Προς το περιεχόμενο

Νέο Galaxy J3 από την Samsung με 5 ιντσών Super AMOLED HD οθόνη


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα νέο μέλος στην σειρά smartphones J θα κυκλοφορήσει σύντομα η Samsung, που θα ξεκινήσει την εμπορική σταδιοδρομία του πρώτα από την αγορά της Κίνας.

Το Galaxy J3, που έλαβε τις σχετικές πιστοποιήσεις TENNA και 3C στις αρχές του μήνα, βρίσκεται ήδη στην Κινέζικη ιστοσελίδα της Samsung αν και με ελαφρώς διαφορετική ονομασία, Samsung Galaxy J3⑥.

 

Αξίζει επίσης να αναφερθεί ότι το μοντέλο που βρίσκεται στην ιστοσελίδα της εταιρείας είναι ένα μοντέλο για την εταιρεία China Telecom, ωστόσο μία γρήγορη ματιά στα χαρακτηριστικά επιβεβαιώνει ότι είναι όμοιο μοντέλο με το J3 (SM-J3109) που πρόσφατα έλαβε πιστοποίηση από την FCC. Η συσκευή βασίζεται σε system-on-chip που περιλαμβάνει τετραπύρηνο επεξεργαστή με συχνότητα λειτουργίας 1,2GHz, και συνοδεύεται από 1,5GB RAM και αποθηκευτικό χώρο 8GB που μπορεί να επεκταθεί με την χρήση κάρτας μνήμης microSD.

 

Η οθόνη του, τεχνολογίας Super AMOLED έχει διαγώνιο 5,0 ιντσών και υποστηρίζει ανάλυση 720 x 1280 pixels ενώ η μπαταρία της συσκευής έχει χωρητικότητα 2600mAh.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Στην πρόσοψη εξοπλίζεται με κάμερα 5,0 Megapixels. Η κύρια κάμερα που βρίσκεται στο πίσω μέρος βασίζεται σε αισθητήρα 8,0 Megapixels και συνοδεύεται από LED flash. Το λογισμικό βασίζεται στο Android 5.1 Lollipop και περιλαμβάνει εφαρμογές όπως τις Milk music και Smart Manager, με την τελευταία να μπορεί να ανιχνεύει ιούς και malware αλλά και να παρακολουθεί την κατάσταση της μπαταρίας κ.λπ.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Να σημειώσουμε ότι για την ώρα, δεν υπάρχουν πληροφορίες για το κόστος και την διαθεσιμότητα της εκτός Κίνας.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρέσκος σχεδιασμός, δυνατός επεξεργαστής, άφθονη RAM, τεράστιος αποθηκευτικός χώρος και χορταστική ανάλυση. Σε συνδυασμό με το πανάλαφρο και καλαίσθητο Touchwiz και τις ταχύτατες ενημερώσεις, δεν θα προλαβαίνει να πουλάει η Samsung. Εύγε!

  • Like 29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω με ποια λογικη βγαζουν συνεχως mid range κινητα ??  δηλ εχω βαρεθει να βλεπω μοντελα κινητων με μετρια χαρακτηριστικα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω με ποια λογικη βγαζουν συνεχως mid range κινητα ??  δηλ εχω βαρεθει να βλεπω μοντελα κινητων με μετρια χαρακτηριστικα 

 και τι να βγάζουν δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω με ποια λογικη βγαζουν συνεχως mid range κινητα ??  δηλ εχω βαρεθει να βλεπω μοντελα κινητων με μετρια χαρακτηριστικα 

 

Ερρμμμ ποιος το χαρακτηριζει αυτο ως midrange? Midrange πραγματικά υπάρχουν και με πολυ καλά σπεκς και σε αριστες τιμές. Αυτο λογω Sammy το μονο midrange που μπορει να έχει ειναι η τιμη. Κατα τα αλλα ειναι full low spec.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερρμμμ ποιος το χαρακτηριζει αυτο ως midrange? Midrange πραγματικά υπάρχουν και με πολυ καλά σπεκς και σε αριστες τιμές. Αυτο λογω Sammy το μονο midrange που μπορει να έχει ειναι η τιμη. Κατα τα αλλα ειναι full low spec.

συγνωμη ειναι mid range αλλα μη τα ισοπεδωνουμε οα,εγω αποφευγω τα samsung αλλα πχ το moto g που ειναι mid range τι διαφορα εχει περαν του καλυτερου ui που δεν του φορτωνουν το touchwizz που εμενα με εκνευρισει,καλα τα κινεζικα και ξερω εγω τι αλλο αλλα οταν  παθει κατι τρεχεις και δε φτανεις ακομα και με την asus ή τη meizu κλπ και τρεχεις και δε φτανεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακατανόητη αυτη εταιρεία. Θαβει τις ίδιες τις συσκευες της. Σε τι διαφέρει δηλαδή απο το j5 ? Ποίος εκεί μέσα έχει την φαεινή ιδέα ότι γεμίζοντας την αγορά με άπειρες συσκευές θα την κατακτήσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 και τι να βγάζουν δηλαδή;

δεν είναι κακό,γιατί να βγάζουν μόνο με 500-600 ευρώ;; δεν νομίζω να διαθέτουν όλοι τέτοια πόσα για ένα smartphone (σε παγκόσμιο επίπεδο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω με ποια λογικη βγαζουν συνεχως mid range κινητα ??  δηλ εχω βαρεθει να βλεπω μοντελα κινητων με μετρια χαρακτηριστικα 

που το ειδες το midrange? ενα κακο  entrylevel ειναι που θα εχει τιμη ιση με ναυαρχιδες απο Κινα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτιθεται οταν βγαινει καινουργιο μοντελο πρεπει να εχει παντα ανωτερα spec,,ας βγαζουνε καλυτερα 10 μοντελα samsung παρα 1000 με τοσα διαφορετικα spec ή διαφορετικες ελλειψεις πχ galaxy s3 με s3 neo που στο neo λειπει το USB otg και το Flash Player.

 

Καλυτερα δηλ να βγαινουν 4-5 μοντελα καθε χρονο με οσο το δυνατον πιο καλα specs παρά να βγαζουν 1000 που πρεπει να ψαχνεσαι τοσο για να δεις πιο ειναι καλο.

 

Nαι τα θεωρω mid range γιατι ειναι ξεπερασμενα και ειμαστε στο 2015 και τα spec αυτα εχουν βγει πριν 3,5 χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...