Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό τιμολόγιο ηλεκτρικού ρεύματος.


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Τελος τι εννοεις?

η επιδότηση που δεν έχει καμία σχέση με ΚΟΤ

και....έχεις δίκαιο μιλάς για ΚΟΤ 😂

μήπως στο τετράμηνο ξεπέρασες το όριο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, korakios είπε

η επιδότηση που δεν έχει καμία σχέση με ΚΟΤ

και....έχεις δίκαιο μιλάς για ΚΟΤ 😂

Ναι για κοτ οχι για την κρατική επιδότηση που δίνουν, άρα εχουν κάνει κάποιο λάθος? Γιατι δεν γραφει πουθενά έκπτωση κοτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Ναι για κοτ οχι για την κρατική επιδότηση που δίνουν, άρα εχουν κάνει κάποιο λάθος? Γιατι δεν γραφει πουθενά έκπτωση κοτ

 

7 λεπτά πριν, korakios είπε

μήπως στο τετράμηνο ξεπέρασες το όριο ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, korakios είπε

η επιδότηση που δεν έχει καμία σχέση με ΚΟΤ

και....έχεις δίκαιο μιλάς για ΚΟΤ 😂

μήπως στο τετράμηνο ξεπέρασες το όριο ?

42 ημέρες ειναι ο εκκαθαριστικός. Επειδή πριν ήμουν σε αλλη εταιρεία 918kw εχω καψει και οριο εχω  1700.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

42 ημέρες ειναι ο εκκαθαριστικός. Επειδή πριν ήμουν σε αλλη εταιρεία 918kw εχω καψει και οριο εχω  1700.

42 ημέρες με 918kw αντιστοιχούν σε 2622 τετραμήνου .

Αν και δε γνωρίζω απο πότε ξεκινά το τετράμηνο , αν ξεκίνησε τώρα πρέπει να κάψεις λιγοτερες μέχρι να κλείσει ωστε να μην ξεπεράσεις το όριο

αν έκλεισε τώρα ,κοιτάς στον προηγούμενο πάροχο το πόσο έκαψες μέχρι να κλείσει το τετράμηνο

εφόσον ήρθες απο άλλον πάροχο άλλαξε και το τελευταίο ψηφίο , επομένως έπρεπε να είχες κάνει ξανά αίτηση για ΚΟΤ (μήπως το ξέχασες?)

τέλος βάλε νυχτερινό μιας στο όριο μετράνε οι ημερήσιες μόνο και σπρώξε ότι μπορείς στο νυχτερινό απο κατανάλωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, korakios είπε

42 ημέρες με 918kw αντιστοιχούν σε 2622 τετραμήνου .

Αν και δε γνωρίζω απο πότε ξεκινά το τετράμηνο , αν ξεκίνησε τώρα πρέπει να κάψεις λιγοτερες μέχρι να κλείσει ωστε να μην ξεπεράσεις το όριο

αν έκλεισε τώρα ,κοιτάς στον προηγούμενο πάροχο το πόσο έκαψες μέχρι να κλείσει το τετράμηνο

εφόσον ήρθες απο άλλον πάροχο άλλαξε και το τελευταίο ψηφίο , επομένως έπρεπε να είχες κάνει ξανά αίτηση για ΚΟΤ (μήπως το ξέχασες?)

τέλος βάλε νυχτερινό μιας στο όριο μετράνε οι ημερήσιες μόνο και σπρώξε ότι μπορείς στο νυχτερινό απο κατανάλωση

Εχω πληρώσει για νυχτερινό απο 4/1 αλλα ακομα να έρθουν να βάλουν τον μετρητή. Πιο πριν δεν είχα κοτ γιατι δεν ηταν στο ονομα μου το ρολοι. Απο 30/12 είναι στο όνομα μου. Εκτος αν το πανε αναλογικα κ υπολογίζουν οτι στο 4μηνο θα είχα ξεπεράσει το όριο. Αν και μαλλον δεν ισχύει γιατι και σε προηγούμενο ποστ ενα παιδί του έχουν βάλει κοτ που σε 4μηνο αναλογικά πάλι θα ξεπερνούσε το οριο. Θα τους παρω τηλέφωνο να ρωτήσω. Λογικά τωρα ξεκινάει νεο 4 μηνο αφου μου γράφει επομενη καταμετρηση  ιουνιο. Εκτος αν είναι αυτο που λες το μετρησαν 4μηνο με του προηγούμενου το ονομα

Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, aekoupoli είπε

Εχω πληρώσει για νυχτερινό απο 4/1 αλλα ακομα να έρθουν να βάλουν τον μετρητή. Πιο πριν δεν είχα κοτ γιατι δεν ηταν στο ονομα μου το ρολοι. Απο 30/12 είναι στο όνομα μου. Εκτος αν το πανε αναλογικα κ υπολογίζουν οτι στο 4μηνο θα είχα ξεπεράσει το όριο. Αν και μαλλον δεν ισχύει γιατι και σε προηγούμενο ποστ ενα παιδί του έχουν βάλει κοτ που σε 4μηνο αναλογικά πάλι θα ξεπερνούσε το οριο. Θα τους παρω τηλέφωνο να ρωτήσω. Λογικά τωρα ξεκινάει νεο 4 μηνο αφου μου γράφει επομενη καταμετρηση  ιουνιο. Εκτος αν είναι αυτο που λες το μετρησαν 4μηνο με του προηγούμενου το ονομα

Καλησπερα... Εδω κοιτας..

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή έκανα κι εγώ αίτηση για κοτ τύπου 2 και εγκρίθηκε μου έβγαλε κάτι κιλοβατώρες,με αυτές τι συμβαίνει ;ισχύουν για μειωμένο ποσό ή αν ξεπεράσεις αυτές δεν ισχύει το κοτ;

 

 

Επεξ/σία από czarjuly
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, czarjuly είπε

ή αν ξεπεράσεις αυτές δεν ισχύει το κοτ;

δεν ισχύει . Αν το ξεπεράσεις (> +10%) τις χάνεις . Εκτός αν στο σύνολο του έτους έχεις λιγότερες απο το όριο επομένως παίρνεις την έκπτωση ΚΟΤ μέχρι το όριο και οι υπόλοιπες κιλοβατώρες χρεώνονται κανονικά (σπάνιο)

και βάλε νυχτερινό

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα έχω εδώ και δύο χρόνια κοτ β και τέλη Νοεμβρίου μπηκαστο online.

Σήμερα έφαγα φλασια για αίτηση για κοινωνικό τιμολόγιο,δεν έκανα το φθινόπωρο.

Μπαίνω να κάνω αίτηση και δεν βλέπω επιλογή νέα αίτηση....Την πάτησα;Θα με πετάξει εκτός;

 

Άκυρο!Εκανα το Σεπτέμβριο😂

Επεξ/σία από 26ska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/2/2022 στις 12:57 ΜΜ, aekoupoli είπε

Καλησπερα παιδιά, μου ήρθε εκκαθαριστικός με κοτ β αλλα δεν βλεπω κάπου την έκπτωση του κοτ. Έχουν κανει καποιο λαθος?

Screenshot_20220216_062747.jpg.bebe08f7ca3e2963c9349b6d2d9ca639.jpg

Screenshot_20220216_062818.jpg.b22042a04157a32f9a5b59540e0256b1.jpg

Εγώ επίσης παρατηρώ πως δε σου έχουν ανάλυση της χρέωσης ΥΚΩ.

Σε έχουν χρεώσει με 918Χ0.032

Σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο απο 2001 κιλοβατώρες και πάνω, η χρέωση είναι 0.030. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, magdalhnh είπε

Εγώ επίσης παρατηρώ πως δε σου έχουν ανάλυση της χρέωσης ΥΚΩ.

Σε έχουν χρεώσει με 918Χ0.032

Σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο απο 2001 κιλοβατώρες και πάνω, η χρέωση είναι 0.030. 

 

Ναι σωστός. Θα παρω τηλέφωνο να ρωτησω και αυτο που λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aekoupoli είπε

Ναι σωστός. Θα παρω τηλέφωνο να ρωτησω και αυτο που λες

Εγω παρατηρησα οτι εχεις χρεωση 0,018 ενω το online ειναι 0,017.....μηπως εχεις το enter που δεν δικαιουταο κοτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, desiro είπε

Εγω παρατηρησα οτι εχεις χρεωση 0,018 ενω το online ειναι 0,017.....μηπως εχεις το enter που δεν δικαιουταο κοτ?

το νέο enter παίρνει ΚΟΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, desiro είπε

Εγω παρατηρησα οτι εχεις χρεωση 0,018 ενω το online ειναι 0,017.....μηπως εχεις το enter που δεν δικαιουταο κοτ?

Ακυρο....λεει my home enter Κοτ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...