Προς το περιεχόμενο

Πολλαπλό τρομοκρατικό χτύπημα στο Παρίσι


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Ο ρόλος του Δυτικού πολιτισμού στο να είμαστε απλώς και μόνο σε αυτό το στάδιο, αντί για αυτό στο οποίο βρίσκονται ανατολικότερα, για μένα είναι αδιαμφισβήτητος. Αλλά δε το πάω εκεί γιατί είμαι πολύ προκατειλημμένος υπέρ του Δ. πολιτισμού, ως δυσθεώρητα υπέρτερου όλων των άλλων.

 

Σχετική ειναι αυτή η ανωτερότητα.

Αν μου επιτρέπεις να προσωποποιήσω λιγο το θέμα. Αν εγώ/εσυ/ο τάδε, τύχαινε να γεννηθούμε σε μια φτωχή οικογένεια σε μια άλλη χώρα, όσο potential και αν ειχαμε ο πρωταρχικός μας σκοπός θα ήταν η επιβίωση σωστά; Αν λοιπόν, όποτε μας δινόταν μια ευκαιρία για να ανέβουμε ένα σκαλοπάτι, ερχόταν ο κυρ Μήτσος ο Μπακάλης που έκανε κουμάντο στη γειτονιά και μας έκλεινε μέσα σε ένα καλούπι, θα παραμέναμε στάσιμοι και η δράση μας θα περιοριζόταν στη μικρή μας κοινωνική ομάδα.

 

Κάπως έτσι βλέπω τα πράγματα. Η Ανατολή έχει επιδείξει τεράστια επιτεύγματα κατά το παρελθόν, την εποχή μάλιστα που η Δύση ήταν όντως στα δέντρα και έτρωγαν μπανάνες. Αυτό σημαίνει οτι οι πολιτισμοί αυτοί, μπορουν να εξελιχθούν, αν τους αφήσουν στην ησυχία τους. Για προφανης λόγους, δε τους αφήνουν, οπότε και δε θα μπορέσουν ποτέ να σηκώσουν κεφάλι.

 

update; Πολλοί ιστορικοί έχουν αναρωτηθεί για το ποια θα ηταν η κατάληξη του κοσμου αν ο Δαρείος ή ο Ξέρξης πέρναγαν από τους αρχαίους Αθηναίους, Σπαρτιάτες κτλ. Ειναι μακρυά τα 2500 χρονια αλλά πολλά θα ήταν διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα κέντρα του χριστιανικού πολιτισμού ελέγχονται πλήρως από την Δύση. Αγγλία, Ρώμη, πατριαρχεία. 

 

Το κέντρο του Ισλαμικού πολιτισμού; Από ποιον ελέγχεται; Εάν αλλάξει η θρησκεία αυτή, σε πόσες χώρες βάζουνε πολύ εύκολα πόδι οι δυτικοί, λόγω της θρησκευτικής επιρροής και ελέγχου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ναι, όπως είπα, είμαι προκατειλημμένος.

Και όντως πολλά θα μπορούσαν να έχουν πάει διαφορετικά, από τη μάχη του Μαραθώνα μέχρι την πολιορκία της Βιέννης.

Απλώς όσο δόκιμο είναι να αναρωτιέται κανείς τι θα γινόταν αν, εξίσου δόκιμο είναι να αναρωτιέται και γιατί δεν έγινε. Γιατί δεν ερχόντουσαν καράβια από την Αφρική να παίρνουν σκλάβους από την Ευρώπη, γιατί δεν ήρθαν καράβια από την Αμερική με χάντρες και γρίπη στην Ευρώπη πρώτα, γιατί επικράτησε ένας πολιτισμός που γεννήθηκε στην ήπειρο που έχει φάει αμέτρητους πολέμους στο εσωτερικό της, οι 2 από αυτούς παγκόσμιοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κάμερα σε μένα ...

 

μόνο οι σκηνές , εδώ τους δίνουν και tanks ... δείτε τι τανκ είναι αυτό :

 

hqdefault.jpg

Είναι από τα M1A1 που έδωσαν/άφησαν οι ΗΠΑ στον Ιρακινό στρατό και στο εν λόγω το ελλιπώς εκπαιδευμένο πλήρωμα απλά παράτησε στις μάχες με το ισλαμικό κράτος.

 

Το ωραίο είναι ότι δεν ξέρουν να χρησιμοποιούν το εν λόγω όχημα και από όσο ξέρω δεν το έχουν επί του πεδίου,εν αντιθέση με τα μυριάδες T-55/62/Type-59 που χρησιμοποιούν κατά κόρον και είναι πολύ ευκολότερα στον χειρισμό από αούγκανους.  

 

Έτσι μάλλον η πεποίθηση ότι πήραν άμεσα εκπαίδευση/υλικό,τουλάχιστον στο αρματικό θέμα,δεν ισχύει διότι οι αποδείξεις δεν το υποστηρίζουν.

Από την άλλη οι Σαουδάραβες είναι γνωστό ότι τους παρέχουν και υλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΜΠΕΕΕΕΕΕΕ…..
Έλληνες, Έλληνες… να με συμπαθάτε αλλά σήμερα θα πικράνω πολλούς από σας.
Και όσοι με αντιπαθήσετε, μπορείτε να με διαγράψετε κιόλας.
Το λοιπόν… Πάτε καλά; Έχετε ξεφύγει τελείως; Το’χετε χάσει;
Ρε σεις ραγιάδες, σας πρόσταξε ο Μαρκ Ζuckerberg το αφεντικό του facebook να βάλετε τη Γαλλική σημαία και σεις σαν καλά «προβατάκια» πήγατε και τη «φορέσατε»; Συγχαρητήρια, εύγε για το iq σας!! Σας έδωσαν και «εργαλείο» να βάλετε και τη φωτό σας πίσω από τη σημαία και σπεύσατε να γίνετε κι εσείς trendy;; (της μοδός!)!!
Σα δε ντρέπεστε λέω εγώ.
Επί τω πρακτέω, ΣΥΛΛΗΠΟΥΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΩΝ ΝΕΚΡΩΝ ΘΥΜΑΤΩΝ.
Όμως… τη Γαλλική σημαία δεν είμαι ηλίθιος να την βάλω στο προφίλ μου για να αποδείξω ότι δήθεν είμαι πονετικό παιδί κι εγώ. Ούτε θα δώσω λογαριασμό σε κανένα για το πως εκφράζω εγώ το πόνο μου.
Το γιατί είναι πολύ απλό.
Χθες είχαμε 129 νεκρούς στο Παρίσι.
ΟΜΩΣ…. Τα τελευταία 5 χρόνια είχαμε 10.000 νεκρούς στην Ελλάδα από αυτοκτονίες λόγω κρίσης. Και μαζί με αυτούς άλλα 3,500.000 φτωχοποιημένους – θυματοποιημένους συμπολίτες σας.
ΤΟΥΣ ΜΥΡΙΑΔΕΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΠΟΙΟΝ ΤΟΥΣ ΠΟΝΕΣΕ ΡΕΕΕ;;
ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΕΚΛΑΨΕ;;
Εσείς λοιπόν που ακολουθήσατε τη «μόδα» και βάλατε τη Γαλλική σημαία, μπορείτε να μου δείξετε έστω και ένα ευρωπαίο από τους κατά τα άλλα «αλληλέγγυους εταίρους» μας, που να έβαλε την Ελληνική σημαία στο προφίλ του;
Τοσούτον μάλλον που το «τυφλό» χτύπημα στο Παρίσι ενορχηστρώθηκε από τον Φρανσουά Ολάντ και τους εγκληματίες συνεταίρους του, ώστε να δρομολογηθεί σταδιακά η εγκαθίδρυση της νέας τάξης πραγμάτων στην Ευρώπη.
Ρε σεις, δεν χρειάζεται να είστε συνάδελφοί μου δημοσιογράφοι για να ξεχωρίσετε 2 γαϊδάρων άχυρα… Πριν μερικές μέρες ο Ολάντ με τους τζιχαντιστές έριξαν ένα αεροπλάνο και σκοτώθηκαν 224 Ρώσοι. Να βάλουμε και για αυτούς σημαία; Και "αύριο" που θα βαρέσουν και το Βερολίνο για να εξαπλωθεί σε όλη την Ευρώπη ο στρατιωτικός νόμος;;; Να βάλουμε και την Γερμανική προβατάκια μου;;;
Ρε σεις, στρατιωτικός νόμος στο Παρίσι, δήθεν για να αποκλειστεί η πόλη μπας και εγκλωβιστούν οι εναπομείναντες τζιχαντιστές;;;
Ρε σεις πάμε καλά;;
Στρατιωτικός νόμος στην Ευρωπαϊκή ιστορία είχε να επιβληθεί από το 2ο Παγκόσμιο Πόλεμο.
Και από τότε έχουν γίνει ένα σκασμό τρομοκρατικές επιθέσεις με εκατόμβη θυμάτων σε όλη την γηραιά ήπειρο.
Πρωθυπουργοί (Ιταλίας, Σουηδίας, κλπ) δολοφονήθηκαν… μετρό και τρένα ανατινάχθηκαν, χιλάδες θύματα...
Ποτέ όμως στρατιωτικός νόμος!! Που ακούστηκε αυτό;
Τι το πέρασε ο Ολάντ; Τσιφλίκι του;
Και σεις ραγιάδες, επειδή σας είπε το σατανικό facebook να βάλετε τη σημαία, τη βάλατε.
Εύγε κουτορνίθια μου, που όσο καταλαβαίνετε εσείς από ευρωπαϊκή πολιτική, τόσο ξέρω κι εγώ από αστροναυτική.
Βρεεεε… γι’αυτό πάμε κατά διαόλου.
Επιρρεπής στη μ@λ@κία ο Ελληνάρας.
Και μαζί του αυτή τη φορά την «πάτησαν» και πολλά ακόμα προβατάκια από τις λοιπές χώρες. Όμως αυτοί δεν ποδοπατήθηκαν από στημένες κρίσεις!
Ξυπνάτε συνέλληνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τέρμα το χόρτο.

 

 

Εδω τι απανταμε εχει δικαιο ή αδικο;

https://www.facebook.com/vassiliskasimatis/posts/890266841028918?fref=nf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, όπως είπα, είμαι προκατειλημμένος.

Και όντως πολλά θα μπορούσαν να έχουν πάει διαφορετικά, από τη μάχη του Μαραθώνα μέχρι την πολιορκία της Βιέννης.

Απλώς όσο δόκιμο είναι να αναρωτιέται κανείς τι θα γινόταν αν, εξίσου δόκιμο είναι να αναρωτιέται και γιατί δεν έγινε. Γιατί δεν ερχόντουσαν καράβια από την Αφρική να παίρνουν σκλάβους από την Ευρώπη, γιατί δεν ήρθαν καράβια από την Αμερική με χάντρες και γρίπη στην Ευρώπη πρώτα, γιατί επικράτησε ένας πολιτισμός που γεννήθηκε στην ήπειρο που έχει φάει αμέτρητους πολέμους στο εσωτερικό της, οι 2 από αυτούς παγκόσμιοι.

 

Πολύ σωστός.

Μην αμελείς όμως οτι τα καράβια με τους σκλάβους, δεν ειναι ανακάλυψη των 'Αμερικάνων' αλλά των Ανατολίτικων χωρών. Νησιά και πόλεις είχαν γίνει σκλάβοπάζαρα και οι κάτοικοί τους κατέλειγαν δούλοι στην αυλή κάποιου Πέρση ηγεμόνα.

Είχε την aκμή της η Ανατολή, όπως την είχε και η περιοχή που σήμερα ονομάζεται Ελλάδα, και αργότερα η σημερινή Ιταλία. Δε συζητάμε καν για Κινες κτλ ούτε καν για Ιαπωνία που τεχνολογικά τουλάχιστον δε τους φθάνουμε (αν και θα συμφωνήσω σε περίπτωση ένστασης οτι οι Ιάπωνες έχουν καταλήξει πιο δυτικοι απ΄ τους δυτικούς ;-) )

 

H παρακμή ενός πολιτισμού φέρνει στην επιφάνεια έναν άλλο. Είναι λογικό. Πόσα χρόνια μετράει η Δύση ως ''ηγεμόνας; 200; Αλλοι ηταν για χιλιάδες χρόνια.

Είναι νωρίς να αναφερόμαστε σε ''υπέρτερο πολιτισμό'' ειδικά με τις αυτοκαταστροφικές τάσεις που έχει δείξει η Δυση.

Μη ξεχνάμε οτι μεγάλο μέρος των επιστημονικών επιτευγμάτων του νέου Δυτικου πολιτισμου, προέρχεται ακόμα και απο αρχαίες έρευνες ανατολικών περιοχών (για να μην αναφερθώ στους Ελληνες και φανω γραφικός)

 

ΜΠΕΕΕΕΕΕΕ…..

Έλληνες, Έλληνες… να με συμπαθάτε αλλά σήμερα θα πικράνω πολλούς από σας.

Και όσοι με αντιπαθήσετε, μπορείτε να με διαγράψετε κιόλας.

Το λοιπόν… Πάτε καλά; Έχετε ξεφύγει τελείως; Το’χετε χάσει;

Ρε σεις ραγιάδες, σας πρόσταξε ο Μαρκ Ζuckerberg το αφεντικό του facebook να βάλετε τη Γαλλική σημαία και σεις σαν καλά «προβατάκια» πήγατε και τη «φορέσατε»; Συγχαρητήρια, εύγε για το iq σας!! Σας έδωσαν και «εργαλείο» να βάλετε και τη φωτό σας πίσω από τη σημαία και σπεύσατε να γίνετε κι εσείς trendy;; (της μοδός!)!!

Σα δε ντρέπεστε λέω εγώ.

Επί τω πρακτέω, ΣΥΛΛΗΠΟΥΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΩΝ ΝΕΚΡΩΝ ΘΥΜΑΤΩΝ.

Όμως… τη Γαλλική σημαία δεν είμαι ηλίθιος να την βάλω στο προφίλ μου για να αποδείξω ότι δήθεν είμαι πονετικό παιδί κι εγώ. Ούτε θα δώσω λογαριασμό σε κανένα για το πως εκφράζω εγώ το πόνο μου.

Το γιατί είναι πολύ απλό.

Χθες είχαμε 129 νεκρούς στο Παρίσι.

ΟΜΩΣ…. Τα τελευταία 5 χρόνια είχαμε 10.000 νεκρούς στην Ελλάδα από αυτοκτονίες λόγω κρίσης. Και μαζί με αυτούς άλλα 3,500.000 φτωχοποιημένους – θυματοποιημένους συμπολίτες σας.

ΤΟΥΣ ΜΥΡΙΑΔΕΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΠΟΙΟΝ ΤΟΥΣ ΠΟΝΕΣΕ ΡΕΕΕ;;

ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΕΚΛΑΨΕ;;

Εσείς λοιπόν που ακολουθήσατε τη «μόδα» και βάλατε τη Γαλλική σημαία, μπορείτε να μου δείξετε έστω και ένα ευρωπαίο από τους κατά τα άλλα «αλληλέγγυους εταίρους» μας, που να έβαλε την Ελληνική σημαία στο προφίλ του;

Τοσούτον μάλλον που το «τυφλό» χτύπημα στο Παρίσι ενορχηστρώθηκε από τον Φρανσουά Ολάντ και τους εγκληματίες συνεταίρους του, ώστε να δρομολογηθεί σταδιακά η εγκαθίδρυση της νέας τάξης πραγμάτων στην Ευρώπη.

Ρε σεις, δεν χρειάζεται να είστε συνάδελφοί μου δημοσιογράφοι για να ξεχωρίσετε 2 γαϊδάρων άχυρα… Πριν μερικές μέρες ο Ολάντ με τους τζιχαντιστές έριξαν ένα αεροπλάνο και σκοτώθηκαν 224 Ρώσοι. Να βάλουμε και για αυτούς σημαία; Και "αύριο" που θα βαρέσουν και το Βερολίνο για να εξαπλωθεί σε όλη την Ευρώπη ο στρατιωτικός νόμος;;; Να βάλουμε και την Γερμανική προβατάκια μου;;;

Ρε σεις, στρατιωτικός νόμος στο Παρίσι, δήθεν για να αποκλειστεί η πόλη μπας και εγκλωβιστούν οι εναπομείναντες τζιχαντιστές;;;

Ρε σεις πάμε καλά;;

Στρατιωτικός νόμος στην Ευρωπαϊκή ιστορία είχε να επιβληθεί από το 2ο Παγκόσμιο Πόλεμο.

Και από τότε έχουν γίνει ένα σκασμό τρομοκρατικές επιθέσεις με εκατόμβη θυμάτων σε όλη την γηραιά ήπειρο.

Πρωθυπουργοί (Ιταλίας, Σουηδίας, κλπ) δολοφονήθηκαν… μετρό και τρένα ανατινάχθηκαν, χιλάδες θύματα...

Ποτέ όμως στρατιωτικός νόμος!! Που ακούστηκε αυτό;

Τι το πέρασε ο Ολάντ; Τσιφλίκι του;

Και σεις ραγιάδες, επειδή σας είπε το σατανικό facebook να βάλετε τη σημαία, τη βάλατε.

Εύγε κουτορνίθια μου, που όσο καταλαβαίνετε εσείς από ευρωπαϊκή πολιτική, τόσο ξέρω κι εγώ από αστροναυτική.

Βρεεεε… γι’αυτό πάμε κατά διαόλου.

Επιρρεπής στη μ@λ@κία ο Ελληνάρας.

Και μαζί του αυτή τη φορά την «πάτησαν» και πολλά ακόμα προβατάκια από τις λοιπές χώρες. Όμως αυτοί δεν ποδοπατήθηκαν από στημένες κρίσεις!

Ξυπνάτε συνέλληνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τέρμα το χόρτο.

 

 

Εδω τι απανταμε εχει δικαιο ή αδικο;

https://www.facebook.com/vassiliskasimatis/posts/890266841028918?fref=nf

Αυτά τα ''μπε'' ειναι τόσο γραφικά που δεν κάθομαι καν να διαβάσω τι γράφει ο τύπος. Χάνει το δίκιο ή άδικό του απ΄ την αρχή. Λίγη σοβαρότητα δε βλάπτει. Η επιθετική προσέγγιση ειναι εντελώς λανθασμένη και μαρτυρά προβατοποίηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΜΠΕΕΕΕΕΕΕ…..

Έλληνες, Έλληνες… να με συμπαθάτε αλλά σήμερα θα πικράνω πολλούς από σας.

Και όσοι με αντιπαθήσετε, μπορείτε να με διαγράψετε κιόλας.

Το λοιπόν… Πάτε καλά; Έχετε ξεφύγει τελείως; Το’χετε χάσει;

Ρε σεις ραγιάδες, σας πρόσταξε ο Μαρκ Ζuckerberg το αφεντικό του facebook να βάλετε τη Γαλλική σημαία και σεις σαν καλά «προβατάκια» πήγατε και τη «φορέσατε»; Συγχαρητήρια, εύγε για το iq σας!! Σας έδωσαν και «εργαλείο» να βάλετε και τη φωτό σας πίσω από τη σημαία και σπεύσατε να γίνετε κι εσείς trendy;; (της μοδός!)!!

Σα δε ντρέπεστε λέω εγώ.

Επί τω πρακτέω, ΣΥΛΛΗΠΟΥΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΩΝ ΝΕΚΡΩΝ ΘΥΜΑΤΩΝ.

Όμως… τη Γαλλική σημαία δεν είμαι ηλίθιος να την βάλω στο προφίλ μου για να αποδείξω ότι δήθεν είμαι πονετικό παιδί κι εγώ. Ούτε θα δώσω λογαριασμό σε κανένα για το πως εκφράζω εγώ το πόνο μου.

Το γιατί είναι πολύ απλό.

Χθες είχαμε 129 νεκρούς στο Παρίσι.

ΟΜΩΣ…. Τα τελευταία 5 χρόνια είχαμε 10.000 νεκρούς στην Ελλάδα από αυτοκτονίες λόγω κρίσης. Και μαζί με αυτούς άλλα 3,500.000 φτωχοποιημένους – θυματοποιημένους συμπολίτες σας.

ΤΟΥΣ ΜΥΡΙΑΔΕΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΠΟΙΟΝ ΤΟΥΣ ΠΟΝΕΣΕ ΡΕΕΕ;;

ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΕΚΛΑΨΕ;;

Εσείς λοιπόν που ακολουθήσατε τη «μόδα» και βάλατε τη Γαλλική σημαία, μπορείτε να μου δείξετε έστω και ένα ευρωπαίο από τους κατά τα άλλα «αλληλέγγυους εταίρους» μας, που να έβαλε την Ελληνική σημαία στο προφίλ του;

Τοσούτον μάλλον που το «τυφλό» χτύπημα στο Παρίσι ενορχηστρώθηκε από τον Φρανσουά Ολάντ και τους εγκληματίες συνεταίρους του, ώστε να δρομολογηθεί σταδιακά η εγκαθίδρυση της νέας τάξης πραγμάτων στην Ευρώπη.

Ρε σεις, δεν χρειάζεται να είστε συνάδελφοί μου δημοσιογράφοι για να ξεχωρίσετε 2 γαϊδάρων άχυρα… Πριν μερικές μέρες ο Ολάντ με τους τζιχαντιστές έριξαν ένα αεροπλάνο και σκοτώθηκαν 224 Ρώσοι. Να βάλουμε και για αυτούς σημαία; Και "αύριο" που θα βαρέσουν και το Βερολίνο για να εξαπλωθεί σε όλη την Ευρώπη ο στρατιωτικός νόμος;;; Να βάλουμε και την Γερμανική προβατάκια μου;;;

Ρε σεις, στρατιωτικός νόμος στο Παρίσι, δήθεν για να αποκλειστεί η πόλη μπας και εγκλωβιστούν οι εναπομείναντες τζιχαντιστές;;;

Ρε σεις πάμε καλά;;

Στρατιωτικός νόμος στην Ευρωπαϊκή ιστορία είχε να επιβληθεί από το 2ο Παγκόσμιο Πόλεμο.

Και από τότε έχουν γίνει ένα σκασμό τρομοκρατικές επιθέσεις με εκατόμβη θυμάτων σε όλη την γηραιά ήπειρο.

Πρωθυπουργοί (Ιταλίας, Σουηδίας, κλπ) δολοφονήθηκαν… μετρό και τρένα ανατινάχθηκαν, χιλάδες θύματα...

Ποτέ όμως στρατιωτικός νόμος!! Που ακούστηκε αυτό;

Τι το πέρασε ο Ολάντ; Τσιφλίκι του;

Και σεις ραγιάδες, επειδή σας είπε το σατανικό facebook να βάλετε τη σημαία, τη βάλατε.

Εύγε κουτορνίθια μου, που όσο καταλαβαίνετε εσείς από ευρωπαϊκή πολιτική, τόσο ξέρω κι εγώ από αστροναυτική.

Βρεεεε… γι’αυτό πάμε κατά διαόλου.

Επιρρεπής στη μ@λ@κία ο Ελληνάρας.

Και μαζί του αυτή τη φορά την «πάτησαν» και πολλά ακόμα προβατάκια από τις λοιπές χώρες. Όμως αυτοί δεν ποδοπατήθηκαν από στημένες κρίσεις!

Ξυπνάτε συνέλληνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τέρμα το χόρτο.

 

 

Εδω τι απανταμε εχει δικαιο ή αδικο;

https://www.facebook.com/vassiliskasimatis/posts/890266841028918?fref=nf

 

 

εχει τα δικια του δεν λεω , ειδικα στο θεμα της οικονομικης κρισης στην ελλαδα και στο οτι ο ολαντ προσπαθει να παρει υπερ-εξουσιες βρωμαει απο μακρια η κατασταση , αλλα καταληγει σε αιολα συμπερασματα οπως οτι ο ολαντ εριξε το αεροπλανο ....

 

ενταξει το εχασε οποιο δικιο ειχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

update; Πολλοί ιστορικοί έχουν αναρωτηθεί για το ποια θα ηταν η κατάληξη του κοσμου αν ο Δαρείος ή ο Ξέρξης πέρναγαν από τους αρχαίους Αθηναίους, Σπαρτιάτες κτλ. Ειναι μακρυά τα 2500 χρονια αλλά πολλά θα ήταν διαφορετικά.

Και πολλοι εαν ο Hitler ειχε καταφερει να φτιαξει την ατομικη βομβα.Αυτη ειναι η ιστορια και δεν αλλαζει,και αυτα τα φανατισμενα βρωμοσκυλα πρεπει να αφανιστουν το συντομοτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΜΠΕΕΕΕΕΕΕ…..

Έλληνες, Έλληνες… να με συμπαθάτε αλλά σήμερα θα πικράνω πολλούς από σας.

Και όσοι με αντιπαθήσετε, μπορείτε να με διαγράψετε κιόλας.

Το λοιπόν… Πάτε καλά; Έχετε ξεφύγει τελείως; Το’χετε χάσει;

Ρε σεις ραγιάδες, σας πρόσταξε ο Μαρκ Ζuckerberg το αφεντικό του facebook να βάλετε τη Γαλλική σημαία και σεις σαν καλά «προβατάκια» πήγατε και τη «φορέσατε»; Συγχαρητήρια, εύγε για το iq σας!! Σας έδωσαν και «εργαλείο» να βάλετε και τη φωτό σας πίσω από τη σημαία και σπεύσατε να γίνετε κι εσείς trendy;; (της μοδός!)!!

Σα δε ντρέπεστε λέω εγώ.

Επί τω πρακτέω, ΣΥΛΛΗΠΟΥΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΩΝ ΝΕΚΡΩΝ ΘΥΜΑΤΩΝ.

Όμως… τη Γαλλική σημαία δεν είμαι ηλίθιος να την βάλω στο προφίλ μου για να αποδείξω ότι δήθεν είμαι πονετικό παιδί κι εγώ. Ούτε θα δώσω λογαριασμό σε κανένα για το πως εκφράζω εγώ το πόνο μου.

Το γιατί είναι πολύ απλό.

Χθες είχαμε 129 νεκρούς στο Παρίσι.

ΟΜΩΣ…. Τα τελευταία 5 χρόνια είχαμε 10.000 νεκρούς στην Ελλάδα από αυτοκτονίες λόγω κρίσης. Και μαζί με αυτούς άλλα 3,500.000 φτωχοποιημένους – θυματοποιημένους συμπολίτες σας.

ΤΟΥΣ ΜΥΡΙΑΔΕΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΠΟΙΟΝ ΤΟΥΣ ΠΟΝΕΣΕ ΡΕΕΕ;;

ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΕΚΛΑΨΕ;;

Εσείς λοιπόν που ακολουθήσατε τη «μόδα» και βάλατε τη Γαλλική σημαία, μπορείτε να μου δείξετε έστω και ένα ευρωπαίο από τους κατά τα άλλα «αλληλέγγυους εταίρους» μας, που να έβαλε την Ελληνική σημαία στο προφίλ του;

Τοσούτον μάλλον που το «τυφλό» χτύπημα στο Παρίσι ενορχηστρώθηκε από τον Φρανσουά Ολάντ και τους εγκληματίες συνεταίρους του, ώστε να δρομολογηθεί σταδιακά η εγκαθίδρυση της νέας τάξης πραγμάτων στην Ευρώπη.

Ρε σεις, δεν χρειάζεται να είστε συνάδελφοί μου δημοσιογράφοι για να ξεχωρίσετε 2 γαϊδάρων άχυρα… Πριν μερικές μέρες ο Ολάντ με τους τζιχαντιστές έριξαν ένα αεροπλάνο και σκοτώθηκαν 224 Ρώσοι. Να βάλουμε και για αυτούς σημαία; Και "αύριο" που θα βαρέσουν και το Βερολίνο για να εξαπλωθεί σε όλη την Ευρώπη ο στρατιωτικός νόμος;;; Να βάλουμε και την Γερμανική προβατάκια μου;;;

Ρε σεις, στρατιωτικός νόμος στο Παρίσι, δήθεν για να αποκλειστεί η πόλη μπας και εγκλωβιστούν οι εναπομείναντες τζιχαντιστές;;;

Ρε σεις πάμε καλά;;

Στρατιωτικός νόμος στην Ευρωπαϊκή ιστορία είχε να επιβληθεί από το 2ο Παγκόσμιο Πόλεμο.

Και από τότε έχουν γίνει ένα σκασμό τρομοκρατικές επιθέσεις με εκατόμβη θυμάτων σε όλη την γηραιά ήπειρο.

Πρωθυπουργοί (Ιταλίας, Σουηδίας, κλπ) δολοφονήθηκαν… μετρό και τρένα ανατινάχθηκαν, χιλάδες θύματα...

Ποτέ όμως στρατιωτικός νόμος!! Που ακούστηκε αυτό;

Τι το πέρασε ο Ολάντ; Τσιφλίκι του;

Και σεις ραγιάδες, επειδή σας είπε το σατανικό facebook να βάλετε τη σημαία, τη βάλατε.

Εύγε κουτορνίθια μου, που όσο καταλαβαίνετε εσείς από ευρωπαϊκή πολιτική, τόσο ξέρω κι εγώ από αστροναυτική.

Βρεεεε… γι’αυτό πάμε κατά διαόλου.

Επιρρεπής στη μ@λ@κία ο Ελληνάρας.

Και μαζί του αυτή τη φορά την «πάτησαν» και πολλά ακόμα προβατάκια από τις λοιπές χώρες. Όμως αυτοί δεν ποδοπατήθηκαν από στημένες κρίσεις!

Ξυπνάτε συνέλληνες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τέρμα το χόρτο.

 

 

Εδω τι απανταμε εχει δικαιο ή αδικο;

https://www.facebook.com/vassiliskasimatis/posts/890266841028918?fref=nf

 

Είναι λογική η έντασή του όταν συνειδητοποιεί πόσοι θα λυπούνταν αν αυτοκτονούσαν τύποι σαν αυτόν, που ζυγίζουν ποιος θάνατος είναι πιο πρέπον να θρηνείται.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 1-1-2014 μέχρι το σημερινό στην Κω υπολογίζεται πως 4000 άνθρωποι έχουν χάσει τη ζωή τους στα χωρικά ύδατα της Ελλάδας προσπαθώντας να περάσουν στην Ευρώπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πολλοι εαν ο Hitler ειχε καταφερει να φτιαξει την ατομικη βομβα.Αυτη ειναι η ιστορια και δεν αλλαζει,και αυτα τα φανατισμενα βρωμοσκυλα πρεπει να αφανιστουν το συντομοτερο.

Απλά ένα FYI:

Βλέποντας το τι ήταν το project manhattan και τι πόρους πήρε για να ολοκληρωθεί επιτυχώς,θα έλεγα ότι ήταν το ίδιο πιθανό να φτιάσει η Ιταλία την ατομική βόμβα με την Γερμανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ένα FYI:

Βλέποντας το τι ήταν το project manhattan και τι πόρους πήρε για να ολοκληρωθεί επιτυχώς,θα έλεγα ότι ήταν το ίδιο πιθανό να φτιάσει η Ιταλία την ατομική βόμβα με την Γερμανία.

https://en.wikipedia.org/wiki/German_nuclear_weapon_project

Δοκιμες κανανε αβερτα.Και φυσικα ηθελε πορους και οταν εχεις μετωπο ανοικτο τρεναρεις καποια πραγματα.Ισως αν δεν ειχε κανει την μαλακια με την Ρωσσια να τα ειχε καταφερει.Στην τελικη ευτυχως δεν τα καταφερε και εχουμε δημοκρατια για να μπορουνε και οι βλακες να εχουν αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

in other news

 

 

Tunisia says it prevented major Islamist attack this month

 

 

Tunisia has arrested a cell of 17 Islamist militants and prevented a major assault on hotels and security forces in the resort town of Sousse planned for this month, a senior government official told Reuters on Tuesday.

 

Sousse was the site of one of two major attacks claimed by Islamic State in Tunisia this year, when 38 foreigners were killed at a beach hotel in June. In March, gunmen killed 21 tourists in an attack at the Bardo Museum in Tunis.

 

"We have foiled a major attack this month that the terrorist cell was preparing against vital installations, hotels, security centres and against politicians to bring chaos to the country," Interior Ministry security chief Rafik Chelli said.

 

Chelli said some of the militants had been trained in Libya and Syria and were awaiting orders to carry out the assault.

He said Kalashnikov rifles, explosives and a bomb belt were also seized during the arrests.

 

Four years after an uprising ousted autocrat Zine El-Abidine Ben Ali, Tunisia has been hailed as an example of democratic transition for the region. One of the Arab world's most secular nations, Tunisia now has a freely-elected coalition government, and a new constitution.

 

But more than 3,000 Tunisians have travelled to fight for Islamist militant groups in Syria, Iraq and neighbouring Libya. Some of those jihadists have threatened to return home and carry out attacks on Tunisian soil.

 

The three gunmen involved in the attacks in Tunis and Sousse this year had also trained in jihadi camps across the border in Libya, according to Tunisian authorities, who have started building a wall along the frontier with Libya.

 

Last week, Islamist militants beheaded a teenager in the central province of Sidi Bouzid and sent his head to his family after accusing him of spying for the military.

 

Tunisia's army is fighting a low-level conflict against a group of militants holed up in the Chaambi mountains bordering Algeria. Militants occasionally attack security forces from their mountain base.

 

http://uk.reuters.com/article/2015/11/17/uk-tunisia-security-idUKKCN0T60QM20151117

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έκανα clopy paste αυτα που έγραψε ο lucifer, μου ηρθε μια ειδοποιηση: "Ποιος ειπαμε οτι εισαι εσυ;"

Του απαντησα: "Ο θεός, allahu akbar και σε σενα πιστε"

Ο σύνδεσμος δεν υπάρχει μου έβγαλε μετα. Και ύστερα απο λίγο:

 

image.png

Update:

image.png

δεν μπορω να πω ωραίοι τυποι. δημοκρατικοί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://en.wikipedia.org/wiki/German_nuclear_weapon_project

Δοκιμες κανανε αβερτα.Και φυσικα ηθελε πορους και οταν εχεις μετωπο ανοικτο τρεναρεις καποια πραγματα.Ισως αν δεν ειχε κανει την μαλακια με την Ρωσσια να τα ειχε καταφερει.Στην τελικη ευτυχως δεν τα καταφερε και εχουμε δημοκρατια για να μπορουνε και οι βλακες να εχουν αποψη.

 

 

H wiki γράφει μόνο μικρό μέρος της ιστορίας,με λίγα λόγια οι γερμανοί,εκτός των άλλων, δεν είχαν κριτικές τεχνολογίες που μεταμόρφωσαν τον πειραματικό αντιδραστήρα σε πρακτικό όπλο.Μια από αυτές ήταν η τεχνολογία Η/Υ ικανών για τέτοιες δουλειές,η αφθονία ουρανίου κ.ο.κ.

Δεν ήταν κοντά,κανένας άλλος δεν ήταν κοντά(ούτε καν εάν έριχναν περισσότερο βάρος στην έρευνα οι ναζιάριδες) και υπήρχε λόγος που μόνο οι Σύμμαχοι,και αυτοί με κολοσσιαία/all-out effort προσπάθεια σχεδόν ~4 ετών, τα κατάφεραν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...