Προς το περιεχόμενο

Hawkers sunglasses Up to 73% OFF (Με ΔΩΡΕΆΝ μεταφορικά) (ΤΕΛΟΣ)


drdedus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 619
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν θελω να γινω κουραστικος, αλλα οντως τα γυαλια δεν εχουν καλους φακους. Τα εχω δει απο κοντα τα εχουμε μετρησει και σε οφθαλμιατρο. Δεν ειναι περιπτερου οπως λενε καποιοι αλλα δεν ειναι και σωστα για τα ματια απο την αλλη... Το polarize τους ειναι μουφα και η ποιοτητα για τις ακτινες δεν φτανουν 70% uvc και καπως εχουν θεμα ισομερως  στην προστασια για uvb/uva το οποιο ειναι ~99%.

Η ποιοτητα πλαστικου δεν ειναι καλη αλλα δεν εχει μεγαλη σημασια σε σχεση με τους φακου που αν ψαξεις και δωσεις καποια ευρω παραπανω μπορεις να βρεις με 60-80 ευρω καλα γυαλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελω να γινω κουραστικος, αλλα οντως τα γυαλια δεν εχουν καλους φακους. Τα εχω δει απο κοντα τα εχουμε μετρησει και σε οφθαλμιατρο. Δεν ειναι περιπτερου οπως λενε καποιοι αλλα δεν ειναι και σωστα για τα ματια απο την αλλη... Το polarize τους ειναι μουφα και η ποιοτητα για τις ακτινες δεν φτανουν 70% uvc και καπως εχουν θεμα ισομερως  στην προστασια για uvb/uva το οποιο ειναι ~99%.

Η ποιοτητα πλαστικου δεν ειναι καλη αλλα δεν εχει μεγαλη σημασια σε σχεση με τους φακου που αν ψαξεις και δωσεις καποια ευρω παραπανω μπορεις να βρεις με 60-80 ευρω καλα γυαλια.

Δεν γίνεσαι κουραστικός και μπράβο που μοιράζεσαι την πληροφορία.

 

Μπορείς να μας πείς πιο συγκεκριμένα πως μπορείς να το καταλάβεις αυτό απο κοντά και πώς τα μέτρησε ο οφθαλμίατρος;

 

Ενα μέλος ανέφερε οτι ο οπτικός του που τα πήγε τα βρήκε μια χαρά και ακίνδυνα για τα μάτια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι οπου να`ναι πρεπει να κλειδωθει το θεμα.

 

Απο την πρωτη σελιδα ειχαμε πει οτι η εταιρια παιζει σχεδον καθε εβδομαδα με "εκπτωσεις" μεγαλου ποσοστου %.

Τωρα λογικο ειναι να εχουν πανικοβληθει οι μαγαζατορες που βλεπουν τα γυαλαδικα τους αδεια στις γιορτες και ο κοσμος να φοραει Hawkers παντου οποτε εκτοξευουν χολη και επιστημονικες αναλυσεις για να παρεις το δικο τους υπεργυαλι που σου δινει βιονικη οραση και απλα θα λεμε μερα με τη μερα ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ούτε καν.. Όποιος πιστεύει ότι είναι μουφα δεν χρειάζεται καν να κάνει κλικ στο thread. Εγώ γυαλιά που κάποιος τα παίρνει 15-30 για το μαγαζί του και τα πουλάαει 100-150 δεν παίρνω ξανά. Αν κάποιος πιστεύει ότι σε πιο ακριβά μοντέλα παίρνεις καλύτερο φακό κάνει τεράστιο λάθος. Πριν 5 μέρες κάναμε δοκιμές για διάλειμμα στο εργαστήριο της σχολής μου για το φάσμα που φιλτράρει συγκριτικά με "τα καλά ακριβά γυαλιά" και σε αρκετές δοκιμές τα hawkers είχαν καλύτερα αποτελέσματα. Αν κάποιος δεν το πιστεύει πρόβλημα του, εγώ το είδα με τα μάτια μου :)

 

 

On-topic:

Εγώ λόγο προσφοράς την έβγαλα καθαρή και με 30 ευρώ έβγαλα 4 δωράκια. Αν δεν ήταν το νήμα δεν θα πετύχαινα την προσφορά αυτή. Και θα έδινα πάνω από 100αρικο για άλλα δώρα. Ευχαριστώ το παιδί με το 50% κουπονι...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι οπου να`ναι πρεπει να κλειδωθει το θεμα.

 

Απο την πρωτη σελιδα ειχαμε πει οτι η εταιρια παιζει σχεδον καθε εβδομαδα με "εκπτωσεις" μεγαλου ποσοστου %.

 

Τωρα λογικο ειναι να εχουν πανικοβληθει οι μαγαζατορες που βλεπουν τα γυαλαδικα τους αδεια στις γιορτες και ο κοσμος να φοραει Hawkers παντου οποτε εκτοξευουν χολη και επιστημονικες αναλυσεις για να παρεις το δικο τους υπεργυαλι που σου δινει βιονικη οραση και απλα θα λεμε μερα με τη μερα ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του.

 

 

Τα είπες όλα σε πέντε γραμμές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γυαλιά είναι μια χαρά για ένα δεύτερο ζευγάρι πχ για παραλία καλοκαίρι , να τα έχεις στο ντουλαπάκι του αυτοκινήτου κτλ.

Καλό είναι να υπάρχουν καλά φτηνά επώνυμα γυαλιά ηλίου για όλες τις τσέπες , μην ξεχνάμε τις εποχές που ζούμε. Προσωπικά τα έχω ευχαριστηθεί όσα τα rayban και τα prada μου.αυτά τα λίγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα γιατι μου ζητάει μεταφορικά 7€?

Βεβαια ζητάω και την 50% έκπτωση την οποία κ δίνει. Αλλά και χωρίς την έκπτωση αυτή, ζητάει 7€ μεταφορικά. Επίσης δεν αναφέρει τίποτα για το επιπλέον ζευγάρι δώρο.....

Εληξε η προσφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηραμε γυαλια μαζικα παρεα.. 1η εντυπωση ειναι οτι το πλαστικο δεν ηταν ποιοτικο. Εγω δεν τα φοραγα γιατι δεν μου αρεσε η αισθηση του γυαλιου..

Γενικα παιρνω καλα γυαλια με μεγαλη εκπτωση λογο γνωστου μου ατομου.. Δηλαδη απο 200+ ευρω στα 40-50 ευρω. τα τελευταια που φοραω ειναι τα electric knoxville με polarization lvl:III. Δεν πιστευω οτι κατι ακριβο ειναι και ποιοτικο. Μπορεις να βρεις γυαλια noname απο Ιταλια ή αμερικη που τα φτιαχνουν unions και εχεις πολυ καλο φακο. Δεν θυμαμαι καποια sites αυτη την στιγμη.

 

Τωρα, ενας απο τους  φιλους μου που πηραν τα γυαλια μου ειπε οτι τον επιανε το κεφαλι του οταν ειχε ηλιο, αλλη ενδειξη δεν ειχαμε καθως απλα σταματησαν ολοι να τα φορανε. Τα μετρησαμε σε οφθαλμιατρο ο οποιος δεν ηξερε τι και πως για την brand. Δεν τα ξερω τα μηχανηματα απλα μου ειπανε τι ποσοστο καλυπτει ο φακος στις συγκεκριμενες μετρησεις.

Προσωπικη αποψη παντα και δεν θα ασχολιομουνα καν αν δεν ηταν θεμα υγειας. Αν ψαξεται θα δειτε και αλλους που υποστηριζουν με βαση μετρησεις  για την ποιοτητα του φακου. Δεν ειναι μονο η hawkers, ειναι πολλες εταιρειες που ξεκινησαν να πουλανε γυαλια απο το πουθενα πολυ φθηνα αλλα με τζαματο φακο με χρωματα και εδωσαν σε celebrities για προωθηση.

Ενα ακομα ασχετο με τα hawkers ειναι οτι πολλες μαρκεw οπως rayban, gucci κτλ ειναι στον ιδιο ομιλο και για αυτο κρατανε ακριβα τα γυαλια. Αυτο δεν παει να πει οτι δεν μπορεις να βρεις ομως καλο γυαλι. Οχι ομως στην hawkers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι καθηγητής πανεπιστημίου οφθαλμολογιας του εξωτερικού.

 

Συνεργαζομαι με τον εθνικό οργανισμό υγείας της χώρας που ζω και δουλεύω.

 

Κάθε εβδομάδα μου ερχονται κούτες γεμάτες με γυαλιά όλων των εταιριών και αφού τα περάσω από ειδικούς φασματογράφους δίνω το ok για λιανική πώληση.

 

Μέχρι τώρα τα καλύτερα ποιοτικά γυαλιά τα έχει το υαλοπωλειο της κυράμαριας στο Κερατσίνι που τα αγοράζει από τον Μπάμπη τον πωλητή της Luxotica.

 

Έρευνες έδειξαν ότι αν πάρετε από άλλου θα σας πέσουν τα μάτια από τις οπές τους και θα βγαλετε τρίχες στις παλάμες.

 

Έχω γνωστούς και φιλους επιστημονες με περιεργα εργαλεια που μετρανε το ποσοστο κερδους που εχω απο ενα γυαλι των 30€ αλλα ειναι δυσκολο να το προφερεις και που μπορούν να επιβεβαιώσουν αυτά που λέω και πετάω και 3 4 catch phrases οπως "για το καλό σας" "για τα παιδιά σας" "για την υγεία σας" και επεισα 5 6 αναποφάσιστος να έρθουν στην μαγαζαρα μου να πάρουν 1 γυαλί των 300€ και να βγάλω 260€ καθαρά.

 

Καλές γιορτες

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω πάρει 6 ζευγάρια. Μερικά τα έχω κάνει δωρο, κι αυτά που κράτησα όσες φορές τα έχω φορέσει και για αρκετές ώρες κανένα πρόβλημα δεν μου δημιουργησαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα εμενα 3 παραγγελιες που εκανα παραμονη χριστουγεννων ηρθαν ολες σημερα! η πιο γρηγορη παραλλαβη που ειχα ποτε απο εξωτερικο αφου στην ουσια ειναι 1 εργασιμη μερα 

 

υγ τα δωρα ειναι carbon black emerald classic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...