Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για 207 RC / Golf 5 GT / Astra GTC 1.6T


Liapisftw

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τόσο παλιά θεωρούνται αυτοκίνητα 7-8 χρονών ρε παιδιά; Τόσο έχω το δικό μου και ακόμα καινούργιο μου φαίνεται! :)

 

Επίσης, ένα corsa 90 ίππων θα κάνει καλύτερο ταξίδι από τα αυτοκίνητα που γράφει ο φίλος;! Περίεργο μου φαίνεται!

Μια χαρα ειναι το αμαξι σου,οταν το φροντιζεις,το προσεχεις,δεν το τρωει ο ηλιος,η βροχη,κανεις τα σερβις του στην ωρα τους το αμαξι παραμενει σε καλη κατασταση οσα χρονια κ να περασουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τόσο παλιά θεωρούνται αυτοκίνητα 7-8 χρονών ρε παιδιά; Τόσο έχω το δικό μου και ακόμα καινούργιο μου φαίνεται! :)

 

Επίσης, ένα corsa 90 ίππων θα κάνει καλύτερο ταξίδι από τα αυτοκίνητα που γράφει ο φίλος;! Περίεργο μου φαίνεται!

Εντάξει, μην παίρνεις και στα σοβαρά οτι διαβάζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, μην παίρνεις και στα σοβαρά οτι διαβάζεις.

Ο καθένας έχει τη γνώμη του και τις γνώσεις του οπότε καλό είναι να την ακούμε και να το συζητάμε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VW golf πριν του '11 και polo, turbo μην πάρεις. Είναι προβληματική η τουρμπίνα σε όλα. Δεν υπερβάλλω, τα συνεργεία τις αντικαθιστούν ενώ είναι σε εγγύηση και μετά τα ίδια και δεν υπάρχει λύση. Και όχι δεν υπερβάλλω και δεν είναι μεμονομένο. Ο όμιλος πάει κατά διαόλου, μην τα εμπιστεύεσαι καθόλου τα VW πια, πάνε οι εποχές του 1980/90 που ήταν σκυλιά μαύρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα 3 μου αρεσουν απλα προσπαθω να παρω γνωμες για το πιο αξιοπιστο απο τα 3 καθως δεν ειναι καιροι για εξοδα και συνεργεια.

 

 

 

 

Αστο αυτο μην το σκεφτεσαι, ειναι λαχειο.

 

Μπορει να παρεις ολοκαινουρια mercedes που λέει ο λόγος και να σε αφήσει στο δρόμο απο ηλεκτρονικο προβλημα, ταυτοχρονα μπορει με ενα μεταχειρισμενο υποδεεστερο αυτοκινητο να βγαλεις 10ετια κ οι επισκεψεις σου σε συνεργεια να ειναι μονο για λαδια/φρενα και αναλωσιμα.

 

Επίσης βρες καλύτερα άτομα που έχουν τα αυτοκίνητα αυτά και ρώτα συγκεκριμμένα αν ειναι ευχαριστημένοι. Υπάρχουν λέσχες/φορουμ επίσης και για τις 3 εταιρίες. Μη ρωτάς γενικά όποιον να ναι. Κάποιοι έχουν κόλημα με τα γερμανικά, άλλοι πάλι τα μισούν, άλλος θα σου πει να πας για γιαπωνέζικο κ.ο.κ.

 

προσωπικά πάντως και τα 3 λίγο πολύ ίδια αυτοκίνητα τα θεωρώ. καθένα έχει τα + και τα -.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστο αυτο μην το σκεφτεσαι, ειναι λαχειο.

 

Μπορει να παρεις ολοκαινουρια mercedes που λέει ο λόγος και να σε αφήσει στο δρόμο απο ηλεκτρονικο προβλημα, ταυτοχρονα μπορει με ενα μεταχειρισμενο υποδεεστερο αυτοκινητο να βγαλεις 10ετια κ οι επισκεψεις σου σε συνεργεια να ειναι μονο για λαδια/φρενα και αναλωσιμα.

 

Επίσης βρες καλύτερα άτομα που έχουν τα αυτοκίνητα αυτά και ρώτα συγκεκριμμένα αν ειναι ευχαριστημένοι. Υπάρχουν λέσχες/φορουμ επίσης και για τις 3 εταιρίες. Μη ρωτάς γενικά όποιον να ναι. Κάποιοι έχουν κόλημα με τα γερμανικά, άλλοι πάλι τα μισούν, άλλος θα σου πει να πας για γιαπωνέζικο κ.ο.κ.

 

προσωπικά πάντως και τα 3 λίγο πολύ ίδια αυτοκίνητα τα θεωρώ. καθένα έχει τα + και τα -.

Ναι εχεις δικιο για τα μεταχειρισμενα, ειναι λαχειο η αγορα.

 

Δεν εχω και κανεναν γνωστο με καποιο απο αυτα οποτε δεν μπορω να παρω και καμια αντικειμενικη γνωμη.

 

Ποια ειναι τα θετικα και τα αρνητικα του καθενος κατα την γνωμη σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω την άποψη μου.

 

Για μένα το παιχνίδι παίζεται ανάμεσα στο γάλλο και στο golf.

Σε γκάζι το οπελ μένει πίσω. Το 207 ειναι πιο εξοπλισμένο, έχει και γκάζι, από την άλλη το γκολφ εχει σασμαν/συμπλεκτη απιστευτα και επισης πολυ γκαζι, άλλη αισθηση ο κινητήρας του.

Από εμφάνιση για μένα το 207 ειναι πιο όμορφο στο εσωτερικό κυρίως αλλά και το astra είναι γενικα ομορφο. Το golf ειναι συντηρητικο σε εμφανιση εξω και μεσα.

Το astra έχει γενικά μέτριο κινητήρα αλλά καλύτερη τιμή και 6 χρόνια εγγύηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τον φιλο θεματοθετη. κανε ενα κοπο να κανεις μια βολτα ενα κορσα απο 13 και μετα και κανε την ιδια βολτα με ενα απι αυτα που ψαχνεις. σε παρακαλω μετα ποσταρε να μας πεις εντυπωσεις.

 

δεν εχουν καμια σχεση τα αυτοκινητα που ψαχνεις σε ποιοτητα κυλισης με ενα κσινουριο γερμανικο εστω και μικρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για να πω την αληθεια ξεκινησα για το golf λογω αξιοπιστιας αλλα διαβαζω παντου οτι τα VW δεν ειναι τα αυτοκινητα που ηταν καποτε και εχουν χασει την αξιοπιστια τους.

 

Μετα πηγα στα Astra τα οποια μου αρεσαν πολυ εξωτερικα λογω του οτι δειχνουν πιο aggresive και σπορ λογω του οτι ειναι coupe αλλα το εσωτερικο τους μου θυμιζει κατι σαν παλιομοδιτικη πλαστικουρα. Ακομα διαβαζω οτι εχουν καπως υποτονικη/βαρετη οδηγηση που τα βαριεσαι ευκολα.

 

Τελος εβαλα στο παιχνιδι τα 207 (αν και φαινομενικα ειναι μια κατηγορια κατω απο τα αλλα) στην αρχη με τα Rallye/GT που ειναι και πιο κοντα στα οικονομικα δεδομενα μου αλλα ολοι μου λενε οτι θα το μετανιωσω αν δεν παρω το RC για λιγα χρηματα παραπανω. Μπορω να πω οτι τα 207 μου αρεσουν αρκετα αλλα βλεπω οτι υπαρχουν πολλα στις αγγελιες και μου φενεται καπως υποπτο που πουλιουνται τοσα πολλα και φενεται να υστερουν και σε μεταπωλητικη αξια. Οσο για την οδικη τους συμπεριφορα δεν ξερω πολλα αλλα πιστευω οτι πανω κατω ειναι σαν τα αλλα 2.

 

Μεγαλο μπερδεμα.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν χασει την αξιοπιστια τους τα vw γι αυτο συνεχιζουν να πουλανε ετσι :P

 

Ολα τ αυτοκινητα εχουν προβληματα , ακομα και τα νισαν που καποτε λεγανε "σκυλια" , εχουν πλεον κινητηρες ρενο.

Μεχρι το '08 κοιταξα, η vw μεσα στις 3 πρωτες σε πωλησεις http://www.autotriti.gr/data/newcars/bestseller/markes/2008.asp

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω την άποψη μου.

 

Για μένα το παιχνίδι παίζεται ανάμεσα στο γάλλο και στο golf.

Σε γκάζι το οπελ μένει πίσω. Το 207 ειναι πιο εξοπλισμένο, έχει και γκάζι, από την άλλη το γκολφ εχει σασμαν/συμπλεκτη απιστευτα και επισης πολυ γκαζι, άλλη αισθηση ο κινητήρας του.

Από εμφάνιση για μένα το 207 ειναι πιο όμορφο στο εσωτερικό κυρίως αλλά και το astra είναι γενικα ομορφο. Το golf ειναι συντηρητικο σε εμφανιση εξω και μεσα.

Το astra έχει γενικά μέτριο κινητήρα αλλά καλύτερη τιμή και 6 χρόνια εγγύηση.

φιλε δε νομιζω στο γκαζι το συγκεκριμενο αστρα να μενει πισω.190 δυναμομετρημενους ιππους βγαζει το μοτερ και πιανει τα 240 τελικη.και περα απο το γκαζι το πατημα στο δρομο και η στιβαροτητα που εχουν τα 2 γερμανικα το 207 δεν την εχει με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερο κρατημα το οπελ απο το 207 rc ;; Τα Γαλλακια αν εχουν κατι καλο αυτο ειναι το κρατημα!!!Κινητηρα μπορει να εχουν καλυτερο αλλα κρατημα δεν νομιζω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς τον φιλο θεματοθετη. κανε ενα κοπο να κανεις μια βολτα ενα κορσα απο 13 και μετα και κανε την ιδια βολτα με ενα απι αυτα που ψαχνεις. σε παρακαλω μετα ποσταρε να μας πεις εντυπωσεις.

 

δεν εχουν καμια σχεση τα αυτοκινητα που ψαχνεις σε ποιοτητα κυλισης με ενα κσινουριο γερμανικο εστω και μικρο.

Εντυπωσιακό αυτό, δεν το περίμενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερο κρατημα το οπελ απο το 207 rc ;; Τα Γαλλακια αν εχουν κατι καλο αυτο ειναι το κρατημα!!!Κινητηρα μπορει να εχουν καλυτερο αλλα κρατημα δεν νομιζω .

σαφως καλυτερο κρατημα και το opel και το golf.ειναι απλα αλλη κατηγορια.το 207 ανηκει στα μικρα και σιγουρα δεν εχει το ιδιο πατημα στο δρομο με ταλλα 2.η συγκριση για το 207 ειναι το corsa opc το οποιο επισης ειναι πολυ καλα στημενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαφως καλυτερο κρατημα και το opel και το golf.ειναι απλα αλλη κατηγορια.το 207 ανηκει στα μικρα και σιγουρα δεν εχει το ιδιο πατημα στο δρομο με ταλλα 2.η συγκριση για το 207 ειναι το corsa opc το οποιο επισης ειναι πολυ καλα στημενο

Εχεις οδηγηση 207 RC, Astra  και Golf στο οριο και εχεις γνωμη; φανταζομαι οχι. Εγω που εχω οδηγηση Golf και 207 (τα ειχα και τα 2) εχω να σου πω οτι το Golf εχει μεν καλη ποιοτητα κυλισης, κατι που εχει και το RC, αλλα το Golf ειναι τελιως απροσωπο οσων αφορα την συμπεριφορα του στο δρομο. Το RC διαβαζει τον δρομο και σε πληροφορει στο τιμονι, ευχαριστιεσαι στριψημο με αυτο το αυτοκινητο ρε παιδακι μου.

 

Το Golf ειναι ωραιο και ανετο σε ταξιδια ομως. Αναλογως το τι θες πραττεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...