Προς το περιεχόμενο

Φωτογραφική μηχανή μέχρι 200 ευρώ ταβάνι...


Alt3rnative

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή τα περισσότερα topics αφορούν DSLR κι εγώ δυστυχώς δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάω τόσο ψηλά ψάχνω μια μηχανή μέχρι 200 ευρώ το πάρα πολύ.. θα ήθελα να υπάρχει διασύνδεση hdmi και να έχει δυνατότητα full hd.. απλή θα είναι η χρήση της.. κυρίως για οικογενειακές φωτογραφίες, διακοπές, εκδηλώσεις κτλ.. μέγεθος δεν με νοιάζει ιδιαίτερα ας είναι και μεγάλη..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikon 1 J4 στα 249€ στο Public (αν μπορέσεις να ανέβεις λίγο) αλλιώς Nikon 1 S2 στα 209€ στον Παπαδάκη (υπάρχει και στο Πλαίσιο στα 199€ αλλά με χειρότερο φακό) θα σε καλύψουν μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Canon Eos M μεταχειρισμένο σώμα από ebay - προτίμησε από Japan γυρω στα 130 ευρω.

Με ανταπτορες παίρνει φακούς απ'ο ολες τις μάρκες και εποχές...

Και το κυριότερο δουλεύει καταπληκτικά με το Magic Lantern για να έχεις Raw Video, focus peaking, zebras και πολλά άλλα φοβερά.

Δες και το βιντεάκι αυτό για να δεις πόσα εξτρα μπορεις να τις φορεσεις μελλοντικά και να έχεις ένα σούπερ μηχανημα.

Επεξ/σία από mercier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δυστυχως φιλε μου ενδιαφερομαι για αγορα απο μαγαζι εδω Αθηνα γτ θα μου την κανουν δωρο.

 

Θα ανεβαινα σε αυτη που προτεινει ο φιλος johnpapoulias απο public αλλα εχει εξαντληθει και σκεφτομαι την 2η επιλογη που μου εδωσε.

 

Εχει να προτεινει κανεις κατι αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα να το θεσω αλλιως...

 

Για την χρηση που περιγραφω οτι την θελω πιο πανω ειναι οκ το μπατζετ μου η αξιζει να ανεβω στα 300 ευρω για παραδειγμα;

 

Δε νομιζω οτι υπάρχει περιπτωση να ασχοληθω με φακους κτλ γενικα δεν εχω ψωνιο με τη φωτογραφια. Την οικογενεια μου θελω να εχω σε αξιοπρεπεις φωτογραφιες και να μου κρατησει η μηχανη καποια χρονια. Τπτ παραπανω.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάλε κάτι παραπάνω και πάρε την Sony rx100 l. είναι μόνοδρομος στοις compact μηχανές είναι προπέρσινη αλλα πολυ αξιοπρεπέστατη για τα λεφτά της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...