Προς το περιεχόμενο

Νυχτερινό τιμολόγιο ΔΕΔΔΗΕ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Είχα κάνει αίτηση για νυχτερινο και ήρθαν σήμερα και τον έβαλαν, ΧΩΡΙΣ να έχω πληρώσει !!!!!

Καλημερα... Δυσκολο το βλεπω  να εγινε αυτο..Μηπως αλλαξαν απλα το μετρητη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως και μένα μου έχουν αλλάξει μετρητή από πέρσι τον Απρίλιο, από την πρώτη στιγμή κάνει καταγραφή ξεχωριστά την κατανάλωση ημέρας και νύχτας, ο ΔΕΔΔΗΕ όμως δεν έχει ενεργοποιήσει το νυχτερινό.

Από ότι καταλαβαίνω αυτό που πληρώνεις αφορά την ενεργοποίηση του νυχτερινού, όχι την αλλαγή του μετρητή.

ΥΓ: Υπόψιν δεν είχα ζητήσει νυχτερινό, για άλλο λόγο τους είχα καλέσει (μετατόπιση καλωδίου), και με την ευκαιρία άλλαξαν και τους δύο μετρητές που υπήρχαν στο ακίνητο με ψηφιακούς.

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Joshua21 είπε

Πάντως και μένα μου έχουν αλλάξει μετρητή από πέρσι τον Απρίλιο, από την πρώτη στιγμή κάνει καταγραφή ξεχωριστά την κατανάλωση ημέρας και νύχτας, ο ΔΕΔΔΗΕ όμως δεν έχει ενεργοποιήσει το νυχτερινό.

Από ότι καταλαβαίνω αυτό που πληρώνεις αφορά την ενεργοποίηση του νυχτερινού, όχι την αλλαγή του μετρητή.

ΥΓ: Υπόψιν δεν είχα ζητήσει νυχτερινό, για άλλο λόγο τους είχα καλέσει (μετατόπιση καλωδίου), και με την ευκαιρία άλλαξαν και τους δύο μετρητές που υπήρχαν στο ακίνητο με ψηφιακούς.

Και μετά λένε ότι δεν έχουν μετρητές!.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lsk1977 είπε

Και μετά λένε ότι δεν έχουν μετρητές!.....

Έχουν αρχίσει σταδιακά εδώ και πάνω από χρόνο να αλλάζουν μετρητές με ψηφιακούς, δεν νομίζω να υπάρχει έλλειψη, κατά τη γνώμη μου σε κάποιες περιπτώσεις μλκιζεται ο ΔΕΔΔΗΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ένα περίεργο θέμα, αν γνωρίζει κάποιος ή του έχει τύχει:

- 2 διαμερίσματα στην ίδια οικοδομή με δικά τους αυτόνομα ρολόγια. Και τα δύο μπήκαν στο Home Enter N το Σεπτέμβριο.

- Από χθες και στα 2 διαμερίσματα το Νυχτερινό δεν έρχεται το μεσημέρι 3-5μμ αλλά μόνο το βράδυ 2πμ-8πμ.

- Το έδωσα βλάβη στον ΔΕΔΗΕ αλλά θα μου έκανε εντύπωση και τα 2 ρολόγια να εμφανίσουν την ίδια δυσλειτουργία την ίδια ακριβώς μέρα.

Στο τηλ. κέντρο μου είπαν ότι μπορεί να πάρει και 1 μήνα η επίσκεψη τεχνικού (!!!). Και ότι - αν βγει βλάβη δική τους - πληρώνω εγώ στο μεταξύ κανονικά και μετά γίνεται συμψηφισμός. 

Κι έχουμε θερμοσυσσωρευτές που φορτίζουν με νυχτερινό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλημερα... Δυσκολο το βλεπω  να εγινε αυτο..Μηπως αλλαξαν απλα το μετρητη..

Περίεργο.

Ήμουν στην δουλειά.

Δέχομαι μια κλήση που έγραφε ΔΕΔΔΗΕ και με ρώτησαν που ακριβώς είναι ο μετρητής.

Τώρα, που γύρισα, δεν βλέπω αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, vkoukoutis είπε

Καλησπερα. Εκανα αιτηση για ενεργοποιηση νυχτερικου. Ποσο καιρο παιρνει να στειλουν το εμαιλ για να πληρωσω το ποσο;

1 με 2 ημέρες , θα το έχουν στείλει με το κωδικό πληρωμής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, meletis_m είπε

1 με 2 ημέρες , θα το έχουν στείλει με το κωδικό πληρωμής 

Ευχαριστω, δε εχω ακομη ρολοι περιμενω να το βαλουν Δευτερα - Τριτη αλλα διαβασα και μου προτειναν να το κανω παραλληλα γιατι ειναι τα ζωα μου αργα λιγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vkoukoutis είπε

Ευχαριστω, δε εχω ακομη ρολοι περιμενω να το βαλουν Δευτερα - Τριτη αλλα διαβασα και μου προτειναν να το κανω παραλληλα γιατι ειναι τα ζωα μου αργα λιγο...

Εγω έχω πληρώσει από 25 Φεβρουαρίου και περιμένω . Αύριο θα τηλεφωνήσω .

23 Φεβρουαρίου έγινε η αίτηση . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, meletis_m είπε

Εγω έχω πληρώσει από 25 Φεβρουαρίου και περιμένω . Αύριο θα τηλεφωνήσω .

23 Φεβρουαρίου έγινε η αίτηση . 

Καλα ειπα τα ζωα μου αργα.... Παλι καλα ειχαμε ενα "γνωστο" στη δεη αλλιως θα εμπαινε το ρευμα - ρολοι το καλοκαιρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tasanton είπε

 

Καλησπέρα, ένα περίεργο θέμα, αν γνωρίζει κάποιος ή του έχει τύχει:

- 2 διαμερίσματα στην ίδια οικοδομή με δικά τους αυτόνομα ρολόγια. Και τα δύο μπήκαν στο Home Enter N το Σεπτέμβριο.

- Από χθες και στα 2 διαμερίσματα το Νυχτερινό δεν έρχεται το μεσημέρι 3-5μμ αλλά μόνο το βράδυ 2πμ-8πμ.

- Το έδωσα βλάβη στον ΔΕΔΗΕ αλλά θα μου έκανε εντύπωση και τα 2 ρολόγια να εμφανίσουν την ίδια δυσλειτουργία την ίδια ακριβώς μέρα.

Στο τηλ. κέντρο μου είπαν ότι μπορεί να πάρει και 1 μήνα η επίσκεψη τεχνικού (!!!). Και ότι - αν βγει βλάβη δική τους - πληρώνω εγώ στο μεταξύ κανονικά και μετά γίνεται συμψηφισμός. 

Κι έχουμε θερμοσυσσωρευτές που φορτίζουν με νυχτερινό...

Είσαι σίγουρος ότι γράφει μόνο το βράδυ ο μετρητής;; Είναι ηλεκτρονικος; Πόσες παροχες έχει εκεί με νυχτερινό μετρητή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tasanton είπε

 

Καλησπέρα, ένα περίεργο θέμα, αν γνωρίζει κάποιος ή του έχει τύχει:

- 2 διαμερίσματα στην ίδια οικοδομή με δικά τους αυτόνομα ρολόγια. Και τα δύο μπήκαν στο Home Enter N το Σεπτέμβριο.

- Από χθες και στα 2 διαμερίσματα το Νυχτερινό δεν έρχεται το μεσημέρι 3-5μμ αλλά μόνο το βράδυ 2πμ-8πμ.

- Το έδωσα βλάβη στον ΔΕΔΗΕ αλλά θα μου έκανε εντύπωση και τα 2 ρολόγια να εμφανίσουν την ίδια δυσλειτουργία την ίδια ακριβώς μέρα.

Στο τηλ. κέντρο μου είπαν ότι μπορεί να πάρει και 1 μήνα η επίσκεψη τεχνικού (!!!). Και ότι - αν βγει βλάβη δική τους - πληρώνω εγώ στο μεταξύ κανονικά και μετά γίνεται συμψηφισμός. 

Κι έχουμε θερμοσυσσωρευτές που φορτίζουν με νυχτερινό...

Μπορεί να έχει χαλάσει ο δέκτης ΤΑΣ και να μη δίνει εντολή για το μεσημέρι. Αυτό πρέπει να συμβαίνει σε όλα τα ρολόγια της οικοδομής, αν ισχύει. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...