Προς το περιεχόμενο

Ubuntu LTS or Elementary Luna


SuPerMaNrE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή στην ίδια διανομή μπορεί να έχω διαφορετικά γραφικά περιβάλλοντα ;

 

Ναι, δες και εδώ: https://el.wikibooks.org/wiki/Linux_%CE%B3%CE%B9%CE%B1_%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%82/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AE_%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%AE%CF%82

 

 

Και γιατί όλοι κατα κρίνουν το unity και θαυμάζουν το cinnamon ; Τι ακριβώς τους αρέσει και τι όχι στο unity ;

 

Δεν ισχύει το «όλοι». Υπάρχει πάρα πολύς κόσμος που του αρέσει.

Εν γένει, περί ορέξεως, κολοκυθόπιτα.

 

Και γενικότερα τι είναι το beta version από κάτι ;

Είναι ένα τμήμα του software release cycle

https://en.wikipedia.org/wiki/Software_release_life_cycle#BETA

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί βγάζουν φλύκταινες με το unity, το cinammon, το gnome3 είτε συνολικά είτε με το καθένα ξεχωριστά... υπάρχει βέβαια και η διαστροφή για tiling window managers όπως ο awesome :-P δεν κρίνουμε κανέναν από τις ερωτικές του προτιμήσεις ROFL.

 

Εγώ έχω σε όλα τα μηχανήματά μου xfce. Λιτός, χωρίς φρου φρου και αρώματα και ταχύτατος.

 

Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε και γράψε ένα live dvd και δοκίμασε το. Μάλιστα μπορείς να τρέξεις πολλές διαφορετικές διανομές σε live dvd χωρίς καμιά αλλαγή στον υπολογιστή σου, και να δεις τι σου αρέσει.

Μην κρίνεις απο το τι αρέσει στους άλλους.

Όπως είπαν και πιο πάνω περί ορέξεως..kolokithopita-ediva4.jpg

 

Απλά αν δεν έχεις έρθει σε επαφή με το linux, το xfce σαν αρχή, και χωρίς παραμετροποιήσεις θα σου φανεί σαν desktop environment μιας δεκαετίας πριν. Τώρα θα πέσουν να με φάνε οι xfceάκηδες... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε tuxpower, τα θέλεις τώρα να τ'ακούσεις :-P Κολοκύθι: το πιο χρήσιμο ζαρζαβάτι! Το κάνεις τηγανητό, πίτα, φούρνο, γεμιστό, σκέτο... είναι σαν το xfce βρε αδερφέ! Το φέρνεις στα μέτρα σου ;-)

 

Ενώ το αγγούρι; μόνο σαλάτα και κάτι ακόμα μετά συγχωρήσεως! σαν το Unity :-P

 

Ό,τι γουστάρετε όμως ρε παιδιά με τα γραφικά περιβάλοντα! Είχα φτιάξει ένα μηχανηματάκι με openbox, conky, docky και πάνελ του xfce για έναν αρχάριο και γούσταρε τρελά! Είχα κρύψει όλες τις περίεργες ρυθμίσεις και πήγαινε γ@μιόντας σε Pentium 4, 3Ghz!

 

Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...