Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφική μηχανή έως 250 ευρώ


et13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είπα αυτό ,.είχα την Sony A5100 και πήγα σε rx100 IV,για λόγους πρακτικούς για να την εχω στην τσέπη συνέχεια .Την εχεις πιάσει στα χέρια σου την συγκεκριμένη ;;;πιστεύεις ότι έχει χειρότερη ποιότητα ;;;;;δεν νομίζω ..

Επεξ/σία από girologos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα Media Markt (Αργυρούπολη) υπάρχει η Nikon 1 J4 στα 249€.

καλη επιλογη!

Δεν είπα αυτό ,.είχα την Sony A5100 και πήγα σε rx100 IV,για λόγους πρακτικούς για να την εχω στην τσέπη συνέχεια .Την εχεις πιάσει στα χέρια σου την συγκεκριμένη ;;;πιστεύεις ότι έχει χειρότερη ποιότητα ;;;;;δεν νομίζω ..

δε ξερω, θεωρητικα ναι, λογω μεγαλυτερου σενσορα.

αλλα η  5100 δεν ειναι τοπ

η sony a7 ειναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη επιλογη!

δε ξερω, θεωρητικα ναι, λογω μεγαλυτερου σενσορα.

αλλα η  5100 δεν ειναι τοπ

η sony a7 ειναι :P

χαχα ναι οκ αν πάμε στα top πάμε στην Sony rx1R full frame compact....

 

ΥΓ:το τερματίσαμε !!χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οικογένεια άρα μείνουν οι φωτογραφίες.

Από αυτό το σημείο να ξεκινήσεις καμία σχέση με τις κόμπακτ κάμερες.

Η rx100 είναι μικρότερη μεταφέρεται ευκολότερα.

Θα σου πρότεινα μεταχειρισμένη ψάξε στο warehouse του amazon αν δεν έχει βάλε τη γλώσσα στα αγγλικά.

http://www.amazon.de/s/ref=sr_nr_n_4?fst=as%3Aoff&rh=n%3A562066%2Cn%3A571860%2Cn%3A571862%2Ck%3Awarehouse+deals&keywords=warehouse+deals&ie=UTF8&qid=1452634811&rnid=569604 

Διάβασε προσεκτικά τη περιγραφή της κάμερας που σε ενδιαφέρει αν έχει προβλήματα και τι;

Έχεις δικαίωμα επιστροφής χωρίς να αναφέρεις αιτία ως και ένα μήνα μετά για πωλητή το amazon. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτή τη τιμή είναι εξαιρετική επιλογή. Παλαιότερο μοντέλο αλλά θα καλύψει τις ανάγκες σου μια χαρά.

 

Φαντάζομαι δεν έχει καν νοήμα να αναφέρω τα 12 mp και αν είναι αρκετά ε;

 

Ευχαριστώ johnpapoulias.

 

Νομίζω είναι πολύ καλή περίπτωση και ευκαιρία να ασχολήθω λίγο περισσότερο απ' το "point and shoot"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι πρόβλημα η ανάλυση των 12mp μπορείς να εξετάσεις και τη nikon j4 http://www.plaisio.gr/fotografia-video/fotografikes-mixanes/cams-all/Nikon-Digital-Camera-J4-10-30mm-White-137847.htm  έχει μικρότερο αισθητήρα και μέγεθος σαν κάμερα αλλά είναι γρηγορότερη στην εστίαση σε σχέση με τη panasonic ίσως είναι μεγάλο προτέρημα σε φωτογράφιση παιδιών συνήθως δεν κάθονται ήσυχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, η μηχανη που αγόρασες ήταν σφραγισμένη? Έστειλα γνωστο μου στο πλαίσιο και του είπαν οτι είναι εκθεσιακές και δεν προχώρησε στην αγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, η μηχανη που αγόρασες ήταν σφραγισμένη? Έστειλα γνωστο μου στο πλαίσιο και του είπαν οτι είναι εκθεσιακές και δεν προχώρησε στην αγορα...

 

Όχι ήταν εκθεσιακή. Πήγα από το κατάστημα για να την ελέγξω και ήταν σαν καινούρια (4 μήνες εκτός κουτιού).

 

Γι' αυτό και η μεγάλη έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...