Προς το περιεχόμενο

Το Mission E της Porsche αποτελεί την απάντηση στο Model X της Tesla


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατι πανε και βγαζουν τοσο μουρατα ελεκτρικα αμαξια και δεν βγαζουν απλα αμαξακια για τον καθενα μας. εστω και 100χλμ να βγαζουν για μεσα στην πολη μια χαρα θα ηταν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλο. Τα τεραστια ποσα που χρηματοδωτουν τις ομαδες R&D των αυτοκινητοβιομηχανιων, πρεπει να δικαιλογουνται καποια στιγμη. Ετσι πετανε ανα μια 10ετια και ενα "concept" και "ολα βαινουν καλως".

Παντως ειναι αξιοπεριεργο, γιατι δεν βγαζουν ηλεκτροκινητα για ολα τα βαλαντια κτλ... Δεν ειπαμε να τα χαριζουν οκ, αλλα να ειναι σε λογικες τιμες ρε παιδια!

Εχθες ειδα ενα BMW i3 στην Λ. Κιφησιας. Αυτο το πραγματακι (οντως ομορφο) κοστιζει

36.150 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι αυτοκινητοβιομηχανίες δίνουν τα φώτα τους σε άλλες για να κατασκευάσουν στο μέλλον φτηνότερα ηλεκτρικά αυτοκίνητα, ουσιαστικά είναι όπως το 2007 οταν η Apple έβγαλε το πρώτο iPhone με Multitouch σε οθόνη κινητού με τιμή στον θεό και έδωσε ουσιαστικά τα φώτα σε άλλες εταιρίες και τώρα έχουμε άξιους ανταγωνιστές με προσιτά smartphones που μπορούν να αγοράσουν όλοι. Στην επόμενη δεκαετία λοιπόν παίζει ένα μεγάλο ποσοστό να κυκλοφορεί με ηλεκτρικά αυτοκίνητα αφού γίνετε σιγά σιγά το νέο Trend. Εγώ περιμένω να δω τι θα βγάλουν και άλλες Ευρωπαϊκές εταιρίες στο μέλλον. Ουσιαστικά τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα έχουν ως στόχο να μειώσουν τον ρύπο στην ατμόσφαιρα και τώρα ειδικά με τα CarPlay και Android στο αυτοκίνητο θα έχουμε Smart Panels που θα επικοινωνούν με τα Smartphone δίχως δυσκολίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλο. Τα τεραστια ποσα που χρηματοδωτουν τις ομαδες R&D των αυτοκινητοβιομηχανιων, πρεπει να δικαιλογουνται καποια στιγμη. Ετσι πετανε ανα μια 10ετια και ενα "concept" και "ολα βαινουν καλως".

Παντως ειναι αξιοπεριεργο, γιατι δεν βγαζουν ηλεκτροκινητα για ολα τα βαλαντια κτλ... Δεν ειπαμε να τα χαριζουν οκ, αλλα να ειναι σε λογικες τιμες ρε παιδια!

Εχθες ειδα ενα BMW i3 στην Λ. Κιφησιας. Αυτο το πραγματακι (οντως ομορφο) κοστιζει

36.150 ευρώ.

Αυτο το πραγματακι κοστιζει τοσα πολλα λεφτα γιατι οι μπαταριες που ενσωματωνει ειναι πανακριβες αυτη τη στιγμη...στο μελλον που θα εχει προχωρησει η τεχνολογια θα πεσουν και οι τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω στην αυτοκινητοβιομηχανία και μπήκα να διαβάσω τα σχόλια από τους ελληνάρες που ξέρουν τα πάντα όλα. Έχω πέσει από την καρέκλα μου από τα γέλια. Συνεχίστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω στην αυτοκινητοβιομηχανία και μπήκα να διαβάσω τα σχόλια από τους ελληνάρες που ξέρουν τα πάντα όλα. Έχω πέσει από την καρέκλα μου από τα γέλια. Συνεχίστε.

 

...στ' @@ μας...

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει, σύμφωνα με την ίδια την Porsche, το Mission E αναμένεται να κυκλοφορήσει στα τέλη της τρέχουσας δεκαετίας.

 

Οταν το Model X της Tesla κυκλοφορεί ήδη; Είσαι σίγουρα ηγέτης Porsche. Απλά λίγο "καθυστερημένος" :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλεύω στην αυτοκινητοβιομηχανία και μπήκα να διαβάσω τα σχόλια από τους ελληνάρες που ξέρουν τα πάντα όλα. Έχω πέσει από την καρέκλα μου από τα γέλια. Συνεχίστε.

Στη Lego δουλευεις φιλε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φουτουριστικά οχήματα αλλά με πολύ τεχνολογία, προτιμώ να δούμε οικονομικά μοντέλα για την πόλη και την εξοχή, τώρα η τέσλα μπορεί να εκτοπίσει την Πόρσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...