Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό τιμολόγιο ηλεκτρικού ρεύματος.


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, geodimis είπε

Για την ιστορία η διαδικασία συναίνεσης αναφέρεται στο FAQ Νο.17…

...ναι αλλά ποιος ψάχνει για FAQ - στην αίτηση μέσα θα έπρεπε να το αναφέρουν (ΕΣΤΩ σ' ένα pop-up με mouse hovering...Aλλά πού......).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Να κανω και εγω μερικες ερωτησεις. Βαλαμε νυχτερινο τωρα πλεον ο λογαριασμος πως θα ερχεται δυο ξεχωριστοι η ενας οπως πρωτα; Ειμαι KOTB θα πρεπει να κανω κατι για να παραμεινω ΚΟΤΒ η πρεπει να κανω κατι;

όχι αν δεν άλλαξε ο αριθμός παροχής σου . Αν άλλαξε νομίζω οτι πρέπει να ξανακάνεις αίτηση , θα σου πει κάποιος άλλος που γνωρίζει καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μια ερώτηση να κάνω μιας και δεν βλέπω κάτι συγκεκριμένο.

Η έκπτωση ΚΟΤ μπαίνει μόνο στον εκκαθαριστικό, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/3/2022 στις 9:31 ΜΜ, Grim Ripper είπε

Καλησπέρα, μια ερώτηση να κάνω μιας και δεν βλέπω κάτι συγκεκριμένο.

Η έκπτωση ΚΟΤ μπαίνει μόνο στον εκκαθαριστικό, σωστά;

Όχι η έκπτωση Κοτ εφαρμόζεται και στους έναντι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimostr είπε

Όχι η έκπτωση Κοτ εφαρμόζεται και στους έναντι 

Τότε κάτι έχει γίνει και ενώ είμαι μέσα στα όρια δεν έχω πάρει την έκπτωση.  Θα στείλω κάποιο mail και θα ρωτήσω τι γίνεται. 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Grim Ripper είπε

Τότε κάτι έχει γίνει και ενώ είμαι μέσα στα όρια δεν έχω πάρει την έκπτωση.  Θα στείλω κάποιο mail και θα ρωτήσω τι γίνεται. 

Ευχαριστώ 

Στο λέω γιατί σε λογαριασμό του πατέρα μου που έχει κοτ Β έχει έκπτωση κα8 σε έναντι και σε εκκαθαριστικό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Παιδιά καινούρια αίτηση πότε θα χρειαστεί να κάνουμε? 

Μολις τελειωσουν οι φορολογικες δηλωσεις.

Λογικα μετα το καλοκαιρι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Παιδιά καινούρια αίτηση πότε θα χρειαστεί να κάνουμε? 

Αν είσαι ήδη σε ΚΟΤ τότε με την φορολογική δήλωση , εαν δεν είσαι σε ΚΟΤ οποιαδήποτε στιγμή 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, dimostr είπε

Αν είσαι ήδη σε ΚΟΤ τότε με την φορολογική δήλωση , εαν δεν είσαι σε ΚΟΤ οποιαδήποτε στιγμή 

...το 2ο σωστό, αλλά όπως είπε ο HERTHAN, για ανανέωση πρέπει να περιμένεις να τελειώσει η περίοδος των φορολογικών (και όχι πότε θα δώσεις την δική σου, πχ Απρίλη, Μάη κλπ), συμπεριλαμβανομένης και της πιθανής (κλασσικά) παράτασης : κάνεις από την επομένη, έως και μέχρι ένα μήνα (για να μην χάσεις καθόλου από την έκπτωση). Δηλαδή καλό Σεπτέμβρη.

Επεξ/σία από washcloud
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, washcloud είπε

...το 2ο σωστό, αλλά όπως είπε ο HERTHAN, για ανανέωση πρέπει να περιμένεις να τελειώσει η περίοδος των φορολογικών (και όχι πότε θα δώσεις την δική σου, πχ Απρίλη, Μάη κλπ), συμπεριλαμβανομένης και της πιθανής (κλασσικά) παράτασης : κάνεις από την επομένη, έως και μέχρι ένα μήνα (για να μην χάσεις καθόλου από την έκπτωση). Δηλαδή καλό Σεπτέμβρη.

Ναι έχεις δίκιο δεν διευκρίνησα σωστά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, dimostr είπε

Στο λέω γιατί σε λογαριασμό του πατέρα μου που έχει κοτ Β έχει έκπτωση κα8 σε έναντι και σε εκκαθαριστικό 

Οντως υπαρχει και στον Εναντι, αλλα αυτο δε λεει κατι αφου τελικα στον Εκκαθαριστικο θα γινει η εκκαθαριση του 4μηνου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/3/2022 στις 5:14 ΜΜ, korakios είπε
Στις 17/3/2022 στις 5:04 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

Ειμαι KOTB θα πρεπει να κανω κατι για να παραμεινω ΚΟΤΒ η πρεπει να κανω κατι;

όχι αν δεν άλλαξε ο αριθμός παροχής σου . Αν άλλαξε νομίζω οτι πρέπει να ξανακάνεις αίτηση , θα σου πει κάποιος άλλος που γνωρίζει καλύτερα

Αν παραμένεις στην ίδια εταιρία δεν αλλάζει ο αριθμός παροχής και δεν κάνες τίποτα περεταίρω. Παραμένεις στον ΚΟΤ αρκεί βέβαια στο νέο πρόγραμμα να ''κουμπωνει'' ο ΚΟΤ (στο  Εντερ+ παίζει κανονικά)
Εγώ που ήρθα από άλλο πάροχο, έχοντας τον νέο αριθμό παροχής μπήκα στο https://www.idika.gr/kot/ ακύρωσα την παλιά αίτηση και υπέβαλα νέα (με τον αρ. παροχής) η οποία αυτόματα εγκρίθηκε. Οπότε -θέλω να πιστεύω- στον πρώτο λογαριασμό θα έχω κι έκπτωση  ΚΟΤ.
Όταν μου 'ρθει (σ.σ. ο λογαριασμός) θα επανέλθω :-).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...