Προς το περιεχόμενο

CANON PIXMA MX725 Media Markt


arma1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι, είναι 2 διαφορετικές. Η 1η που γράφεις είναι αυτή. Η διαφορά της είναι ότι δεν έχει σχέση με εγγύηση. Και (φαίνεται να) έχεις δίκιο για το e-shop, οτι δε συμμετέχει.

H 2η είναι αυτή που παρέθεσα και εγώ και αναφέρει:

 

Όπως το διαβάζω, δε βρίσκω λόγο να μην καλύπτει και την προσφορά για το maxify. Η συγκεκριμένη αφορά μονο maxify και isensys απ'όσο βλέπω και στο πεδίο του πωλητή είναι ελεύθερο να γράψεις, ενώ η άλλη έχει επιλογές συγκεκριμένες.

 

Όταν το δει κάποιος mod, ας πράξει αναλόγως το τι κρίνει.

Επειδη γραφει και το παρακατω ας ρωτησει οποιος ενδιαφερεται στο eshop.

Ελέγξτε με τον λιανοπωλητή ότι ισχύουν τα παραπάνω ώστε να μην διαψευσθούν οι προσδοκίες σας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλοδούλευτος.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ο Gpar που έδωσε link του Amazon, για φτηνά μελάνια του συγκεκριμένου εκτυπωτή, δεν έδωσε τις πληροφορίες που ζήτησα για να ενημερωθούμε από πρώτο χέρι για την ποιότητα αυτών που πρότεινε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε, ίσως ο φίλος που πρότεινε τα μελάνια να είναι εκτός ,με την πρώτη ευκαιρία θα μας πει ,επίσης και από εδώ να τα πάρουμε μια χαρά τιμή έχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έχει σημασία, στον τομέα εκτύπωσης, και ειδικά με τα συμβατά μελάνια είναι η ποιότητα και η ποσότητα σε σχέση με την τιμή.

 

Τα συγκεκριμένα είναι σχετικά φτηνά και έχουν στον τίτλο το χαρακτηρισμό XL αλλά πουθενά δεν βρήκα να αναγράφεται η ποσότητα που περιέχουν, δεδομένου ότι το δοχείο έχει συγκεκριμένες διαστάσεις. Το 2ο στοιχείο είναι η ποιότητα και αυτό μπορεί να το βεβαιώσει μόνο κάποιος που τα έχει χρησιμοποιήσει.

 

Μην ξεχνάμε ότι, καθένας χρησιμοποιεί το πολυμηχάνημα διαφορετικά και, επομένως, άλλες απαιτήσεις έχω εγώ άλλες εσύ και άλλες οποιοσδήποτε άλλος κάτοχος. Ακόμη και στην εκτύπωση, έχει διαφορετικές απαιτήσεις καθένας. Φίλος μου, που έχει τον 925 (όμοιο σχεδόν με τον 725), τον χρησιμοποιεί αποκλειστικά και μόνο για την εκτύπωση φωτογραφιών σε Α4 υψηλής ανάλυσης και αγοράζει συμβατά μελάνια με 33-35€ το σετ, τα οποία βρήκε πολύ καλά και δεν τα αλλάζει (!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα και εγώ τον 725 από το e-shop στην προσφορά των 95€ τον ΦΕΒ και είμαι πολύ ικανοποιημένος από τις επιδόσεις του,

Μελάνια αγοράζω από το Planet Ink (Θεσ/νικη) στα 13,51€ + μεταφορικά 3,90 με courier, το σετ των 5, με 15ml τα 4 χρώματα και 25ml το μαύρο.

 

Ενδιαφέροντα φαίνονται και τα μελάνια που υπέδειξε ο Gpar (2 σετ των 5 στα 12,89€) αλλά τα δωρεάν μεταφορικά είναι για τη Γερμανία, αν κατάλαβα καλά. Το 2πλό σετ το χρεώνει 12,89+8,50=21,39€, δηλαδή 10,70/σετ και το 4πλό 25,78+9,50= 35,28€, δηλαδή 8,82/σετ που είναι αρκετά καλές τιμές

Γράφει ότι είναι σε συσκευασία XL αλλά δεν βλέπω να αναφέρει την ποσότητα. Είναι 4*15+1*25ml ή τα άλλα με μικρότερη ποσότητα; Είναι chip compatible; Είναι διαφανή; Διάρκεια κατανάλωσης;

 

Επίσης, έχεις δοκιμάσει τα φτηνότερα με 7,79€ το 2πλό σετ;

Εχεις εκτυπωσει φωτογραφιες? Αν ναι, πως είναι η ποιότητα εκτύπωσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όχι αλλά ο φίλος, όπως έγραψα στο προηγούμενο, πάρα πολλές και εξαιρετικές.

Sorry νόμιζα οτι ο φίλος σου είχε τον 925. Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα αγοράζει από αυτό που έχει κάπως περίεργους όρους (αποστολή με courier κλπ), κατά την άποψή μου.

γιατι το θεωρεις περιεργο φιλτατε;

στο site που αναφερεις τον mx725 δεν τον αναφερει παρα μονο τον 925, δε θα επρεπε ;

Επεξ/σία από arma1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...