Προς το περιεχόμενο

Η Intel ετοιμάζει τον Core i7-6950X, ένα δεκαπύρηνο τέρας για την αγορά HEDT


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΟΝΕΙΡΟ ΖΩ ΜΗΝ ΜΕ ΞΥΠΝΑΤΕ ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ -------------> AYTO ΘΑ ΛΕΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ Ή ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΧΑΡΙΖΕΙ , ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΗΣ AMD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κάποτε,οι εποχές αλλάζουν γιατί για να τρέξεις σε παλιό υπολογιστή βαριά προγράμματα επαγγελματικά ήθελες 2-3 χιλιάρικα ενώ τώρα και με 1000 ευρώ κάνεις αξιοπρεπέστατα την δουλειά σου σε πολλά βαριά προγράμματα.

και τις εποχές που αναφέρεσαι τα γραφικά ήταν χάλια,οι υπολογιστές κολλάγανε,δεν υπήρχαν full hd και τέτοια και γενικά όλα ήταν πίσω......και η audi κάποτε έβγαζε δίχρονα μοτέρ πύραυλους για την εποχή τους αλλά τα 50 άλογα σήμερα δεν φτουράνε.

Μα δε διαφωνώ φίλε. Αυτό ακριβώς λέω. Ότι κάποτε οι διπύρηνοι θεωρούνταν υπερβολικοί και αχρείαστοι. Πλέον δεν αρκούν σε πολλές περιπτώσεις. Αντίστοιχα το ίδιο πιστεύω θα συμβεί και με 8cores και πάνω. Ήδη το directx12 κάνει τα απαραίτητα πρώτα βήματα στο τομέα των παιχνιδιών. Για τα επαγγελματικά προγράμματα δε ξέρω καθως δε χρησιμοποιώ κάτι πέρα απο μια εξειδικευμένη βάση δεδομένων. Προσωπικά επειδή δεν έχω full hd οθόνη ο phenom μου βλέπω να κάνει τα πάντα άνετα (μάζι με την radeon 7850) στην ανάλυση που χρησιμοποιώ και η μόνη αναβάθμιση που θα 'θελα να κάνω είναι η μνήμη μου που έχει μείνει καιρό στα 4gb...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αντί να λέμε να βγαίνουν και 12/16core non Xeon ώστε να πιέζονται προς τα κάτω οι τιμές των 4/6/8core (ή να έρθουν 6/8core στην mainstream platform), καθόμαστε και αναρωτιόμαστε τι να τους κάνουμε...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...