Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό τιμολόγιο ηλεκτρικού ρεύματος.


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα αίτηση όμως δεν εγκρίθηκε ενώ πέρυσι ήμουν στους δικαιούχους.

Αυτό σημαίνει πως από σήμερα δεν θα ανήκω πλέον ή από τέλη Οκτωβρίου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, Gatoskylo8 είπε

Έκανα αίτηση όμως δεν εγκρίθηκε ενώ πέρυσι ήμουν στους δικαιούχους.

Αυτό σημαίνει πως από σήμερα δεν θα ανήκω πλέον ή από τέλη Οκτωβρίου;

Καλημέρα.. Αν δεν έχεις το σωστό εισόδημα δεν μπορείς να μπεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημέρα.. Αν δεν έχεις το σωστό εισόδημα δεν μπορείς να μπεις.. 

Δεν κατάλαβες, μέχρι και σήμερα (πριν κάνω την αίτηση) είχα ΚΟΤ.

Το ερώτημα μου είναι εάν από σήμερα θα ξεκινήσω να έχω κανονικό τιμολόγιο ή από τέλος Οκτώβρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Gatoskylo8 είπε

Δεν κατάλαβες, μέχρι και σήμερα (πριν κάνω την αίτηση) είχα ΚΟΤ.

Το ερώτημα μου είναι εάν από σήμερα θα ξεκινήσω να έχω κανονικό τιμολόγιο ή από τέλος Οκτώβρη.

Δυστυχώς νομίζω από σήμερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Oliver12 είπε

Δυστυχώς νομίζω από σήμερα.

Ευχαριστώ, βιάστηκα διότι ήμουν σίγουρος ότι θα μπω αλλά τελικά με πέταξε διότι προσμέτρησε το επίδομα ανεργίας που πήρα τους πρώτους μήνες του 22.

Νόμιζα πως δεν θα είχα πρόβλημα και την πάτησα.

Επεξ/σία από Gatoskylo8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Gatoskylo8 είπε

αλλά τελικά με πέταξε διότι προσμέτρησε το επίδομα ανεργίας που πήρα τους πρώτους μήνες του 22.

αν όντως είναι αυτό πάρε τηλ (δε γνωρίζω νούμερο) μιας και κανονικά δε μετρά το επίδομα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι δεν είμαστε σίγουροι για το αν θα εγκριθούμε περιμένουμε μέχρι 31/10 για την αίτηση για να μην την χάσουμε από τώρα ; σε περιπτωση που δεν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, korakios είπε

αν όντως είναι αυτό πάρε τηλ (δε γνωρίζω νούμερο) μιας και κανονικά δε μετρά το επίδομα

Και εμένα μου έκανε τεράστια εντύπωση, πήρα τηλέφωνο αλλά συνέχεια μιλάει.

Έστειλα και mail οπότε αναμένω, αν αλλάξει κάτι θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Προσπάθησα να κάνω την αίτηση για το ΚΟΤ όμως μου βγάζει μήνυμα ότι είμαι μέλος νοικοκυριού. Στην φετινή δήλωση το αλλάξαμε αυτό. πλέον δεν είμαι φιλοξενούμενος αλλά μένω μόνος με δωρεάν παραχώρηση. Επίσης την προηγούμενη βδομάδα άλλαξα το όνομα της ΔΕΗ στο όνομα μου. Τι γίνεται;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις ήδη εγκεκριμένη (από 26/10/2022), πως προχωράς; Λήγει στις 26/10 φέτος και μετά κάνεις νέα ή την ακυρώνεις εσυ και μετά κάνεις νέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikos010101 είπε

Καλημέρα. Προσπάθησα να κάνω την αίτηση για το ΚΟΤ όμως μου βγάζει μήνυμα ότι είμαι μέλος νοικοκυριού. Στην φετινή δήλωση το αλλάξαμε αυτό. πλέον δεν είμαι φιλοξενούμενος αλλά μένω μόνος με δωρεάν παραχώρηση. Επίσης την προηγούμενη βδομάδα άλλαξα το όνομα της ΔΕΗ στο όνομα μου. Τι γίνεται;

 

Ελα.. Μάλλον δεν θα γίνεται.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες, υπάρχει κάποιος τρόπος να δούμε πότε λήγει το τωρινό μας ΚΟΤ-Β για να πράξουμε μετά αναλόγως για υποβολή ανανέωσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και εγώ αυτήν την απορία
Υπάρχει περίπτωση να μην το δεχτεί κάποια εταιρεία;
Γνωρίζουμε από τη στιγμή που θα εγκριθεί (αν), πότε ξεκινάει να φαίνεται στο λογαριασμό; Ισχύει από την ημέρα που εντάσσεσαι στο κοτ και φαίνεται μετά στον πρώτο λογαριασμό κατευθείαν; Μπορείς κάπως να το ελέγξεις πριν έρθει λογαριασμός ότι είσαι οκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, visualmaster είπε

Έχω και εγώ αυτήν την απορία
Υπάρχει περίπτωση να μην το δεχτεί κάποια εταιρεία;
Γνωρίζουμε από τη στιγμή που θα εγκριθεί (αν), πότε ξεκινάει να φαίνεται στο λογαριασμό; Ισχύει από την ημέρα που εντάσσεσαι στο κοτ και φαίνεται μετά στον πρώτο λογαριασμό κατευθείαν; Μπορείς κάπως να το ελέγξεις πριν έρθει λογαριασμός ότι είσαι οκ;

Από την στιγμή που έχεις ενταχθεί ισχύει από την ημερομηνία αυτή.. Θα πάρεις τον προμηθευτή σου να τον ρωτήσεις μετά από μερικές μέρες αν σε βλέπει να έχεις πάει στο κοινωνικό τιμολόγιο.. ( σε μερικές περιοχές περνάει ο Δεδδηε να καταγράψει την ένδειξη για πας στο κοινωνικό τιμολόγιο).. 

Αν το έχεις ζητήσει.. Τώρα  αν κάποιος προμηθευτής το αρνηθεί το βλέπω δύσκολο.. 

1 ώρα πριν, bill_viper είπε

Καλημέρα παίδες, υπάρχει κάποιος τρόπος να δούμε πότε λήγει το τωρινό μας ΚΟΤ-Β για να πράξουμε μετά αναλόγως για υποβολή ανανέωσης;

https://www.ieidiseis.gr/oikonomia/212302/koinoniko-timologio-2023-dei-pote-i-aitisi-me-taxisnet-odigies

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, visualmaster είπε

Υπάρχει περίπτωση να μην το δεχτεί κάποια εταιρεία;

όχι , δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση , αλλά μπορεί το πρόγραμμα που είσαι να μη δέχεται ΚΟΤ , άρα τότε θα σε βάλει σε άλλο πρόγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...