Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...

Ελπιζω αυριο εστω να παρω απαντηση ωστε να προχωρισω με τον λογαριασμο μου να τον φορτωσω κιολας γιατι θα βγω εξωτερικο κ θελω να εχω λεφτα στην καρτουλα.

1.Για να φορτωσεις πρωτη φορα leupay πρεπει χρονικα:

- πρωτα να κανεις λογαριασμο στην ιστοσελιδα της leupay

- μετα να στειλεις τα προσωπικα στοιχεια για την πιστοποιηση σου

- μετα να ζητησεις να σου σταλει καρτα leupay 

- μετα να λαβεις ταχυδρομικα την καρτα

- μετα να την ενεργοποιησεις

- μετα να σου κανουν εκεινοι τον λογαριασμο standard

- μετα να στειλεις εμβασμα(εμβασμα μπορεις να κανεις και νωριτερα, αλλα δεν σε ωφελει σε τιποτα)

- μετα να εμφανιστει το εμβασμα

 

2.Αφου φορτωσεις με το εμβασμα που εμφανιστηκε, μπορεις

- α.να συνδεσεις καρτα leupay η και λογαριασμο leupay με paypal

  β.να συνδεσεις ελληνικες καρτες τραπεζων με λογαριασμο leupay

 

3.Μετα μπορεις:

-να φορτωνεις την καρτα  leupay εκτος απο εμβασμα και με τις ελληνικες καρτες (αν η ελληνικη τραπεζα δεχτηκε την συνδεση που ισως προσπαθησες) 

-να κανεις αγορες

-να μεταφερεις λεφτα απο paypal σε leupay

 

 

 

Συμπερασμα: αν ταξιδεψεις πολυ συντομα εξωτερικο, εχε ετοιμες εναλλακτικες για το ταξιδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Εναλλακτικη εχω ετοιμη εδω κ μερες με χρηματα την revolut μου και τις alpha bank mastercard/american express μου.

Την leupay θα την ειχα καβαντζα.

Χρησιμες οι οδηγιες σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πρωτα ανοιξα λογαριασμο, εστειλα διαβατηριο και αντιγραφο λογαριασμου της ΔΕΗ (στα ελληνικα ομως) και ζητησα να μου σταλει καρτα. Τωρα στο λογαριασμο λεει "verification request:pending". Σωστα τα βηματα μεχρι εδω? Εχτες εστειλα και ενα εμβασμα 10 ευρω απο alpha και σημερα μου δειχνει στο e-banking της alpha οτι παραληφθηκε απο την αλλη τραπεζα αλλα μεχρι στιγμης δεν εχουν πιστωθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πρωτα ανοιξα λογαριασμο, εστειλα διαβατηριο και αντιγραφο λογαριασμου της ΔΕΗ (στα ελληνικα ομως) και ζητησα να μου σταλει καρτα. Τωρα στο λογαριασμο λεει "verification request:pending". Σωστα τα βηματα μεχρι εδω? Εχτες εστειλα και ενα εμβασμα 10 ευρω απο alpha και σημερα μου δειχνει στο e-banking της alpha οτι παραληφθηκε απο την αλλη τραπεζα αλλα μεχρι στιγμης δεν εχουν πιστωθει.

Σωστα τα βηματα.

(Απλα η alpha δεν σου λεει πως εφτασε το εμβασμα σου στην leupay. Σου λεει πως καταχωρηθηκε, πως εγινε δηλαδη το εμβασμα.

Σε ποσες εργασιμες μερες θα φτασει, θα το δεις οταν φτασει στον λογαριασμο σου στην ιστοσελιδα  leupay).

Ασχετα με το ποτε εμφανιστει το εμβασμα, επομενο βημα ειναι να περιμενεις να φτασει ταχυδρομικα η καρτα leupay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλως σε αλλες μεταφορες που εκανα στο e-banking μου ελεγε "εκτελεσμένη", ενω στην μεταφορα προς την leupay μου ελεγε "παραληφθηκε απο την αλλη τραπεζα". Αυτο μου φανηκε λιγο περιεργο. Πως ξερω οτι μου εχουν στειλει την καρτα και οτι εχουν δεχτει τα πρωτα στοιχεια που τους εστειλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλως σε αλλες μεταφορες που εκανα στο e-banking μου ελεγε "εκτελεσμένη", ενω στην μεταφορα προς την leupay μου ελεγε "παραληφθηκε απο την αλλη τραπεζα". Αυτο μου φανηκε λιγο περιεργο. Πως ξερω οτι μου εχουν στειλει την καρτα και οτι εχουν δεχτει τα πρωτα στοιχεια που τους εστειλα?

Δεν το ξερεις ποτε εστειλαν/θα στειλουν την καρτα. Σε μενα η καρτα εκανε 22 ημερολογιακες μερες να φτασει.

Απο την αλλη, τα στοιχεια που εστειλα τα εκανα upload στην ιστοσελιδα τους και εμφανιστηκαν αμεσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξερεις ποτε εστειλαν/θα στειλουν την καρτα. Σε μενα η καρτα εκανε 22 ημερολογιακες μερες να φτασει.

Απο την αλλη, τα στοιχεια που εστειλα τα εκανα upload στην ιστοσελιδα τους και εμφανιστηκαν αμεσα. 

Όταν σου έχουν στείλει την κάρτα και δεν την έχεις παραλάβει τι γράφει όταν κάνεις review order?

 

Εγώ έχω στείλει χαρτιά για verification και μου λένε pending (ακόμα basic είμαι)

Στην κάρτα που κάνω review μου λέει pending. Άρα προφανώς δεν την έχουν στείλει έτσι?

Γενικά η διαδικασία της Revolut άπειρα καλύτερη που είχε κάρτα με τη μία (virtual). Και στην έστελναν και ταχυδρομικά χωρίς verification.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σου έχουν στείλει την κάρτα και δεν την έχεις παραλάβει τι γράφει όταν κάνεις review order?

 

Εγώ έχω στείλει χαρτιά για verification και μου λένε pending (ακόμα basic είμαι)

Στην κάρτα που κάνω review μου λέει pending. Άρα προφανώς δεν την έχουν στείλει έτσι?

Γενικά η διαδικασία της Revolut άπειρα καλύτερη που είχε κάρτα με τη μία (virtual). Και στην έστελναν και ταχυδρομικά χωρίς verification.

Και σε μενα φανηκε η ολη διαδικασια πιο ευκολη και λιγοτερο χρονοβορα με revolut.

Οσο περιμενα να φτασει ταχυδρομικα η καρτα, η ιστοσελιδα leupay  ειχε τις ιδιες ενδειξεις(pending-basic-waiting activation).

Δεν ειχα καποια πληροφορια, αν η καρτα ειχε σταλει η οχι. Βεβαια δεν ζητησα και ποτε ενημερωση απο support.

Οταν ηρθε η καρτα,η ενεργοποιηση της φανηκε αμεσα.

Η αναβαθμιση ομως λογαριασμου απο basic  σε standard εγινε 3 εργασιμες μετα την ενεργοποιηση της καρτας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια πληρωμή με Leupost virtual κάρτα και αναμένω refund.
Θα εμφανιστεί κατευθείαν στα transactions μου? Θα περάσουν στο λογαριασμό μου της Leupost ή κατι τέτοιο?
Ο πωλητής έχει μονάχα τον αριθμό της κάρτας μου,θα μπορέσει να κανει το refund ?( Δεν γνωρίζω καθόλου πώς γίνεται η διαδικασία,μπορει να ρωτώ και κάτι αυτονόητο)
EDIT. Έχουν περάσει ήδη 3-4 μέρες από τότε που μου είπε ο πωλητής οτι θα μου κάνει refund.Υποθέτοντας ότι το έκανε αμέσως,είναι δικαιολογημένη η απουσία κίνησης στο Leupost app ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την virtual card στη Leupost πως την πήρες?

 

Και σε μενα φανηκε η ολη διαδικασια πιο ευκολη και λιγοτερο χρονοβορα με revolut.

Οσο περιμενα να φτασει ταχυδρομικα η καρτα, η ιστοσελιδα leupay  ειχε τις ιδιες ενδειξεις(pending-basic-waiting activation).

Δεν ειχα καποια πληροφορια, αν η καρτα ειχε σταλει η οχι. Βεβαια δεν ζητησα και ποτε ενημερωση απο support.

Οταν ηρθε η καρτα,η ενεργοποιηση της φανηκε αμεσα.

Η αναβαθμιση ομως λογαριασμου απο basic  σε standard εγινε 3 εργασιμες μετα την ενεργοποιηση της καρτας. 

Ευχαριστώ φίλε.... Περιμένω και εγώ να δω τι γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια πληρωμή με Leupost virtual κάρτα και αναμένω refund.

Θα εμφανιστεί κατευθείαν στα transactions μου? Θα περάσουν στο λογαριασμό μου της Leupost ή κατι τέτοιο?

Ο πωλητής έχει μονάχα τον αριθμό της κάρτας μου,θα μπορέσει να κανει το refund ?( Δεν γνωρίζω καθόλου πώς γίνεται η διαδικασία,μπορει να ρωτώ και κάτι αυτονόητο)

EDIT. Έχουν περάσει ήδη 3-4 μέρες από τότε που μου είπε ο πωλητής οτι θα μου κάνει refund.Υποθέτοντας ότι το έκανε αμέσως,είναι δικαιολογημένη η απουσία κίνησης στο Leupost app ?

λογικα θα μπουν στο LeuPost. ο LeuPost λογαριασμος σου ειναι verified ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν χρειαζεται να ειναι verified. και σε μενα εγινε refund και καθως και γω ανησυχησα για την τυχη των χρηματων εστειλα μαιλ. το ποσο εμφανιστηκε 2 μερες μετα (παντα στο leupost app) και η απαντηση τους στο μαιλ μου 4 μερες μετα. ελπιζω να σας καλυψα.

Επεξ/σία από mangrill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/01/2016 το βραδυ εστειλα 10 ευρω εμβασμα και στις 13/01/2016 το πρωι παραληφθηκε επιτυχως απο την satabank, όπως αναφερει το e-banking της alpha, και μολις τωρα πιστώθηκαν στον λογαριασμο μου. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την virtual card στη Leupost πως την πήρες?

Υπάρχει απευθείας ως επιλογή στο app,δεν χρειάζεται να κάνεις κάποια διαδικασία.

 

Έχουν περάσει αρκετές μερούλες και ακόμα δεν έχει φανεί κάτι.Έστειλα και μέιλ και περιμένω απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...