Προς το περιεχόμενο

Πρώτη επαφή με το Lumia 550, την οικονομική Windows 10 Mobile πρόταση της Microsoft [Video]


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε giodoul, αλλος κουρασε με το θεμα της gpu. Εγω εκανα μια απλη αναφορα για το οτι το android την εκμεταλλευται καλυτερα κ μετα μερικοι το συνεχισαν και ζητησαν να φερω στοιχεια, αφοτου ειδαν τα στοιχεια αποφασισαν να τα αμφισβητησουν , να βγαλουν αρπαχτη το GFXBench κλπ κλπ.

 

"Επιχειρηματα" θα πρεπει να αλλαξουν αυτοι που εχουν καταληξει να βγαζουν αρπαχτη το GFXBench και πληρωμενες τις ερευνες που δειχνουν τα wp να χανουν πελατες/εχουν χαμηλο loyalty . Αυτα τα "επιχειρηματα" θα επρεπε να σε ενοχλουν.

Θα σου κανω μια τελευταια ερωτηση και κλεινουμε την συζητηση.

Ποιος soc εχει την καλυτερη GPU?O A8X της Apple ή K1 της NVIDIA?

Αν η απαντηση σου ειναι ο A8X,τοτε εμπιστευεσαι τα αποτελεσματα της GFXBench.

Αν η απαντηση σου ειναι ο K1 τοτε,δεν εμπιστευεσαι την GFXBench,αλλα την futuremark.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ όσο καλοπροαίρετα και να θέλω να δω τα Windows phones, για να άφηνα το Android τηλέφωνό μου θα έπρεπε να έχω υψηλό κίνητρο. Και επειδή βλέπω ότι ακόμα το λειτουργικό των Windows έχει θέματακια, λείπουν πολλές εφαρμογές, ο μόνος λόγος αγοράς θα ήταν η τιμή. Αν είχε πχ το 550 γύρω στα €70-80 τότε θα το δοκίμαζα. Αν το πιο μικρό σε δυνατότητες Windows 10 έχει €140, τότε δίνω και άλλα €50 και παίρνω ένα πολύ καλό 8πύρηνο Android. Η Microsoft αυτή τη στιγμή πρέπει να ''χαρίσει'' τα κινητά της για να τα δοκιμάσει ο κόσμος. Εγώ ας πούμε δεν δίνω €140 για να δω αν μου κάνουν τα Windows. Οπότε νομίζω έχει χάσει οριστικά το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όσο καλοπροαίρετα και να θέλω να δω τα Windows phones, για να άφηνα το Android τηλέφωνό μου θα έπρεπε να έχω υψηλό κίνητρο. Και επειδή βλέπω ότι ακόμα το λειτουργικό των Windows έχει θέματακια, λείπουν πολλές εφαρμογές, ο μόνος λόγος αγοράς θα ήταν η τιμή. Αν είχε πχ το 550 γύρω στα €70-80 τότε θα το δοκίμαζα. Αν το πιο μικρό σε δυνατότητες Windows 10 έχει €140, τότε δίνω και άλλα €50 και παίρνω ένα πολύ καλό 8πύρηνο Android. Η Microsoft αυτή τη στιγμή πρέπει να ''χαρίσει'' τα κινητά της για να τα δοκιμάσει ο κόσμος. Εγώ ας πούμε δεν δίνω €140 για να δω αν μου κάνουν τα Windows. Οπότε νομίζω έχει χάσει οριστικά το παιχνίδι.

Γιατί απαντάτε χωρίς να διαβάζετε και χωρίς να γνωρίζετε;;Ποιος είπε πως το Lumia 550 ειναι το ποιο φθηνό windows phone;;(Το οποιο βασικα το βρίσκεις ήδη απο 120 ευρω)

Τα wp ξεκινούν απο τα 65 ευρώ..lumia 435 μετα 532 κλπ...

Φιλικα πάντα ετσι;;Απλα μην λέμε ότι θέλουμε..

Moto G 2nd gen σε αυτα τα χρηματα (135€) ή moto g 3rd gen με 30€ παραπανω , αλλα με πε πολυ ανωτερη ποιοτητα κατασκευης(μεταλλικο σασι, αδιαβροχο κλπ) κ καμερα που συγκρινεται μονο με flagships. (βασικα φοραει την καμερα του nexus 6) .

Και κάτι αλλο που δεν είπα ποιο πριν..Βασικα ειναι ξεκάθαρο πως είσαι ψαγμένος και πολλές φορες συμφωνώ μαζί σου..

Να πω κάτι για το Moto g 2nd gen..το πρότεινα πέρσι σε φίλο μου..με κλειστα ματια του είχα πει κιόλας..και οντως το κινητακι με κιτ κατ πήγαινε κομπλέ..αξιοπρεπεστατο..με την μπαταρία είχε ενα θεματακι βέβαια..Οταν πήρε την lolipop με hard reset 2 με 3φορες όχι χυμα..το κινητό έγινε απαράδεκτο..ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ..Ποιο χάλια μπαταρια λακγ αρκετό κλπ..ακομα δεν έχει αλλάξει αυτο..και μην μου πεις ότι φταίει η lolipop και τέτοια γιατί καταλαβαίνεις ότι σου γυρίζει μπούμερανκ αυτο..αν διαφωνείς με αυτό μπες στο my phone και διάβασε..αυτα απο μένα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε μου, κανένα λάθος. Είναι ο μέσος όρος των καθημερινών μου κλήσεων. Έγραψα κιόλας πως το τηλέφωνο το χρησιμοποιώ επαγγελματικά

Όσο επαγγελματικά και να το χρησιμοποιείς δεν παύει να είναι εντυπωσιακό έως εξωπραγματικό νούμερο!

 

(Δεν λέω ότι δεν σε πιστεύω εννοείται, απλά μου κάνει φοβερή εντύπωση το νούμερο που λες!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσάμπα συζητάς μαζί του μαν.

Δεν λέει να καταλάβει.

Όπως και να έχει όσοι περάσαμε από φθηνα αντροιντ ξερουμε ότι είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ και οτι τα lumia ειναι υπερβολικά καλυτερα μπροστά τους.

 

(και όταν πας για low end έχεις μεγάλη γκαμα στα Lumia, στο αντροιντ ολοι λένε για το moto g. Tοσο καλο είναι το αντροιντ σε low end που μόνο μια συσκευή μετα απο τόσα χρόνια κατάφερε να είναι ΣΧΕΔΟΝ αλαγκαριστη)

Redmi Note 2 στα 120 ευρώ. Αλαγκαριστο με κορυφαία specs. Το ότι στην Ελλάδα όλα είναι πανάκριβα δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν εξαιρετικά κινητά Android σε χαμηλές τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Redmi Note 2 στα 120 ευρώ. Αλαγκαριστο με κορυφαία specs. Το ότι στην Ελλάδα όλα είναι πανάκριβα δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν εξαιρετικά κινητά Android σε χαμηλές τιμές.

Μηδέν μάρκα

Και σέρβις να φανταστώ

Απντειτς με το κιάλι μετα από 3 μηνες

Και γενικότερα μικρότερη γκαμα από τα λουμια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηδέν μάρκα

Και σέρβις να φανταστώ

Απντειτς με το κιάλι μετα από 3 μηνες

Και γενικότερα μικρότερη γκαμα από τα λουμια

Η εισαι ασχετος η το παιζεις φιλε μου.Η μαρκα ειναι πολυ καλυτερη απο τα lumia.Updates γινονται εβδομαδιαια και υπαρχει ολοκληρη ελληνικη κοινοτητα απο πισω που το στηριζει συνεχως.Μαλλον δεν εχεις ιδεα για τη xiaomi.Κανε ενα search στο google να μαθεις να μην πιανομαστε κοροιδα με τα δηθεν καλα lumia:

 

http://www.knowyourmobile.com/mobile-phones/xiaomi-redmi-note-2/23319/xiaomi-redmi-note-2-review-insanely-good-very-cheap

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε giodoul, αλλος κουρασε με το θεμα της gpu. Εγω εκανα μια απλη αναφορα για το οτι το android την εκμεταλλευται καλυτερα κ μετα μερικοι το συνεχισαν και ζητησαν να φερω στοιχεια, αφοτου ειδαν τα στοιχεια αποφασισαν να τα αμφισβητησουν , να βγαλουν αρπαχτη το GFXBench κλπ κλπ.

 

"Επιχειρηματα" θα πρεπει να αλλαξουν αυτοι που εχουν καταληξει να βγαζουν αρπαχτη το GFXBench και πληρωμενες τις ερευνες που δειχνουν τα wp να χανουν πελατες/εχουν χαμηλο loyalty . Αυτα τα "επιχειρηματα" θα επρεπε να σε ενοχλουν.

Αλλο είναι ομως το θεμα και το παραξεχειλωσες με την επιμονη σου!Ειπες τη γνωμη σου και δε χρειαζεται να βαλεις μυαλο σε κανεναν!Ο καθενας κανει τις επιλογες του με κριτηριο αυτο που του αρεσει!Προσπαθεις να τις βγαλεις λαθος επειδη τα Windows Phone δεν κανουν σωστη διαχειριση στα παιχνιδια?Ουτε μετοχος στη Google να σουνα!!Φιλικα παντα και καλη Χρονια να εχουμε!

Redmi Note 2 στα 120 ευρώ. Αλαγκαριστο με κορυφαία specs. Το ότι στην Ελλάδα όλα είναι πανάκριβα δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν εξαιρετικά κινητά Android σε χαμηλές τιμές.

Το εχει η αδερφη της γυναικας μου.Το πηρε πριν εναν μηνα απο Wind. Η ΕΠΙΤΟΜΗ ΤΟΥ LANGAρίσματος!!!

Εγώ όσο καλοπροαίρετα και να θέλω να δω τα Windows phones, για να άφηνα το Android τηλέφωνό μου θα έπρεπε να έχω υψηλό κίνητρο. Και επειδή βλέπω ότι ακόμα το λειτουργικό των Windows έχει θέματακια, λείπουν πολλές εφαρμογές, ο μόνος λόγος αγοράς θα ήταν η τιμή. Αν είχε πχ το 550 γύρω στα €70-80 τότε θα το δοκίμαζα. Αν το πιο μικρό σε δυνατότητες Windows 10 έχει €140, τότε δίνω και άλλα €50 και παίρνω ένα πολύ καλό 8πύρηνο Android. Η Microsoft αυτή τη στιγμή πρέπει να ''χαρίσει'' τα κινητά της για να τα δοκιμάσει ο κόσμος. Εγώ ας πούμε δεν δίνω €140 για να δω αν μου κάνουν τα Windows. Οπότε νομίζω έχει χάσει οριστικά το παιχνίδι.

Φιλε μου δεν σου ειπε να αφησεις κανενας το Android.Και εγω ετυχε και το αφησα, καταλήγοντας στα χερια μου το 535. Στην αρχή μου ξένισε λίγο αλλα μερα τη μερα το αγαπησα το τηλέφωνο που ειναι αξιοπρεπεστατο στα λεφτα του, εκτός φυσικα απο τις περιορισμενες εφαρμογες όπως είπα σε προηγουμενο ποστ.Το μεγαλύτερο λαθος των κατοχων Android ειναι να μπαινουν σε ενα θεμα Windows Phone η και iOS και να κραζουν, βγαζοντας το καλυτερο!Φτανει πια!Δοκιμαστε πρωτα και μετα κρινετε!Αν θεωρειτε δοκιμη το να το πιασεις στο χερι σου στον Κωτσόβολο ή στο Public, σταματαω τη συζητηση εδω!!!!Καλή χρονια σε όλους μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω δουλεψει και δουλευω Android,καλο χρυσο αλλα αμα λαγκαρει στις συσκευες τις φτηνες,κλαφτα.Στο τελος εκανα ροοτ και μετα χαλασε.Ειδικα τα samsung δεν παλευονται εκτος απο τα A και J που εχουν κανει δουλεια στον Touchwiz.Εδω και 4 μηνες εχω ενα Lumia 535,Απλα το τηλεφωνο πεταει.Κανενα lag,μια χαρα παιζει τα games.Καλο GPS και ωραιες καμερες.Τα Windows τα συνηθισα ευκολα λογω οτι το pc μου εχει τα Win8.1 και εβαλα για να δοκιμασω και τα 10.Απλα τα 10 στα κινητα ειναι πολυ καλυτερα για εμενα και πιστευω θα διορθωσουν τα 8.Ο ie,εχει αντικαταστησει apps για εμενα.Π.χ. youtube,ask.fm,facebook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλλο είναι ομως το θεμα και το παραξεχειλωσες με την επιμονη σου!Ειπες τη γνωμη σου και δε χρειαζεται να βαλεις μυαλο σε κανεναν!Ο καθενας κανει τις επιλογες του με κριτηριο αυτο που του αρεσει!Προσπαθεις να τις βγαλεις λαθος επειδη τα Windows Phone δεν κανουν σωστη διαχειριση στα παιχνιδια?Ουτε μετοχος στη Google να σουνα!!Φιλικα παντα και καλη Χρονια να εχουμε!

Εχασες το νοημα.

Αλλοι επεμεναν να βγαλουν οτι δεν ισχυει αυτο που ειπα για την gpu, ζηταγαν στοιχεια, εβγαλαν αρπαχτη το GFXBench και πληρωμενες αλλες ερευνες κλπ.

Κ επιμεναν κ ελεγαν "επιχειρηματα" τυπου : πληρωμενες ερευνες....

 

Σκεψου μετοχες που εχουν για να επιμενουν κ να προβαινουν σε τετοεις δηλωσεις.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο είναι ομως το θεμα και το παραξεχειλωσες με την επιμονη σου!Ειπες τη γνωμη σου και δε χρειαζεται να βαλεις μυαλο σε κανεναν!Ο καθενας κανει τις επιλογες του με κριτηριο αυτο που του αρεσει!Προσπαθεις να τις βγαλεις λαθος επειδη τα Windows Phone δεν κανουν σωστη διαχειριση στα παιχνιδια?Ουτε μετοχος στη Google να σουνα!!Φιλικα παντα και καλη Χρονια να εχουμε!

Το εχει η αδερφη της γυναικας μου.Το πηρε πριν εναν μηνα απο Wind. Η ΕΠΙΤΟΜΗ ΤΟΥ LANGAρίσματος!!!

Φιλε μου δεν σου ειπε να αφησεις κανενας το Android.Και εγω ετυχε και το αφησα, καταλήγοντας στα χερια μου το 535. Στην αρχή μου ξένισε λίγο αλλα μερα τη μερα το αγαπησα το τηλέφωνο που ειναι αξιοπρεπεστατο στα λεφτα του, εκτός φυσικα απο τις περιορισμενες εφαρμογες όπως είπα σε προηγουμενο ποστ.Το μεγαλύτερο λαθος των κατοχων Android ειναι να μπαινουν σε ενα θεμα Windows Phone η και iOS και να κραζουν, βγαζοντας το καλυτερο!Φτανει πια!Δοκιμαστε πρωτα και μετα κρινετε!Αν θεωρειτε δοκιμη το να το πιασεις στο χερι σου στον Κωτσόβολο ή στο Public, σταματαω τη συζητηση εδω!!!!Καλή χρονια σε όλους μας!

θες να μου αγοράσεις ένα 4G Lumia με windows 10;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θες να μου αγοράσεις ένα 4G Lumia με windows 10;

Βασικά αν σου ειναι εύκολο απάντησε στο ποιο πάνω σχόλιο μου προς εσένα και θα στο πάρω εγώ αν θες...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...