Προς το περιεχόμενο

Linux... Γιατί?


kaliakman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ τώρα θα με πείτε εκνευριστικό. Δεν είναι του επιπέδου Windows η Mac. Σε Windows 10 με cleartype είναι σαφώς καλύτερα

 

Επιπλέον έχεις 3 άχρηστες μπάρες που σου πιάνουν πολύτιμο vertical space ενώ θα μπορούσε να μην υπάρχει το Title μπαρ, και το Menu bar να είναι ενσωματωμένο στο Action bar του Gnome...όπως στο Unity με το Jayatana.

 

Λεπτομέρειες αλλά για μένα κάνουν τη διαφορά.

 

 

πάω πάσο ότι βολεύει τον καθένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 322
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εμένα πάντως το intellij idea με java-1.8.0-openjdk-infinality-ultimate

φαίνεται πολύ καλό

Ασχετο, αλλά επειδή είμαι στο ubuntu και του έβαλα το android studio, όντως η default δεν βλέπεται, πως το μετέτρεψες έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά, θα το πώ στη γυναίκα μου να χαρεί.

Γιατί ξεχνάμε το πως ξεκινάμε με Windows ? Δηλαδή αν πετάξω ένα Windows μπροστά σε κάποιον που δεν έχει ξανά δει τι θα κάνει ? Δεν θα ρωτήσει ? 

Δεκτό οτι υπάρχει διαθέσιμο μεγαλύτερο support εκεί έξω στα "μαγαζα" για Windows, παρ'ολα αυτά, αυτό δεν σταμάτησε να φέρνει κόσμο σε Linux. Ειδικά στις κοινότητες στο Facebook, που είναι πιο άμεση η βοήθεια (οι περισσότεροι έχουν ένα FB ανοιχτό σε καρτέλα) υπάρχει καθημερινή κίνηση σε ερωτήσεις/απαντήσεις ? 

Έτσι, όποιος/όποια είναι γραμμένος σε groups και ρωτάει διάφορα ( Μουσικής, Αυτοκίνητα, Γάτες...) με ένα κλικ θα γραφτεί και σε κανένα Linux'o group να ρωτήσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...