Προς το περιεχόμενο

Αγορά πολυμηχανήματος


yiannis_volos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ήθελα να αγοράσω ένα πολυμηχάνημα μέχρι το πολύ 70 ευρώ. Ποια μάρκα προτείνετε;

Επεξ/σία από yiannis_volos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.public.gr/product/perifereiaka/printers/multifuction-inkjet/hp-deskjet-ink-advantage-3636-eghromo-polymihanima-inkjet-a4/prod7814941pp/σκέφτομαι για αυτό τελικά γιατί από ότι διαβάζω τα canon είναι λίγο μυστήρια στο wifi και πρέπει να ισχύει γιατί είχα δοκιμάσει να συνδέσω μία φίλης και μου έβγαλε την παναγία. Και επίσης είδα ότι τα μελάνια του canon είναι ακριβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω canon εχω και συνδεεται πανευκολα με το wifi, αυτο που αναφερει ο dobro πιο πανω ειναι πολυ καλη προσφορα, εχει και συμβατα μελανακια με 2,5 ευρω το ενα περιπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω canon εχω και συνδεεται πανευκολα με το wifi, αυτο που αναφερει ο dobro πιο πανω ειναι πολυ καλη προσφορα, εχει και συμβατα μελανακια με 2,5 ευρω το ενα περιπου

ebay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή την έχω πάθει με ανακατασκευασμένα μελάνια παίρνω μόνο αυθεντικά.


Τον canon τον έχει δοκιμάσει κανείς σε win10;

 

Επίσης, η διπλής όψης εκτύπωση που έχει ο canon είναι αυτόματη;

Επεξ/σία από yiannis_volos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τον canon CLI-551 ειναι τα μελάνια που παίρνει σωστά; άρα όταν αγοράζω μελάνι με νοιάζει να είναι cli551 ή pgi 550.

 

Το λέω γιατί υπάρχουν αρκετοί εκτυπωτές με το ίδιο μελάνι: INK CANON Pixma iP7250, iP8750. Pixma MG 3650, MG5450, MG5550, MG 5655, MG5650, MG6350, MG6450, MG6650, MG7150, MG7550, Pixma IX 6850, MX725, MX925.

 

Οπότε αν αγοράσω cli551 για τον iP7250 θα κάνει και στον MG5650?

 

edit link με συμβατούς εκτυπωτές.

 

οι τιμές στο eBay, είναι αρκετά διαφορετικές για MG5650 και για CLI 551

 

Επεξ/σία από g0zekis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τον canon CLI-551 ειναι τα μελάνια που παίρνει σωστά; άρα όταν αγοράζω μελάνι με νοιάζει να είναι cli551 ή pgi 550.

 

Το λέω γιατί υπάρχουν αρκετοί εκτυπωτές με το ίδιο μελάνι: INK CANON Pixma iP7250, iP8750. Pixma MG 3650, MG5450, MG5550, MG 5655, MG5650, MG6350, MG6450, MG6650, MG7150, MG7550, Pixma IX 6850, MX725, MX925.

 

Οπότε αν αγοράσω cli551 για τον iP7250 θα κάνει και στον MG5650?

 

edit link με συμβατούς εκτυπωτές.

 

οι τιμές στο eBay, είναι αρκετά διαφορετικές για MG5650 και για CLI 551

 

 

Κάθε τύπος cartridge κάνει για πλήθος εκτυπωτών και πολυμηχανημάτων της ίδιας εταιρίας. Σε όποιον το χρησιμοποιήσεις (από αυτά που αναφέρονται ως κοινά) είναι το ίδιο.

Απο εκει και πέρα, απο 2-3 ευρώ που κάνει το πιο φθηνό συμβατό μέχρι τα 10-12 που κάνει το γνήσιο (ή και ακόμη πιο ακριβά εξειδικευμένα συμβατά) , μπορείς να διαλέξεις απο πολλές εταιρίες και εργοστάσια. 

Επεξ/σία από highpriest
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε τύπος cartridge κάνει για πλήθος εκτυπωτών και πολυμηχανημάτων της ίδιας εταιρίας. Σε όποιον το χρησιμοποιήσεις (από αυτά που αναφέρονται ως κοινά) είναι το ίδιο.

Απο εκει και πέρα, απο 2-3 ευρώ που κάνει το πιο φθηνό συμβατό μέχρι τα 10-12 που κάνει το γνήσιο (ή και ακόμη πιο ακριβά εξειδικευμένα συμβατά) , μπορείς να διαλέξεις απο πολλές εταιρίες και εργοστάσια. 

πραγματικά πολύ καλό deal η τιμή του πολυμηχανήματος canon και οι τιμές των μελανιων.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά έκανα παραγγελία τον canon γιατί είδα ότι σε αυτή την τιμή έχει πολύ πράμα από features. Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την καθοδήγηση! Φαντάζομαι έχει μελάνια μέσα ε;

Επεξ/σία από yiannis_volos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...