Προς το περιεχόμενο

Πολλαπλό τρομοκρατικό χτύπημα στο Παρίσι


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως το Ισλαμ δεν περιοριζεται μονο ως θρησκεια..Ειναι πολιτικο καθεστως. 

Το κακο ειναι οτι αντιμετωπιζουν τους ισλαμιστες οπως τις υπολοιπες θρησκειες....

Καποιοι δεν θελουν να καταλαβουν...Τα παραδειγματα καθε μερα αυξανονται και θα αυξανονται..ειναι δολοφονοι.Τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς αυτοί που θα την πληρώσουν είναι οι κακόμοιροι οι πρόσφυγες μιας και θα αντιμετωπίζονται όλοι ως τρομοκράτες.Φύγαν για να γλιτώσουν από τους τζιχαντιστές και πέσανε σε καθυστερημένους που τους περνάνε για τζιχαντιστές.

Τι να πει κανείς καλή δύναμη σε ολους τους αδύναμους και φτωχούς αυτού του πλανήτη ανεξαρτήτου φύλλου,εθνικότητας,θρησκείας και ηλικίας.Μια ζωή θα είναι τα εύκολα θύματα και σίγουρα θα αναρωτιέται κανείς αν οντως είναι ζωή αυτού που κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο ειναι οτι αντιμετωπιζουν τους ισλαμιστες οπως τις υπολοιπες θρησκειες....

Καποιοι δεν θελουν να καταλαβουν...Τα παραδειγματα καθε μερα αυξανονται και θα αυξανονται..ειναι δολοφονοι.Τελος

Σημερα στο Λονδινο πανηγυριζαν Πακιστανοι για την επιθεση.. Δεν ξερω αν ειναι δολοφονοι , το μονο σιγουρο ομως ειναι οτι σιχαινονται τον Δυτικο τροπο ζωης,βλεπεις οτι ενω ζουν,εργαζονται σε Ευρωπαικες χωρες το Ισλαμ δεν βγαινει απο το αιμα τους,υστερα αν ολα αυτα τα εκατομμυρια Μουσουλμανων ερθουν στην Ευρωπη ποιο θα ειναι το μελλον της?

Αναρωτιεμαι απλα...Παντως οι Συριοι τους Αφγανους,Πακιστανους τους αποφευγουν οπως ο διαολος το λιβανι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εριτρεα, μια χωρα με επισημο ποσοστο χριστιανων 60% και με πολεις που το ποσοστο αγγιζει το 95%.

Εριτρεα, μια χωρα που εχει τρελα ποσοστα στην κλειτοριδεκτομή και λοιπες φρικες..

 

Η ανθρωπινη αρωστεια στον εγγεφαλο δεν γνωριζει απο θρησκειες φιλε μου. Μπορουμε και να πουμε και για τον Μπρειβικ που δηλωνε χριστιανος και που ανετα αμα ειχε καφετι χρωμα και μιλαγε αραβικα θα ηταν σε καμια συρια τωρα στο πλευρο του ISIS.

 

Kαι αμα δε σε πειθουν οι χριστιανοι , ας παρουμε και την πιο ειρηνικη θρησκεια στον κοσμο, τον βουδισμο.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/2013_Myanmar_anti-Muslim_riots

 

Kαι ναι οντως, βουδιστες μοναχοι αρπαξαν μαχαιρια και τσεκουρια και εκαναν επιθεση σε ενα ισλαμικο σχολειο. Εκει δολοφονησαν 32 ανηλικους μαθητες και προσωπικο , που δε τους φταιξανε ποτε σε τιποτα.

 

Ο φανατισμος δεν εχει ορια και η θρησκεια ειναι απλα ενα οχημα για να δικαιολογησει ενας δολοφονος-ψυχοπαθης-αρρωστος ανθρωπος τις πραξεις του και αντι να λεει "εγω απλα εκτελουσα εντολες" , να λεει "εγω απλα εκτελουσα τις εντολες ΤΟΥ ΘΕΟΥ"

Ναι αλλά δεν είναι διαφορετικό να γίνει ένα έγκλημα στο όνομα του Θεού από το να γίνει από κάποιον που απλά έχει και μια θρησκεία; Δηλαδή, οι τζιχαντιστές θεωρούνται "σωστοί" μουσουλμάνοι όπως το βλέπουν αυτοί ενώ στα παραδείγματα που έβαλες νομίζω ούτε οι μεν θεωρούνται σωστοί Χριστιανοί ούτε οι δε σωστοί Βουδιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα στο Λονδινο πανηγυριζαν Πακιστανοι για την επιθεση.. Δεν ξερω αν ειναι δολοφονοι , το μονο σιγουρο ομως ειναι οτι σιχαινονται τον Δυτικο τροπο ζωης,βλεπεις οτι ενω ζουν,εργαζονται σε Ευρωπαικες χωρες το Ισλαμ δεν βγαινει απο το αιμα τους,υστερα αν ολα αυτα τα εκατομμυρια Μουσουλμανων ερθουν στην Ευρωπη ποιο θα ειναι το μελλον της?

Αναρωτιεμαι απλα...Παντως οι Συριοι τους Αφγανους,Πακιστανους τους αποφευγουν οπως ο διαολος το λιβανι.

 

Πολύ "έγκυρα" site διαβάζεις. Με ένα γρήγορο search βρήκα αυτήν την είδηση εδώ, που έχει ένα βίντεο που δείχνει πακιστανούς να πανηγυρίζουν στο Λονδίνο. Με λίγο ακόμη ψάξιμο βρήκα ότι το βίντεο είναι του 2009 όταν το Πακιστάν κέρδισε το παγκόσμιο κύπελλο στο κρίκετ. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φύγαν για να γλιτώσουν από τους τζιχαντιστές και πέσανε σε καθυστερημένους που τους περνάνε για τζιχαντιστές.

Άρα μας λες πως οι πρόσφυγες οδήγησαν  τους τζιχαντιστες εδώ;  ;^)))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα στο Λονδινο πανηγυριζαν Πακιστανοι για την επιθεση.. Δεν ξερω αν ειναι δολοφονοι , το μονο σιγουρο ομως ειναι οτι σιχαινονται τον Δυτικο τροπο ζωης,βλεπεις οτι ενω ζουν,εργαζονται σε Ευρωπαικες χωρες το Ισλαμ δεν βγαινει απο το αιμα τους,υστερα αν ολα αυτα τα εκατομμυρια Μουσουλμανων ερθουν στην Ευρωπη ποιο θα ειναι το μελλον της?

Αναρωτιεμαι απλα...Παντως οι Συριοι τους Αφγανους,Πακιστανους τους αποφευγουν οπως ο διαολος το λιβανι.

αμ δεν αναρωτιέσαι..

τελοσπάντων αποφεύγετε γενικεύσεις, σαν να ακούω τη γιαγια μου να μιλάει οι τάδε αποφεύγουν τους ταδε, ότι του κατεβαίνει του καθένα το γράφει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ "έγκυρα" site διαβάζεις. Με ένα γρήγορο search βρήκα αυτήν την είδηση εδώ, που έχει ένα βίντεο που δείχνει πακιστανούς να πανηγυρίζουν στο Λονδίνο. Με λίγο ακόμη ψάξιμο βρήκα ότι το βίντεο είναι του 2009 όταν το Πακιστάν κέρδισε το παγκόσμιο κύπελλο στο κρίκετ. 

Μπορει και να μην ισχυει ναι, η ουσια του θεματος δεν εχει να κανει με το βιντεο αυτο..Υπαρχουν πολλα περισσοτερα απο Ευρωπαικες χωρες που επιβεβαιωνουν τον κινδυνο της Ισλαμοποιησης της Ευρωπης οπως και το τι συμβαινει με τους μουσουλμανους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Υπαρχουν πολλα περισσοτερα απο Ευρωπαικες χωρες που επιβεβαιωνουν τον κινδυνο της Ισλαμοποιησης της Ευρωπης οπως και το τι συμβαινει με τους μουσουλμανους.

Τι εννοείς; Μένω σε βορειοευρωπαϊκή χώρα, αλλά δεν σε καταλαβαίνω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμ δεν αναρωτιέσαι..

τελοσπάντων αποφεύγετε γενικεύσεις, σαν να ακούω τη γιαγια μου να μιλάει οι τάδε αποφεύγουν τους ταδε, ότι του κατεβαίνει του καθένα το γράφει..

Την πρωτη προταση μου την εξηγεις σε παρακαλω??Τι θες να πεις?? Οσο για την γιαγια σου καλα να ειναι η γυναικα , εγω μιλαω συμφωνα με αυτα που βλεπω και αντιλαμβανομαι , δεν εχω ιδεολογικα αποβλητα εντος μου.

Στην Καβαλα Συριοι προσφυγες αρνηθηκαν να μπουν στα λεωφορεια με Πακιστανους,Αφγανους "προσφυγες" , γιατι τους κλεβουν τα χαρτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συρία: Μπαράζ γαλλικών επιδρομών σε αντίποινα για την επίθεση στο Παρίσι

Από το βράδυ της Κυριακής η Γαλλία... απαντά στο χτύπημα του Παρισίου! Χωρίς καμία καθυστέρηση ο πρόεδρος Ολάντ «απαντά» στους Ισλαμιστές του ISIS με βομβαρδισμούς της γαλλικής αεροπορίας στην Συρία.

 

imagehandler_1_39.jpg?itok=eDxORxtx

 
 
 
 

Όπως ανακοινώνουν ξένα πρακτορεία, από νωρίς το βράδυ έχει ξεκινήσει μία μεγάλη επιχείρηση της γαλλικής αεροπορίας που δραστηριοποιείται ήδη στην Συρία, η οποία ενισχυμένη από χθες με 10 έξτρα μαχητικά, βομβαρδίζει ανελέητα θέσεις των τζιχαντιστών στην πόλη Raqqa η οποία είναι και η πρωτεύουσα του Ισλαμικού κράτους.

Σύμφωνα με όσα έχουν γίνει γνωστά από στρατιωτικές πηγές της Γαλλίας, οι μέχρι στιγμής επιθέσεις είχαν ως αποτέλεσμα την ρίψη 10 τουλάχιστον βομβών και την επίθεση σε 30 επιλεγμένους στόχους υψηλής σημασίας μέσα και στα περίχωρα της πόλης. 

Οι πληροφορίες κάνουν λόγο για συνέχιση των επιθέσεων κατά την διάρκεια της νύχτας αλλά και τις επόμενες ημέρες, ενώ είναι σίγουρο ότι θα εντατικοποιηθούν με την συνδρομή και των Αμερικανών, κατόπιν της κοινής απόφασης που πήραν σήμερα το πρωί σε τηλεφωνική τους επικοινωνία ο Ομπάμα με τον Ολάντ για ενίσχυση των στρατιωτικών τους δεσμών στην περιοχή και την καταστροφή του ISIS.

 

Πηγή: protothema.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς; Μένω σε βορειοευρωπαϊκή χώρα, αλλά δεν σε καταλαβαίνω. 

Δυσανάλογα ποσοστά εγκληματικότητας, όπως βιασμοί(συχνά με θύματα παιδιά).

Μεταμόρφωση περιοχών σε κομμάτι straight out of Middle East

 

τρομοκρατικές ενέργειες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...