλιό ρολόι, αν αυτοί που θα πάνε (όποτε πάνε......) δώσουν βάση στην συγκεκριμένη "οδηγία" (πολύ πιθανό).

Ο ιδιοκτήτης είναι λίγο <βαλεεδωοτιθες> και πιθανώς θα το βρεις μπροστά σου...Αν είσαι χρόνια εκεί και δεν παίζει να φύγεις για χρόνια, μάλλον θα έχεις κι άλλα θέματα. Αν θα είναι "μετρημένος" ο χρόνος που θα κάτσεις (1-2 χρόνια ακόμα), μάλλον δεν αξίζει το ζήτημα με το νυχτερινό ούτως ή άλλως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, scarface5323 είπε

Έκανα αίτηση για νυχτερινό,και μου γράφουν κάτω στις παρατηρήσεις ότι πρέπει να γίνει ερμάριο , επειδή είναι ενοικιαζόμενο το σπίτι και εγώ ήδη θα πληρώσω τα 45€ για το νυχτερινό,μήπως να μην συνεχίσω την διαδικασία δεδομένου ότι ίσως πληρώσω πρόστιμο για το ερμάριο που είναι κόστος κανονικά του ιδιοκτήτη ? Επειδή μίλησα με τον ιδιοκτήτη και δεν είναι θετικός ,η απάντηση του ήταν ότι τόσα χρόνια γιατί δεν μας είπαν κάτι που περνάνε για μέτρηση,για ερμάριο, επίσης τόσα ρολόγια είναι χύμα ...

Έχεις ψηφιακό μετρητή ή παλιό αναλογικό;

Αυτό για το ερμάριο έχει γραφτεί με το χέρι ή είναι εκτυπωμένο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Μήνα, σου έγραψα!!

A ναι, συγνωμη δε το προσεξα. Αρα απο δω και περα καθε τετραμηνιαιος λογ/σμος θα εχει παγιο 14ε, ενω πριν ειχε 1,7ε! Το λες και απαραδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Έχεις ψηφιακό μετρητή ή παλιό αναλογικό;

Αυτό για το ερμάριο έχει γραφτεί με το χέρι ή είναι εκτυπωμένο;

Έχω παλιό αναλογικό, αυτό το έγραψαν χειρόγραφα κάτω από ένα χειρόγραφο σχέδιο και βρίσκετε στην δεύτερη σελίδα της προσφοράς που με καλεί να πληρώσω τα 45€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rus είπε

A ναι, συγνωμη δε το προσεξα. Αρα απο δω και περα καθε τετραμηνιαιος λογ/σμος θα εχει παγιο 14ε, ενω πριν ειχε 1,7ε! Το λες και απαραδεκτο.

14€, έχεις δεν έχεις νυχτερινό.

Για αυτό εγώ που έχω μικρή κατανάλωση προβληματίζομαι αν θα μείνω στην ΔΕΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, scarface5323 είπε

Έχω παλιό αναλογικό, αυτό το έγραψαν χειρόγραφα κάτω από ένα χειρόγραφο σχέδιο και βρίσκετε στην δεύτερη σελίδα της προσφοράς που με καλεί να πληρώσω τα 45€

Αν βάλουν νέο ψηφιακό (99.9%) μπαίνει στην θέση του παλιού. Εκτός αν δεν είναι σε ντουλάπι ούτε ο παλιός, οπότε τυπικά έπρεπε να το γράψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, scarface5323 είπε

Έκανα αίτηση για νυχτερινό,και μου γράφουν κάτω στις παρατηρήσεις ότι πρέπει να γίνει ερμάριο , επειδή είναι ενοικιαζόμενο το σπίτι και εγώ ήδη θα πληρώσω τα 45€ για το νυχτερινό,μήπως να μην συνεχίσω την διαδικασία δεδομένου ότι ίσως πληρώσω πρόστιμο για το ερμάριο που είναι κόστος κανονικά του ιδιοκτήτη ? Επειδή μίλησα με τον ιδιοκτήτη και δεν είναι θετικός ,η απάντηση του ήταν ότι τόσα χρόνια γιατί δεν μας είπαν κάτι που περνάνε για μέτρηση,για ερμάριο, επίσης τόσα ρολόγια είναι χύμα ...

Να κανεις αυτο που σου ειπαν τον Δεδδηε... Δουλεια του ιδιοκτητη να φτιαξει το  ερμαριο ειναι...Ετσι πρεπει να γινει... Δεν μπορει να στο αρνηθει.. Θα πεις ειναι  εντολη του Δεδδηε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, takoulou είπε

Να κανεις αυτο που σου ειπαν τον Δεδδηε... Δουλεια του ιδιοκτητη να φτιαξει το  ερμαριο ειναι...Ετσι πρεπει να γινει... Δεν μπορει να στο αρνηθει.. Θα πεις ειναι  εντολη του Δεδδηε..

...κι ο άλλος θα του πει "δεν δίνω εγώ 2-3 κατοστάρικα κερατιάτικα, επειδή εσένα σου κάβλωσε να βάλεις νυχτερινό και ξύπνησε ο ΔΕΔΔΗΕ, κι άμα δεν σου αρέσει, φύγε κι όλας"....

Δεν τους ξέρεις, δα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, washcloud είπε

...κι ο άλλος θα του πει "δεν δίνω εγώ 2-3 κατοστάρικα κερατιάτικα, επειδή εσένα σου κάβλωσε να βάλεις νυχτερινό και ξύπνησε ο ΔΕΔΔΗΕ, κι άμα δεν σου αρέσει, φύγε κι όλας"....

Δεν τους ξέρεις, δα;

Καλημέρα.. Δεν νομίζω να στοιχίσει τόσο πολυ ένα ντουλάπι  για να φτιαχτεί.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...