Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαβασα αλλά δεν το πέτυχε, οποτε ρωταω, τα εμβάσματα προς το ιβαν της leupay εχουν τους περιορισμούς των 500 ευρώ τον μήνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Διαβασα αλλά δεν το πέτυχε, οποτε ρωταω, τα εμβάσματα προς το ιβαν της leupay εχουν τους περιορισμούς των 500 ευρώ τον μήνα?

το IBAN ειναι του καθε χρηστη ξεχωριστα (δεν ειναι ενα IBAN κουβας) απο Ελλαδα ναι υπαρχει ο περιορισμος των 500€ / μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.μολις μπηκαν καποια χρηματα στον λογαριασμο μου μεσω εμβασματος αλλα μου κρατησε 10 λεπτα γιατι μου εστειλει ειδοποιηση στο κινητο.πως μπορω να το απενεργοποιησω αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.μολις μπηκαν καποια χρηματα στον λογαριασμο μου μεσω εμβασματος αλλα μου κρατησε 10 λεπτα γιατι μου εστειλει ειδοποιηση στο κινητο.πως μπορω να το απενεργοποιησω αυτο;

Κατέβασε στο κινητό την εφαρμογή Gatekeeper, ακολούθησε τα βήματα και θα κάνεις επιβεβαίωση απο εκεί κάθε φορά που συνδέεσαι στο LeuPay. Τώρα που έχεις χρήματα πάντα χρειάεται πάντα επιβεβαίωση για να μπείς στον λογαριασμό σου. Με μήνυμα κινητου ή την εφαρμογη που σου είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε στο κινητό την εφαρμογή Gatekeeper, ακολούθησε τα βήματα και θα κάνεις επιβεβαίωση απο εκεί κάθε φορά που συνδέεσαι στο LeuPay. Τώρα που έχεις χρήματα πάντα χρειάεται πάντα επιβεβαίωση για να μπείς στον λογαριασμό σου. Με μήνυμα κινητου ή την εφαρμογη που σου είπα.

καλησπερα φιλε μου.,αυτο ισχυει και για τις ειδοποιησεις για εισερχομενο εμβασμα στον λογαριασμο;η μονο για κωδικους για μερικες συναλλαγες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταια ενημερωση

Οπως ειχε γραψει νωριτερα ο φιλος ¨noah. johnson¨, ο λογαριασμος μου αναβαθμιστηκε απο basic σε standard απο μονος του σημερα(πριν παρω τηλεφωνο η στειλω mail στο support)  

Επομενη φαση για μενα την Δευτερα που θα στειλω το πρωτο εμβασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα φιλε μου.,αυτο ισχυει και για τις ειδοποιησεις για εισερχομενο εμβασμα στον λογαριασμο;η μονο για κωδικους για μερικες συναλλαγες;

το gatekeeper ειναι για τους κωδικους σε login και για εμβασμα (οι κωδικοι και με sms που ερχονται ειναι δωρεαν)

 

οι ενημερωσεις με sms σε κινησεις της καρτας χρεωνονται. τις απενεργοποιησεις η απο το ebanking --> cards --> settings ή απο το app του κινητου σου.

 

δωρεαν ειναι τα push notifications και τα mail. εγω αυτα τα 2 εχω ενεργοποιησει και δεν γινεται καμια χρεωση

Επεξ/σία από Braker1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά η LeuPay και Revolut (αν και επισφαλείς, είπαμε όχι πολλά χρήματα) κάνουν μια χαρά τη δουλειά τους για αγορές μέσω διαδικτύου (λόγω cc) αλλά και σαν φυσικές κάρτες για ταξίδια στο εξωτερικό όπου χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε άλλο νομισμα εκτός ευρώ. Μόλις επέστρεψα απο ενα τέτοιο σύντομο ταξιδάκι 4 ημερών στην Τσεχία και σας ενημερώνω οτι απλά και οι δυο κάρτες με έσωσαν απο τον πονοκέφαλο της μετατροπής συναλλάγματος.  Σε ποσοστό  95% όλα τα ανταλλακτηρια συναλλάγματος στην Πράγα σε κλέβουν στην ισοτιμία, ή στην προμήθεια της μετατροπής.  Εγω τράβηξα μόνο απο τραπεζικά ΑΤΜ , Bankomat λεγονται εκει (γιατί υπάρχουν και πειραγμένα μαιμού σε καταστήματα και ανταλλακτήρια) και πλήρωσα και σε κάποια καταστήματα (duty free πράγας) με τις δυο κάρτες.  Προμήθεια μετατροπής μηδέν και την καλύτερη ισοτιμία !!! Ενδεικτικά η επίσημη είναι 1 ευρώ --> 27 CZK περίπου και μου έκαναν μετατροπή τα ΑΤΜ και τα PΟS με 1 προς 26,7 / 26,8 / 27 !!  Στα ανταλλακτήρια αν έπαιρνες ισοτιμία 1 προς 25 "πανηγύριζες" συν το κλέψιμο σε κάποια στην προμήθεια μετατροπής.  Αν λοιπόν σκοπεύετε να πάτε ταξιδάκι εξωτερικό (ιδίως σε χώρες δίχως ευρώ) φορτίστε τες με ενα αρχικό πόσο και ξενοιάστε  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα γιατι να μη δουλευουν καλα.... βλακες ειναι αυτοι που εχουν τις υπηρεσιες οταν μπορουν να εχουν εσοδο ενα μικρο ποσοστο επι των συναλλαγων χωρις να κανουν τιποτα ;; ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά η leupay αποδείχθηκε καλή λύση, περιμένουμε τώρα να δούμε τα περί Μάλτας που θα μας οδηγήσουν.

φημες λενε πως θα μπορεις να "γεμιζεις" τη LeuPay καρτα σε συνεργαζομενα καταστηματα και εδω στην Ελλαδα. τωρα κατα ποσο αυτο ειναι εφικτο με τα CC δεν ξερω. θα δειξει, αν το κανουν ομως θα ειναι μεγαλη ευκολια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλη χρονια σε ολους, πριν λιγο ηρθε και mail υπενθυμησης των αλλαγων απο τη LeuPay

 

το iban εχει γινει τερααααστιο lol ενω το swift / bic παραμενει το ιδιο (IPEULULL) οπως και η τραπεζα (iPay International) απλα μεσα στο νεο IBAN αναγραφουν και ενα τμημα του swift / bic της Satabank.

 

οι λογαριασμοι στο πεδιο "Funding" --> "Bank Transfers" εχουν ως εξης:

 

BEN: Ονομα ιδιοκτητη λογαριασμου

IBAN: MTXXSTBAXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (οπου ΧΧΧ αριθμοι)

Bank: iPay International SA, Luxembourg

BIC/SWIFT: IPEULULL

 

επισης εχουν καταργηθει τα IBAN σε δολλαριο.

----

 

Dear XXXXXXX

Happy New Year!

We kindly remind you that as of 1st of January 2016 you have a new IBAN beginning with MTXX which should be used from now on to receive payments in your LeuPay account.

To check the opening balance of your account for 2016 and view the new IBAN numbers, please login to your online account at www.leupay.eu.

We wish you Prosperous 2016!

Sincerely,

Your LeuPay Team

Επεξ/σία από Braker1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη χρονια σε ολους, πριν λιγο ηρθε και mail υπενθυμησης των αλλαγων απο τη LeuPay

 

το iban εχει γινει τερααααστιο lol ενω το swift / bic παραμενει το ιδιο (IPEULULL) οπως και η τραπεζα (iPay International) απλα μεσα στο νεο IBAN αναγραφουν και ενα τμημα του swift / bic της Satabank.

 

----

 

Dear XXXXXXX

Happy New Year!

We kindly remind you that as of 1st of January 2016 you have a new IBAN beginning with MTXX which should be used from now on to receive payments in your LeuPay account.

To check the opening balance of your account for 2016 and view the new IBAN numbers, please login to your online account at www.leupay.eu.

We wish you Prosperous 2016!

Sincerely,

Your LeuPay Team

καλημερα φιλε μου και καλη χρονια να εχεις.τωρα μπηκα μεσω εθνικης να αποθηκευσω το iban μου αλλα δεν το αναγνωριζει ακομα και δεν μου βγαζει αυτοματα το SWIFT/BIC κωδικο οπως στο παλιο μου iban.ισως επειδη ειναι φρεσκο δεν εχει προλαβει να ενημερωθει η τραπεζα η παιζει κατι αλλο δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα φιλε μου και καλη χρονια να εχεις.τωρα μπηκα μεσω εθνικης να αποθηκευσω το iban μου αλλα δεν το αναγνωριζει ακομα και δεν μου βγαζει αυτοματα το SWIFT/BIC κωδικο οπως στο παλιο μου iban.ισως επειδη ειναι φρεσκο δεν εχει προλαβει να ενημερωθει η τραπεζα η παιζει κατι αλλο δεν ξερω.

καλημερα και καλη χρονια, προφανως δεν εχει γινει ακομα σχετικη ενημερωση των τραπεζικων συστηματων (αν και χωρις να ξερω θεωρω πως ειναι αυτοματοποιημενη διαδικασια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...