Προς το περιεχόμενο

Τι μου καμερα μου προτείνεται?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,λεω να παρω μια καμερα να κανω κατι σαν μικρες συνεντευξεις που θα τα ανεβαζω στο ΥΤ.

Απο φωτα και μικροφωνα θα δω πιο μετα,πρωτα θελω να παρω την καμερα.Μεχρι 500 ευρω τοπ θα δωσω,εχετε να προτεινεται τιποτα?Παιζουν κατι μεταχ στο αμαζον τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σωστα,απαιτησεις αυτο που ειπα για το youtube συνεντευξεις θα κανω,εσω και εξω (θα παρω και ενα φως μετα,κανα ποδι κτλ.) hd+ η εικονα αλλα ποτε δεν εχω δουλεψει με τετοιο εξοπλισμο.Ειμαι οπερατερ αλλα εκανα ειδησεις και εκει ειχαμε τις ΒΕΤΑ,κατι 50αρες.

 

Τι γνωμη εχεις για τα μεταχειρισμενα στο αμαζον?Καλυτερα καινουργιο κτλ?Επισης,αγορα απο Ελλαδα παιζει να βρω κατι με καλες τιμες σε σχεση με εξω.  :ph34r:

Επεξ/σία από petros_samurai
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ

εγω γενικα ψωνιζω πολλα μτχ απο φορουμ και αγγελιες

 

δε θα σου προτεινω κατι συγκεκριμενο (για αρχη)

αλλα σιγουρα να παρεις κατι που να εχει εισοδο εξωτερικου μικροφωνου και εξοδο ακουστικων.

 

editing κτλ εσυ θα τα κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι εγω θα μονταρω,εχω το πλατινουμ της σονυ και νομιζω πως το μαθαινω σιγα σιγα.Ελεγα να παρω ενα μικ κατευθυντικο κιλας.Αρα για Καμ,ενα φωτακι,ενα 3ποδι,ενα μικ ποσα φραγκα περιπου θα χρειαστω? Περιπου καταλαβες τι θα κανω,μια εκπομπη στο ΥΤ,τιποτα τρομερο 800-1000 ευρω? Μικ θελω καλο γιατι δινω μεγαλη σημασια στον ηχο!

Επεξ/σία από petros_samurai
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν υπαρχει καμια καμερα που στα "κατα" της δεν εχει καναλη ηχου,τοτε γραφω και σε εξξωτερικο βρε παιδι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδια πλησιαζει η ωρα που πρεπει να κανω την κινηση μου και η αληθεια ειναι πως δεν ξερω ακριβως τι θελω ουτε και εγω ο ιδιος,θα ελεγα πως χρειαζομαι κατι τουλαχιστον για εναν χρονο-το πολυ δυο,και οπως ειπα και πριν θα κανω συνεντευξεις και μετα θα μπορω να βαλω λιγο μεγαλυτερο κεφαλαιο και να κρατησω τα υπολοιπα και να κανω δικαμερα.

 

Εριξα μια ματια στις γο προ αλλα δεν ξερω,με τον ηχο τι να κανω?Παιζει να τον γραφω ξεχωριστα και μετα στην μονταζιερα να τον συνχρονιζω η θα ειναι μπερδεμα?Το λεω γιατι αν γινεται ισως "πεσω" λιγο στις τιμες της μηχανης.Καμια βοηθεια κανεις να μου προτεινει κανα πακετο ολα μαζι να δουμε ποσο θα παει το κουστουμι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E μαλλον αυτο θα κανω,επισης θα αναζητησω βοηθεια καπου αλλου για πληροφοριες κτλ απο ατομα που ισως εχουν καποιο κινητρο να μην μου πουν ολη την αληθεια,πραγμα που ηθελα να αποφυγω αλλα φαινεται δεν θα μπορεσω.Τεσπα παιδια ευχαριστω πολυ θα προσπαθησω να ποσταρω μετα την αγορα να μου πειτε και την γνωμη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια θα ξεκινησω να τα περνω ενα ενα και βλεπουμε,πρωτα απολα θα πρεπει να παρω την καμ νομιζω,μετα απο λιγη ερευνα λεω να παω σε κατι τετοιο http://www.amazon.com/dp/B00TKHVFBW?psc=1 τι λετε?Υποψιν πως θα την δουλευω με μινι στεντικαμ και ασυρματη ψιρα για ηχο.

 

Μου κανει εντυπωση πως τα περισσοτερα μινι στεντικαμς ειναι για τις γο προ καμερες,εκεινες ενω ειναι καλες απο οτι βλεπω εχουν πανω φακους υπερευρυγωνιους και δεν θα μπορω μαλλον να κανω δουλεια,επισης δεν εχουν μονιτορακι για να βλεπω τι τραβαω κτλ.

 

http://www.fotomarket.gr/mantona-steadycam-for-action-cameras-and-camcorders.html

 

Η καμ θα μου παρει περιπου 200ευρω και το παραπανω στεντ 50,θα βαλω και αλλα 50 να παρω καμια ψιρα ασυρματη και ειμαι κομπλε τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω απο δω http://www.skroutz.gr/s/6113063/Sony-HDR-CX405.html βρηκα καλυτερες τιμες στο εξωτερικο αλλα τα εξοδα αποστολης ειναι μεγαλα,τι λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας μην ανοίγω καινούριο post και επειδή είναι κοινό θέμα με τον κύριο που θέτει ερωτήματα για αγορά κάμερας ποιο καλή κάμερα είναι Canon Legria HF R68  η Sony HDR-CX450?

Ποια θα μου προτείνατε και να μου αιτιολογήσετε στο που διαφέρει και είναι καλύτερο μοντέλο.. (που να μάθω και εγώ τι κοιτάμε σε μια κάμερα)
Η.. καμια από τις 2? λεφτά διαθέτω έως 500 euro.. 
Ευχαριστώ
Επεξ/σία από silver_22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...