Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, korakios είπε

δε νομίζω να χρειάζεται κάτι άλλο , αν και δεν πολυκατάλαβα ,καλύτερα περίμενε τον @ekrepali που την έχει χρησιμοποιήσει την πλατφόρμα

Πατάς το κόκκινο (απόρριψη), γράφεις το σχόλιο (αν θες προσθέτεις και επιπλέον pdf) και πατάς αποστολή ή κάτι τέτοιο, δε θυμάμαι. Θα φαίνεται μετά η απάντηση σου κάτω απ'την απάντηση του παρόχου. Μετά περιμένεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  

2 λεπτά πριν, haris013 είπε

μενουν κρητη οι δικοι μου, μπορουν να βαλουν νυχτερινο ρευμα/ρολοι;

Ναι στις ευρύτερες περιοχές των πόλεων Ηρακλείου, Ρεθύμνου, Ιεράπετρας, Αγίου Νικολάου, Σητείας, Χανίων, Σταλίδας Ηρακλείου, Μοιρών Ηρακλείου, Πραιτωρίων Ηρακλείου, Βρυσών Χανίων και Αγιάς Χανίων

Προσοχή αν έχει λήξει το πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου (ΥΔΕ) το οποίο έχει ισχύε για 14 χρόνια, θα πρέπει να βγάλουν καινούργιο.

Περισσότερες πληροφορίες στον ΔΕΔΔΗΕ στο 2111900500 (δωρεάν). Προσοχή το 5ψήφιο 11500 είναι με χρέωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ekrepali είπε

  

Ναι στις ευρύτερες περιοχές των πόλεων Ηρακλείου, Ρεθύμνου, Ιεράπετρας, Αγίου Νικολάου, Σητείας, Χανίων, Σταλίδας Ηρακλείου, Μοιρών Ηρακλείου, Πραιτωρίων Ηρακλείου, Βρυσών Χανίων και Αγιάς Χανίων

Προσοχή αν έχει λήξει το πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου (ΥΔΕ) το οποίο έχει ισχύε για 14 χρόνια, θα πρέπει να βγάλουν καινούργιο.

Περισσότερες πληροφορίες στον ΔΕΔΔΗΕ στο 2111900500 (δωρεάν). Προσοχή το 5ψήφιο 11500 είναι με χρέωση.

πέρα απο το ΥΔΕ και το κόστος του μηχανικού για να εκδόσει νέο, το νυχτερινο τι κόστος εγκατάστασης έχει; είναι εφαπαξ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, ekrepali είπε

  

Ναι στις ευρύτερες περιοχές των πόλεων Ηρακλείου, Ρεθύμνου, Ιεράπετρας, Αγίου Νικολάου, Σητείας, Χανίων, Σταλίδας Ηρακλείου, Μοιρών Ηρακλείου, Πραιτωρίων Ηρακλείου, Βρυσών Χανίων και Αγιάς Χανίων

Προσοχή αν έχει λήξει το πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου (ΥΔΕ) το οποίο έχει ισχύε για 14 χρόνια, θα πρέπει να βγάλουν καινούργιο.

Περισσότερες πληροφορίες στον ΔΕΔΔΗΕ στο 2111900500 (δωρεάν). Προσοχή το 5ψήφιο 11500 είναι με χρέωση.

Για το νυχτερινό όταν το ζητήσεις δεν χρειάζεται πλεον νέα ΥΔΕ.. Έχει καταργηθεί.. 

3 λεπτά πριν, haris013 είπε

πέρα απο το ΥΔΕ και το κόστος του μηχανικού για να εκδόσει νέο, το νυχτερινο τι κόστος εγκατάστασης έχει; είναι εφαπαξ;

Το κόστος είναι 42.16 ευρώ και το ζητάς στο Δεδδηε τηλέφωνο📞 8004004000...Δεν έχει άλλο κόστος.. Θα πρεπει να δεις τις μεγάλες καταναλώσεις.. 

Επεξ/σία από takoulou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, haris013 είπε

πέρα απο το ΥΔΕ και το κόστος του μηχανικού για να εκδόσει νέο, το νυχτερινο τι κόστος εγκατάστασης έχει; είναι εφαπαξ;

40 ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, haris013 είπε

πέρα απο το ΥΔΕ και το κόστος του μηχανικού για να εκδόσει νέο, το νυχτερινο τι κόστος εγκατάστασης έχει; είναι εφαπαξ;

ΥΔΕ θα βγάλεις ΜΟΝΟ εάν σε οχλήσει ο ΔΕΔΔΗΕ (με επσστολή), σε περίπτωση που είναι ληγμένη η τωρινή. Θα έχεις 6(+1) μήενς περιθώριο να το κάνεις (μετά, κόψιμο)(...της σύνδεσης 😜).

Το κόστος ενεργοποίησης του νυχτερινού είναι 34+ΦΠΑ (24%). Εφ' άπαξ. Ακόμη και στην περίπτωση που τυχόν έχεις νέο, φηφιακό μετρητή (άρα δεν θα σου τον αλλάξουν μεν, αλλά σαν ενεργοποίηση της υπηρεσίας του νυχτερινού, θα πληρώσεις το προαναφερθέν ποσό).

4 ώρες πριν, takoulou είπε

Για το νυχτερινό όταν το ζητήσεις δεν χρειάζεται πλεον νέα ΥΔΕ.. Έχει καταργηθεί..

...εσύ λες για την περίπτωση που γινόταν παρέμβαση στον πίνακα (φωτάκι λειτουργίας νυχτερινού, που πλέον δεν είναι προϋπόθεση). Με την ευκαιρία αλλαγής μετρητή (εφ' όσον έχει παλιό αναλογικό) και σε περίπτωση που είχε λήξει η ισχύς της παλιάς ΥΔΕ, δεν θα "ξυπνήσει" ο ΔΕΔΔΗΕ, ζητώντας νέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, washcloud είπε

ΥΔΕ θα βγάλεις ΜΟΝΟ εάν σε οχλήσει ο ΔΕΔΔΗΕ (με επσστολή), σε περίπτωση που είναι ληγμένη η τωρινή. Θα έχεις 6(+1) μήενς περιθώριο να το κάνεις (μετά, κόψιμο)(...της σύνδεσης 😜).

Το κόστος ενεργοποίησης του νυχτερινού είναι 34+ΦΠΑ (24%). Εφ' άπαξ. Ακόμη και στην περίπτωση που τυχόν έχεις νέο, φηφιακό μετρητή (άρα δεν θα σου τον αλλάξουν μεν, αλλά σαν ενεργοποίηση της υπηρεσίας του νυχτερινού, θα πληρώσεις το προαναφερθέν ποσό).

...εσύ λες για την περίπτωση που γινόταν παρέμβαση στον πίνακα (φωτάκι λειτουργίας νυχτερινού, που πλέον δεν είναι προϋπόθεση). Με την ευκαιρία αλλαγής μετρητή (εφ' όσον έχει παλιό αναλογικό) και σε περίπτωση που είχε λήξει η ισχύς της παλιάς ΥΔΕ, δεν θα "ξυπνήσει" ο ΔΕΔΔΗΕ, ζητώντας νέα;

Πλεον ο Δεδδηε  για το νυχτερινο δεν ζηταει νεα ΥΔΕ και ας εχει ληξει αυτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 05/11/2021 at 17:14, greekfragma said:

πόσο καιρό μετά σου έβαλαν το μετρητή από τη μέρα που πλήρωσες; 

εγώ πλήρωσα στις 26/10 και σήμερα μου ήρθε μήνυμα οτι επιβεβαίωσαν την πληρωμή και έστειλαν το αίτημα προς υλοποίηση.

ανήκω και γω σε ΔΕΔΔΗΕ Καλλιθέας.

 

On 06/11/2021 at 15:56, greekfragma said:

SMS στο κινητό μου.

 

 

On 11/11/2021 at 18:38, greekfragma said:

Σήμερα άνοιξα αίτημα παραπόνου καταγγελίας στη Ρ.Α.Ε. γιατί ο ΔΕΔΔΗΕ έχει πληρωθεί τα 42ευρώ για την εγκατάσταση του μετρητή από 25 Οκτώβρη και ακόμα και σήμερα δεν μου δίνει κανείς γραπτώς μια ημερομηνία ή χρονικό όριο για την τοποθέτηση από τον εγκαταστάτη παρότι τους έχω ταράξει στα email ανα 4-5 μέρες.

Το προφορικό "δεν υπάρχουν μετρητές και θα περιμένετε" δε το δέχομαι σαν απάντηση. Θα πρέπει να οριστεί το ΜΕΧΡΙ πότε και να το πάρω ΓΡΑΠΤΩΣ.

 

On 18/11/2021 at 23:35, greekfragma said:

εγώ την έχω έτοιμη να τη στείλω Δευτέρα μιας και δεν έχω ούτε καν μια απάντηση απο μεριάς τους για το θέμα του πότε....ουτε καν μας συγχωρειτε λογω ελλειψης θα καθυστερησουμε. τετοιος σταρχι2ισμός

 

 

σκάει σήμερα email από MyRAE και λέω τι συνέβη;

 

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΑΧΥΤΗΤΑ 

The Office Reaction GIF by NETFLIX

 

σε αίτημα τοποθέτησης νυχτερινού Τέλη Οκτώβρη, Καταγγελία Αρχές Νοέμβρη του 2021!!!!

παραλίγο να κλείσουμε χρόνο

 

Screenshot 2022-06-30 150217.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, greekfragma είπε

κάτω δεξιά....απάντηση

τοποθετήσαμε τον νυχτερινό μετρητής στις 5/1/2022

α, αχνοφαινόταν δεν το πρόσεξα !

κάνεις απόρριψη και ζητάς τα 20€ αποζημίωσης καθυστέρησης

κάνε και αίτημα μέσω ΔΕΔΔΗΕ μιας και είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν εντός ημερών , αν δεν απαντήσουν ζητάς επιπλέον λεφτά και τσουπ βγήκαν και τα έξοδα του μετρητή 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, korakios είπε

κάνεις απόρριψη και ζητάς τα 20€ αποζημίωσης καθυστέρησης

κάνε και αίτημα μέσω ΔΕΔΔΗΕ μιας και είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν εντός ημερών , αν δεν απαντήσουν ζητάς επιπλέον λεφτά και τσουπ βγήκαν και τα έξοδα του μετρητή 😂

...έτσι, να έχουν να πάρουν κάτι και τα εγγόνια του 🤣

@greekfragma

...δεν θέλω να στρίψω το μαχαίρι, αλλά είναι 20€ μετά τις 10 μέρες, όχι 10€ μετά τις 20 εργάσιμες...😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, korakios είπε

α, αχνοφαινόταν δεν το πρόσεξα !

κάνεις απόρριψη και ζητάς τα 20€ αποζημίωσης καθυστέρησης

κάνε και αίτημα μέσω ΔΕΔΔΗΕ μιας και είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν εντός ημερών , αν δεν απαντήσουν ζητάς επιπλέον λεφτά και τσουπ βγήκαν και τα έξοδα του μετρητή 😂

θελεις να μου πεις λιγα περισσοτερα για αυτη την διαδικασια. Ενα μισυ μηνα τωρα πληρωμενο σε ψηφιακο μετρητη που θελει μονο ενεργοποιηση και δεν ξερει κανεις τιποτα. Το περιφημο τηλεφωνικο κεντρο ειναι μονο για να καταγραφει αιτηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, skiace είπε

θελεις να μου πεις λιγα περισσοτερα για αυτη την διαδικασια. Ενα μισυ μηνα τωρα πληρωμενο σε ψηφιακο μετρητη που θελει μονο ενεργοποιηση και δεν ξερει κανεις τιποτα. Το περιφημο τηλεφωνικο κεντρο ειναι μονο για να καταγραφει αιτηματα.

...αν εννοείς για την καθυστέρηση ενεργοποίησης του νυχτερινού πέραν των 10 εργάσιμων από την πληρωμή και την επιστροφή 20€ (συν ίσως τα "επιπλέον" που λέει ο Korakios, για τα οποία δεν έχω ιδέα) λόγω "εγγυημένης υπηρεσίας", τα αιτείσαι μέσα από φόρμα του σάιτ τους (δεν υπάρχει συγκεκριμένη φόρμα για το συγκεκριμένο ζήτημα - απλά δηλώνεις τον λόγο που αιτείσαι ό,τι αιτείσαι. Αν ψάξεις λίγο στους "λόγους για επικοινωνία" στο σάιτ του ΔΕΔΔΗΕ, σε λίστα που έχουν, θα βρεις κάτι σχετικό. Τα είχα τσεκάρει - δεν τα καλοθυμάμαι). Να ξέρεις ότι σύμφωνα με αυτά που αναφέρουν για την συγκεκριμένη ιστορία, θα περιμένεις κα'να χρόνο (το "ελάχιστο" είναι θεωρητικά από 6 έως 9 μήνες, αλλά....). Παρ' ολ' αυτά, μια απλή αίτηση είναι, καν' την. Κι Ο,ΠΟΤΕ στα επιστρέψουν......

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...