Προς το περιεχόμενο

Απορια για ebay με την ασφαλεια χρηματων απο αγορα αν ο πωλητης δεν στειλει το προιον.


nivek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλέ Σωτο ειλικρινα δεν κοροιδευω κανεναν...

Απλά ήλπιζαν ότι τελικά δεν θα έκανε την παραγγελία αυτή και θα ξεκίναγε με κάτι μικρότερο να κάνει την αρχή..

 

Το rn2 ήρθε με την gtv και δεν έχω κάτι να κάνω εκεί... Το rn3 δεν είναι προς το παρον για τα δόντια μου...

Οπότε χαζευω εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δε χαλαρώνεις βρε άνθρωπε. Άμα είναι να σου στοιχίσει τόσο πολύ ψυχολογικά η όλη κατάσταση καλύτερα να μην έπαιρνες τίποτα να ησύχαζες!! Τώρα που το πήρες τελείωσε, απλά περιμένεις να έρθει. Έχεις πλήρη κάλυψη των χρημάτων σου από το e-bay και είσαι κύριος. Επίσης κάλο θα ήταν να μη στέλνεις στον πωλητή πολλά μηνύματα γιατί όπως και να το κάνουμε θα χάσει το μπούσουλα και μπορεί να σου δώσει και αρνητικό feedback, οπότε θα πας να κάνεις αγορά και δε θα σου στέλνουν!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nivek απλα οταν ξεκινας δεν βασιζεσαι στους καμμενους των Forums.

Βρισκεις εναν γνωστο/φιλο εκει κοντα σου κραταει το χερι και σε οδηγει βημα βημα.

Εσυ απο εκει που λες πρεπει να μαθω κολυμπι βουτηξες στην πισινα με τους καρχαριες γιατι καποιος σου ειπε οτι το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να κουνας τα χερια και τα ποδια σου σαν σπαστικο και να ριχνεις μπουνιες στην μυτη τους....

Τεσπα ελπιζω ολα να πανε καλα και να μην την φας.

 

Αν πεταγοσουν μεχρι τα Βριλλησια θα εβρισκες και mods του Insomnia που θα σε βοηθουσαν σιγουρα (και τον Αλεξανδραkeys με το κλειδαραδικο στην Κλεισθενους τον εχω μαθει καλα ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε nivek πρόσεχε γιατί ποτέ δεν ξέρεις τί μπορεί πραγματικά να συμβεί με το ε-βαυ!!!!!!

 

http://www.lifo.gr/team/readersdigest/25587

 

Μόλις το διάβασα και έχω κλάψει!! Πραγματικά δεν υπάρχουμε σαν κράτος!! Ωρέ τι έπαθε το παλικάρι στα καλά καθούμενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουστε τι μου ειπε ο πωλητης και πειτε  μου την   γνωμη σας

 

 επειδή το στοιχείο δεν έχει ήδη επισημανθεί ως αποστολής. Σκέφτηκα ότι θα σας δώσω με ευγένεια ενα  μήνυμα μόνο για να εξηγήσει τη διαδικασία, έτσι ώστε να γνωρίζουμε τι είναι happening.and να βάλει το μυαλό σας σε κατάσταση ηρεμίας. Όπως γνωρίζετε, έχουμε ήδη λάβει την πληρωμή σας, το επόμενο βήμα είναι θα επεξεργαστούμε την παραγγελία σας. από την επεξεργασία αυτών των μέσων να πάρει την παραγγελία σας, τη συσκευασία του για τη διεθνή παράδοση, ώστε να είναι ασφαλές - και τότε θα πρέπει να κάνετε κράτηση με courier και, στη συνέχεια, ο συνοδός πρέπει να συλλέξει το δέμα και να παραδώσει στον παγκόσμιο ναυτιλιακό κέντρο Ebay. Στη συνέχεια θα διαβιβάσει σε εσάς. Όπως ανέφερα σε προηγούμενο μήνυμα η προθεσμία για την αποστολή μπορεί να είναι έως και 3 ημέρες, (θα shipmonday), επειδή ήδη ήταν μετά ταχυμεταφορών κόψει να κανονίσει να κάνετε κράτηση για το αύριο, έτσι ώστε το φορτηγό θα εισπράξει το δέμα σας τη Δευτέρα. Ελπίζω ότι σας βοηθά να βάλει το μυαλό σας άνετα, βλέπω από σχόλια σας στο ebay που είστε νέοι στο ebay (νομίζω ότι μίλησε σε σας σε κάποιον άλλο λογαριασμό ebay ήδη ναι ;) Εάν έχετε ελέγξει τα σχόλιά μου έχω καλή βαθμολογία άνω 1685 ευχαριστημένους πελάτες ελπίζω ότι βάζει το μυαλό σας άνετα, και σας ευχαριστώ και πάλι για την επιχείρησή σας.Ακριβώς για να σας επιβεβαιώσω. Το στοιχείο θα σταλεί επίσης τη διεύθυνση από paypal σας. Είναι ολοκαίνουργιο (χωρίς ζημίες) Το προϊόν έχει αριθμό tracker που αργότερα θα γίνουν αξιοποιήσιμες από το ebay για να δείξει αν το αγροτεμάχιο είναι κ.λ.π.

απλα το εβαλα σαν μεταφραση  απο τα  αγγλικα στα ελληνικα.. για να καταλαβετε περιπου τι μου ειπε ο πωλητης..


απλά  για ενα πραγμα  φοβαμε να τον ρωτησω για να μην στραβωσει.//.

 

ο αντικειμενο εχει ενα 1  χρονο  εγκυησι..  

 

τωρα αν του πω πχ  να μου δωσει παραπανω  λες να στραβωσει;;; px;;;;

 

απλα δεν εχω ιδεα με [πιον   τροπο να του το πω  γιατι  φοβαμε μηπως στραβοσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βάζεις καλύτερα στα αγγλικά; Κουράστηκε το μάτι μου να διαβάζω και είμαι ακόμα στη δεύτερη γραμμή :P

 

Τώρα όσο για την εγγύηση αφού σου λέει ένα χρόνο, ένα χρόνο θα έχεις. Νομίζω πως αν του ζητήσεις επιπλέον δεν θα σου δώσει (αναλόγως βέβαια και που θα πέσεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα αντικειμενα ποσο χρονο  εγγύηση  εχουνε;;;;


απλά  για ενα πραγμα  φοβαμε να τον ρωτησω για να μην στραβωσει.//.

 

ο αντικειμενο εχει ενα 1  χρονο  εγκυησι..  

 

τωρα αν του πω πχ  να μου δωσει παραπανω  λες να στραβωσει;;; px;;;;

 

απλα δεν εχω ιδεα με [πιον   τροπο να του το πω  γιατι  φοβαμε μηπως στραβοσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nivek, γνώμη μου είναι:

1. Περίμενε να σου το στείλει το δέμα και να δεις το tracking number.

2. Περίμενε μετά 3-4 ημέρες και ψάξε με το tracking number αρχικά στο http://www.17track.net/enκαι μετά από καμιά εβδομάδα στα ΕΛΤΑ.

3. ΜΗΝ ζητήσεις ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ προς το παρόν από τον πωλητή (τον έπρηξες ήδη και πιστεύω αρκετούς από εμάς επίσης)

4. Το θέμα σου με τον τίτλο που έχεις βάλει παραπέμπει σε κάτι που δεν συμβαίνει, καλό θα ήταν να το αλλάξεις σε "αγορά από ebay" ή κάτι παρεμφερές.

 

Δεν περιγράφω άλλο, σχεδόν σε κάθε σου ποστ στο φόρουμ εκφράζεις απορίες, ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ και τελικά δεν είναι ικανός να μπορεί να σου λύσει τις απορίες κανένας μας.

Εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά με την αγορά σου (για να σταματήσεις να ρωτάς) και να βρεθεί κάποιος μικρός θεούλης να λύσει τις απορίες σου εκτός φόρουμ, γενικότερα!

Εντελώς φιλικά αν και με αγανάκτηση ταυτόχρονα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασικο τρολοθεμα

Γεια σου Σπυρο τι εννοεις τρολοθεμα πχ;;;;;;;;;;

 

Εννοω εννοεις οτι εγω τρολλαρω ή εννοεις οτι οι αλλοι τρολλαρουν πχ;;;;;

 

Εννοω ο τοπικ σταρτερ τρολλαρει εννοεις;

 

Αν εννοεις κατι τετοιο ή αφηνει να εννοηθει κατι τετοιο πχχ;;;;;;;

 

Τι θες να εννοουμε;!;!;111:::;;;;!!

 

Εννοω να σταματησουμε ή να κανουμε ριπορτ το θεμα;!;!;!

 

Εννοω βοηθαμε εναν νεο στις αγορες

 

Εννοειται οτι εχει απορεις και εννοω οτι τον σωσαμε πχχχχ εννοω θα μπορουσε να του φαει λεφτα ο πωλητης ηδη του ειπε για Bank Transfer εννοω εκει θα ειχε προβλημα πχχχ να του επαιρνε τα λεφτα και να μη του εδινε τιποτα εννοω απατη πχχχχχ σε κοροιδευει ο αλλος να δωσεις λεφτα εννοω πχχχχχ σαν αυτους που πανε στην γιαγια σου και λενε πχχχχχχ χρωσταει λεφτα ο γιος σου και μετα πχ η γιαγια δινει 200€ και την εξαπατουν...

 

Εννοω καταλαβες;!;!;! πχ ευχαριστω!11!!!εντεκα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε παλι τα εννοω..... εννοεις.Και φυσικα καταλαβα οτι καπου δεν μάς τα λες καλα.......μα καθολου καλα ομως.

 

 

 

 

Εσυ καταλαβαίνεις τι εχεις γράψει απο πανω γιατί  εγω .......δεννννννν........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...