Προς το περιεχόμενο

Γερμανία: Σεξουαλικές επιθέσεις την Πρωτοχρονιά..


jmirko15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια εκ των θυματων ειπε οτι οσο χουφτωναν ελεγαν συνεχως "hey baby" ηταν τα μονα Αγγλικα που ηξεραν , πραγμα που σημαινει οτι οι ανθρωποι αυτοι κανουν φιλοτιμες προσπαθειες να αφομοιωθουν στο Ευρωπαικο ιδεωδες ετσι δεν ειναι?  :ph34r:

 

Το θύμα τους έβαλε να γράψουν διαγώνισμα για να διαπιστώσει αν αυτά είναι τα μόνο αγγλικά που ξέρουν; Γιατί αν όχι το μόνο συμπέρασμα που βγαίνει σίγουρα είναι ότι τρολάρεις.

 

Και μη πιάσω στο στόμα μου τους ευρωπαίους που τα μόνα Ελληνικά που ξέρουν είναι "kalimera malaka" ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το θύμα τους έβαλε να γράψουν διαγώνισμα για να διαπιστώσει αν αυτά είναι τα μόνο αγγλικά που ξέρουν; Γιατί αν όχι το μόνο συμπέρασμα που βγαίνει σίγουρα είναι ότι τρολάρεις.

 

Και μη πιάσω στο στόμα μου τους ευρωπαίους που τα μόνα Ελληνικά που ξέρουν είναι "kalimera malaka" ε.

Προφανως θα ηταν τα μονα Αγγλικα που ηξεραν , το οτι κολλησες σε αυτο το κομματι με κανεις να πιστευω οτι τρολλαρεις σε μεγαλυτερο βαθμο εσυ :P εγω ψιλοτρολλαρισα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θύμα τους έβαλε να γράψουν διαγώνισμα για να διαπιστώσει αν αυτά είναι τα μόνο αγγλικά που ξέρουν; Γιατί αν όχι το μόνο συμπέρασμα που βγαίνει σίγουρα είναι ότι τρολάρεις.

 

Και μη πιάσω στο στόμα μου τους ευρωπαίους που τα μόνα Ελληνικά που ξέρουν είναι "kalimera malaka" ε.

Θα σου ερθουν απο κει να τους κανεις εισαγωγη στη pascal.

Ιf "μπουτι γυμνο "

then

       "λιθοβολισμο"

end.

Να βοηθησεις και συ στα ευρωπαϊκα ιδεωδη, ε τι μονο εσυ μεταναστεψες εκει πέρα;

:-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να υποθέσω ότι δεν ξέρεις τι είναι η Daily Mail έτσι;

 

Κάνε τον κόπο να διαβάσεις οτιδήποτε άλλο, πχ BBC ή DW να δεις ότι αυτό το νούμερο το αναφέρουν πάντα με πολύ προσοχή ώς "μέχρι και 1000 λέγεται πώς συμμετείχαν", ξαναδιάβασε μετά τη Daily Mail και σκέψου τι συμπέρασμα βγαίνει.

 

Μέχρι και η ίδια η φυλλάδα λέει (σε άλλη δημοσίευση και βέβαια όχι πάνω πάνω) ότι

 

Cologne police chief Wolfgang Albers said witnesses described the assaults as coming from a group of up to 1,000 men whose appearance indicated they were of 'Arab or North African origin.'

 

Αν δεν είχες ποτέ σου μέχρι τώρα δει παράδειγμα για το πως χειραγωγείται η κοινή γνώμη όταν τα καταπίνει αμάσητα, τώρα έχεις.

Προφανως θα ηταν τα μονα Αγγλικα που ηξεραν

 

Σόρι, με το δικό μου περιορισμένο μυαλό δε βλέπω το προφανές. Μπορείς να μου το δείξεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λυπηρό είναι ότι πρώτα πρέπει να υπάρξουν θύματα για να μπορέσει να γίνει σοβαρή και λογική συζήτηση πάνω στο θέμα της μετανάστευσης από κουλτούρες που δεν είναι συμβατές με τη δική μας. Ντροπή μας που έχουμε αφήσει τους ακροαριστερούς και τους "πονόψυχους" να μονοπωλούν τον διάλογο πάνω σε αυτά τα θέματα. 

 

To προβλημα σου ειναι οτι οτι εχεις συνδεδεμενη τη μεταναστευση και τις ξενες κουλτουρες με την εγκληματικοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω οτι μια εκ των θυματων θα εννοουσε οτι προφανως ηξεραν μονο αυτην την φραση επειδη συνεχως την επαναλαμβαναν..Να ασκησω το Πυθαγορειο θεωρημα?Που κολλησες και εσυ..

Τελος παντων η Ευρωπη ας προβλεψει και για τα δικαιωματα των σεξουαλικων ορμων που εχουν οι ανθρωποι γιατι οκ αμαρτια ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλά θα πω ότι με προβληματίζει ο χρόνος που έγινε, η χώρα που έγινε και πως αυτό το τραγικό συμβάν αποτελεί άλλωθι για τη Γερμανία να μη δέχεται μετανάστες......... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To προβλημα σου ειναι οτι οτι εχεις συνδεδεμενη τη μεταναστευση και τις ξενες κουλτουρες με την εγκληματικοτητα.

 

η γκετοποιηση στην αθηνα μπορεις να μου εξηγησεις πως εγινε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η γκετοποιηση στην αθηνα μπορεις να μου εξηγησεις πως εγινε?

 

Θα σου πει ειναι απο πισω ελληνικα μυαλα και τους εξουσιαζουν να κανουν εγκληματα και κλοπες με υπνωτισμό!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η γκετοποιηση στην αθηνα μπορεις να μου εξηγησεις πως εγινε?

Κανεις και εσυ κατι ερωτησεις... οι Ελληναρες οι ρατσιστες φταινε που δεν τους φερθηκαν καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πει ειναι απο πισω ελληνικα μυαλα και τους εξουσιαζουν να κανουν εγκληματα και κλοπες με υπνωτισμό!

 

Στο μυαλο σου εγκληματα & κλοπες κανουν αποκλειστικα οι αλλοδαποι, οι κατοικοι των γκετο και οι ξενες κουλτουρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να υποθέσω ότι δεν ξέρεις τι είναι η Daily Mail έτσι;

 

Κάνε τον κόπο να διαβάσεις οτιδήποτε άλλο, πχ BBC ή DW να δεις ότι αυτό το νούμερο το αναφέρουν πάντα με πολύ προσοχή ώς "μέχρι και 1000 λέγεται πώς συμμετείχαν", ξαναδιάβασε μετά τη Daily Mail και σκέψου τι συμπέρασμα βγαίνει.

 

Μέχρι και η ίδια η φυλλάδα λέει (σε άλλη δημοσίευση και βέβαια όχι πάνω πάνω) ότι

 

 

Αν δεν είχες ποτέ σου μέχρι τώρα δει παράδειγμα για το πως χειραγωγείται η κοινή γνώμη όταν τα καταπίνει αμάσητα, τώρα έχεις.

 

Σόρι, με το δικό μου περιορισμένο μυαλό δε βλέπω το προφανές. Μπορείς να μου το δείξεις;

 

Συμφωνώ μαζί σου. Απλά σου δίνω το λινκ επειδή ρώτησες. Στο BBC για παράδειγμα αναφερόταν σε χίλια άτομα συνολικά στην πλατεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μυαλο σου εγκληματα & κλοπες κανουν αποκλειστικα οι αλλοδαποι, οι κατοικοι των γκετο και οι ξενες κουλτουρες?

Μη λέμε και ότι θέλουμε. Γι' αυτά υπάρχουν στοιχεία, έστω και κουτσουρεμένα. Σε πολλές περιπτώσεις τα εγκλήματα που γίνονται από αλλοδαπούς (ανά χώρα, έγκλημα) ξεπερνάν και το 50%. Αναλογικά αυτό σημαίνει έως 8 με 10 φόρες μεγαλύτερη εγκληματικότητα ανά άτομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω οτι μια εκ των θυματων θα εννοουσε οτι προφανως ηξεραν μονο αυτην την φραση επειδη συνεχως την επαναλαμβαναν

 

Άρα με την ίδια λογική όσοι πηγαίνουν με διαρκείας στο ΠΑΟΚ Ολυμπιακός τα μόνα ελληνικά που ξέρουν είναι κάτι για μάνες και γυναικεία γεννητικά όργανα;

 

Το point μου το οποίο βέβαια δεν πρόκειται να αναγνωρίσεις αυτόβουλα είναι πως γράφεις κάτι το οποίο προφανώς (αυτή τη φορά όμως όντως προφανώς όχι anwnymh29 προφανώς) δεν ισχύει, αλλά ας μην αφήσουμε αυτές τις λεπτομέρειες να χαλάσουν το ξενοφοβικό μας τρολάρισμα.

 

ΥΓ επειδή θα γίνει σίγουρα (απορώ πώς δεν έγινε ήδη): όχι, δεν δικαιολογώ κανέναν. Ναι, να τους πιάσουν και να τους κάνουν ο,τι άλλο προβλέπει ο νόμος (συγγνώμη που δε λέω να τους παλουκώσουν ε?). Ναι, κι εγώ πιστεύω (χωρίς να μπορώ να το αποδείξω) ότι στερημένοι νεαροί προερχόμενοι από οπισθοδρομικές με τα δικά μου κριτήρια κοινωνίες είναι πολύ πιθανότερο να κάνουν τέτοια πράγματα από το φίλο μου το Γιώργο που πηδάει όποτε θέλει με Tinder και άπταιστα Γαλλικά.

 

Αλλά από αυτό το σημείο μέχρι την ξενοφοβία υπάρχει ένας ωκεανός διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...