Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό τιμολόγιο ηλεκτρικού ρεύματος.


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@ekrepali και όσοι άλλοι πολλοί ενδιαφέρονται, ολοκληρώθηκε η μετάβασή μου από Ελπέ σε Ήρων, δηλαδή φαίνεται η παροχή και στον myheron πλέον. Μόλις μίλησα με τσατ του Ήρωνα, βλέπουν κανονικά το ΚΟΤ, αυτόματα και χωρίς να έχω κάνει ακύρωση-νέα αίτηση στον ΗΔΙΚΑ. Τα τελευταία ψηφία στην παλιά, εγκεκριμένη αίτηση του ΗΔΙΚΑ δεν έχουν αλλάξει, και πλέον ούτε με ενδιαφέρει τι θα γίνει.

Οπότε νομίζω πλέον υπάρχει οριστική απάντηση, τουλάχιστον για τη δική μου παροχή, σε μετάβαση από ελπέ σε ήρωνα δεν χρειάζεται ακύρωση ΚΟΤ και νέα αίτηση στο ΗΔΙΚΑ.

Επεξ/σία από tryfos
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, tryfos είπε

@ekrepali και όσοι άλλοι πολλοί ενδιαφέρονται, ολοκληρώθηκε η μετάβασή μου από Ελπέ σε Ήρων, δηλαδή φαίνεται η παροχή και στον myheron πλέον. Μόλις μίλησα με τσατ του Ήρωνα, βλέπουν κανονικά το ΚΟΤ, αυτόματα και χωρίς να έχω κάνει ακύρωση-νέα αίτηση στον ΗΔΙΚΑ. Τα τελευταία ψηφία στην παλιά, εγκεκριμένη αίτηση του ΗΔΙΚΑ δεν έχουν αλλάξει, και πλέον ούτε με ενδιαφέρει τι θα γίνει.

Οπότε νομίζω πλέον υπάρχει οριστική απάντηση, τουλάχιστον για τη δική μου παροχή, σε μετάβαση από ελπέ σε ήρωνα δεν χρειάζεται ακύρωση ΚΟΤ και νέα αίτηση στο ΗΔΙΚΑ.

Ωραία ευχαριστούμε πολύ. Έτσι θα πράξω και εγώ τέλος του μήνα και ενημερώνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έλαβα το εξής sms από την protergia,

ΣAΣ ENHMEPΩNOYME ΠΩΣ KATOΠIN ΣXETIKOY AITHMATOΣ ΣAΣ ΣTHN HΛEKTPONIKH ΔIAKYBEPNHΣH KOINΩNIKHΣ AΣΦAΛIΣHΣ,OΛOKΛHPΩΘHKE H ENTAΞH ΣAΣ ΣTO KOINΩNIKO TIMOΛOΓIO.EYXAPIΣTOYME

όμως δεν είμαι πελάτης τούς. Ήμουν το 2018-2019. Αυτή την στιγμή είμαι σε ζενίθ.

Τι φάση?🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Merenda7 said:

Μόλις έλαβα το εξής sms από την protergia,

ΣAΣ ENHMEPΩNOYME ΠΩΣ KATOΠIN ΣXETIKOY AITHMATOΣ ΣAΣ ΣTHN HΛEKTPONIKH ΔIAKYBEPNHΣH KOINΩNIKHΣ AΣΦAΛIΣHΣ,OΛOKΛHPΩΘHKE H ENTAΞH ΣAΣ ΣTO KOINΩNIKO TIMOΛOΓIO.EYXAPIΣTOYME

όμως δεν είμαι πελάτης τούς. Ήμουν το 2018-2019. Αυτή την στιγμή είμαι σε ζενίθ.

Τι φάση?🤔

Mήπως είσαι καθολική υπηρεσία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Mήπως ήσουν Watt&Volt πριν τη Ζενίθ;

Όχι στην ελιν ήμουν. Πήρα τηλέφωνο όμως για να βεβαιωθώ πως δεν πήρε και την ζενίθ ο Μυτιληναίος 🤑

Έχει γίνει συστημικό λάθος λέει, έχουν λάβει πολλά τηλεφωνήματα και μου ζητούν συγνώμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 minute ago, Merenda7 said:

Όχι στην ελιν ήμουν. Πήρα τηλέφωνο όμως για να βεβαιωθώ πως δεν πήρε και την ζενίθ ο Μυτιληναίος 🤑

Έχει γίνει συστημικό λάθος λέει, έχουν λάβει πολλά τηλεφωνήματα και μου ζητούν συγνώμη 

Σου πρόσφεραν κάνα "καλό πρόγραμμα" για να πας σ'αυτούς; Αν ναι, τότε δεν έγινε λάθος... το κάνουν επίτηδες.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Σου πρόσφεραν κάνα "καλό πρόγραμμα" για να πας σ'αυτούς; Αν ναι, τότε δεν έγινε λάθος... το κάνουν επίτηδες.

ΧΑ,ΧΑ😁 δεν τους έδωσα το περιθώριο. Το έκλεισα καπάκι όταν είπε συστημικό λάθος συγνώμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Merenda7 είπε

Μόλις έλαβα το εξής sms από την protergia,

ΣAΣ ENHMEPΩNOYME ΠΩΣ KATOΠIN ΣXETIKOY AITHMATOΣ ΣAΣ ΣTHN HΛEKTPONIKH ΔIAKYBEPNHΣH KOINΩNIKHΣ AΣΦAΛIΣHΣ,OΛOKΛHPΩΘHKE H ENTAΞH ΣAΣ ΣTO KOINΩNIKO TIMOΛOΓIO.EYXAPIΣTOYME

όμως δεν είμαι πελάτης τούς. Ήμουν το 2018-2019. Αυτή την στιγμή είμαι σε ζενίθ.

Τι φάση?🤔

Και σε μένα ήρθε, κι εγώ την ίδια εποχή με σένα ήμουν πελάτης τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, tryfos είπε

@ekrepali και όσοι άλλοι πολλοί ενδιαφέρονται, ολοκληρώθηκε η μετάβασή μου από Ελπέ σε Ήρων, δηλαδή φαίνεται η παροχή και στον myheron πλέον. Μόλις μίλησα με τσατ του Ήρωνα, βλέπουν κανονικά το ΚΟΤ, αυτόματα και χωρίς να έχω κάνει ακύρωση-νέα αίτηση στον ΗΔΙΚΑ. Τα τελευταία ψηφία στην παλιά, εγκεκριμένη αίτηση του ΗΔΙΚΑ δεν έχουν αλλάξει, και πλέον ούτε με ενδιαφέρει τι θα γίνει.

Οπότε νομίζω πλέον υπάρχει οριστική απάντηση, τουλάχιστον για τη δική μου παροχή, σε μετάβαση από ελπέ σε ήρωνα δεν χρειάζεται ακύρωση ΚΟΤ και νέα αίτηση στο ΗΔΙΚΑ.

Aν θέλεις ρωτα και ΔΕΔΔΗΕ αν βλέπουν την παροχή σου στον ΗΡΩΝ ως δικαιούχο ΚΟΤ για να είσαι 101% καλλυμενος και ενημέρωσε μας αν μπορείς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/12/2023 στις 10:49 ΠΜ, Greg29M είπε

Aν θέλεις ρωτα και ΔΕΔΔΗΕ αν βλέπουν την παροχή σου στον ΗΡΩΝ ως δικαιούχο ΚΟΤ για να είσαι 101% καλλυμενος και ενημέρωσε μας αν μπορείς!

Ο ίδιος ο Ήρων στο τσατ μου είπε ότι ενημερωθήκαμε από τον ΔΕΔΔΗΕ. Και να μην μου το έλεγε όμως, εγώ επαφές με τον ΔΕΔΔΗΕ δεν θέλω εκτός αν έχει πέσει στύλος στο σπίτι μου και κινδυνεύω με φωτιά 😁

Παιδιά μην το ψάχνετε άλλο, αυτόματα γίνεται η διαδικασία μεταφοράς του ΚΟΤ από πάροχο σε πάροχο. Κάποια στιγμή πρέπει τα θέματα να τα λήγουμε. Ό,τι υπάρχει στο site για διακοπή/νέα αίτηση, είτε υπάρχει από παλιά είτε το "σκαρφίστηκε" κάποιος από τον ΔΕΔΔΗΕ/ΗΔΙΚΑ, για να μην έχουν καμία ευθύνη αυτοί. Πλέον υπάρχουν αναφορές αρκετές εδώ για να υποστηρίξουν το συμπέρασμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, tryfos είπε

Ο ίδιος ο Ήρων στο τσατ μου είπε ότι ενημερωθήκαμε από τον ΔΕΔΔΗΕ. Και να μην μου το έλεγε όμως, εγώ επαφές με τον ΔΕΔΔΗΕ δεν θέλω εκτός αν έχει πέσει στύλος στο σπίτι μου και κινδυνεύω με φωτιά 😁

Παιδιά μην το ψάχνετε άλλο, αυτόματα γίνεται η διαδικασία μεταφοράς του ΚΟΤ από πάροχο σε πάροχο. Κάποια στιγμή πρέπει τα θέματα να τα λήγουμε. Ό,τι υπάρχει στο site για διακοπή/νέα αίτηση, είτε υπάρχει από παλιά είτε το "σκαρφίστηκε" κάποιος από τον ΔΕΔΔΗΕ/ΗΔΙΚΑ, για να μην έχουν καμία ευθύνη αυτοί. Πλέον υπάρχουν αναφορές αρκετές εδώ για να υποστηρίξουν το συμπέρασμα.

Συμφωνώ σε όλα! Και εγώ όταν είχα μιλήσει με ηδικα μου έκαναν προπαγάνδα για την ακατανόμαστη και να σταθεροποιηθω σε έναν πάροχο και να μην κάνω τουρισμό κτλ ότι ναι δηλαδή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα,

είμαι δικαιούχος ΚΟΤΒ.

 

Αλλά από σήμερα άνοιξε η πλατφόρμα για επιδότηση νοικοκυριών που χρησιμοποιούν ηλεκτρική ενέργεια για θέρμανση. Είναι 60 ευρώ έως 390 αν δεν κάνω λάθος που γίνεται συμψηφισμός στον έναντι ή εκκαθαριστικό λογαριασμό. Κάτι τέτοιο τελωσπάντων... Δεν έχουν δικαίωμα όμως να κάνουν αίτηση όσοι ειναι ενταγμένοι στο ΚΟΤ. Μήπως συμφέρει να απενταχθώ από το ΚΟΤ και να κάνω αίτηση στην πλατφόρμα;

Δεν ξέρω βέβαια αν όντως μπορώ να απενταχθώ από κοτ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...