Προς το περιεχόμενο

zoom camera με την καλυτερη ποιοτητα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αποφασισα λοιπον να αγορασω μια κομπακτ με μεγαλο ζουμ

 

θα ηθελα να μου πειτε ποια μηχανη εχει την καλυτερη ποιοτητα εικονας σε στατικες φωτο..ξερω οτι αυτο το ειδος εχουν αναγκαστικα μικρους αισθητηρες οποτε δεν περιμενω αποτελεσματα αναλογα με μια ακριβη φωτογραφικη..εψαξα λιγο και ξεχωρισα αυτη

 

http://www.skroutz.gr/s/4596660/Panasonic-Lumix-DMC-TZ60.html

 

τι προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλες ειναι αξιες αγορας.αν μαλιστα μπορεις να δωσεις 300αρα,οι επιλογες ειναι αρκετες.να ξερεις,το τερμα ζουμ θα ειναι αξιολογου,μονο υπο απλετο φως ηλιου.οτιδηποτε λιγοτερο,θα ριχνει την ποιοτητα αρκετα.αλλα με καλο φωτισμο,μπορεις να βγαλεις καλη φωτο και με μηχανη του 100αρικου.οποτε αν ειναι να δωσεις 300αρα,κοιτα να δινει κατι καλο σαν εξτρα.οχ φωτεινο φακο,σπαστη οθονη,cmos αισθητηρα,υψηλο fps σε βιντεο και φωτο,κλπ.οτιδηποτε πιστευεις οτι θα χρειαστεις.σε λιγο θα βγουν οι κλασικοι"παρε δσλρ,παρε ακαθρεπτη",μην τσιμπησεις,το κυριο πλεονεκτημα των κομπακτ,ειναι η φορητοτητα.εχω δσλρ,εχω ακαθρεπτη,αλλα κυκλοφορω με μια κομπακτ στο τσεπακι......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω ζουμ,60fps και ποιοτητα εικονας καλυτερη απο smartphone γιατι αν ειναι ιδια κραταω και το lumia 1020 που εχω τωρα

 

μεχρι 250 ευρω διαθετω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις το lumia 1020 (το ίδιο έχω και εγώ) γνώμη μου είναι να μην πας σε compact αλλά σε κάτι παραπάνω όπως μια mirrorless.

Αξιοποιώντας τα αρχεία raw του 1020 μπορείς να πάρεις πολύ καλά αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις το lumia 1020 (το ίδιο έχω και εγώ) γνώμη μου είναι να μην πας σε compact αλλά σε κάτι παραπάνω όπως μια mirrorless.

Αξιοποιώντας τα αρχεία raw του 1020 μπορείς να πάρεις πολύ καλά αποτελέσματα.

μου αρεσει το 1020 οπως και το νοκια 808 που ειχα παλιοτερα αλλα τα κινητα υστερουν σε διαφορους τομεις(macro,δυνατο φλας,οπτικο ζουμ)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...