Προς το περιεχόμενο

action cam GoPro Hero4 Session - Xiaomi Yi - SJCAM SJ5000X Wifi 4K Gyro Elite Edition


warriorgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είμαι σε ένα μεγάλο δίλημμα διότι δεν ξέρω πια κάμερα να πάρω.

 

είμαι ανάμεσα στις 3:

 

Link.png Site: GoProHero4 Session

Link.png Site: XiaomiYi

Link.png Site: SJCAMSJ5000X Wifi 4K Gyro Elite Edition

θέλω την κάμερα είτε για καθημερινή χρήση κυρίως τα καλοκαιριά στην θάλασσα (όχι καταδύσεις) είτε για κανένα χειμερινό σπορ που πάω μερικές μέρες κάθε χρόνο. Αλλα και κανένα drone άμα πάρω 

 

κάποτε.

 

από την μια η SJCAM έχει μέχρι και 4k αλλά σε χαμηλά fps όμως στην συσκευασία έχει όλα τα εξαρτήματα ( αδιάβροχη θήκη εξαρτήματα για κράνος, ποδήλατο κλπ)

 

από την άλλη η Xiaomi κάνει μόνο 104 ευρώ και με θήκη και εξαρτήματα πάει 150 παρόλα αυτά η ανάλυση πάει μόνο μέχρι 1080p αλλά δεν με νοιάζει διότι είναι στα 60fps

 

ενώ ήμουν ανάμεσα σε αυτές μετά είδα και την GoPro Hero4 Session όπου αν και έκανε 210 είναι από μονή της διάβροχη κάτι το oποιο είναι σημαντικό διότι δεν χρειάζεται να βάζεις και να βράζεις θήκη συνέχεια και περιέχει αυτοκόλλητα και εξάρτημα για κράνος 

ποια μου προτείνετε να πάρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου εγω θα επερνα την xiaomi..καταρχην εχεις 70ε απο ευρωπαικη αποθηκη (banggood).εχει παροποιο hardware με την γοπρο και με σλιπτακια κανει παπαδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...