Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Έβαλα νυχτερινό 27/2 δηλαδή τότε έβαλαν τον μετρητή μου ήρθε πριν μερικές μέρες εκκαθαριστικός και δεν γράφει κάπου για νυχτερινή χρέωση μόνο αυτό "Πάγια Χρέωση Νύχτας 1.65"

Ναι... Μπορει να μην δοθηκε η μετρηση για το νυχτερινο....Θα πρεπει να παρεις ενα τηλεφωνο στον Δεδδηε να το ρωτησεις; Τι εχει γινει; Μπορει να εβαλαν νεο μετρητη χωρις να ενεργοποιηθει το νυχτερινο;;

2 λεπτά πριν, marmagia είπε

Ααα κατάλαβα. Ναι έχει αναλογικό ένα πραγμα σαν μεταλλική χελώνα. Υπάρχει περίπτωση να αλλάξουν όλο το μετρητή; Θα πρέπει να έρθουν η το κάνουν απόμακρυσμενα;

Δεν γινεται... Θα περασουν απο εκει να το δουνε..Ολα ειναι πιθανα... Σε ποια περιοχη του Δεδδηε ανηκεις;

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, takoulou said:

Ναι... Μπορει να μην δοθηκε η μετρηση για το νυχτερινο....Θα πρεπει να παρεις ενα τηλεφωνο στον Δεδδηε να το ρωτησεις; Τι εχει γινει; Μπορει να εβαλαν νεο μετρητη χωρις να ενεργοποιηθει το νυχτερινο;;

Δεν γινεται... Θα περασουν απο εκει να το δουνε..Ολα ειναι πιθανα... Σε ποια περιοχη του Δεδδηε ανηκεις;

Είμαι Αγια Παρασκευή. Δεν ξέρω όμως σε ποιον δεδδηε υπάγομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, marmagia είπε

Είμαι Αγια Παρασκευή. Δεν ξέρω όμως σε ποιον δεδδηε υπάγομαι. 

Φιλοθεης Κηφισιας... Θα επρεπε... Υπομονη τοτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, takoulou said:

Φιλοθεης Κηφισιας... Θα επρεπε... Υπομονη τοτε...

Χαχα εντάξει δεν τρελαίνομαι γιατί έτσι και αλλιώς το καλοκαίρι και το νέο και το παλιό νυχτερινο είναι 23:00-07:00. Το χειμώνα αλλάζει και θέλω να έχω και μεσημέρι 

ελπιζω να μην έρθουν όταν θα λείπω τον Αύγουστο, αλλά δε νομίζω να τραβήξει ως τότε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, marmagia είπε

Χαχα εντάξει δεν τρελαίνομαι γιατί έτσι και αλλιώς το καλοκαίρι και το νέο και το παλιό νυχτερινο είναι 23:00-07:00. Το χειμώνα αλλάζει και θέλω να έχω και μεσημέρι 

ελπιζω να μην έρθουν όταν θα λείπω τον Αύγουστο, αλλά δε νομίζω να τραβήξει ως τότε 

Θα πρεπει να ειναι ανοιχτος ο χωρος...Οταν θα περασουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, takoulou said:

Θα πρεπει να ειναι ανοιχτος ο χωρος...Οταν θα περασουν...

Αυτό είναι το θέμα. Τα ρολόγια στο σπίτι είναι μέσα στο κλιμακοστάσιο όποτε αν δεν είναι κάποιος σπίτι δεν μπορούν να μπουν. Λες να τους πάρει τόσο πολύ καιρό και μέχρι τέλη Ιουλίου να μην έχουν έρθει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, marmagia είπε

Αυτό είναι το θέμα. Τα ρολόγια στο σπίτι είναι μέσα στο κλιμακοστάσιο όποτε αν δεν είναι κάποιος σπίτι δεν μπορούν να μπουν. Λες να τους πάρει τόσο πολύ καιρό και μέχρι τέλη Ιουλίου να μην έχουν έρθει;

Από ότι έχουν γράψει κάποιοι συμφορουμίτες στην περιοχή αυτή συνήθως τους παίρνει μήνες μέχρι να το κάνουν, οπότε μη φοβάσαι, μάλλον μετά τον Αύγουστο θα έρθουν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, marmagia είπε

Ααα κατάλαβα. Ναι έχει αναλογικό ένα πραγμα σαν μεταλλική χελώνα. Υπάρχει περίπτωση να αλλάξουν όλο το μετρητή; Θα πρέπει να έρθουν η το κάνουν απόμακρυσμενα;

Θα έρθει συνεργείο της ΔΕΔΔΗΕ . Σε εμένα ήρθαν μετά από 7 μήνες από τη υποβολή αίτησης . Είχαν έλλειψη μέτρητων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, takoulou είπε

Ναι... Μπορει να μην δοθηκε η μετρηση για το νυχτερινο....Θα πρεπει να παρεις ενα τηλεφωνο στον Δεδδηε να το ρωτησεις; Τι εχει γινει; Μπορει να εβαλαν νεο μετρητη χωρις να ενεργοποιηθει το νυχτερινο;;

Δεν γινεται... Θα περασουν απο εκει να το δουνε..Ολα ειναι πιθανα... Σε ποια περιοχη του Δεδδηε ανηκεις;

Είχα πάρει και μου είχαν πει ότι μετράει από την στιγμή που άλλαξαν μετρητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απαντησε ο ΔΕΔΔΗΕ μεσω ΡΑΕ για την αργοπορια εγκαταστασης 3 μηνων - αιτηση 12/2021 - εγκατασταση 3/2022(εχω κανει και αιτηση αποζημιωσης το 20ρικο για την αργοπορια απο την πλατφορμα του ΔΕΔΔΗΕ)

Spoiler

Αξιότιμε Κύριε χχχχχχ,
Το αίτημά σας για νυχτερινό τιμολόγιο ολοκληρώθηκε στις 04/03/2022.
Για τυχόν αποζημίωση θα ενημερωθείτε άμεσα.
Για περαιτέρω θέματα παρακαλούμε όπως επικοινωνήσετε με την ηλεκτρονική πλατφόρμα της Υπηρεσίας μας στο www.deddie.gr
Με εκτίμηση

Την αποδεχομαι ή την απορριπτω?

Επεξ/σία από jimakos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

απαντησε ο ΔΕΔΔΗΕ μεσω ΡΑΕ για την αργοπορια εγκαταστασης 3 μηνων - αιτηση 12/2021 - εγκατασταση 3/2022(εχω κανει και αιτηση αποζημιωσης το 20ρικο για την αργοπορια απο την πλατφορμα του ΔΕΔΔΗΕ)

  Απόκρυψη περιεχομένων

Αξιότιμε Κύριε χχχχχχ,
Το αίτημά σας για νυχτερινό τιμολόγιο ολοκληρώθηκε στις 04/03/2022.
Για τυχόν αποζημίωση θα ενημερωθείτε άμεσα.
Για περαιτέρω θέματα παρακαλούμε όπως επικοινωνήσετε με την ηλεκτρονική πλατφόρμα της Υπηρεσίας μας στο www.deddie.gr
Με εκτίμηση

Την αποδεχομαι ή την απορριπτω?

Τι εννοεις να την απορριψεις?

Εκανες αιτηση για νυχτερινο και εφοσον αργησαν σωστα εκανες αιτηση αποζωμιωσης και βασει της απαντησης περιμενεις να τσιμπησεις το 20ρικο.Αν δεις οτι αργουν πολυ ξανακανε η μιλα μαζι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimakos234 είπε

Την αποδεχομαι ή την απορριπτω?

απόρριψη και απαίτηση ενημέρωσης για την αποζημίωση μόνο μέσω της πλατφόρμας myrae

ενημερώνεις θα κλείσεις το αίτημα όταν λάβεις την αποζημίωση και θα παραμείνει ανοιχτό μέχρι τότε

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

απόρριψη και απαίτηση ενημέρωσης για την αποζημίωση μόνο μέσω της πλατφόρμας myrae

ενημερώνεις θα κλείσεις το αίτημα όταν λάβεις την αποζημίωση και θα παραμείνει ανοιχτό μέχρι τότε

απαντησα αντιστοιχα.
Μετα την απορριψη, εβγαλε το πεδιο για να γραψω σχολιο, εγραψα το σχολιο μου και αποστολη. Μετα η αποστολη παραμενει πρασινη --> δεν ειναι να κανω κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

απαντησα αντιστοιχα.
Μετα την απορριψη, εβγαλε το πεδιο για να γραψω σχολιο, εγραψα το σχολιο μου και αποστολη. Μετα η αποστολη παραμενει πρασινη --> δεν ειναι να κανω κατι αλλο?

δε νομίζω να χρειάζεται κάτι άλλο , αν και δεν πολυκατάλαβα ,καλύτερα περίμενε τον @ekrepali που την έχει χρησιμοποιήσει την πλατφόρμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...