Προς το περιεχόμενο

Ένα νέο φάρμακο καταπολέμησης του Αλτσχάιμερ που δοκιμάστηκε σε ποντίκια, παρουσιάζει αντιγηραντική δράση


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφόσον παίζουμε με τις υποθέσεις να κάνω και εγω μία. Να υποθέσω πως τελειοποιούνε το χάπι και μας δίνει 500 χρόνια μακροζωία, αλλά ζείς σε μία κοινωνία που απαγορεύεται το διαζύγιο. Σε περίπτωση που έχεις παντρευτεί στα 30 σου, θα ακους 470 χρόνια γκρίνια;;; Δεν υποφέρεται!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω τους βαρεμένους το χολιγουντ να τα καταπίνουν με τις χούφτες. Τα πρώτα ανθρώπινα πειραματόζωα. 

Και άμα πιάσει την κάτσαμε. Ο Σταλόνε θα φτάσει στο Ροκυ Νο 350....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαπι των πλουσιων και μεγαλων μυαλων,θα γινει στο τελος αν φτιαξουν κατι τετοιο.Μην περιμενετε να το δινουν σε ολους,8δις ειμαστε τωρα,που θα παμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι γιατί θα πεθαίνεις στα 100 από καρκίνο.

 

Μπa δε νομίζω. Μέχρι τότε η Apple και η Google θα έχουν αγοράσει τις φαρμακευτικές και θα μας γιατρεύουν με apps :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τρελαθούν όλοι να τα αγοράσουν για να μην γεράσουν και μετά θα ανακαλύψουν μια νέα παρενέργεια και το πρώτο zombie apocalypse με απέθαντα πτώματα θα ξεκινήσει!! εγώ ήδη έχω πάρει αυτόματη καραμπίνα για αυτό τον σκοπό :P


P.S Καλό μωρό αυτή που το ανακάλυψε  :P λες να το χρησιμοποιεί ήδη γιατι πολύ νέα φαίνεται για το επίπεδό της :P

 

 

 

Επίσης να συμπληρώσω πως είναι ήδη προς διάθεση με τιμές περίπου 9000€ για μια ετήσια θεραπεία.

http://www.tocris.com/dispprod.php?ItemId=399926#.VlG4YL9833Q

 

http://www.cellagentech.com/j147/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τρελαθούν όλοι να τα αγοράσουν για να μην γεράσουν και μετά θα ανακαλύψουν μια νέα παρενέργεια και το πρώτο zombie apocalypse με απέθαντα πτώματα θα ξεκινήσει!! εγώ ήδη έχω πάρει αυτόματη καραμπίνα για αυτό τον σκοπό :P

 

 

P.S Καλό μωρό αυτή που το ανακάλυψε  :P λες να το χρησιμοποιεί ήδη γιατι πολύ νέα φαίνεται για το επίπεδό της :P

 

Σαν το γιατρό από το Hollow Man? Παίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, κανείς δεν πρόσεξε ότι αυτό το φάρμακο το οποίο αρχικά φτιάχτηκε για να καταπολέμήσει το Αλτσχάϊμερ, (και δεν έχει αποδειχτεί ακόμα αν κάνει το ελάχιστο προς αυτή την κατεύθυνση), παρουσιάζει, συμπτωματικά, αντιγηραντική δράση, το οποίο σημαίνει ότι αν τελικά αποδειχτεί ότι δεν βελτιώνει το Αλτσχάιμερ, και το πάρουν όσοι έχουν Αλτσχάϊμερ "ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΙΩΝΙΣΕΙ;"

Θα γίνουμε τα αιώνια φυτά...

 

Τελικά αυτό το "φάρμακο του Αλτσχάϊμερ", ίσως απαγορευτεί να το παίρνουν όσοι έχουν Αλτσχάϊμερ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, κανείς δεν πρόσεξε ότι αυτό το φάρμακο το οποίο αρχικά φτιάχτηκε για να καταπολέμήσει το Αλτσχάϊμερ, (και δεν έχει αποδειχτεί ακόμα αν κάνει το ελάχιστο προς αυτή την κατεύθυνση), παρουσιάζει, συμπτωματικά, αντιγηραντική δράση, το οποίο σημαίνει ότι αν τελικά αποδειχτεί ότι δεν βελτιώνει το Αλτσχάιμερ, και το πάρουν όσοι έχουν Αλτσχάϊμερ "ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΙΩΝΙΣΕΙ;"

Θα γίνουμε τα αιώνια φυτά...

 

Τελικά αυτό το "φάρμακο του Αλτσχάϊμερ", ίσως απαγορευτεί να το παίρνουν όσοι έχουν Αλτσχάϊμερ!

 

 

 

Τα ποντίκια που έλαβαν το φάρμακο, σε αντίθεση με ποντίκια που δεν το έλαβαν, επέδειξαν καλύτερες γνωστικές λειτουργίες και κινητικές δεξιότητες, καθώς και λιγότερες παθολογικές ενδείξεις της νόσου Αλτσχάιμερ στον εγκέφαλο. Ακόμη, παρά τη μεγάλη ηλικία τους, τα ποντίκια είχαν μεταβολισμό και γονιδιακή έκφραση που συναντώνται σε νεότερα ποντίκια. Επιπλέον μειώθηκε η φλεγμονή στον εγκέφαλο και τα επίπεδα οξειδωμένων λιπαρών οξέων.

 

Τι ακριβώς δεν κατάλαβες;

Ή μάλλον τι επιλεκτικά κατάλαβες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα πάρει ο Μητσοτάκης, θα γίνει τρανός Μαθουσάλας με αποτέλεσμα να ανέβει το προσδόκιμο ζωής των αντρών στην Ελλάδα και η ηλικία συνταξιοδότησης στα 85

 

85? Μπα... Η σύνταξη θα καταργηθεί. Θα πεθάινεις και θα παίρνουν οι απόγονοι το εφαπαξ σου, που θα αυξηθεί σημαντικά. Μετά βέβαια θα φορολογούνται και με 120% για αυτό και το "κράτος" μας θα είναι χαρούμενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να δώ αυτά τα πειράματα να γίνονται σε σκύλους...και να ξεσηκώνονταν κοινωνίες ολόκληρες, λες κ τα ποντίκια δεν έχουν ψυχή.

Τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει αυτή η διάκριση; Α μα ναι, σαν αυτό που πεθαίνουν εκατομύρια στην Συρία και περίχωρα χροοόνια τώρα και κανείς δεν ασχολείται, αλλά για 100 Γάλλους ξεσηκώθηκε ο πλανήτης.

Sent from Lumia 930

Και μιας που αναφέρθηκες σε ψυχές, οι κατσαρίδες τι το διαφορετικό έχουν και όλοι θέλουν να τις σκοτώσουν χωρίς λόγο; Αυτό τι είδους διάκριση είναι; 

 

Αυτά τα ποντίκια καλώς ή κακώς γεννήθηκαν για αυτόν τον σκοπό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...