Προς το περιεχόμενο

Απορια για ebay με την ασφαλεια χρηματων απο αγορα αν ο πωλητης δεν στειλει το προιον.


nivek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε σοτο μπεδεμα ........... εχω και 40 πυρετο .Αλλα και συ ιδιο τον κανεις.....

Χαχαχαχα δεν μπορω αλλα εννοω!

 

Περαστικα και σε εσενα και στον Nivek :D αυτος πρεπει να πιανει το 42αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν που ήταν το θέμα το κάνατε και προσωπικό chat τώρα ..απαράδεκτοι 

Κανε μας Report τοτε και σταματα να αυξανεις το post counter σου με ανουσια posts σαν αυτο τοτε.

 

Mε αυτο το TrolloQQ αδεκαστο post βαζεις και εσυ το λιθαρακι σου και μαγαριζεις το θεμα δινοντας υλικο για Flame και για προσωπικες αντιπαραθεσεις.

 

Τουλαχιστον μερικοι απο εμας μπηκαν στον κοπο να του λυσουμε τις απορειες και να βοηθησουμε την κοινοτητα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

fry-can-t-tell-meme-generator-not-sure-i

Γράψε και τον αριθμό της πιστωτικής σου κάρτας αν δεν σε πειράζει..  :-D  :-D

Ποτέ μην  δίνεις τα προσωπικά σου στοιχεία σε αγνώστους . 

 

 

Nivek πως προχώρησες σε τέτοια αγορά χωρίς να ξέρεις τα βασικά πράγματα για το ebay ; Το tracking number δεν σημαίνει απαραίτητα ότι θα στο δώσει στο χέρι αφού υπογράψεις . To tracking number είναι για να μπορείς να εντοπίσεις που βρίσκεται το δέμα , βάζεις τον κωδικό και σου λέει σε ποια φάση βρίσκεται η διαδικασία .Συνήθως σε δέματα μεγάλης αξίας είναι συστημένα αλλά αυτό θα έπρεπε να το διευκρινήσεις με τον πωλητή πριν προβείς στην αγορά .

 

 

Μακριά .. ούτε να το σκέφτεσαι . Βασικά ρε συ τι ηλικία έχεις ; δεν έχεις κάποιον φίλο η γνωστό που να ξέρει από online αγορές να σε βοηθήσει ;

 

 

Ήταν που ήταν το θέμα το κάνατε και προσωπικό chat τώρα ..απαράδεκτοι 

 

 

Aν είχες διαβάσει το θέμα από την αρχή θα έβλεπες αν τα σχόλια μου ήταν ανούσια .. καμία προσωπική αντιπαράθεση .

 

 

Εισαι ενα trollακι με καλη καρδια οπως ολοι μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα την  αγορα την εκανα με εναν αλλο πωλητη  πολυ καλος φαινετε.,.,

 

απλα  μου ειπε οτι μπορει να δωσει 1 χρονο εγκυησι  για το  προιον  απο εκει και μετα αν κατι μου χαλασει μου ειπε μπορει να μου στειλει τα ανταλακτικα δωρεαν.,,. αλλα μου ειπε.,.  οτι

 

Μετάφραση:

 

Το Ebay μου είπε ότι ανησυχούσες γιατί το αντικείμενο δεν είχε ήδη σημειωθεί ως απεσταλμένο. Σκέφτηκα να σου στείλω ένα μήνυμα ευγενείας, απλά για να σου εξηγήσω τη διαδικασία, ώστε να ξέρεις τι γίνεται και να ηρεμήσει το μυαλό σου.

Όπως γνωρίζεις, λάβαμε ήδη την πληρωμή σου,

το επόμενο βήμα είναι να επεξεργαστούμε την παραγγελία σου. Με τον όρο επεξεργασία, εννοούμε το να πάρουμε την παραγγελία σου, να την πακετάρουμε για διεθνή αποστολή ώστε να είναι ασφαλής - και μετά πρέπει να κλείσουμε με κούριερ, ο οποίος πρέπει να παραλάβει το δέμα και να το παραδώσει στο διεθνές κέντρο αποστολών του Ebay. Μετά σου το προωθούν.

 

Όπως ανέφερα και σε προηγούμενο μήνυμα, ο χρόνος αποστολής μπορεί να είναι μέχρι 3 ημέρες, (θα φύγει Δευτέρα), γιατί δεν πρόλαβα πριν κλείσουν τα αυριανά ραντεβού των κούριερ, οπότε το φορτηγάκι θα παραλάβει το δέμα σου τη Δευτέρα.

 

Ελπίζω αυτό να σε βοηθήσει να ηρεμήσεις, βλέπω από τις κριτικές σου στο ebay ότι είσαι νέος  ;)

 

Αν ελέγξεις τις κριτικές μου έχω ένα καλό σκορ με πάνω από 1685 χαρούμενους πελάτες

 

Ελπίζω αυτό να σε ηρεμεί και ευχαριστώ και πάλι για την αγορά

Απλά ως επιβεβαίωση.

 

Το αντικείμενο θα σταλεί στην διεύθυνση του paypal σου

Είναι ολοκαίνουργιο (ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΖΗΜΙΑ)

Το αντικείμενο έχει tracking number, ο οποίος αργότερα θα ενεργοποιηθεί από το ebay, για να δείχνει πού είναι το δέμα

  •  

Γεια σας jim, Σας ευχαριστώ για την επικοινωνία με το eBay Εξυπηρέτηση Πελατών.Καταλαβαίνω ότι θέλετε να μας για να σας βοηθήσει στην αντιμετώπιση ανησυχία σας. Σας ευχαριστούμε για την προσπάθειά σας για την επίτευξη και την ενημέρωσή μας σχετικά με αυτό το θέμα. Ελπίζω να κάνεις μια χαρά. Το όνομά μου είναι Annie, και επιτρέψτε μου να σας βοηθήσει σήμερα. Έλεγξα προσεκτικά το λογαριασμό σας και έχω δει εδώ ότι επικοινωνήσατε μαζί μας στο παρελθόν σχετικά με αυτό το τεκμήριο: 291627091730 Ηοπ Ρεάλ Arcade Pro V Playstation 4 PS4 PS3 PC Stick Hayabusa πάλης μαχητής. Μπορώ να δω τη συνομιλία σας με τον συνάδελφό μου και προληπτικά απάντηση σε e-mail εκεί γρήγορα. Σας συγχαίρω άμεση δράση για τον καθορισμό αυτό το θέμα. jim, όπως αναφέρθηκε από ό, τι τον Carl, το προϊόν που καταβάλλονται επιλέχθηκε για να Παγκόσμιο Πρόγραμμα αποστολής. ΣΓΠ είναι ένα πρόγραμμα που προσφέρουμε στον πωλητή τόσο για τον αγοραστή και την ευκολία των πωλητών. Το πρόγραμμα αυτό θα μας επιτρέψει πωλητές να στείλουμε μόνο το στοιχείο εντός των ΗΠΑ, τότε το eBay (με τη βοήθεια ενός τρίτου φορτωτή κόμμα) θα είναι το ένα να το πλοίο προς τον αγοραστή (σε διεθνές επίπεδο). Ο πωλητής θα ζητηθεί μόνο για να στείλουμε το στοιχείο σε ένα ναυτιλιακό κέντρο των ΗΠΑ θα είναι το ένα να το στείλουμε ώστε να μπορώ να σας εγγυηθούμε ότι το στοιχείο σας είναι ασφαλές, και θα παραδοθεί σε αυτόν τον παρακάτω διεύθυνση:  ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
 
 
Ξέρω ότι θέλετε να χρησιμοποιήσετε το eBay διεύθυνσή σας στο Ναυτιλία Το στοιχείο αντί PayPal διεύθυνση, την ίδια στιγμή, παρακαλούμε να ενημερωθεί ότι το PayPal είναι το site συνεργάτη μας, και εμείς προσφέρουμε σχεδόν ίδια πολιτική προστασία αγοραστή για τα μέλη μας. Να είστε βέβαιοι είστε ένα ασφαλές και προστατευμένο σε αυτή τη συναλλαγή. Αν έχετε παρακολουθήσει ερωτήσεις, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας πίσω, να είστε σίγουροι θα σταματήσω να σε βοηθήσουν περαιτέρω την επίλυση του προβλήματός σας. Είμαι βέβαιος ότι οι πληροφορίες που παρείχα είναι χρήσιμη σε σας. Θέλω να εξασφαλίσω ότι η ανησυχία σας έχει επιλυθεί προς την ικανοποίησή σας. Εκτιμούμε την επιχείρησή σας. Ελπίζω να είστε καλά στην υγεία πάντα, τις καλύτερες ευχές για εσάς και την οικογένειά σας. Καλή σας μέρα και φροντίζετε. Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το eBay! Θερμούς χαιρετισμούς,

να κανω μια ερωτηση το leave  feedback ti eine;;  πρεπει να το πατησω;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Feedback ειναι η αναδραση ή αξιολογηση

 

Ειναι ουσιαστικα η βιτρινα του ηλεκτρονικου καταστηματος.

Αν εισαι ικανοποιημενος με τις υπηρεσιες ή την βοηθεια που σου προσφερε ο πωλητης του αφηνεις θετικη και λες και κανεναν καλο λογο (ειναι ενα ποσοστο συνηθως μεγαλυτερο του 99% για μεγαλους πωλητες)

Αν δεν εισαι ικανοποιημενος ομως μιλας ΠΡΩΤΑ μαζι του για να λυσετε το προβλημα και αν δεν βγαζεις ακρη ή κανεις τον κινεζο τον μαυριζεις με ΣΩΣΤΗ και ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ αξιολογηση,
 

Η αρνητικη αξιολογηση τους τσουζει ΠΑΡΑ πολυ αφου ειναι το πρωτο πραγμα που κοιταει καποιος σε εναν πωλητη του Ebay (μαζι με το τι εχει πουλησει ;)) γιατι μπορει να εχει πουλησει 1000000000 χαντρες για μπρελοκ του 0,01€ και να εχει 100% Rating και ξαφνικα να αρχιζει να πουλαει "φτηνα" Iphones να μαζεψει καμια 1000αρα παραγγελιες και να την κανει για αλλη Γη αλλα μερη ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες και πες μου

http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=retrogengaming&myworld=true&items=25&iid=-1&de=off&which=positive&interval=365

 

 

η εγκοιηση  για  1 χρονο εινε καλα;;;  πες  μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

δες και πες μου

http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=retrogengaming&myworld=true&items=25&iid=-1&de=off&which=positive&interval=365

 

 

η εγκοιηση  για  1 χρονο εινε καλα;;;  πες  μου..

το προφίλ του φέρνετε μαγειρεμένο πολλά private feedbacks και πολλά ως αγοραστής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...