Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, kostakiss είπε

 

έκανα τις παραπάνω ενέργειες , συμπληρωματικά θα πάω και από κατάστημα για να προλάβω τη διόρθωση . Δεν είναι να τους κερνάμε ούτε 1€

Δεν το πολυ βλεπω να τελειωνεις τοσο  αμεσα.. Θα πρεπει να ζητησει η Δεη απο τον Δεδδηε να γινει  εκτακτη καταμετρηση  που δυσκολα γινεται.. Η θα σου πουν να συμψηφιστουν  τα χρηματα στον επομενο λογαριασμο  της εκκαθαρισης.. Σε ποια περιοχη εισαι  και μενεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, takoulou said:

Δεν το πολυ βλεπω να τελειωνεις τοσο  αμεσα.. Θα πρεπει να ζητησει η Δεη απο τον Δεδδηε να γινει  εκτακτη καταμετρηση  που δυσκολα γινεται.. Η θα σου πουν να συμψηφιστουν  τα χρηματα στον επομενο λογαριασμο  της εκκαθαρισης.. Σε ποια περιοχη εισαι  και μενεις;

Ανατολική Θεσσαλονίκη, Ντεπώ . Έχω στείλει ήδη το μέιλ αλλά θα πάω και σε κατάστημα για να πάρω και αντίγραφο της αίτησης . Υποτίθεται θα με καλέσουν και έως αύριο .

ο δεδδηε φάνηκε να μου ενέκρινε χωρίς πολλά πολλά γιατί αλλιώς δεν τους έβγαινε κ αυτούς το νούμερο 

Επεξ/σία από kostakiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, kostakiss είπε

Ανατολική Θεσσαλονίκη, Ντεπώ . Έχω στείλει ήδη το μέιλ αλλά θα πάω και σε κατάστημα για να πάρω και αντίγραφο της αίτησης . Υποτίθεται θα με καλέσουν και έως αύριο .

ο δεδδηε φάνηκε να μου ενέκρινε χωρίς πολλά πολλά γιατί αλλιώς δεν τους έβγαινε κ αυτούς το νούμερο 

Καλησπέρα.. Τελικά τι έγινε; Βρέθηκε κάποια λυση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπήρξε άμεση κινητοποίηση τόσο από τον δεδδηε όσο και από τη ΔΕΗ .

σημερα έως το απόγευμα είχα μιλήσει και με εκπρόσωπο της δεδδηε που μου ζήτησε να του στείλω σε φωτό τις μετρήσεις . Επίσης με κάλεσαν από τη ΔΕΗ κατόπιν του εγγράφου (η του τηλεφωνικού)  αιτήματος και μου είπαν οτι ζητήθηκε επίσπευση και οτι από βδομάδα θα με καλέσουν από το τμημα λογαριασμών …

 

αντε να δούμε 

 

ευχαριστω πολύ πάντως σε όλους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα.. Τελικά τι έγινε; Βρέθηκε κάποια λυση;

...έχουν γκρινιάξει μερικοί κατά καιρούς μαζί σου για διάφορα (μέχρι και εγώ για "ψιλοπράγματα"), αλλά το ότι ρωτάς (και το κάνεις και συχνά) αυτούς που έχεις μιλήσει για κάτι "τί έγινε τελικά;", λέει πολλά για 'σένα (και καλά θα κάνουν να το λάβουν υπ' όψη κάποιοι "γκρινιάρηδες"...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει περάσει πάνω από μήνα που πλήρωσα τα 42 για νυχτερινό ρολόι. Έχω κάνει πολλαπλά τηλεφωνήματα χωρίς καμία ενημέρωση από πλευράς ΔΕΔΔΗΕ. έχω στείλει αίτημα μέσα από το website του ΔΕΔΔΗΕ για πληρωμή ρήτρας λόγο καθυστέρησης τοποθέτησης νυχτερινού μετρητή, ούτε και εκεί απαντήσαν ποτέ. Δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, walex είπε

Έχει περάσει πάνω από μήνα που πλήρωσα τα 42 για νυχτερινό ρολόι. Έχω κάνει πολλαπλά τηλεφωνήματα χωρίς καμία ενημέρωση από πλευράς ΔΕΔΔΗΕ. έχω στείλει αίτημα μέσα από το website του ΔΕΔΔΗΕ για πληρωμή ρήτρας λόγο καθυστέρησης τοποθέτησης νυχτερινού μετρητή, ούτε και εκεί απαντήσαν ποτέ. Δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω.

myrae κατά διαχειριστή για αποζημίωση για το νυχτερινό και για τη μη απάντηση εντός 15 εργάσιμων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, walex είπε

Έχει περάσει πάνω από μήνα που πλήρωσα τα 42 για νυχτερινό ρολόι. Έχω κάνει πολλαπλά τηλεφωνήματα χωρίς καμία ενημέρωση από πλευράς ΔΕΔΔΗΕ. έχω στείλει αίτημα μέσα από το website του ΔΕΔΔΗΕ για πληρωμή ρήτρας λόγο καθυστέρησης τοποθέτησης νυχτερινού μετρητή, ούτε και εκεί απαντήσαν ποτέ. Δεν ξέρω τι άλλο μπορώ να κάνω.

Συμπληρώνοντας τον κορακιο, σε ποια περιοχή είσαι;

Στο τηλέφωνό σου επιβεβαίωσαν πως έχει φανεί η πληρωμή σου; Αν ναι ρώτα πότε φάνηκε..

Ιδανικά αυτά μπορείς να τα ρωτήσεις και με μέιλ, ώστε να έχεις γραπτώς πότε και τι..

Παροχή μονοφασική ή τριφασική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Συμπληρώνοντας τον κορακιο, σε ποια περιοχή είσαι;

Στο τηλέφωνό σου επιβεβαίωσαν πως έχει φανεί η πληρωμή σου; Αν ναι ρώτα πότε φάνηκε..

Ιδανικά αυτά μπορείς να τα ρωτήσεις και με μέιλ, ώστε να έχεις γραπτώς πότε και τι..

Παροχή μονοφασική ή τριφασική;

είμαι Χαλάνδρι, ναι μου επιβεβαίωσαν ότι φάνηκε η πληρωμή 1/9, μονοφασική

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, walex είπε

είμαι Χαλάνδρι, ναι μου επιβεβαίωσαν ότι φάνηκε η πληρωμή 1/9, μονοφασική

Σ΄αυτές τις περιοχές, γενικά πιθανώς θα περιμένεις μήνες για φηφιακό ρολόι. Όσο για την επιστροφή του 20άρικου, οι ίδιοι λένε ότι δεν χρειάζεται να κάνεις κάποιο αίτημα - θα ενσωματωθεί στον λογαριασμό του παρόχου, όταν "το αναγνωρίσουν" (εντός 3μηνου μετά από Γενάρη...).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την αλλαγή του μετρητή, μου λέρωσαν το παραθυράκι της χελώνας και με μεγάλη δυσκολία βλέπω τις ενδείξεις. Το παραθυράκι αυτο, ανοίγει για να το καθαρίσω; Δεν έκανα κάποια προσπάθεια..είπα να ρωτήσω πρώτα εδώ. Ευχαριστώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, magdalhnh είπε

Κατα την αλλαγή του μετρητή, μου λέρωσαν το παραθυράκι της χελώνας και με μεγάλη δυσκολία βλέπω τις ενδείξεις. Το παραθυράκι αυτο, ανοίγει για να το καθαρίσω; Δεν έκανα κάποια προσπάθεια..είπα να ρωτήσω πρώτα εδώ. Ευχαριστώ. 

Βγάλε φωτογραφία τη χελώνα, στις καινούργιες χελώνες που είναι σαν κουμπωτό με ένα ίσιο κατσαβίδι, από το πλάι ίσως ξεκουμπώσει, ώστε να το καθαρίσεις και να το "κουμπώσεις" πάλι στη θέση του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Δεν νομίζω να ανοίγει. Στο λέρωσαν από ΜΕΣΑ δηλαδή; Με τί; Δαχτυλιές ή κάτι άλλο; Δοκίμασες να δεις (βράδυ) με φακό; Γιατί αν είναι απλά δαχτυλιές, με φακό θα βλέπεις μέσα.

Κατά τ' άλλα λογικά πρέπει να καλέσεις ΔΕΔΔΗΕ και να ζητήσεις αποκατάσταση της συγκεκριμένης "ζημιάς".

Μόλις τώρα, Kozanitis1 είπε

Βγάλε φωτογραφία τη χελώνα, στις καινούργιες χελώνες που είναι σαν κουμπωτό με ένα ίσιο κατσαβίδι, από το πλάι ίσως ξεκουμπώσει, ώστε να το καθαρίσεις και να το "κουμπώσεις" πάλι στη θέση του..

....δεν νομίζω να είναι καλή συμβουλή να "πειράξει" (με κατσαβίδι) κάτι στην "χελώνα"...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκόνες κυρίως, που όμως δεν είχε πριν την αλλαγή . Ωραία παιδιά, θα προσπαθήσω αρχικά μήπως ξεκουμπώνει κι αν όχι θα μιλήσω με ΔΕΔΔΗΕ. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, magdalhnh είπε

Σκόνες κυρίως, που όμως δεν είχε πριν την αλλαγή . Ωραία παιδιά, θα προσπαθήσω αρχικά μήπως ξεκουμπώνει κι αν όχι θα μιλήσω με ΔΕΔΔΗΕ. Ευχαριστώ. 

Μάγδα, από ΚΑΘΕ άποψη ("ασφάλειας" / "παραβίασης") καλύτερα να ΜΗΝ δοκιμάσεις κάτι η ίδια. Από την στιγμή που αυτοί τα κάνανε σκατά, αυτοί να τα καθαρίσουνε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...