Προς το περιεχόμενο

Πολλαπλό τρομοκρατικό χτύπημα στο Παρίσι


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη ο αλλος ανατινάχτηκε εγινε κομματάκια κ το διαβατηριο ανέπαφο καλα black box ειναι τα συριακα διαβατήρια

 

το περιεργο που ειναι? Βομβα μερικών κιλών ειχε, οχι ICBM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το ψαχνουν και πολυ εκει στη Γαλλια και σε ολο τον πλανητη, θα τους εξηγήσουν οι Ελληνες τι ακριβώς και για ποιο λογο εγινε..

 

 

Αν κάποιοι πάντως θέλανε αφορμή να κλείσουν τις πόρτες στους πρόσφυγες τη βρήκαν και τους έκατσε λουκούμι.

Ρε γμτ χθες βράδυ άνοιξα γαλλικό κρασί (της προσφοράς 40% του λίντλ)τυχαίο;

Και τώρα παίζει η παριζιάνα με τη Βλαχοπούλου στον αλφα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, να μείνουμε στο θέμα από δω και πέρα. Το οποίο κατ εμέ πρέπει να είναι ο διαχωρισμός των φονταμενταλιστών από τους μουσουλμάνους (τους ντεμέκ μουσουλμάνους, έστω, που ασπάζονται μόνο τα "αβλαβή" κομμάτια της θρησκείας) και, επαγωγικά, από τους πρόσφυγες που τρέχουν να σωθούν από τα φονταμενταλιστικά ορκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, να μείνουμε στο θέμα από δω και πέρα. Το οποίο κατ εμέ πρέπει να είναι ο διαχωρισμός των φονταμενταλιστών από τους μουσουλμάνους (τους ντεμέκ μουσουλμάνους, έστω, που ασπάζονται μόνο τα "αβλαβή" κομμάτια της θρησκείας) και, επαγωγικά, από τους πρόσφυγες που τρέχουν να σωθούν από τα φονταμενταλιστικά ορκ.

 

Υπαρχουν δηλαδη ισλαμιστες οπου δεν ασπαζοντε το κορανι, η επιλεγουν αυτοι ποια εδαφια του θα ακολουθησουν;

Ειχα την εντυπωση πως οι εντολες και τα προσταγματα του κορανιου πρεπει να λαμβανοντε αυτουσια, και δεν ειναι πχ θρησκευτικος μπουφες οπου επιλεγει κανεις στο τι θελει να πιστεψει και να ακολουθησει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν δηλαδη ισλαμιστες οπου δεν ασπαζοντε το κορανι, η επιλεγουν αυτοι ποια εδαφια του θα ακολουθησουν;

Ειχα την εντυπωση πως οι εντολες και τα προσταγματα του κορανιου πρεπει να λαμβανοντε αυτουσια, και δεν ειναι πχ θρησκευτικος μπουφες οπου επιλεγει κανεις στο τι θελει να πιστεψει και να ακολουθησει.

 

Ναι, Getta Robo, υπάρχουν άνθρωποι που ταυτοποιούνται ως Μουσουλμάνοι χωρίς να στηρίζουν πλήρως τα "διδάγματα" του Κορανίου, όπως υπάρχουν "Χριστιανοί" που κάνουν προγαμιαίο σεξ.

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος σπέρνει ανέμους, θερίζει θύελλες

Για την ακρίβεια οι κυβερνήσεις σπέρνουν τους ανέμους και οι αθώοι πολίτες θερίζουν τις θύελλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, Getta Robo, υπάρχουν άνθρωποι που ταυτοποιούνται ως Μουσουλμάνοι χωρίς να στηρίζουν πλήρως τα "διδάγματα" του Κορανίου, όπως υπάρχουν "Χριστιανοί" που κάνουν προγαμιαίο σεξ.

Μαλιστα, υπαρχουν ανθρωποι οπου πιστευουν δηλαδη πως ακολουθοντας το 1/10 (και πολυ λεω) απο αυτα που προσταζει η θρησκεια τους, εξακολουθουν να ειναι μελη της.

Παω να καψω μερικες εκκλησιες, θα φοραω το σταυρο μου ομως, δεν νομιζω να εχω θρησκευτικα προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα, υπαρχουν ανθρωποι οπου πιστευουν δηλαδη πως ακολουθοντας το 1/10 (και πολυ λεω) απο αυτα που προσταζει η θρησκεια τους, εξακολουθουν να ειναι μελη της.

Παω να καψω μερικες εκκλησιες, θα φοραω το σταυρο μου ομως, δεν νομιζω να εχω θρησκευτικα προβληματα.

 

Δεν νομίζω ούτε εγώ να είναι θρησκευτικής φύσης τα προβλήματά σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα την εντυπωση πως οι εντολες και τα προσταγματα του κορανιου πρεπει να λαμβανοντε αυτουσια, και δεν ειναι πχ θρησκευτικος μπουφες οπου επιλεγει κανεις στο τι θελει να πιστεψει και να ακολουθησει.

 

Γιατι συγκεκριμένα του κορανίου; Όλες οι θρησκείες απαιτουν να λαμβάνονται αυτούσιες, οπως λεει και ο χριστιανός πατερας μου καθε πασχα στην ανάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...