Προς το περιεχόμενο

[πολυμηχάνημα]Canon MG5752 59€ (44€ με cashback + 5ε δωροεπιταγή) @Κωτσόβολος


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πότε πρόλαβες;  :confused:

 

Κοιτούσα ψυγεία και το πήρε το μάτι μου χαμηλά στη σελίδα του Κωτσόβολου. :P

 

Επειδή έψαχνα πολυμηχάνημα για το πατρικό μου, πήγα και το πήρα επιτόπου.

 

Τα μελάνια που αναφέρθηκαν ίσως είναι ακριβά για κάποιους, αλλά αλλάζεις πάντα μόνο το χρώμα που σου λείπει και όχι όλη την κασέτα. Για επαναγεμιζόμενα όποιος θέλει, δεν πάει σε canon. Είχα κάνει το λάθος και είχα πάρει από Πλαίσιο τα @Work. Σε πολύ σύντομο διάστημα ξέμεινα, δεν ξανακάνω το λάθος.

 

Στην τελική εμένα με ενδιαφέρει μόνο το μαύρο για καμιά φωτοτυπία και κυρίως για το scanner που το χρειάζομαι.

 

Το βασικό αρνητικό για εμένα είναι ότι ο feeder του χαρτιού δεν βρίσκεται ψηλά όπως στους περισσότερους, αλλά κάτω ακριβώς από την έξοδο της εκτύπωσης. Αυτό σημαίνει αυτομάτως ότι χρειάζεται πολύ περισσότερο χώρο για να έχεις μονίμως χαρτί φορτωμένο και έτσι μένει και το πορτάκι του printer ανοιχτό, με τον κίνδυνο να σκονιστεί το εσωτερικό του.

 

Συνεπώς η μόνη λύση είναι να φορτώνεις χαρτί κάθε φορά που θέλεις να εκτυπώσεις κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Διορθωσα τον τιτλο απο 

[πολυμηχάνημα]Canon MG5752 39ε (44ε με cashback + 5ε δωροεπιταγή) @Κωτσόβολος

 

σε 

[πολυμηχάνημα]Canon MG5752 59€ (44€ με cashback + 5ε δωροεπιταγή) @Κωτσόβολος

που ειναι σωστοτερο μιας και στην ουσια το 39 δεν υπαρχει, αφου ακομα και να θεωρησουμε δεδομενο το 15αρι κασμπακ,  η δωροεπιταγη ειναι για ΕΠΟΜΕΝΗ αγορα ΠΑΝΩ απο 40 ευρω μαλιστα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πήγα και τον πήρα, έκανα και επέκταση με 12€ εγγύηση 4 Χρόνια ότι και να πάθει αντικατάσταση με καινούριο, και μου ήρθε και sms μέχρι 10/01 5€ με αγορά από 20€ και άνω. Όχι 40 που γράφει το site.

 

Αποστολή από το A0001 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχική τιμή 59 ευρώ. Προσφορά χριστουγεννιάτικου φυλλαδίου.

Παίζει 15 ευρώ cashback από την Canon και ταυτόχρονα 5 ευρώ δωροεπιταγή για μελλοντικές αγορές εάν γίνει ηλεκτρονική παραγγελία. Πιστεύω κάτι παραπάνω από καλή τιμή για μηχάνημα της σειράς MG5xxx. Παίρνει 5 μελάνια και διαθέτει αυτόματο duplex και Wi-Fi.

 

Δεν υπάρχει πουθενά αλλού στο skroutz για σύγκριση, αλλά κάτι μου λέει ότι είναι ουσιαστικά ολόιδιο με το MG5550 μου. Για να προλάβω τις ερωτήσεις, εάν πράγματι παίρνει τα ίδια μελάνια, οι κεφαλές είναι στον εκτυπωτή και όχι στα cartridges (αν και νομίζω όλη η σειρά είναι έτσι).

 

Λινκ:

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/printing-consumables/all-in-one/156558-canon-pixma-mg5752-black-/-silver

δεν παιρνει ιδια μελανια... το 5550 παιρνει 550+551 τα οποια τα πειρα σχεδον τσαμπα(κανα 20ε συνολο καμμια 20-25αρια) απο εδω http://stores.ebay.co.uk/goinks?_rdc=1

εγω εχω ενα θεμα με τον εκτυπωτη...συχνα σκαλωνει το paper tray(ρουφαει χαρτια)

τα μελανια που παιρνει το 5752 ειναι καινουργια 570 571και δεν πρεπει να χουν βγει compatibles...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Ναι πράγματι δεν είναι ίδια, το καλύψαμε στα προηγούμενα ποστ. Το θέμα πλέον είναι πόσο σύντομα θα υπάρχουν συμβατά στην αγορά σύμφωνα με αυτά που λένε τα μελανομάγαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην επίσημη σελίδα της Canon βρίσκω σαν μοντέλο το MG 5750, το 5752 το βρίσκω μόνο στον Κωτσόβολο, δεν υπάρχει στην σελίδα της εταιρείας, τι είναι ελληνική έκδοση;

 

Ο εκτυπωτής έχει κάποια διαφορά από αυτόν εδώ στο review;

 

 

EDIT :

 

Ανάλογα το χρώμα αλλάζει και ο κωδικός του μοντέλου 

 

  • PIXMA MG5750 - Black
  • PIXMA MG5751 - White
  • PIXMA MG5752 - Silver/Black
  • PIXMA MG5753 - Silver/White
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπησα και εγώ έναν.Σήμερα πήγα και τον πήρα, έκανα και επέκταση εγγύησης στα 4 Χρόνια με 9€ ( με έκπτωση από το κατάστημα) και μου ήρθε και sms για 5€ με αγορά μέχρι 10/01/16 από 20€ και πάνω.

 

Ευχαριστώ πολύ!!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ο παρακάτω πίνακας αληθεύει,από το επίσημο site της canon, μπορεί να τυπώσει  5.565 σελίδες κειμένου με ενα xl black ?

 

Απόδοση φυσιγγίων (απλό χαρτί) Έγχρωμο έγγραφο A4¹
Μαύρο τύπου pigment: 300 σελίδες 
Μαύρο τύπου pigment XL: 500 σελίδες
Μαύρο: 1795* σελίδες
Μαύρο XL: 5565* σελίδες 
Κυανό: 345 σελίδες 
Κυανό XL: 715 σελίδες 
Ματζέντα: 306 σελίδες 
Ματζέντα XL: 645 σελίδες 
Κίτρινο: 347 σελίδες 
Κίτρινο XL: 715 σελίδες 
* Εκτιμώμενη συμπληρωματική απόδοση

Επεξ/σία από chris333333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι είναι εφικτά αυτά τα νούμερα με οποιονδήποτε inkjet (μάλλον μόνο με μελάνια συνεχούς ροής). Δες με ποιες προδιαγραφές εκτύπωσης δίνει αυτά τα νούμερα η Canon. Συνήθως αφορούν το 10% της σελίδας, στην απόλυτα οικονομική ρύθμιση και μερικές φορές και με συγκεκριμένο χαρτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαύρο είναι το pigment, αυτό που βλέπεις με τις 1700+ σελίδες είναι το φωτογραφικό μαύρο που καταναλώνεται αργαααα... Μόνο όταν τυπωνεις φωτογραφίες και σε φωτογραφικό χαρτί. Στην πράξη θα έχεις αλλαξει όλα τα αλλά μελάνια πέντε φορές και μια φορά αυτό. Αυτό λένε και οι αριθμοί που παραθέτεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπησα και εγώ έναν.Σήμερα πήγα και τον πήρα, έκανα και επέκταση εγγύησης στα 4 Χρόνια με 9€ ( με έκπτωση από το κατάστημα) και μου ήρθε και sms για 5€ με αγορά μέχρι 10/01/16 από 20€ και πάνω.

 

Ευχαριστώ πολύ!!! :-D

Είναι πολύ καλή προσφορά πάντως, στην ουσία με την επέκταση εγγύησης μου βγήκε στα 48 ευρώ, ένω το επόμενο πιο φθηνό στο skroutz ( mg5750 στην ουσία ίδιο μηχάνημα- άλλο χρώμα) έχει 89 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι που θα βρούμε μελάνια από Ελλάδα σε λογική τιμή όμως.

Είναι ένα θεματάκι αυτό, καθώς πρόκειται για νέο μοντέλο το οποίο παρουσιάστηκε το φθινόπωρο του 2015.

Αλλά θα βγάλουν πιστεύω....Εγώ πάντως με το κουπόνι θα πάρω ένα PGI 570XL (500 σελίδες) να έχω αφού κυρίως ασπρόμαυρα έγγραφα θα τυπώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη τη στιγμη μονο στο alibaba υπαρχουν μαιμου μελανια ειτε αδεια ειτε γεματα.

Οποτε αργα η γρηγορα θα τα παρουν στα χερια τους και οι πωλητες.

http://www.alibaba.com/trade/search?fsb=y&IndexArea=product_en&CatId=&SearchText=cli-571+cartridge

 

εγω θα προτιμησω αδεια και θα παρω και μπουκαλακια με χρωμα και θα τα γεμιζω μονος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...