Προς το περιεχόμενο

Πολλαπλό τρομοκρατικό χτύπημα στο Παρίσι


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αξιοπιστα ελληνικα media:

 

 

 

^και αυτα ενδεικτικα, καθως επαιξε και σε πρωτο θεμα (και στην συνεχεια σβηστηκε), κλπ. 

 

This:

 

Πραγματικά όμως, υποτίθεται ότι η Αθήνα έχει μεσαία δόμηση για να μην κρύβεται η Ακρόπολη  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν το χωράει ο νους μου ότι μπορεί να είναι τόσο ηλίθιοι.

Κακώς δεν το χωράει ο νους σου. Η πραγματικότητα, για μια ακόμη φορά, ξεπερνάει τη φαντασία μας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε τι έχει να κάνει αυτό με το θέμα μας ?

 

 

οταν αυτοι που σκοτωνουν 129 ανθρωπους και στελνουν στην εντατικη 100  φωναζουν " ο θεος ειναι μεγαλος" στα αραβικα  σου φαινεται ασυνδετο , τοτε ναι , δεν εχει καμια σχεση .

 

μονο που δεν ....

 

οπως εγραψα και πιο πριν . οι μουσουλμανοι του ISIS προσπαθουν να πληξουν τον δυτικο τροπο ζωης και γιαυτο χτυπησαν γηπεδο , συναυλια και καφετεριες .

 

δυστυχως ο μουσουλμανισμος εχει την κοσμικη εξουσια , με την θρησκευτικη ενα και το αυτο  = Sharia .

 

αν δεν βρουν τροπο να τα διαχωρισουν οι μουσουλμανοι που ζουν στην ευρωπη θα εχουν σε λιγο καιρο την κοινωνια στραμενη εναντιον τους  με οτι σημαινει αυτο και θα ειναι κακο για ολους .... το μονο σιγουρο .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς δεν το χωράει ο νους σου. Η πραγματικότητα, για μια ακόμη φορά, ξεπερνάει τη φαντασία μας.

 

Έτσι είναι και δυστυχώς κάποιοι άνθρωποι, ίσως μεγαλύτερης ηλικίας που δεν ξέρουν να χρησιμοποιήσουν το διαδίκτυο, μένουν παγιδευμένοι μέσα στο κουτί της παραπληροφόρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''...Σοκαρισμένη και μόνη, προσποιήθηκα την νεκρή για περισσότερο από μία ώρα, ξαπλωμένη ανάμεσα σε ανθρώπους που έβλεπαν τους αγαπημένους τους να κείτονται άψυχοι. Κρατώντας την ανάσα μου, προσπαθώντας να μην κουνηθώ, να μην κλάψω -να μη δώσω σε αυτούς τους άντρες το φόβο που ήθελαν να δουν. Ήμουν απίστευτα τυχερή που επέζησα. Αλλά τόσοι άλλοι δεν τα κατάφεραν.

Αλλά το γεγονός πως επέζησα αυτής της φρίκης μου επιτρέπει να είμαι σε θέση να ρίξω φως στους ήρωες.

Στον άντρα που με καθησύχασε και έθεσε τη ζωή του σε κίνδυνο για να προστατέψει τον εγκέφαλό μου ενώ εγώ κλαψούριζα, στο ζευγάρι των οποίων οι τελευταίες λέξεις αγάπης που αντάλλαξαν μεταξύ τους με κάνουν να συνεχίζω να πιστεύω στο καλό σε αυτό τον κόσμο..

Ενώ βρισκόμουν ξαπλωμένη μέσα στο αίμα ξένων και περίμενα τη σφαίρα που θα έβαζε τέλος στα 22 μου χρόνια, έφερα στο μυαλό μου κάθε πρόσωπο που έχω αγαπήσει ποτέ και ψιθύριζα «σε αγαπώ», ξανά και ξανά. Ξαναζούσα τις καλύτερες στιγμές της ζωής μου....''

 

https://www.facebook.com/isobel.bowdery?fref=photo

 

όλο το νόημα στο μπλε ..

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ανησυχει απειρως το γεγονος οτι ατομα που γνωριζω και ξερω οτι ειναι κανονικοι ανθρωποι χωρις ακραιες αποψεις, βαζουν στο facebook φωτογραφιες της Ελλαδας αντι της Γαλλιας και γραφουν κειμενα επι κειμενων τα οποια ειναι ενα βημα πριν θεωρηθουν ακραια εθνικιστικα. 

 

Ολοι ανθρωπο ειναι. Δεν ειναι απαραιτητο να ασχολουνται ολη την ωρα εμας, δεν ειμαστε το κεντρο του κοσμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκδήλωση πένθους σήμερα στον Πύργο του Άιφελ στα Φιλιατρά.

 

filiatra.jpg?itok=vFESsGxw

 

O Δήμος Τριφυλίας τιμά τα θύματα των τρομοκρατικών επιθέσεων στο Παρίσι. Όπως αναφέρεται σε δελτίο Τύπου του Δήμου «Αποτίωντας τον ελάχιστο φόρο τιμής διοργανώνει εκδήλωση πένθους σήμερα, Κυριακή 15 Νοεμβρίου 2015, στον Πύργο του Άιφελ στα Φιλιατρά.
Μεσίστια θα κυματίσει η Ελληνική σημαία και κεριά θα φωτίσουν το χώρο, στέλνοντας μήνυμα συμπαράστασης στη δοκιμασία που περνούν οι Γάλλοι πολίτες, αλλά και μήνυμα ειρήνης σ όλο τον κόσμο.
Με λουλούδια, κεράκια και χειροκροτήματα να είμαστε εκεί στις 6.00 το απόγευμα και να ενώσουμε τη φωνή μας σε μια ενωτική εκδήλωση τιμής στα αθώα θύματα και στην ελευθερία».

 

http://www.tharrosnews.gr/news/content/%CE%B5%CE%BA%CE%B4%CE%AE%CE%BB%CF%89%CF%83%CE%B7-%CF%80%CE%AD%CE%BD%CE%B8%CE%BF%CF%85%CF%82-%CF%83%CE%AE%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CF%80%CF%8D%CF%81%CE%B3%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%AC%CE%B9%CF%86%CE%B5%CE%BB-%CF%83%CF%84%CE%B1-%CF%86%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%AC#sthash.kru2Gkbi.dpuf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν αυτοι που σκοτωνουν 129 ανθρωπους και στελνουν στην εντατικη 100  φωναζουν " ο θεος ειναι μεγαλος" στα αραβικα  σου φαινεται ασυνδετο , τοτε ναι , δεν εχει καμια σχεση .

 

ναι μου φαίνεται ασύνδετο,

 

όσο ασύνδετο θα ήταν σε μια συζήτηση για μια σπείρα απατεώνων γιατρών μπορεί να συζητάγαμε τι ήταν κλασσική ιατρική το 1200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχεις καποιος που να ξερει την διαδικασια καταγραφης των προσφυγων που εισερχονται στην Ελλαδα?Απο ποιους γινεται?Γινεται ελεγχος εγγραφων-διασταυρωση?Yπαρχει συνεργασια με τα κρατη εκτος Ε.Ε.(Τουρκια και Συρια)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μου φαίνεται ασύνδετο,

 

όσο ασύνδετο θα ήταν σε μια συζήτηση για μια σπείρα απατεώνων γιατρών μπορεί να συζητάγαμε τι ήταν κλασσική ιατρική το 1200

 

κι ομως . ολες αυτες οι επιθεσεις εχουν εναν παρανομαστη .σουνιτικο  ισλαμ

 

δεν ξερω αν εισαι μουσουλμανος ή οχι ή ποιος ειναι ο λογος που θιγεσαι αλλα οσο οι μουσουλμανικες κοινοτητες και οι θρησκευτικοι ηγετες του σουνιτικου ισλαμ σιωπουν τοσο περισσοτερο γινονται συνενοχοι σε αυτα τα  εγκληματα.

 

η σιωπη ειναι ενοχη και συνενοχη . στο εγκλημα δεν υπαρχει ουδετερη σταση !

 

/period

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...