Προς το περιεχόμενο

Μπορει ο μικρος μου γιος να γινει καποτε εφοπλιστης;


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μιλας για τον Γεωργιανο εε..συγνωμη, "ομογενη" που κανει μπιζνες μονο με ρωσους? με πλατες απο το πρωην σοβιετικο μπλοκ?

που αγορασε μερικα σαπακια 20> ετων για να κανει "αεροπορικη"?

 

χμμμ παραδειγμα προς μιμηση, sure...

 

Τι με νοιάζει εμένα από που είναι

Είναι αυτοδημιούργητος? Έγινε εκατομμυριούχος?

Τώρα για τα σαπάκια που λες, καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αυτό προσπαθώ να αποδείξω μέσα από τις απαντήσεις σας..

Δεν γίνεται κάποιος από το μηδέν.. Όπως η δεύτερη γενιά πχ... Τα παιδιά μου/σου να φτάσουν κάποτε στη κορυφή όσον αφορά την οικονομική κατάσταση.

 

Επειδή σε ενα άλλο τοπικ διαβασα ότι ο πόλεμος των τάξεων ειναι θεωρίες συνωμοσίας.. Θέλω να δείξω ότι στοχεύουμε όλοι να γίνουμε πλούσιοι (θα θέλαμε) αλλά μπορούμε να φτάσουμε μέχρι τη μεσαία τάξη.. Ποτέ δεν θα μπορέσουμε να βρεθούμε στην άρχουσα, αν δεν ανηκΕ η οικογένεια μας ποιο πριν στην μεσαία..

 

Δεν έχει θέμα η ηλικία, οι γενιές κλπ. Ο Dyson έγινε από μόνος του πλούσιος με την ιδέα του. Το ίδιο και ο τύπος που πριν από δύο χρόνια εφεύρησε το selfie stick και έβγαλε δεκαδές εκατομμύρια και ήταν μεσίληκας μάλιστα όταν το ήρθε η ιδέα, ενώ ήταν "κοινός θνητός" όπως όλοι γύρο μας.

 

Το θέμα είναι πάντα η έμπνευση. Εγώ είμαι προγραμματιστής, αλλά χωρίς έμπνευση δεν μπορώ να γράψω τίποτα. Πόσο μάλλον να δημιουργήσω κάτι από το μηδέν, ανεξάρτητα αν είναι λογισμικό ή να βάψω μία φιγούρα του Infinity. 

 

Οι δημιουργοί της πρώτης εταιρίας που δούλεψα στην Αγγλία, πουλούσανε νεροχύτες, μπάνια και έβαφαν και κανά σπίτι, ξεκίνησαν με 5 υπαλλήλους (μαζί με εμένα) και σε 6 χρόνια είχαν κάμποσα εκατομμύρια ο καθένας τους, 80 υπαλλήλους και ένα όνομα στην σχεδίαση και προμήθευση ολοκληρωμένων λύσεων στα μπάνια, για το πολύ high end price market. Η ηλικία τους ήταν 42 και 59.

 

Το The Light στο Manchester ήταν η πρώτη breakthrough δουλειά τους, τα υπόλοιπα ήρθαν από μόνα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε γραψει ενα σωρο ιστοριες οσα skills και να αναπτυξει κανεις  βασικη προυποθεση για να μη γινει ενα με τους υπολοιπους ειναι η τυχη,οι σωστες γνωριμιες,τη σωστη στιγμη και η ψυχοσυνθεση οτι ο σκοπος αγιαζει τα μεσα,χωρις αυτα "καριερα" δεν εκανε κανεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό προσπαθώ να αποδείξω μέσα από τις απαντήσεις σας..

Δεν γίνεται κάποιος από το μηδέν.. Όπως η δεύτερη γενιά πχ... Τα παιδιά μου/σου να φτάσουν κάποτε στη κορυφή όσον αφορά την οικονομική κατάσταση.

Επειδή σε ενα άλλο τοπικ διαβασα ότι ο πόλεμος των τάξεων ειναι θεωρίες συνωμοσίας.. Θέλω να δείξω ότι στοχεύουμε όλοι να γίνουμε πλούσιοι (θα θέλαμε) αλλά μπορούμε να φτάσουμε μέχρι τη μεσαία τάξη.. Ποτέ δεν θα μπορέσουμε να βρεθούμε στην άρχουσα, αν δεν ανηκΕ η οικογένεια μας ποιο πριν στην μεσαία..

 

Αν δεν γινόταν, δεν θα υπήρχαν νεοπλουτοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό προσπαθώ να αποδείξω μέσα από τις απαντήσεις σας..

Δεν γίνεται κάποιος από το μηδέν.. Όπως η δεύτερη γενιά πχ... Τα παιδιά μου/σου να φτάσουν κάποτε στη κορυφή όσον αφορά την οικονομική κατάσταση.

 

Επειδή σε ενα άλλο τοπικ διαβασα ότι ο πόλεμος των τάξεων ειναι θεωρίες συνωμοσίας.. Θέλω να δείξω ότι στοχεύουμε όλοι να γίνουμε πλούσιοι (θα θέλαμε) αλλά μπορούμε να φτάσουμε μέχρι τη μεσαία τάξη.. Ποτέ δεν θα μπορέσουμε να βρεθούμε στην άρχουσα, αν δεν ανηκΕ η οικογένεια μας ποιο πριν στην μεσαία..

Πως το γεγονός ότι ο πλούτος κληρονομείται και, εάν τον χειριστείς σωστά, μεγαλώνει επιβεβαιώνει τον πόλεμο τον τάξεων;

 

Δηλαδή, πως το (φυσιολογικό) γεγονός ότι εάν είσαι ικανός θα μεγαλώσεις τον πλούτο που σου αφήσανε οι δικοί σου, δικαιολογεί ότι υπάρχει ένας πόλεμος μεταξύ φτωχών, όχι και τόσο φτωχών, μεσαίων, όχι και τόσο πλούσιων και πλουσίων;

 

 

Και πως από αυτό εξαιρείς την τεχνογνωσία που μπορεί να κληροδοτήσει ένας αγρότης στον γιο του; Ή ένας σιδεράς; Αυτό, η τεχνογνωσία, δεν είναι αγαθό; Δεν το πληρώνεις σήμερα; Το πληρώνεις. Άρα είναι και πλούτος να το έχεις. Άρα, πώς το εξαιρείς; Εάν όχι, πώς δικαιολογείς το γεγονός ότι αυτό παρατηρείται σε όλες τις "τάξεις" που λες;.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρανταρ ξέρεις ποιος το εφηύρε; (Σαντορίνης)

Μάλλον κουμπούρας πρέπει να ήταν και αυτός στα επιχειρηματικά για αυτο και τον έφαγε το

σκοτάδι.

 

Τον Σωτήρη Σοφιανόπουλο τον ξέρεις;

Αυτός που είχε την Χρωπει και παρήγαγε περισσότερα φάρμα από την bayern

Αυτός ντε που έκανε εξόρυξη πετρελαίου στην Ζάκυνθο

Αυτός ντε που ήταν έτοιμος να παράγει οπλικά συστήματα,αλλά τον έφαγε ο Έβερτ

κλεινωντάς του την εταιρεία

 

Αυτός λοιπόν ο φουκαράς στην ψάθα πέθανε και ξέρεις γιατί πέθανε στην ψάθα;

Γιατί ήταν επιχειρηματικά κουμπούρας.

 

Το ίδιο συνέβαινε για όλες τις ελληνικές εταιρείες.ΙΖΟΛΑ κ.τ.λ

 

Ήταν όλοι τους επιχειρηματικά κουμπούρες

 

http://ellinikahoaxes.gr/2015/12/14/santorinis-radar/

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κάτσε, εσύ σε λίγο θα μας πεις οτι δεν ισχύει και ο μύθος οτι η ελληνική γλώσσα θα γινόταν επίσημη γλώσσα των Η.Π.Α. και χάσαμε για μία ψήφο. :devil:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως πιστευεται μπορει ο υποτιθεμενος γιος μου που ειναι τωρα τριων ετων να γινει καποτε εφοπλιστης ειτε εκατομυριουχους, εξαιτιας του επαγγελματος του και μονο, το τονιζω!

Τι χρειαζεται να σπουδασει ακριβως, που, τι φροντιστηρια θα χρειαστει κατα την διαρκεια της ζωης του κτλ;

Ας πουμε οτι εγω σαν πατερας του με την μανα του βγαζουμε 2000 ευρω το μηνα σαν υπαλληλοι, αρα ανηκουμε ειτε στην εργατικη ειτε στην μικρομεσσαια ταξη.

Το θεμα εχει σκοπο να δουμε αν μπορει οντως καποιος απο το μηδεν η με την μικρη, βοηθεια των γονειων του να γινει στο μελλον "Καποιος" .

Μην το γυρισετε στην πολιτικη.

Δεν θα γίνει τίποτα αν προτιμά τις δικαιολογίες όπως εσύ, αντί για προσπάθεια, στοχους και θυσίες.

 

Last time I checked οι σπουδές στην Ελλάδα ήταν δωρεάν. Εγώ δεν ζήτησα από τους γονείς μου κάτι πέρα από στέγαση στο πατρικό μου διατροφή και ένα χαρτζιλίκι. Μου πλήρωσαν 6.000 για ένα μεταπτυχιακό στο Μακεδονίας Το οποίο ήταν από 10 έτες ατοκο δάνειο που έδινε το κρατος για σπουδές σε ελληνικά ιδρύματα. Άνετα στο budget σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κάτσε, εσύ σε λίγο θα μας πεις οτι δεν ισχύει και ο μύθος οτι η ελληνική γλώσσα θα γινόταν επίσημη γλώσσα των Η.Π.Α. και χάσαμε για μία ψήφο. :devil:

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CF%8D%CE%B8%CE%BF%CF%82_%CF%84%CE%B7%CF%82_%CE%BC%CE%AF%CE%B1%CF%82_%CF%88%CE%AE%CF%86%CE%BF%CF%85

 

Τι προβοκατσια ειναι αυτα απ την βικι?

 

Εγω εχω ακουσει και αυτο παντως

 

Υπάρχει και μια δεύτερη εκδοχή με πρωταγωνίστρια την ελληνική γλώσσα, όπου για μια ψήφο δεν ήταν ικανή να γίνει η επίσημη διεθνής γλώσσα της υφηλίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9C%CF%8D%CE%B8%CE%BF%CF%82_%CF%84%CE%B7%CF%82_%CE%BC%CE%AF%CE%B1%CF%82_%CF%88%CE%AE%CF%86%CE%BF%CF%85

 

Τι προβοκατσια ειναι αυτα απ την βικι?

 

Εγω εχω ακουσει και αυτο παντως

 

Ανθέλληνες, ιλλουμινάτι, σιωνιστές παντού, τι να πεις. Τώρα θα είμαστε κυρίαρχοι του γαλαξία αν δεν μας εμπόδιζαν έτσι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ..τι αλλο θα ακουσουμε? φιλε κοιτα πρωτα να μαθεις εσυ να φερεσαι σαν πατερας με αγαπη και στοργη…τι εφοπλιστης και αηδιες…..τα υλικα τοσο πολυ σε ενδιαφερουν? αντε να πεσει κανας κομητης επιτελους στην γη γιατι μονο ετσι βλεπω σωτηρια πλεον….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iδέα 1: Θα τον ξεκινήσεις από τώρα με διαφημίσεις και φωτογραφίσεις. Μετά θα παίξει σε καμιά σειρά και ίσως ταινίες. Αργότερα θα τον στείλεις δραματική σχολή και μετά Hollywood.

 

Ιδέα 2: Θα τον γράψεις σε ωδείο και μουσικό σχολείο. Θα φτιάξει συγκρότημα με τους φίλους του και θα του ηχογραφήσεις CD. Θα λαμβάνει μέρος σε διαγωνισμούς και talent show ενώ παράλληλα θα παίζει live σε μαγαζιά. Μετά θα παρατήσει το συγκρότημα για σόλο καριέρα.

 

Ιδέα 3: Θα τον γράψεις σε διάφορα αθλήματα και θα ασχοληθεί εντατικά με όποιο του αρέσει. Μετά θα ασχοληθεί επαγγελματικά και στα 40 θα είναι συνταξιούχος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...