Προς το περιεχόμενο

[πολυμηχάνημα]Canon MG5752 59€ (44€ με cashback + 5ε δωροεπιταγή) @Κωτσόβολος


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήρα το μηχάνημα από τις 5/12/15 - δεν έλαβα κωδικο για το 5ευρω, τους πήρα σήμερα τηλέφωνο και μετά από 15 λεπτά αναμονή μου είπαν ότι θα προωθήσουν το αίτημα μου στο κατάλλληλο τμήμα κλπ

 

Κάκιστη εξυπηρέτηση και σε κάνουν ζητιάνο για 5 ευρώ. Συν το χρόνο που έχασα από τη δουλειά μου να ασχοληθώ με αυτό.

 

Για λόγους αρχής αν δεν μου απαντησουν και αποκαταστήσουν το θέμα μέχρι αύριο θα τους το πάω πίσω - αφού δεν το ανοιξα ήταν για δώρο σε μέλος της οικογένειας.

 

Για τα μελάνια τώρα, refill δεν παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα εναν κι εγω. Ελαβα το sms σε 5 λεπτα και το χρησιμοποιησα αμεσως για αγορα μελανιου και χαρτιου.

Τα μελανια της συσκευασιας εχω την αισθηση πως ηταν γεματα στο 100% και οχι στο 20% που ειναι συνηθως.

Επισης εχω στειλει την αιτηση για το cashback και μου απαντησαν ηδη με email. Περιμενω μονο την καταθεση.

 

Η αληθεια ειναι πως θα ηθελα κι εγω να υπαρχουν refill, ομως ηδη απο χθες εχω εκτυπωσει περιπου 100 εγγραφα και 7 φωτογραφιες και δεν βλεπω να πεφτει ιδιαιτερα η σταθμη. Αν τα γνησια εχουν διαρκεια τοτε μαλλον θα τα προτιμω.

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update για τα μελάνια

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το planetink στη θεσσαλονίκη, με ενημέρωσαν πως πρόκειται στο μέλλον να έχουν συμβατά 570 και 571 μελάνια αλλά είναι άγνωστο το πότε.

Ο ευγενικός κύριος όμως στο τηλέφωνο είπε πως σε μηχανήματα που παιρνουν τα 570 μελάνια μπορεί να κάνουν και τα 550 που έχει -απλά δεν ξέρει να αυτό γίνεται στο συγκεκριμένο μοντέλο. Προσφέρθηκε μάλιστα αν δεν κάνουν να επιστρέψει τα χρήματα της αγοράς.

Τι άλλο να ζητήσει κανείς. Οπότε αν κάποιος το δοκιμάσει ας ενημερώσει και τους υπόλοιπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγικό customer service του Κωτσου με έγραψε σχετικα με τη δωροεπιταγή των 5 ευρώ και εγώ για λόγους αρχής τους το πήγα πίσω συσκευασμένο και πήρα τα χρήματα μου.

Φεύγοντας από τον Κώτσο, μπήκα στα Mediamarkt. Η προσφορά του Pixma MX725 (ενός σαφώς ανώτερου και επαγγελματικού μηχανήματος) με κέρδισε και το πήρα στα 99 ευρώ. Το καλό του ΜΧ725 είναι η ύπαρξη συμβατών μελανιών με πολύ πολύ μικρό κόστος, οπότε με την πρώτη αγορά γίνεται αυτόματη απόσβεση της διαφοράς τιμής αγοράς.

Στα συν ο αυτόματος τροφοδότης του σκάνερ, το φαξ, το LAN + WiFi, η εκτύπωση σε φακελλους.

 

Σόρυ για το λίγο off topic αλλά πολύ φάουλ ο Κώτσος για μένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κατι σχετικό με το cashback της Canon, όποιος το πήρε έχει κάνει τη διαδικασία?

Εγώ την έκανα από την πρώτη μέρα άλλα συνέχεια μου ζητούν απόδειξη αγόρας, την οποία τους την έχω στείλει τρείς φορές μέσω της πλατφόρμας τους. Σήμερα λέω στον αδερφό μου που πηρε κι εκείνος να ελέγξει  το mail του και μια από τα ίδια και σε εκείνον.

 

Μηπώς το κάνει γαργαρα η Canon?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου ζητάνε την απόδειξη στην οποία να φαίνεται καθαρά η ημερομηνία αγοράς. Θα τους πάρει ο γεροδιάολος με τα γραφειοκρατικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου ζητάνε την απόδειξη στην οποία να φαίνεται καθαρά η ημερομηνία αγοράς. Θα τους πάρει ο γεροδιάολος με τα γραφειοκρατικά.

 Τους πήρα τηλέφωνο το πρωι, ακόμα να με καλέσουν πίσω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...