Προς το περιεχόμενο

CANON PIXMA MX725 Media Markt


arma1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είπαμε ότι και τα 2 πολυμηχανήματα χρησιμοποιούν τα ίδια μελάνια.

 

Σε ότι αφορά στο χαρακτηρισμό "περίεργοι Όροι" εννοώ ότι στέλνει μόνο με courier και δεν πουλάει στο μαγαζί, έστω και αν βρίσκεσαι δίπλα. Και για δωρεάν μεταφορικά απαιτεί αγορές πάνω από 85€ (μια φορά συμμετείχα και εγώ, με αγορά μελανιών για HP εκτυπωτή, για να συμπληρώσει ο φίλος το όριο της δωρεάν μεταφοράς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκτυπωσα με τα μελανακια που ειχε μεσα μια φωτογραφια απευθειας απο iphone με airprint. Πολυ γρηγορη η εκτυπωση. Η φωτο ομως βγηκε αρκετα πιο σκοτεινη.

Δεν ξερω αν φταιει το χαρτι (generic φωτογραφικο χαρτι), ο εκτυπωτης η το airprint. Θα συνεχισω τις δοκιμες.

Η εμπειρια των υπολοιπων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω ενα θεμα και δε ξερω πως να το διορθωσω ,παταω εκτυπωση και μου λεει οτι ο εκτυπωτης ειναι σε παυση ,τι πρεπει να κανω; τον εχω ανοιχτο στο copy ,τι αλλο χρειαζεται; η συνδεση με το pc ειναι με lan ,παιζει κανα ρολο αυτο;

 

Ακυρο, επρεπε να επιλεξω εκτυπωτη ws ,η αληθεια ειναι πως με την εκτυπωση φωτο δεν ξετρελαθηκα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εκτύπωση σε καλό φωτογραφικό χαρτί HP από Mac με OSX El Capitan και Wireless.

 

 Η εκτύπωση για καποιο λόγο κόλλησε στα 2/3 της φωτογραφίας και η ποιότητα σε καμιά περίπτωση ικανοποιητική.

 

Άρα μέχρι τώρα:

Iphone + AirPrint + MX725 = FAIL

iMac + MX725 = FAIL

 

Από ότι φαίνεται ο εκτυπωτής ΔΕΝ κάνει για φωτογραφίες (μεγάλη ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ). Μένει μόνο μια δοκιμή για εκτύπωση από Windows.

 

Σημείωση για την εκτύπωση από το Mac: οι drivers που είχε μέσα το cd του εκτυπωτή δεν κάναν για El Capitan και κατέβασα απευθείας από το site της Canon. Πάντως μεγάλο FAIL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα που έβγαλα φώτο μια κάρτα Χριστουγέννων βάζοντας μέσα σε αυτήν μια άλλη μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος,ζωντανά χρώματα και καθαρά

Συνδεδεμένο με win10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εκτύπωση σε καλό φωτογραφικό χαρτί HP από Mac με OSX El Capitan και Wireless.

 

 Η εκτύπωση για καποιο λόγο κόλλησε στα 2/3 της φωτογραφίας και η ποιότητα σε καμιά περίπτωση ικανοποιητική.

 

Άρα μέχρι τώρα:

Iphone + AirPrint + MX725 = FAIL

iMac + MX725 = FAIL

 

Από ότι φαίνεται ο εκτυπωτής ΔΕΝ κάνει για φωτογραφίες (μεγάλη ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ). Μένει μόνο μια δοκιμή για εκτύπωση από Windows.

 

Σημείωση για την εκτύπωση από το Mac: οι drivers που είχε μέσα το cd του εκτυπωτή δεν κάναν για El Capitan και κατέβασα απευθείας από το site της Canon. Πάντως μεγάλο FAIL.

Πρώτη φορά χρησιμοποιείς εκτυπωτή; Για να δεις στο χαρτί αυτό που βλέπεις στην οθόνη ή του iMac ή του iPhone σου θα πρέπει να είναι color calibrated οθόνες και printers με ειδικά profiles κλπ κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ epsilon753

 

Στα Windows, και υποθέτω και στους Mac, το μενού του εκτυπωτή έχει ρυθμίσεις για την ποιότητα αφενός του χαρτιού αφετέρου της εκτύπωσης και, για φωτογραφική εκτύπωση, επιλέγεις τις καλλίτερες.

 

Και μην ξεχνάμε ότι, εάν θέλουμε να ζήσουν αρκετό καιρό οι φωτο από inkjet, πρέπει να τις πλαστικοποιήσουμε, αλλιώς θα αλλοιωθούν με τον καιρό τα μελάνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά χρησιμοποιείς εκτυπωτή; Για να δεις στο χαρτί αυτό που βλέπεις στην οθόνη ή του iMac ή του iPhone σου θα πρέπει να είναι color calibrated οθόνες και printers με ειδικά profiles κλπ κλπ..

Συγκρινω το αποτελεσμα ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ, σε σχεση με τις φωτογραφιες που βγαζει ο 4-5ετιας φωτογραφικος μου HP Photosmart D5460.

Αποψη μου λοιπον πως το καινουριο μας πολυμηχανημα υπολειπεται σαφως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εκτύπωση σε καλό φωτογραφικό χαρτί HP από Mac με OSX El Capitan και Wireless.

 

 Η εκτύπωση για καποιο λόγο κόλλησε στα 2/3 της φωτογραφίας και η ποιότητα σε καμιά περίπτωση ικανοποιητική.

 

Άρα μέχρι τώρα:

Iphone + AirPrint + MX725 = FAIL

iMac + MX725 = FAIL

 

Από ότι φαίνεται ο εκτυπωτής ΔΕΝ κάνει για φωτογραφίες (μεγάλη ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ). Μένει μόνο μια δοκιμή για εκτύπωση από Windows.

 

Σημείωση για την εκτύπωση από το Mac: οι drivers που είχε μέσα το cd του εκτυπωτή δεν κάναν για El Capitan και κατέβασα απευθείας από το site της Canon. Πάντως μεγάλο FAIL.

 

ευτυχως που δεν αγορασα. Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μια απορια εχω ,οταν ανοιγω το καπακι για να κανω σαρωση ενα εγγραφο η μια γωνια του καπακιου δεν εχει ασφαλεια παρα μονο η αριστερη, ετσι ειναι η εχουμε θεμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...