Προς το περιεχόμενο

Ερωτησεις paypal


nivek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας θελω να ρωτησω κατι τα στοιχεια που εχω στο paypal  εινε οπως διευθυνσεις και οδος και τηλεφωνα  σε περιπτωση που θα κανω αγορα μεσο e-bay θα ειταν καλυτερα να τα εχω με λατινικους χαρακτηρες η με ελληνικους χαρακτηρες ετσι ωστε οταν  θα  γινει η παραλάβη  του δεματος να μην   υπαρχει κανενα προβλημα... επειδη τα στοιχεια μου στο paypal τα εχω ως εξεις..

 

Dimitrios Arvanitakis Arvanitakis

Address
  • makrigianni 98  gerakas
    15344 ATHENS
    greece
     
     
     

dimitrios  arvanitakis

 

ετσι  που τα εχω εινε καλα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά πρέπει να τα βάλεις έτσι όπως είναι τυπωμένα/καταχωρημένα στη κάρτα που θα συνδέσεις με το paypal account.

Κάτι άλλο που θέλω εγω να ρωτήσω. Απο προπληρωμένες, χρεωστικες Ελληνικών τραπεζών ποιες συνδεονται απροβλημάτιστα με το paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενννοεις στην Prepaid card;;;

 

η revolut εινε  η καλυτερη και  δεν εχει προβλημα με τα καπιταλ

 

 

ετσι που τα εχω βαλει δηλαδη θα ιπαρχει προβλημα;;΄΄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτα όπως είναι στη prepaid ναι.

Εγω μια φορά που είχα λάθος στοιχεία(στη κάρτα έλεγε Georgios και εγω είχα γράψει Giorgos) με παίρναν τηλεφωνο απο Αγγλία γιατι δε προχώραγε η πληρωμή. Δεν ήταν paypal όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην  card details τα εχω ετσι.,.

Billing address

makrigianni 97 gerakas
athens
greece
15344
 
 
και στο αcc setings του paypal τα εχω  ετσι..
 
Address
  • makrigianni 97 gerakas
    15344 ATHENS
    greece

    Primary, Billing address

λες να  υπαρχει προβλημα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πληρωμή με την αποστολή, δεν έχουν σχέση. Τα στοιχεία πληρωμής πρέπει πάντα να ταιριάζουν, αλλά τα αποστολής μπορεί να διαφέρουν (μπορεί ας πούμε να στέλνεις δώρο).

Σχετικά με το ελληνικά/αγγλικά, θεωρητικά, άπαξ κι έχεις το Greece κάτω - κάτω, θα έλθει στην Ελλάδα και θα πάει σε ελληνόφωνους που ξέρουν να τα διαβάσουν. Εν τούτοις, επειδή μπορεί να πέσεις στην περίπτωση που δεν θα μπορούν να εκτυπώσουν σωστά ελληνικούς χαρακτήρες οι απ' έξω, καλύτερα να έχεις λατινικούς. Γενικά φρόντισε όπου χρησιμοποιείς λατινικούς χαρακτήρες να υπάρχει πλήρης ταύτιση με το πώς γράφονται στην ταυτότητα.

 

Τώρα, στο θέμα των prepaid: Θα συμφωνήσω με τη Revolut, η οποία παρεμπιπτόντως βγαίνει και φθηνότερη από τις ελληνικές prepaid στο γέμισμα (1 ευρώ μέσω εμβάσματος). Επίσης, δέχεται πολλαπλά νομίσματα (ευρώ, λίρα, δολλάριο νομίζω) και σου έχει πάρα πολύ καλές τιμές ανταλλαγής νομίσματος. Στο paypal φρόντισε απλά όταν τη συνδέσεις, να μην του αφήσεις το χειρισμό της ανταλλαγής νομισμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοεις τα στοιχεια πληρωμης που εχω βαλει στην καρτα revolut;;;; εννοεις;;;

 

πραγματικα μπερδευτικα τωρα

 

στο στο αcc setings του paypal τα εχω  ετσι..

 
Address
  • makrigianni 97 gerakas
    15344 ATHENS
    greece
     
    ετσι εινε καλα;;;

οταν εννοεις τα στοιχεια πληρωμης πρεπει να εινε τα ιδια εννοεις,  στο paypal   η στην καρτα revolut΄΄;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πληρωμή με την αποστολή, δεν έχουν σχέση. Τα στοιχεία πληρωμής πρέπει πάντα να ταιριάζουν, αλλά τα αποστολής μπορεί να διαφέρουν (μπορεί ας πούμε να στέλνεις δώρο).

 

Σχετικά με το ελληνικά/αγγλικά, θεωρητικά, άπαξ κι έχεις το Greece κάτω - κάτω, θα έλθει στην Ελλάδα και θα πάει σε ελληνόφωνους που ξέρουν να τα διαβάσουν. Εν τούτοις, επειδή μπορεί να πέσεις στην περίπτωση που δεν θα μπορούν να εκτυπώσουν σωστά ελληνικούς χαρακτήρες οι απ' έξω, καλύτερα να έχεις λατινικούς. Γενικά φρόντισε όπου χρησιμοποιείς λατινικούς χαρακτήρες να υπάρχει πλήρης ταύτιση με το πώς γράφονται στην ταυτότητα.

 

Τώρα, στο θέμα των prepaid: Θα συμφωνήσω με τη Revolut, η οποία παρεμπιπτόντως βγαίνει και φθηνότερη από τις ελληνικές prepaid στο γέμισμα (1 ευρώ μέσω εμβάσματος). Επίσης, δέχεται πολλαπλά νομίσματα (ευρώ, λίρα, δολλάριο νομίζω) και σου έχει πάρα πολύ καλές τιμές ανταλλαγής νομίσματος. Στο paypal φρόντισε απλά όταν τη συνδέσεις, να μην του αφήσεις το χειρισμό της ανταλλαγής νομισμάτων.

 

Συμφωνώ απόλυτα με τα όσα είπες , και να προσθέσω ότι και με winbank κάνεις κανονικά έμβασμα στο εξωτερικό στον λογαριασμό σου paypal με κόστος 1 ευρώ. Τα στοιχεία του λογαριασμού paypal που ουσιαστικά είναι τραπεζικός λογαριασμός τα βρίσκεις στο account σου μέσα στο site. Και με την χαλάρωση τον capital control γίνεται.

 

εννοεις τα στοιχεια πληρωμης που εχω βαλει στην καρτα revolut;;;; εννοεις;;;

 

πραγματικα μπερδευτικα τωρα

 

στο στο αcc setings του paypal τα εχω  ετσι..

 
Address
  • makrigianni 97 gerakas
    15344 ATHENS
    greece
     
    ετσι εινε καλα;;;

 

Μια χαρά είναι .Δεν είναι πρόβλημα να έχει λατινικούς χαρακτήρες. Απλώς ο κάτοχος της κάρτας που προφανώς είσαι εσύ να ταυτίζεται με τον κάτοχο του paypal για σιγουριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω στην paypal μια prepaid της πειραιως και σημερα πηγα στοι ebay να κανω μια αγορα και δεν την δεχοταν. στο λογαριασμο της paypal μου γραφει οτι απο 1-1-2016 δεν  λειτουργει για την ελλαδα και αν θελω να διαγραψω το λογαριασμο. 

ξερει κανενας κατι για αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακουσε με  για να μου φιγει το ανχος

 

 

στην prepaid  card details στο paypal εννοω  τα εχω ετσι.,.

Billing address

makrigianni 97 gerakas
athens
greece
15344
 
 
και στο αcc setings του paypal τα εχω  ετσι..
 
 
  • makrigianni 97 gerakas
    15344 ATHENS
    greece

    Primary, Billing address

λες να  υπαρχει προβλημα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω στην paypal μια prepaid της πειραιως και σημερα πηγα στοι ebay να κανω μια αγορα και δεν την δεχοταν. στο λογαριασμο της paypal μου γραφει οτι απο 1-1-2016 δεν λειτουργει για την ελλαδα και αν θελω να διαγραψω το λογαριασμο.

ξερει κανενας κατι για αυτο;

Αν εχεις winbank κανε καταθεση σε λογαριασμο κανονικα ως εμβασμα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο με τα c.c.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις winbank κανε καταθεση σε λογαριασμο κανονικα ως εμβασμα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο με τα c.c.

αν δεχεται μονο μεσω paypal? οι περισσοτεροι ετσι λειτουργουν στο ebay και ειναι πιο ευκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην ταυτοτητα το ονομα μου εινε το DIMITRIOS  ARVANITAKIS


 


 


ENO STIN KARTA  REVOLUT kai sto paypal   TO EXO  ΣΑΝ  Dimitrios  Arvanitakis


 


Λες να  υπαρχει προβλημα  ετσι;;;


 


και στην   στην   ταυτοτητα μου σαν οδο   εχει    ΓΕΡΑΚΑ ΑΤΤΙΚΗS


 


ενω στο paypal και στην καρτα revolut  εχω βαλει    makrigianni 97 gerakas


 


οποτε λες να  υπαρχει  καπιο προβλημα ;;;;;;


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nivek ΟΚ θα είσαι.

 

@zigal: Ανοίγεις ένα λογ/σμό στη Revolut, της περνάς με έμβασμα από e-banking ένα ποσό (έξοδα 1 ευρώ. άρα φθηνότερα από τις προπληρωμένες) και συνδέεις την κάρτα με το paypal. Ξεμπέρδεψες...υπολογίζεις μόνο γύρω στις 3 ημέρες για να περάσει το έμβασμα στη Revolut

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...