Προς το περιεχόμενο

ΤΖΟΚΕΡ (κι αν σου κάτσει...;)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Ήρθε η στιγμή να ακούσουμε το επιχείρημα "μα γιατί δεν δημοσιοποιούν το όνομα/ονόματα των νικητών?" :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να γνωρίσεις κάποιον που το έχει πιάσει

 

χαίρομαι που μου το γράφεις αυτό μιάς και μου δίνεις βήμα για την επόμενη και τελευταία τοποθέτησή μου-σκέψη μου επι του θέματος.

 

τα τυχερά παίγνια υπάρχουν πόσα χρόνια? 20??? χαλαρά. άν υποθέσουμε οτι απο όλλες αυτές τις κληρώσεις τις μισές υπάρχουν ΕΚΚΑΤΟΜΥΡΙΟΥΧΟΙ? σωστά? είτε τζόκερ είτε λόττο είτε προπό κάποτε κτλ κτλ.....

 

πού είναι όλοι αυτοί??? θα σου το πώ απλά! ξέρεις κάποιον απο τον ευρεί χώρο των γνωριμιών σου να έχει κερδίσει ποτέ??? και όχι 4-5 χιλιάδες....  αλλά ΕΚΚΑΤΟΜΥΡΙΑ.

 

θέλεις να βγούμε έξω και να αρχίσουμε να ρωτάμε κόσμο???? κανείς δέν θα σου πεί οτι γνωρίζει κάποιον ΟΥΤΕ ΚΑΝ σάν υποψία ΟΥΤΕ ΚΆΝ γνωστό γνωστού γνωστού.

 

πού είναι λοιπόν όλοι αυτοί οι εκκατομυριούχοι??

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Φυσικα να τα εχεις στο εξωτερικο ειναι η καλυτερη λυση.Και οι επενδυσεις σε ακινητα εξωτερικου απο τις καλυτερες.

Οπότε αφού με τα CC δεν μπορείς να τα βγάλεις έξω, qq που έγραψα στην αρχή :)

 

 

πού είναι λοιπόν όλοι αυτοί οι εκκατομυριούχοι??

Όταν κερδίσεις εσύ, άρχισε να το διαφημίζεις, να σκάσουν μούρη όλοι οι ζήτουλες ή απαγωγείς...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

πού είναι λοιπόν όλοι αυτοί οι εκκατομυριούχοι??

Φίλε, πραγματικά, σε περίπτωση που δεν τρολάρεις και υπονοείς όντως, ότι οποιοσδήποτε από αυτούς θα έβγαινε και θα το δήλωνε, έχεις θέμα με το πώς αντιλαμβάνεσαι την πραγματικότητα και γενικά άγνοια κινδύνου.

Επεξ/σία από Bermudakias33
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε αφού με τα CC δεν μπορείς να τα βγάλεις έξω, qq που έγραψα στην αρχή :)

 

 

 

Όταν κερδίσεις εσύ, άρχισε να το διαφημίζεις, να σκάσουν μούρη όλοι οι ζήτουλες ή απαγωγείς...

καλέ μου φίλε δέν με καταλαβαίνεις αλλά θα στο πώ ποιό απλά! κάποιος που θα κερδίσει ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ θα είναι ένας άνθρωπος της διπλανής πόρτας φαινομενικά σωστά???

 

αυτός λοιπόν καλώς η κακώς θα τα ΔΕΙΞΕΙ τα χρήματα (και όχι με τον τρόπο που με κατηγορήτε και κοροιδεύετε μερικοί)  δέν πρόκειτε να αρχίσει να το λέει ούτε να το διαδίδει!

 

όταν όμως εγώ πχ έχω έναν συγγενη που ξέρω τί ζωή κάνει και απο την μία στιγμή στην άλλη πάει και πιάσει μεγάλο πανάκριβο σπίτι ακριβά-καινούρια αυτοκίνητα ταξίδια ακριβά ρούχα ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ??? ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑΞΕ?

 

ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΟΛΟΙ οτι κανένας δέν πρόκειται να βγεί να το φωνάξει αλλά όλοι θα το δείξουν με την συμπεριφορά τους και τα έργα τους!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πού είναι λοιπόν όλοι αυτοί οι εκκατομυριούχοι??

 

Τι εννοείς όλοι αυτοί;

 

Οι κληρώσεις του τζόκερ είναι μόλις 1657... Κληρώσεις, όχι νικητές. Και λόγω οτι η πιθανότητα να το πιάσεις το τζοκερ είναι εξαιρετικά μικρή, πιο συχνά έχουμε τζακ-ποτ αντί για νικητές. Συνεπώς άντε να έχουμε 300 νικητές τόσα χρόνια, και πολλούς λέω....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαίρομαι που μου το γράφεις αυτό μιάς και μου δίνεις βήμα για την επόμενη και τελευταία τοποθέτησή μου-σκέψη μου επι του θέματος.

 

τα τυχερά παίγνια υπάρχουν πόσα χρόνια? 20??? χαλαρά. άν υποθέσουμε οτι απο όλλες αυτές τις κληρώσεις τις μισές υπάρχουν ΕΚΚΑΤΟΜΥΡΙΟΥΧΟΙ? σωστά? είτε τζόκερ είτε λόττο είτε προπό κάποτε κτλ κτλ.....

 

πού είναι όλοι αυτοί??? θα σου το πώ απλά! ξέρεις κάποιον απο τον ευρεί χώρο των γνωριμιών σου να έχει κερδίσει ποτέ??? και όχι 4-5 χιλιάδες....  αλλά ΕΚΚΑΤΟΜΥΡΙΑ.

 

θέλεις να βγούμε έξω και να αρχίσουμε να ρωτάμε κόσμο???? κανείς δέν θα σου πεί οτι γνωρίζει κάποιον ΟΥΤΕ ΚΑΝ σάν υποψία ΟΥΤΕ ΚΆΝ γνωστό γνωστού γνωστού.

 

πού είναι λοιπόν όλοι αυτοί οι εκκατομυριούχοι??

 

Πραγματικά, όπως γράφει κι ο Bermudakias33 αν δεν τρολάρεις δεν ξέρω τι να υποθέσω.

 

Ας πούμε ότι έχεις δίκιο.

Άσε τους εκατομμυριούχους του τζόκερ.

Πόσους εκατομμυριούχους (από άλλες πηγές) έχεις στον κύκλο σου;

0 μήπως;

 

Επίσης.

20 χρόνια x 52 x 2 = χοντρικά 2000 κληρώσεις

Από αυτές το 70% είναι τζακποτ. Άρα πάμε σε συνολικά (σε 20 χρόνια) 600 τυχερούς.

Όντως, γιατί δεν έχουμε όλοι (10.000.000) στον κύκλο μας από έναν;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΟΛΟΙ οτι κανένας δέν πρόκειται να βγεί να το φωνάξει αλλά όλοι θα το δείξουν με την συμπεριφορά τους και τα έργα τους!!!!

και που ξέρεις ότι δεν προσέχουν ή ότι δεν έφυγαν εξωτερικό?

 

Κατά τα άλλα το στατιστικό δείγμα με το οποίο βγάζεις το συμπέρασμα σου είναι τραγικά μικρό/χάλι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαίρομαι που μου το γράφεις αυτό μιάς και μου δίνεις βήμα για την επόμενη και τελευταία τοποθέτησή μου-σκέψη μου επι του θέματος.

 

τα τυχερά παίγνια υπάρχουν πόσα χρόνια? 20??? χαλαρά. άν υποθέσουμε οτι απο όλλες αυτές τις κληρώσεις τις μισές υπάρχουν ΕΚΚΑΤΟΜΥΡΙΟΥΧΟΙ? σωστά? είτε τζόκερ είτε λόττο είτε προπό κάποτε κτλ κτλ.....

 

πού είναι όλοι αυτοί??? θα σου το πώ απλά! ξέρεις κάποιον απο τον ευρεί χώρο των γνωριμιών σου να έχει κερδίσει ποτέ??? και όχι 4-5 χιλιάδες....  αλλά ΕΚΚΑΤΟΜΥΡΙΑ.

 

θέλεις να βγούμε έξω και να αρχίσουμε να ρωτάμε κόσμο???? κανείς δέν θα σου πεί οτι γνωρίζει κάποιον ΟΥΤΕ ΚΑΝ σάν υποψία ΟΥΤΕ ΚΆΝ γνωστό γνωστού γνωστού.

 

πού είναι λοιπόν όλοι αυτοί οι εκκατομυριούχοι??

 

Ξέρω 2 άτομα που κέρδισαν στο σκρατς 500k από κοινού και η μάνα μου έχει γνωρίσει(γνωστοί γνωστού) ζευγάρι που είχε πιάσει παλιότερα 6άρι στο τζόκερ, δεν ξέρω βέβαια πόσα πήραν

 

Edit:Αυτοί που κέρδισαν το σκρατς επειδή είναι σχετικά νεαροί και σε μικρή πόλη, μαθεύτηκε παντού. Ε το πρώτο πράγμα που σκέφτομαι κάθε φορά που τους βλέπω είναι τα λεφτά που έπιασαν και ενημερώνω και τους γύρω αν δεν το ξέρουν :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρέ παιδιά δέν καταλαβαίνω τον λόγο που μου κάνετε όλοι μαζί επίθεση. απλά λέω την γνώμη μου και φωνάζω τις σκέψεις μου. όσων αφορά τα περί δημοσιοποίησης ονομάτων είναι απλά αστεία και σε καμία περίπτωση δέν εννοούσα κάτι τέτοιο.

 

μήν ξεχνάτε οτι είναι και το πρότο και το λόττο και παλαιότερα ΄λλα παιχνίδια, τέλος πάντων δέν θα μπώ άλλο στην διαδικασία αντιπαράθεσης απλά. σε μία μικρή χώρα όπως η ελλάδα θα έπρεπε να υπάρχουν κάποιος λίγες χιλιάδες ανθρώπων που έχουν κάρδει απο 500.000 και πάνω (κέρδει ικανά για να κάνουν έναν άνρωπο να αλλάξει ριζικά τρόπο ζωής) αλλά κανένας δέν γνωρίζει κάποια έστω περίπτωση υποψίας.

 

τέλος πάντων όπως κι εσείς έτσι κι εγώ παίζω παρόλα αυτά οπ΄ποτε άς το σταματήσουμε εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε αφού με τα CC δεν μπορείς να τα βγάλεις έξω, qq που έγραψα στην αρχή :)

Και αφου δεν μπορουμε να τα βγαλουμε εξω κλαιμε και δεν τα θελουμε.Σαν τον μικρο μου γιο εισαι μπορει να του δινεις 1000 ευρω και αν τον χαλαει κατι να μην τα παιρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και αφου δεν μπορουμε να τα βγαλουμε εξω κλαιμε και δεν τα θελουμε

Έγραψα κάπου ότι δεν τα θέλουμε? Σίγουρα όμως δεν θα κοιμόμαστε ήσυχοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω μια τρελλη θεωρια.

 

Απο τοτε που ο  ΟΠΑΠ αγοραστηκε τα τζακ ποτ εγιναν πιο συχνα( δεν μιλαω για της μερες πριν τα χριστουγεννα,που σεχδον παντα ειχε τζακ ποτ...) και πολυ λενε οτι ετσι πια ξεπλανουν τα χρηματα καποιοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...