Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντε μακαρι

Μια ερωτηση εκανα κ ακομα τιποτα.ελπιζω συντομα να λυσουν τα λειτουργικα θεματα τους γιατι απ οτι ειδα αξιζει στην χρηση της η καρτουλα.

Και αυτη και η revolut πολυ χρησιμες παντως.

Τεσπα μην βγαινω offtopic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

...

 

οι κάρτες eurobank και αττικής που πέρασαν και η πειραιώς που δεν πέρασε ήταν χρεωστικές, πιστωτικές η προπληρωμένες ;;; 

και οι τρεις ειναι χρεωστικες, η πειραιως που δεν περασε visa, οι δυο που περασαν mastercard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το support τοοοοσο πολυ καθυστεριση εχει και σε εσας η μονο σε εμενα;

Εχω υποβαλη μια ερωτηση για τον λογαριασμο μου εδω κ 6 μερες και ακομα τιποτα.

Τοσο πολυ φορτο εργασιας εχουν;

 

τι ακριβώς έχεις ρωτήσει?

πάντως όλα τα ελληνικά τραπεζικά εμβάσματα ανεξάρτητος που πηγαίνουν, στα σχόλια του παραλήπτη αυτομάτως γράφουν APPROVED TRANSACTION (GREEK GOVERNMENT GAZETTE A/84/18.07.2015) και εάν θες να προθέσεις κάποιο σχόλιο θα μπει πριν το αυτοματοποιημένο μήνυμα. αυτό πιο πολύ εγκυκλοπαιδικά λόγο cc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ενα θεμα με τον κωδικο του προφιλ μου.

Ηθελα αλλαγη γιατι ειχε γινει ενα μπερδεμα.

Ελπιζω αυριο εστω να παρω απαντηση ωστε να προχωρισω με τον λογαριασμο μου να τον φορτωσω κιολας γιατι θα βγω εξωτερικο κ θελω να εχω λεφτα στην καρτουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ενα θεμα με τον κωδικο του προφιλ μου.

Ηθελα αλλαγη γιατι ειχε γινει ενα μπερδεμα.

Ελπιζω αυριο εστω να παρω απαντηση ωστε να προχωρισω με τον λογαριασμο μου να τον φορτωσω κιολας γιατι θα βγω εξωτερικο κ θελω να εχω λεφτα στην καρτουλα.

 

τον κωδικο μπορείς να τον αλλάξεις και μόνος σου

Αντε μακαρι

Μια ερωτηση εκανα κ ακομα τιποτα.ελπιζω συντομα να λυσουν τα λειτουργικα θεματα τους γιατι απ οτι ειδα αξιζει στην χρηση της η καρτουλα.

Και αυτη και η revolut πολυ χρησιμες παντως.

Τεσπα μην βγαινω offtopic.

 

θα τα λύσουν και θα γίνει πανηγύρι (και με τα νέα προϊόντα που ετοιμάζουν τα οποια θα έρθουν και Ελλάδα).  B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δ/νση δικαιουχου στο εμβασμα βαζουμε αυτην που δηλωσαμε οταν ανοιξαμε τον λογαριασμο (π.χ ιωσηφ ρωγων 10, 30200, μεσολογγι, ελλαδα,)? Θα μπορουσε καποιος να ανεβασει screenshots απο την συμπληρωση των πεδιων στο e-banking της καθε τραπεζας όπως κάνανε και στο νήμα για την revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κάποιον άλλο, αλλά σε εμένα έγινε το εξής κουλό.

 

Έβαλα στο leupay της καρτα eurobank επέλεξα να την κάνω verify και δεν αναγνωρίζει τον κωδικό...

 

Αυτό που βλέπω στο ebanking είναι της μορφής LEUPAY.E +ΧΧΧΧ LU 

Ενώ αυτοί ζητούν LEUPAY EU CODE*XXXX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κάποιον άλλο, αλλά σε εμένα έγινε το εξής κουλό.

 

Έβαλα στο leupay της καρτα eurobank επέλεξα να την κάνω verify και δεν αναγνωρίζει τον κωδικό...

 

Αυτό που βλέπω στο ebanking είναι της μορφής LEUPAY.E +ΧΧΧΧ LU 

Ενώ αυτοί ζητούν LEUPAY EU CODE*XXXX

Ο κωδικος δεν φαινεται στο ebanking της eurobank. Παιρνεις τηλεφωνο και σου τον λενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δ/νση δικαιουχου στο εμβασμα βαζουμε αυτην που δηλωσαμε οταν ανοιξαμε τον λογαριασμο (π.χ ιωσηφ ρωγων 10, 30200, μεσολογγι, ελλαδα,)? Θα μπορουσε καποιος να ανεβασει screenshots απο την συμπληρωση των πεδιων στο e-banking της καθε τραπεζας όπως κάνανε και στο νήμα για την revolut?

δεν νομιζω πως ειναι υποχρεωτικο το πεδιο αλλα αν ειναι βαζεις τη διευθυνση του δικαιουχου του LeuPay λογαριασμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δ/νση δικαιουχου στο εμβασμα βαζουμε αυτην που δηλωσαμε οταν ανοιξαμε τον λογαριασμο (π.χ ιωσηφ ρωγων 10, 30200, μεσολογγι, ελλαδα,)? Θα μπορουσε καποιος να ανεβασει screenshots απο την συμπληρωση των πεδιων στο e-banking της καθε τραπεζας όπως κάνανε και στο νήμα για την revolut?

Η δικη σου διευθυνση, "ιωσηφ ρωγων 10, 30200, μεσολογγι, Ελλαδα", δεν εχει καμια σημασια.

Σε καμια φορμα εμβασματος δεν εχει τετοιο πεδιο διευθυνσης δικαιουχου με την προσωπικη σου διευθυνση. Ουτε και στα screenshots revolut.

Εκει εχει για παραδειγμα screenshot φορμα εμβασματος εθνικης και συμπληρωνει χωρις να ειναι υποχρεωτικη διευθυνση δικαιουχου.

ΔΕΝ βαζει  ομως την προσωπικη του διευθυνση, αλλα την διευθυνση της revolut, "revolut ltd, level 39, 1 canada square, london e14 5ab gb "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα.

Ερώτηση..από Eurobank μεταφορά με έξοδα δικά μου βλέπω έξοδα 29 στο σύνολο.

 

1 για την μεταφορά.

18 στην eurobank

10 στον δικαιούχο του λογαριασμού εκτός.

 

Είναι σοβαροί?? Ισχύει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα.

Ερώτηση..από Eurobank μεταφορά με έξοδα δικά μου βλέπω έξοδα 29 στο σύνολο.

 

1 για την μεταφορά.

18 στην eurobank

10 στον δικαιούχο του λογαριασμού εκτός.

 

Είναι σοβαροί?? Ισχύει αυτό?

οχι δεν ισχυει, επελεξε εξοδα "SHA" και θα σου χρεωσουν 1€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο παράπλευρο τώρα σχετικά με τις μεταφορές και τα εμβάσματα που στέλνουμε στους λογαριασμούς αυτούς. Είναι αλήθεια ότι θα φορολογούμαστε για τις μεταφορές αυτές επειδή στέλνουμε χρήματα στο εξωτερικό και θα μας έρχεται να πληρώσουμε στην εφορία κάποιο ποσό ανάλογα τη μεταφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο παράπλευρο τώρα σχετικά με τις μεταφορές και τα εμβάσματα που στέλνουμε στους λογαριασμούς αυτούς. Είναι αλήθεια ότι θα φορολογούμαστε για τις μεταφορές αυτές επειδή στέλνουμε χρήματα στο εξωτερικό και θα μας έρχεται να πληρώσουμε στην εφορία κάποιο ποσό ανάλογα τη μεταφορά?

Τη στιγμη που μιλαμε, οχι. Αν κατι τετοιο γινει στο μελλον ειναι θεμα κυβερνησης συριζα, οχι υπηρεσιων leupay, revolut, number 26,  κ.α.

Αλλου θα πρεπει να αποτανθεις για να σου λυθει η απορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη στιγμή που μιλάμε για ήδη φορολογηθέντα ποσά θα ήταν παράνομο να στα ξανά φορολογήσουν. Οι περισσότεροι που βγάζουν τα χρήματα έξω είναι για για απόκρυψη εσόδων και ως γνωστών δεν τα στέλνουν με έμβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...