Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, kostakiss είπε

Καλησπέρα , έχω εδώ και κανένα δίμηνο νυχτερινό μετρητή .

 

μου ήρθε ειδοποίηση για να δηλώσω τη κατανάλωση , και υπάρχει επιλογή μόνο για ημέρα .

 

το συμπληρώνω; Το αφήνω ;

το δηλώνω μόνο στον δεδδηε;

 

ειχα πάρει τηλέφωνο όταν μου τον είχαν περάσει (στον δεδδηε) 

Η λογική μου λέει πως θα έπρεπε να βγει λογαριασμός όταν σου άλλαξαν το μετρητή, ώστε τώρα να μπορείς να δώσεις ενδείξεις μέρας και νύκτας.., μήπως να μην καταχωρήσεις μετρήσεις τώρα, αλλά να μιλήσεις και με ΔΕΔΔΗΕ μήπως μπορούν να το διορθώσουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, kostakiss είπε

Καλησπέρα , έχω εδώ και κανένα δίμηνο νυχτερινό μετρητή .

 

μου ήρθε ειδοποίηση για να δηλώσω τη κατανάλωση , και υπάρχει επιλογή μόνο για ημέρα .

 

το συμπληρώνω; Το αφήνω ;

το δηλώνω μόνο στον δεδδηε;

 

ειχα πάρει τηλέφωνο όταν μου τον είχαν περάσει (στον δεδδηε) 

Θα μπορείς να περάσεις και τις δύο μετρήσεις όταν θα δει το συστημα ότι έχει τοποθετηθεί νυχτερινός μετρητής.. Περίμενε να περάσει πρώτα τις ενδείξεις όταν είναι ο Δεδδηε.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, kostakiss είπε

Καλησπέρα , έχω εδώ και κανένα δίμηνο νυχτερινό μετρητή .

 

μου ήρθε ειδοποίηση για να δηλώσω τη κατανάλωση , και υπάρχει επιλογή μόνο για ημέρα .

 

το συμπληρώνω; Το αφήνω ;

το δηλώνω μόνο στον δεδδηε;

 

ειχα πάρει τηλέφωνο όταν μου τον είχαν περάσει (στον δεδδηε) 

Δεν θα χάσεις τη νυκτερινή σου μέτρηση, γιατί μέχρι να βγει εκκαθαριστικός θα έχει ενημερωθεί το σύστημα και θα περάσει το συνεργείο του ΔΕΔΔΗΕ 2πλή μέτρηση. (σε μένα τουλάχιστον έτσι έγινε). Δήλωσε κανονικά τις ημερήσιες σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, kostakiss είπε

Καλησπέρα , έχω εδώ και κανένα δίμηνο νυχτερινό μετρητή .

 

μου ήρθε ειδοποίηση για να δηλώσω τη κατανάλωση , και υπάρχει επιλογή μόνο για ημέρα .

 

το συμπληρώνω; Το αφήνω ;

το δηλώνω μόνο στον δεδδηε;

 

ειχα πάρει τηλέφωνο όταν μου τον είχαν περάσει (στον δεδδηε) 

Όταν θα έρθει ο ΔΕΔΔΗΕ την προγραμματισμένη ημερομηνία καταμέτρησης για ενδείξεις θα ενημερώσει και το σύστημα του αλλά και τον πάροχο για την ενεργοποίηση του νυχτερινού, μέχρι τότε εσύ δεν θα μπορείς να δίνεις ενδείξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα πάντως ακόμη ο πάροχος πετάει χαρταετό...

Πέρασαν 28 Ιουλίου και στις 29 έδωσαν τις μετρήσεις στη ΔΕΗ, ακόμη λογαριασμό δεν έχω και εχθές που μίλησα μου λένε δεν έχουν λάβει μέτρηση και έχουν ένα έναντι με λιγότερες κιλοβατώρες απ' ότι πρέπει, τους έδωσα τις κιλοβατώρες που μου έδωσαν από ΔΕΔΔΗΕ και περιμένω να δω τι γίνεται.

Θα ξαναπάρω αύριο τηλέφωνο.

Τέλος Μαρτίου έγινε η αλλαγή του μετρητή και λογαριασμό με νυχτερινό ακόμη δεν έχω λάβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Grim Ripper είπε

Σε εμένα πάντως ακόμη ο πάροχος πετάει χαρταετό...

Πέρασαν 28 Ιουλίου και στις 29 έδωσαν τις μετρήσεις στη ΔΕΗ, ακόμη λογαριασμό δεν έχω και εχθές που μίλησα μου λένε δεν έχουν λάβει μέτρηση και έχουν ένα έναντι με λιγότερες κιλοβατώρες απ' ότι πρέπει, τους έδωσα τις κιλοβατώρες που μου έδωσαν από ΔΕΔΔΗΕ και περιμένω να δω τι γίνεται.

Θα ξαναπάρω αύριο τηλέφωνο.

Τέλος Μαρτίου έγινε η αλλαγή του μετρητή και λογαριασμό με νυχτερινό ακόμη δεν έχω λάβει.

 Ο Δεδδηε τους έδωσε τις μετρήσεις στην ΔΕΗ...Τα έχουν περάσει;; Σε ποια περιοχή είσαι; Ο εκκαθαριστικος λογαριασμός πότε είναι να βγει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, takoulou είπε

 Ο Δεδδηε τους έδωσε τις μετρήσεις στην ΔΕΗ...Τα έχουν περάσει;; Σε ποια περιοχή είσαι; Ο εκκαθαριστικος λογαριασμός πότε είναι να βγει;

Ο εκκαθαριστικός με τις μετρήσεις από το παλιό ρολόι είναι εντάξει, θέλω τον πρώτο εκκαθαριστικό με το νέο ρολόι με μετρήσεις ημέρας και νύχτας.

Στη ΔΕΗ μου είχαν πει ότι δεν έχουν μετρήσεις από ΔΕΔΔΗΕ...

Ο λογαριασμός ήταν να βγει αρχές του μήνα και πρέπει να είναι εκκαθαριστικός εφόσον έχουν περάσει από ΔΕΔΔΗΕ.

Νέα Ιωνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Ο εκκαθαριστικός με τις μετρήσεις από το παλιό ρολόι είναι εντάξει, θέλω τον πρώτο εκκαθαριστικό με το νέο ρολόι με μετρήσεις ημέρας και νύχτας.

Στη ΔΕΗ μου είχαν πει ότι δεν έχουν μετρήσεις από ΔΕΔΔΗΕ...

Ο λογαριασμός ήταν να βγει αρχές του μήνα και πρέπει να είναι εκκαθαριστικός εφόσον έχουν περάσει από ΔΕΔΔΗΕ.

Νέα Ιωνία.

Ποτε βγηκε ο εκκαθαριστικος με το παλιο ρολοι;; Ημερομηνια... Στην ΔΕΗ βγαινουν οι εκκαθαριστικοι καθε τεσσερεις  μηνες νομιζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, takoulou είπε

Ποτε βγηκε ο εκκαθαριστικος με το παλιο ρολοι;; Ημερομηνια... Στην ΔΕΗ βγαινουν οι εκκαθαριστικοι καθε τεσσερεις  μηνες νομιζω..

Αρχές Απριλίου απ' όσο θυμάμαι, συγκεκριμένα η αλλαγή του μετρητή έγινε τέλος Μαρτίου και 2 ημέρες μετά ήρθαν από ΔΕΔΔΗΕ για την καταμέτρηση και ενημέρωσα για την αλλαγή του μετρητή καθώς και τις κιλοβατώρες που είχε οπότε βγήκε ο σωστός εκκαθαριστικός.

Μετά από 2 μήνες έδωσα (τηλεφωνικός) τις μετρήσεις στο ΔΕΔΔΗΕ επειδή δεν μπορούσα μέσα από το site (είχε επιλογή μόνο ημέρας/συνολικά χωρίς νυχτερινό), τις μετρήσεις δεν τις έδωσαν στη ΔΕΗ επειδή η "καρτέλα" μου ήταν υπό επισκευή και δεν είχαν περάσει ότι πλέον έχω νυχτερινό, σε ερώτηση μου πότε θα γίνει η ενημέρωση της καρτέλας μου λένε όταν περάσουν εκείνοι δηλαδή τον Ιούλιο.

Η ΔΕΗ έβγαλε δικό της έναντι με περισσότερες κιλοβατώρες απ' όσο έπρεπε και τώρα περιμένω τον κανονικό εκκαθαριστικό λογαριασμό.

Τεσπα δεν χρειάζεται να συνεχίσουμε άλλο, είμαστε και off-topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 1 μήνα περίπου έγινε και η αλλαγή του μετρητή στο χωριό (Λέσβος), τουλάχιστον έκατσε με τις διακοπές οπότε ήμουν και εγώ εδώ.

Τον SX1A1-SELS-05 έβαλαν και εδώ, έχει μπει η SIM αν και δεν θα δίνει ακόμη μετρήσεις προφανώς.

Vodafone είναι η SIM πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Μετά από 1 μήνα περίπου έγινε και η αλλαγή του μετρητή στο χωριό (Λέσβος), τουλάχιστον έκατσε με τις διακοπές οπότε ήμουν και εγώ εδώ.

Τον SX1A1-SELS-05 έβαλαν και εδώ, έχει μπει η SIM αν και δεν θα δίνει ακόμη μετρήσεις προφανώς.

Vodafone είναι η SIM πάντως.

Δυτικη Λεσβο???

Μηπως περιοχη Αντισσας???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, από Σεπτέμβρη ανεβαίνει από 0.0056€ σε 0.00844€ ανά kWh και όπως φαίνεται προστίθεται ΚΑΙ στο νυκτερινό..

Πηγή είναι το PDF χρεώσεων Γ1/Γ1Ν για το Σεπτέμβρη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kozanitis1 είπε

από Σεπτέμβρη ανεβαίνει από 0.0056€ σε 0.00844€ ανά kWh και όπως φαίνεται προστίθεται ΚΑΙ στο νυκτερινό..

Γιατί πράγμα μιλάς; Σόρυ αλλά δεν είναι σαφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Doubt είπε

Γιατί πράγμα μιλάς; Σόρυ αλλά δεν είναι σαφές.

Για τις ρυθμιζόμενες χρεώσεις λέει, και ειδικότερα τη χρέωση ενέργειας στο σύστημα μεταφοράς.

https://www.dei.gr/media/u0dpfidg/g1_g1n_092022v-1.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...