Προς το περιεχόμενο

Ντεκλασέρ.


elenit24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας και καλή χρόνια :)
Όπως γράφει ο τίτλος θα ήθελα να μου προτείνετε ή να μου πείτε τι να πάρω για ντεκλασέρ για τν κάμερα μου. Έχω την Nikon d600 και στα δώρα το χριστουγέννων μου κάναν δώρο ένα τρίποδο οπότε θα ήταν τέλειος συνδυασμός με ένα ντεκλασέρ. Δεν διαθέτω πολλά λεφτά ,γιατί επείγουν αλλες υποχρεώσεις πρώτα,και έτσι κατέβασα μια εφαρμογή στο κινητό (https://play.google.com/store/apps/details?id=de.dslrremote) αλλά δεν ξέρω πως θα τα συνδέσω. Μετά είδα ότι αυτό http://www.fotomarket.gr/godox-rc-n1-ensurmato-remote-control-gia-nikon-mc-36.html  έχει μόνο 9 ευρώ αλλα τι λειτουργείες μπορώ να κάνω με αυτό? εμένα με ενδιαφέρει κυρίως χρήση BULB οπότε υπάρχει λειτουργεία τέτοια ώστε να είναι αυτόματο το πάτημα? και να μην χρειαστεί να είμαι παρόν να το πατάω συνεχόμενα? αν έχετε κάτι καλύτερο να μου προτείνετε μέχρι 15 ευρώ δίνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτο που ποσταρες ειναι μια χαρα

 

υπάρχει λειτουργεία τέτοια ώστε να είναι αυτόματο το πάτημα?

οχι, ειναι ντεκλασερ, για πιο περιεργα πραγματα χρειαζεσαι ιντερβαλμετρο που κανει αρκετα πιο πανω

μπορεις να βαλεις τη μηχανη σου σε timer mode

 

 να μην χρειαστεί να είμαι παρόν να το πατάω συνεχόμενα? 

Δεν χρειαζεται να το πατας συνεχομενα, το σπρωχνεις προς τα μπροστα και κλειδωνει σαν να ειναι μονιμα πατημενο, οταν τελιωσεις με τον χρονο εκθεσης το ξεκλειδωνεις και ειναι σαν να αφηνεις το κουμπι.....

 

Παντως σε bulb mode αν εισαι πανω απο τη φωτομετρηση (30δ) δε βολευει τοσο το ντεκλασερ, καλυτερα ιντερβαλομετρο

Επεξ/σία από blu3_orion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις πρόβλημα να περιμένεις υπάρχει και το ebay.

Ασύρματο, δοκιμασμένο και πολύ καλό περίπου 70 λεπτά. Παίρνεις 5 και αν τελείωσει η μπαταρία του το "πετάς"

Ενσύρματο, περίπου 2,15 ευρώ. Δεν έχω δοκιμάσει κάτι τέτοιο, πρόσεξε το βύσμα να ταιρίαζει με την μηχανή.

Ιντερβαλόμετρο, περίπου 11 ευρώ. Ομοίως για το βύσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...