Προς το περιεχόμενο

Γερμανία: Σεξουαλικές επιθέσεις την Πρωτοχρονιά..


jmirko15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τον ίδιο τρόπο που γίνονταν οι απελάσεις μέχρι τώρα.

 

Σα να λέμε δεν ξέρω αλλά υποθέτω ότι κάπως γίνεται. Ίσως με τη βοήθεια της Τινκερμπελ.

 

Τώρα για να ξαναγυρίσουμε στο πρακτικό του θέματος που έθεσε αρχικά επι τάπητος η ανώνυμη... ξέρεις πόσο καιρό παίρνει για να γίνει μια απέλαση; Καταλαβαίνεις ότι μέχρι τότε το κράτος είναι υποχρεωμένο να παρέχει τροφή στέγη κλπ το οποίο θα είναι ακόμα πιο αβάσταχτο για την κατεστραμμένη χώρα που λέμε απ' ότι το να τους καταγράψει και να τους στείλει παραπέρα;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Γελάω,γελάω,γελάω!

 

Οι ευρωπαίοι είναι πολιτισμένοι;

 

Φούστηδες οι Άγγλοι ,κτηνοβάτες οι Γερμανοί,πρεζόνια οι Ολλανδοι.

 

Μήπως οι Γερμανοί κατάφεραν και έγιναν άνθρωποι μετά το τέλος του δευτέρου παγκοσμίου πολέμου;

 

Τι λέτε ρε;Ξεχάσατε τι λέγανε επι Βυζαντίου;

Καλύτερα σαρικι τουρκικο παρα τιαρα παπικη

 

Ξέρετε πως ήταν το αφγανισταν πριν τους βαλτούς ταλιμπάν;

http://www.onalert.gr/stories/pws-htan-oi-gynaikes-sto-afganistan-prin-tous-taliban/31888.

 

 

Ο δυτικός πολιτισμός (Ευρώπη-ΗΠΑ) είναι οτι χειροτερο υπάρχει στον πλανήτη.

 

Καταστήσανε όλα τα υπόλοιπα έθνη σε φρικτή κατάσταση βλέπε χώρες Μέσης Ανατολής -Αφρικής-Λατινικής Αμερικής

για να περνάνε αυτοί καλά.Φύτευσαν παντού δικούς τους για να αρπάζουν τις πλουτοπαραγωγικές πηγές

των υπόλοιπων χωρών του πλανήτη.

 

Οι Ευρωπαίοι ξεπαστρέψανε τους ινδιάνους και οτι φυλή ζούσε εις την αμερικανική ήπειρο και εσεις μου λέτε οτι είναι πολιτισμένοι;

 

Ο φραγκάτος ευρωπαίος που πάει στην Ταυλάνδη και μαμάει τα πιτσιρίκια είναι καλός,ε; Πολιτισμένος,ε;

 

Είναι θέμα βρε παιδί μου αγωγής και παιδείας,πως να το κάνουμε;

 

Άλλο πράγμα να είσαι φτωχός και να βιάζεις στην μέση του δρόμου μια ευρωπαία προσβάλλοντας την δημοσία αιδώ  και άλλο να μαμάς ένα πιτσιρίκι μέσα σε ένα χλιδάτο ξενοδοχείο πίνοντας σαμπάνια και ακούγοντας μότσαρτ

 

Ξυπνήστε!

 

 

Ο Δυτικός πολιτισμός είναι ότι πιο πολύτιμο έχει ο πλανήτης αυτή την στιγμή. Είναι εύκολο να παίρνεις αρνητικά παραδείγματα από την ιστορία, καθώς κανένας δεν είναι τέλειος, αλλά αν αυτή την στιγμή δεν υπήρχε ο Δυτικός πολιτισμός θα ζούσες σε κοινωνίες που δεν έχεις δει ούτε στον ύπνο σου. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σα να λέμε δεν ξέρω αλλά υποθέτω ότι κάπως γίνεται. Ίσως με τη βοήθεια της Τινκερμπελ.

 

Τώρα για να ξαναγυρίσουμε στο πρακτικό του θέματος που έθεσε αρχικά επι τάπητος η ανώνυμη... ξέρεις πόσο καιρό παίρνει για να γίνει μια απέλαση; Καταλαβαίνεις ότι μέχρι τότε το κράτος είναι υποχρεωμένο να παρέχει τροφή στέγη κλπ το οποίο θα είναι ακόμα πιο αβάσταχτο για την κατεστραμμένη χώρα που λέμε απ' ότι το να τους καταγράψει και να τους στείλει παραπέρα;

Δεν έγραψα κάπου ότι αυτό θα το κάνει για όλους η Ελλάδα σαν θυρωρός.

Αυτές οι ενέργειες αφορούν αυτούς στους οποίους θα καταλήξουν οι μετανάστες αφού περάσουν απο εμάς (Γερμανίες κλπ) σε περίπτωση που αποφασίσουν ότι θέλουν να σωσουν τη χώρα τους από την καταστροφή.

Επειδή όμως και σε αυτούς φαίνεται πολύ δύσκολο ψάχνουν τώρα να κάνουν αυτό που δεν κάνουμε εμείς, να υπάρχει δηλαδή κάποιος έλεγχος στα σύνορά μας.

 

Και το κράτος ήδη παρέχει υποχρεωτικά στέγη και τροφή σε όσους δεν γίνονται δεκτοί στα σύνορα με την ΠΓΔΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνώ ότι θα έπρεπε να γίνεται (τουλάχιστον προσπάθεια για) ταυτοποίηση στα σύνορα. Ούτε ότι θα έπρεπε να μη τους δεχόμαστε όλους (πχ αν κάποιος απλά δε θέλει να συνεργαστεί).

 

Η ένστασή μου είναι ότι α) αυτό το πράγμα που έτσι στο χαλαρό πέταξε η ανώνυμη σα "λύση" είναι ακόμα πιο δυσβάσταχτο από αυτό που συμβαίνει τώρα, β) εκτός από δυσβάσταχτο δεν είναι και πρακτικά εφαρμόσιμο, και γ) ακόμα κι αν ήταν εφαρμόσιμο πάλι από μόνο του δε λύνει κανένα πρόβλημα. Σε απλά ελληνικά, είπε μαλακία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνώ ότι θα έπρεπε να γίνεται (τουλάχιστον προσπάθεια για) ταυτοποίηση στα σύνορα. Ούτε ότι θα έπρεπε να μη τους δεχόμαστε όλους (πχ αν κάποιος απλά δε θέλει να συνεργαστεί).

 

Η ένστασή μου είναι ότι α) αυτό το πράγμα που έτσι στο χαλαρό πέταξε η ανώνυμη σα "λύση" είναι ακόμα πιο δυσβάσταχτο από αυτό που συμβαίνει τώρα, β) εκτός από δυσβάσταχτο δεν είναι και πρακτικά εφαρμόσιμο, και γ) ακόμα κι αν ήταν εφαρμόσιμο πάλι από μόνο του δε λύνει κανένα πρόβλημα. Σε απλά ελληνικά, είπε μαλακία.

Δεν μπορώ να συμφωνήσω ότι είναι και τόσο μαλακία.

Αν το αναλαβει αυτό αποκλειστηκά η χώρα μας φυσικά και είναι δυσβάστακτο και μη εφαρμόσιμο.

Ωστόσο, είτε θα γίνουν κινήσεις από τις χώρες υποδοχής να το οργανώσουν και να προσφέρουν τους πόρους που χρειάζονται, είτε θα σπαταλήσουν ακόμα περισσότερος πόρους για να περιορίσουν το χάος που θα δημιουργηθεί στις πόλεις τους αν δεν το κάνουν.

Νομίζω πως ήδη έχουν δείξει πρόθεση να οργανωθεί κάτι τέτοιο, αλλά αντιτίθενται οι άξιοι πολιτικοί μας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Γτ σας φταινε οι μεταναστες; εγω βλέπω εξαθλιωμένους ανθρώπους που ζητάνε να επιβιώσουν. Που ζητάνε το αυτονόητο. Το αυτονόητο που έχετε εσείς και τπ έχετε αποκτήσει εις βάρος αυτών των ανθρώπων. Αν θέλετε να βρείτε εχθρούς και φταιχτες κοιτάξτε στον καθρέφτη. Βλεπετε τοσα χρόνια ολη αυτη τη βρώμα γύρω μας και θεωρείται πως δεβ θα υπάρξουν συνέπειες. Το μονο κακό είναι οτι τις συνέπειες τις πληρώνουν αυτοι οι άνθρωποι που ρισκάρουν στο Αιγαίο μηπως και γλιτώσουν απο τα σκατά.

Εσεις που αναφέρεστε σε σύνορα και χώρα για πείτε μας τι κανατε τελευταία για τηβ πατρίδα σας; πως την βελτιωσατε; πως στηρίζετε τους συμπατριώτες σας. Εστω κ ενας σας εχει προσφέρει εθελοντική εργασία για να αλλάξει κατι;

Η μεταναστευτική πολιτική σας μάρανε. Μην ερθουν κακοι μουσουλμάνοι και διαφθείρουν τους καλους χριστιανούς που βοηθανε τον κοσμο.

Πριν λίγους μήνες εγιναν επιθέσεις στη Γαλλία, αργότερα ξανα στη Γαλλία και βρεθηκαν πανω τους και συριακά διαβατήρια. Επειτα στο Βέλγιο σε συναγωγη(γιατι η θρησκεία παντα πουλαει και στιγματζει). Μετα ξανα μανα στη Γαλλία (ρε αχτι αυτους τους Γάλλους). Και μετα ηρθαν και οι ταυτοχρονοι ομαδικοι βιασμοί την Πρωτοχρονιά απο μαυριδερους μετανάστες (αυτοι οι μουσλιμ λογικα καυλώνουν ταυτόχρονα) ... Μάλιστα... Πάντως οι πιο πολλοι τα πιστεύετε....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως γιατί έχω την εντύπωση πως αν ένας λαθρομετανάστης ξέρει να παίζει καλή μπάλα ή αν τρέχει σαν σφαίρα,
τότε χειροκροτείται από τα πλήθη μέσα στα στάδια,ενώ αν δεν μας προσφέρει τίποτα τον πετάμε στο καλάθι των αχρήστων;

Αυτός είναι ο δυτικός πολιτισμός!

Έχουν γεμίσει οι ευρωπαικές ομάδες με λαθροορκ,αλλά επειδή τα παλικαράκια ξέρουν να κλωτσούν καλά το τόπι,"αγιοποιούνται".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου υπάρχουν δυο ειδη ανθρώπων. Οι πλούσιοι και οι φτωχοί. Ουτε μαυροι, ουτε Εβραίοι... Αν έχεις φράγκα εισαι πολιτισμένος και αρεστός. Εδω μέχρι και η Γερμανία οταν μυρίστηκε το κασέρι των σύριων προσφύγων ανοιξε τα συνορα "δειχνοντας την ευαίσθητη πλευρα της"....

 

Οπως και οι φίλοι πιο πανω που αρνούνται πεισματικά τον χαρακτηρισμό του ρατσιστή πρεπει να καταλάβουν πως ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν ειναι ρατσιστές,απλα οι πρόσφυγες ειναι μαυροι και φτωχοι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...