Προς το περιεχόμενο

Τα καλύτερα videogames του 2015


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γοτθικός τρόμος,λαβκραφτικό setting,character creation,σχεδιασμός επιπέδων,μουσική,παρατηρητικότητα με ανταμοιβές....μάλλον πρέπει να έπαιζα άλλο παιχνίδι.

anyway it's all a matter of taste αλλά μην το ισοπεδώσουμε.

Σίγουρα θέμα γούστου φυσικά.Για μένα αυτά που περιγράφεις υπάρxουν και σε άλλα games,σε πολλά κιόλας.Υπάρχει για παράδειγμα  παιχνίδι που να μην ανταμοίβει την παρατηριτικότητα.? :S

"Προχωραω και βαραω" το καλυτερο gameplay της χρονιας? Με τα καλυτερα γραφικα? Που ειναι ο λογος που πηρα PS4? Αλλα ναι. Θα πεις οτι το ξαναειδες στο Demon Souls. Στο Dark Souls 1 και 2. Η ατμοσφαιρα? Απιαστη απο αλλους που θελουν να παπαγαλισουν. Ο καθενας λεει οτι καταλαβαινει. Εχεις κι εσυ τα δικια σου. Δε σε κατηγορω. Αλλα μη βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασμα. Πεσε για το Uncharted. Για το God of war. Εκει θα σε δικιολογισω.

Καλύτερο παιχνίδι της χρονιάς,καλύτερα γραφικά....Νομίζω πως δεν υπάρχει κάποια σταθερά ώστε να μετράμε για το παιχνίδι με τα καλύτερα γραφικά.Για μένα π.χ το Infamous second son ;ή το uncharted έχει καλύτερα,πως θα κάνουμε σύγκρηση...

Το ότι πήρες PS4 για αυτό το λόγω νομίζω δεν μπορεί να ληφθεί υπόψην..Εγώ το πήρα για uncharted -  ffvii,κάποιος για Until Dawn κλπ κλπ

Για μένα είναι ένα συνονθύλευμα μεταξύ Devil May Cry και Dark Souls..Απο τα οποία το DMC μου άρεσε πολύ ενώ το DS απλά πέρασε η ώρα.Πάλι καλά που ήταν δύσκολο αλλιώς δεν θα είχα κανένα ενδιαφέρον.

 

όπως και να έχει μην κολλάτε την γνώμη μου λέω.Για άλλον μπορεί το witcher να μοιάζει βαρετό και κόπια άλλου γνωστού rpg.Όπως είπατε γούστα.Απλά για μένα ούτε προσ συζήτηση το Bloodborne για 1η θέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή καλύτερη περίοδος της χρονιάς. Ή δημοσίευση των καλύτερων και χειρότερων.

Ο πόλεμος για το τι γουσταρουμε και τι όχι, προσωπικές διαφωνίες με βάση την αισθητική και την εμπειρία καθενός.

Οι καλύτερες ""μάχες"

Γιατί βαρέθηκαν τις κλασικές μάχες μεταξύ and/Intel, android/apple/msOS, samsungVsAll και άλλα.

Γουσταρω λίστες.

Το uncharted πάντως σα συλλογή έσπασε τους μετρητές όσον αφορά ποιοτικό παιχνίδι/ώρες απασχόλησης/τιμής/καθαρή απόλαυση. Και έκαναν και πολύ καλη δουλειά στην ανανέωση του υλικου, όχι όπως στο halo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι οσο και αν ειναι σε περιεργη φαση η Nintendo,παρολα αυτα εχει αυτη την στιγμη τα περισσοτερα και ποιοτικοτερα exclusives απο τις αλλες δυο κονσολες.Επισης στην περιπτωση των Splatoon και Super mario maker μιλαμε για exclusives διαφορετικα απο τα τυπικα sequel που βλεπουμε στις αλλες κονσολες ή πολλα remastered. Βεβαια λογικο να γραφεις οτι γραφεις οταν μου βαζεις τον Fallout 4 και Uncharted στα top 5 παιχνιδια και αφηνεις απεξω Bloodborne και MGS :) .

Φευ, Splatoon και Super mario maker και μια ακόμη χούφτα τίτλοι δεν φέρνουν την άνοιξη στη Nintendo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φευ, Splatoon και Super mario maker και μια ακόμη χούφτα τίτλοι δεν φέρνουν την άνοιξη στη Nintendo...

Εχει φαει κραξιμο(δικαιως)για αρκετα πραγματα στο Wii U αλλα και παλι 2014 και 2015 τα καλυτερα exclusive ειχε σαν συνολο και ποιοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εγώ που δεν ασχολούμαι με ποδοσφαιράκια και racing θα έχω δίκιο αν γράψω οτι είναι μάπα?

 

Και να συμπληρώσω γράφοντας ότι τα καλύτερα παιχνίδια είναι αυτά που παίζω?

 

Πχ παίζει κάποιος το Bloodborne,του φαίνεται δύσκολο...-Αααα είναι χάλια.Δεν είναι χάλια, είναι παιχνίδι που ξεχωρίζει και είναι δύσκολο,απλά δεν κάνει για εσένα.Ισως να είναι το καλύτερο του είδους του.

 

Το τραγικότερο είναι να το κράζεις χωρίς να το έχεις παίξει.Πες απλά οτι δεν είναι του γούστου μου,δεν μου αρέσει τον είδος του.

 

Η θα επιλέξω games με βάση τα reviews?Ξέρω το/τα είδη που μου αρέσουν,θα δω και κάνα βίντεο με gameplay και θα αποφασίσω.Δεν θα παίξω με βάση τα γούστα των άλλων,έχω δική μου αντίληψη και γούστο.

 

ΥΓ:Μην χαραμίζετε την κονσόλα παίζοντας μόνο 1 παιχνίδι.Το έχω ακούσει ή διαβάσει και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rainbow six siege για μένα,το παιχνίδι που βιώνεις την εμπειρία των παλιών raven shield,athena sword,ghost recon κλπ... δηλαδή σου δίνει την πίστα και πας τους νικάς όπως θες με ότι στρατηγική θες,δηλαδή εσύ πρέπει να σκεφτείς τι θα κάνεις και όχι με instructions! επίσης πολύ καλή ατμόσφαιρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rainbow six siege για μένα,το παιχνίδι που βιώνεις την εμπειρία των παλιών raven shield,athena sword,ghost recon κλπ... δηλαδή σου δίνει την πίστα και πας τους νικάς όπως θες με ότι στρατηγική θες,δηλαδή εσύ πρέπει να σκεφτείς τι θα κάνεις και όχι με instructions! επίσης πολύ καλή ατμόσφαιρα.

είναι αυτό που άπειρες φορές κάθε φορά προσπαθώ να συνδεθώ?

αν ναι  περαν της οθονης φορτωματος δεν εχω δει

κατι κολλημα οι σερβερ τραβανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι αυτό που άπειρες φορές κάθε φορά προσπαθώ να συνδεθώ?

αν ναι  περαν της οθονης φορτωματος δεν εχω δει

κατι κολλημα οι σερβερ τραβανε

δεν ξέρω ο θείος μου το πήρε αλλά σε single player μια χαρά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κανω τον κοπο να διαβασω τα σχολια του ποστ, το παιδι που εκανε τον κοπο να γραψει αυτο το αρθρο, να παραδεχτει την ανωτερωτητα του Playstation 4 εναντι του Xbox One τουλαχιστον, και να αντικαταστησει την φωτο του με αυτην του Ps4 αφηνοντας τα "τρικ" ανάδειξης της κονσολας της προτιμησης του,αν δεν διαβαζα τα σχολια κατω απ την εικονα θα ειχα θεωρησει οτι το Xbox One  ηταν η πετυχημενη κονσολα της χρονιας λογω της επιτηδευμενης δομης του αρθρου.

Ναι , ειμαι κατοχος Ps4, ειχα και Ps2, ειχα και psp, ειχα και Ps1.
Η Sony μας εχει μεγαλωσει με τις κονσολες τις και τις παιχνιδαρες της (απο Crash Bandicoot εως The last of us).

Απο ολα τα φιλαρακια μου και γνωστους μου, μονο ενας απο τους 10αδες ειχε Xbox-->μειοψηφια.

Κανενα μισος, απλα να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κανω τον κοπο να διαβασω τα σχολια του ποστ, το παιδι που εκανε τον κοπο να γραψει αυτο το αρθρο, να παραδεχτει την ανωτερωτητα του Playstation 4 εναντι του Xbox One τουλαχιστον, και να αντικαταστησει την φωτο του με αυτην του Ps4 αφηνοντας τα "τρικ" ανάδειξης της κονσολας της προτιμησης του,

 

και αυριο με τον κηδεμονα του.

οριστε μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν κανω τον κοπο να διαβασω τα σχολια του ποστ, το παιδι που εκανε τον κοπο να γραψει αυτο το αρθρο, να παραδεχτει την ανωτερωτητα του Playstation 4 εναντι του Xbox One τουλαχιστον, και να αντικαταστησει την φωτο του με αυτην του Ps4 αφηνοντας τα "τρικ" ανάδειξης της κονσολας της προτιμησης του,αν δεν διαβαζα τα σχολια κατω απ την εικονα θα ειχα θεωρησει οτι το Xbox One  ηταν η πετυχημενη κονσολα της χρονιας λογω της επιτηδευμενης δομης του αρθρου.

Ναι , ειμαι κατοχος Ps4, ειχα και Ps2, ειχα και psp, ειχα και Ps1.

Η Sony μας εχει μεγαλωσει με τις κονσολες τις και τις παιχνιδαρες της (απο Crash Bandicoot εως The last of us).

Απο ολα τα φιλαρακια μου και γνωστους μου, μονο ενας απο τους 10αδες ειχε Xbox-->μειοψηφια.

Κανενα μισος, απλα να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους.

 

Οπότε επειδή εσύ είχες τα άπαντα του PlayStation και Xbox One έχει μόνο ένας φίλος σου, καλύτερη κονσόλα της χρονιάς είναι το PS4. Ωραίος ρε μεγάλε, ζωγράφισες βραδιάτικα!!!1

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...