Προς το περιεχόμενο

Αγορα νεου Gaming Mouse.


iCyd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που κρεμόμαστε από το τι χρησιμοποιούν οι pros πάντως μάλλον δείχνει πως τα λεφτά των χορηγιών όντως πιάνουν τοπο...

Αν δεις ειπα παραπανω

 

"Παιζουν και με τα zowie αρκετοι, ενταξει ειναι και sponsorships στη μεση, πχ ο Krimz με το που εφυγε η steelseries απο τη fnatic αλλαξε απο rival σε zowie ec1-a, νομιζω και ο JW το ιδιο, ο flusha συνεχιζει να παιζει με rival ομως  οποτε ειναι και γουστα/συνηθεια."

 

Επισης προτεινα και finalmouse που δεν εχει sponsorship σε καμια ομαδα, οποτε δεν ειμαι κολλημενος με το τι παιζουν οι pros ισα ισα, απλα ειναι τεσταρισμενα να αποδιδουν καλα σε top tier competition. Απο που συμπερανες οτι κρεμομαστε απο αυτους??

 

Αν θεωρητικα παιζεις με το ιδιο gear/settings με εναν pro το μονο που μπαινει στη μεση να σας ξεχωρισει ειναι το ατομικο skill απο κει και περα στο ειπα και σε αλλο τοπικ θες να παιξεις με ενα dell mouse των 5ε κανενα προβλημα μπορει παλι να εισαι καλος(στα moba ισως στο csgo δυσκολα) αλλα παντα θα λες "αν ειχα ενα καλυτερο μπορει να επαιζα ακομα καλυτερα" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

άραξε δε σε είπα κολλημένο είδα 3-4 που το αναφέρατε από εκεί το συμπέρανα

 

δε μίλησα πουθενά για ποντίκια των 5 ευρώ εδώ αλλά μια και το ανέφερες η προσωπική μου εκτίμηση είναι πως οποιοδήποτε mouse και αν έδινες σε έναν pro πάλι στο ίδιο level θα έπαιζε handicapped or not αλλά όπως και να χει τι αξία μπορεί να έχει η  γνώμη ενός non gamer όπως εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενδιασμους για το Asus γιατι ειναι ιδιο με το DA αλλα δεν το εχει κανεις. Ειχα δει οτι ειχαν και ιδιο βαρος.

 

https://www.skroutz.gr/s/7538403/Logitech-G303-Daedalus-Apex.html?from=autocomplete&keyphrase=logitech+g303

Γι αυτο καμια γνωμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενδιασμους για το Asus γιατι ειναι ιδιο με το DA αλλα δεν το εχει κανεις. Ειχα δει οτι ειχαν και ιδιο βαρος.

 

https://www.skroutz.gr/s/7538403/Logitech-G303-Daedalus-Apex.html?from=autocomplete&keyphrase=logitech+g303

 

Γι αυτο καμια γνωμη?

 

εχει περιεργο σχημα

 

Παρε ενα zowie η ενα rival 300, δεν εχει νοημα να το ψαχνεις τοοσο πολυ δεν θα αγορασεις σπιτι..H εργονομια αμα σε βολευει και τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ψαχνω καθαρα λογω βαρους,το σχημα ερχεται σε 2η μοιρα για μενα! Χρονο εχω για να ψαχνω :P

 

Κοιτα και πολυ πολυ ελαφρυ δεν ειναι καλο, τουλαχιστον για μενα, και σου αφηνει cheap αισθηση και γενικα δεν θα μπορεις να ελεγχεις τοσο καλα τις κινησεις σου (πχ το final mouse νομιζω ειναι 75grams που ειναι πολυ λιγο!!!). Το deathadder μου ειναι 105g που ειναι πιο αλαφρυ απο το g502 χωρις βαρη... Καπου εκει ειναι καλα πιστευω. Το rival 300 ειναι 130g, αλλα ειναι πιο μεγαλο ποντικι απο τα υπολοιπα, πιο μακρυ... Το deathadder στα δικα μου τα χερια εφαρμοζει τελεια (αλλα οχι palm), κατι αναμεσα απο claw+palm και εχω κανονικα χερια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άραξε δε σε είπα κολλημένο είδα 3-4 που το αναφέρατε από εκεί το συμπέρανα

Αραζω δεν εχω θεμα, εγω ανεφερα τους pros για αυτο το ειπα, στην τελικη ουτε το πιο mainstream "pro" mouse του προτεινα ουτε τετοιο χρησιμοποιω για αυτο. Εσυ αν δεν κανω λαθος παιζεις lol οποτε αφου ζηταει για csgo ισως να υπαρχουν αλλα priorities εκει και ο pro να μην ειναι οντως handicapped με οποιοδηποτε mouse. Δεν ειναι να ανοιξουμε αυτη την κουβεντα ομως, ο ανθρωπος ζηταει mouse για cs γυρω στα 80ε αν εχεις καποιο καλυτερο και φτηνοτερο να του προτεινεις πες το.

 

Το rival ειναι 130g μαζι με το cable, χωρις ειναι καπου 105 νομιζω, γενικα δεν εχω θεμα με το βαρος του τοσο ειναι ενα νορμαλ μεγαλο mouse, το cable του ομως ειναι λιγο αθλιο ακομα και με bungee κολλαει και προκαλει friction. Τα 75g του final σου αφηνουν οντως cheap αισθηση και προσωπικα το βρισκω και χειροτερο στο spray αλλα το shape του και το sensor implementation ειναι καλο και επισης ειναι πολυ ανετο αν παιζεις πολλες ωρες.

 

Αν την παλεψεις με το σχημα του g303 εχει τον καλυτερο sensor και το καλυτερο click latency παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα καθομαι ψαχνω και κανω λιστα τα βαρη τον ποντικιων που θελω ενα-ενα ! (λιγο αρρωστο :P )

 

Παντως αυτο που λετε ακριβως θελω,ουτε πολυ ελαφρυ δλδ 70-80g αλλα oυτε και 130+g που ηταν το Μamba.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον ετσι πως τα ειδα τα πραματα.

To zowie το φοβαμαι λογω shape.

To final mouse ειναι το καλυτερο shape για το χερι μου με διαφορα αλλα 74g,πολυ ελαφρυ.

Το Rivel παει στα 128g οποτε το αποκλειω.

Ειμαι αναμεσα σε Mionix Naos 7000,G303 και Αsus Rog Gladius.

Bαδισα συμφωνα με το DA που ηταν 104g και ηταν ακριβως στα χερια μου απο θεμα βαρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το zowie ειναι σχεδον ιδιο shape με το DA και λιγο πιο ελαφρυ δεν καταλαβαινω γιατι φοβασαι το shape και απο την αλλη λες για g303 το οποιο ειναι claw αντε και fingertip only.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι διαβαζα σε σχολια σε reviews στο ΥΤ οτι διαφοροι αλλαξαν το DA σε G303  και τους βολεψε. Αλλα αν ισχυει αυτο που λες για fingertip δεν υπαρχει λογος να το κοιταω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε το deathadder ειναι palm επειδη δεν ειναι ψιλη η πλατη του πισω....Τουλαχιστον εγω δεν μπορω να το κανω palm, και κανω κατι σαν palm+claw

 

Δεν μπορεις να πας σε κανενα μαγαζι να τα πιασεις, να τα δεις απο κοντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...